Плануємо і оформляємо красивий квітник на дачі своїми руками

Що може бути краще, ніж прикраса дачі квітами! Природа розпорядилася так, що в кожний період року, крім зими, ми можемо милуватися усім розмаїттям декоративно квітучих рослин.

А маючи власний шматочок землі, ми самі вибираємо, що буде радувати наше око.

Зовсім не складно створити красивий квітник на дачній ділянці, особливо для тих, хто займається таким видом творчості професійно або самостійно довгий час.

Але є маса варіантів для новачків, причому досить оригінальних, простих і красивих. Давайте разом подивимося, що можна придумати.

Варіанти ідей для дачного квіткового оформлення. Основні поняття і прийоми

Для початку, давайте розглянемо, якими можуть бути квітники. Уявіть, що все розмаїття рослин - це фарби. Причому цими «фарбами» можна не тільки різні кольори передавати, але і фактуру, об'єм. Можна знайти рослини різноманітних кольорів і відтінків.

Правила поєднання кольору знають всі художники. Ось основні:

  • Можна вибрати один колір і використовувати його відтінки.
  • Застосовувати в квітнику кольору, спираючись на колірний круг і його правила. Гармонійні поєднання виходять шляхом використання (обертання) геометричних постатей, вписаних у колірне коло.

 • Якщо використовуєте не зовсім поєднувані кольори, то між ними додайте в якості перехідного нейтральний білий.

Квітник - це грамотно складена композиція з декоративних рослин. У його складі можуть бути не тільки трав'янисті види (однорічні, дворічні та багаторічні), але і низькорослі чагарники, карликові дерева, декоративна скульптура, підсвічування, різні сипучі матеріали.

Крім того квітник може бути різноманітної форми. Класична клумба - кругла і трохи піднесена до центру, де рослини розташовують на висоті від середини до країв (від високих до більш низьких).

Але при бажанні вона може мати форму квадрата, прямокутника та іншої правильної геометричної фігури. А також квітник може бути довільних обрисів. Також він буває симетричним або асиметричним.

Малюнок клумби також може бути геометричним, а в більш складних композиціях можливо подання цілої картини, яка несе певний зміст і ідею.

Це може бути простий малюнок, наприклад, метелик, сонечко, сонечко, мишко і т. д. Такий варіант робиться дуже просто. А ось приклад більш складної композиції, де представлений цілий пейзаж.

Також бувають тематичні квітники, які найчастіше можна зустріти на квіткових виставках і конкурсах, присвячених ландшафтного дизайну.

Також є моноцветники з рослин одного виду, але різних сортів або забарвлення квіток, листя. Їх можна урізноманітнити скульптурою або декоративним великим каменем.

Також цікавий і не складний варіант - робити клумбу, яка цвіте в певний період року. Наприклад, клумба весняного цвітіння, де будуть переважати різні цибулинні і мелколуковічние, які відомі кожному (тюльпани, нарциси, гіацинти і т. д.). Така клумба зазвичай недовго буде радувати своїм цвітінням.

А ось створюючи річний квітник, є де розгулятися, так як на літо припадає більше теплих днів і більшу різноманітність квітучих влітку видів.

Ну і клумба осіннього цвітіння, яка стане останнім прикрасою вегетаційного періоду.

Верхи ж вищого пілотажу є клумба безперервного цвітіння, де рослини підібрані таким чином, що цвітіння одних змінюється цвітінням інших, причому декоративність квітника при цьому анітрохи не зменшується. Протягом весняно-осіннього сезону він поступово змінює свій вигляд.

Як зробити квітник на дачі своїми руками? Ідеї простого оформлення

Якщо ви вперше задумали створити на своїй ділянці клумбу, то радимо вибрати простий варіант - квітник сезонного цвітіння.

Для початку визначтеся з місцем розташування. Краще нехай воно буде сонячним або в півтіні, сухим. Причому квітник повинен добре проглядатися і гармонійно вписуватися в навколишній ландшафт. Адже яка від нього користь, якщо він знаходиться в кутку, де ніхто не ходить і його не видно.

Потім потрібно почати зі схеми на папері. Це дозволить візуально відчути колірне рішення, промальовувати форму, малюнок. Наприклад, візьмемо коло. Малюнок всередині може бути різним - кола меншого діаметру, поділ на сектори, довільні лінії і т. д.

Нижче представлений план клумби весняного цвітіння, до складу якої увійшли тюльпани, нарциси, гіацинти, мишачий гіацинт, проліска. Оформлення квітника також включає декоративну відсипання, садовий бордюр. При бажанні в центрі можна висадити багаторічна рослина, наприклад, канну садову, будь-який вид хости, дицентру або навіть низькорослу форму туї, тиса, ялівець.

Поруч можна влаштувати за аналогією дві клумби з рослин, що цвітуть влітку і восени. Вони можуть складатися як з літників, так і з багаторічників. Наприклад, у літню клумбу можна включити середньорослі іриси, агератум, братки, лобелію, чорнобривці, низькорослі сорти ротиків, махрові сорти нагідок. Іриси можна замінити компактною і низькорослою формою туї або висадити хосту біло-облямовану, язичник зубчастий.

У клумбу осіннього цвітіння можна посадити різнокольорові айстри, причому кожному сектору відвести свій колір. Цинія, хризантема, целозія, шавлія, эшольция - приклади літників, які будуть цвісти не тільки влітку, але і до середини осені.

З багаторічників в цю пору року своїми квітами вас порадують аліссум, очитки, вже згадані і всіма улюблені айстри. З цибулинних зацвітає пізньоцвіт осінній, жоржини, гладіолуси, деякі сорти крокусів, цикламен.

Нижче наведений один з багатьох можливих планів клумби осіннього цвітіння. У центрі можна покласти невеликий декоративний камінь або встановити садову декоративну скульптуру. А далі групами висадити крокуси, пізньоцвіт, айстри, очитки, хризантему, цикламен.

Даний варіант відрізняється від класичної клумби тим, що найвищі рослини розташовані з одного боку, що варто враховувати при розташуванні клумби. Тобто проглядатися вона повинна так, щоб айстри перебували від вас далі всіх інших кольорів.

Як бачите, виконати дизайн квітника своїми руками цілком під силу навіть новачкові. Любов до світу рослин і бажання створювати стануть початком для створення красивої клумби.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Клумба безперервного цвітіння - всесезонний квітник
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Рай на землі або як своїми руками зробити квітник на дачі!
 • Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.
 • Оформлення квітників і клумб на дачі
 • Клумба безперервного цвітіння на вашій дачі
 • Красиві міні-клумби - яскраві акценти ландшафтного дизайну
 • Прикрашаємо дачну ділянку своїми руками: готові схеми красивих квітників і клумб
 • Всесезонний квітник своїми руками: як створити клумбу безперервного цвітіння
 • Дизайн однотонних клумб і моноцветніков: як створити монохромний сад?
 • Схеми посадки квітів на клумбі для початківців: від простого до складного
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Квітники на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Красиві клумби на дачі
 • Клумби і квітники своїми руками
 • Як скласти квітник
 • Дизайн квіткових клумб
 • Як посадити квіти на дачі
 • » » » Плануємо і оформляємо красивий квітник на дачі своїми руками