Вибираємо однорічні квіти для оформлення клумб, квітників і міксбордерів

Фото - однорічні квіти для клумбиПеревагою створення клумби з однорічних рослин є їх швидкий розвиток, а також тривалість і рясність цвітіння, яке дозволяє за один сезон отримати розкішний пейзаж.

Зміст

Вибираючи однорічні квіти для клумби кожен рік можна створювати різноманітні композиції і освоювати нові види і сорти, не обмежуючи їх застосування для будь-яких типів квіткового оформлення.

Квітники з однорічників ^

Міксбордер з однорічників - це багаторядна посадка рослин, складена з різних видів рослин, асортимент яких забезпечує різну висоту і періоди цвітіння. Для створення такої клумби висаджують рослини у такому порядку, щоб кожний ряд з боку перегляду був трохи вище попереднього.

Модульні квітники - це декоративно оформлення з допомогою різних квіткових композицій в контейнерах.

Клумби - орнаментальні композиції певної форми - квадратної, прямокутної, круглої або фігурної. Рослини на клумбі можуть розташовуватися в одній площині, а також підніматися до центру або далекій точці перегляду.

Підбираємо однорічні квіти для клумби ^

Правильний підбір однорічних рослин для оформлення квітників забезпечить безперервне цвітіння, починаючи з ранньої весни і закінчуючи осінню.

Щоб домогтися ранньовесняного цвітіння однорічників, потрібно заздалегідь підготувати розсаду і довести рослини в тепличних умовах до утворення бутонів.

Асортимент весеннецветущих однорічників (березень, квітень, травень): чорнобривці, петунія, пеларгонія, бегонія вечноцветущая.

Також ранньою весною для підтримки декоративного ефекту можна висаджувати декоративно-листяні однголетники.

Асортимент декоративно-листяних однорічників: хлорофітум чубатий, різні сорти цинерарії приморської і колеуса гібридного, піретрум золотистий, кохия.

Більшість представників однорічних рослин зацвітають влітку. Тому вибір літників для створення клумби дуже широкий. Основними критеріями підбору рослин в цьому випадку є: стійкість до кліматичних і ґрунтових умов вирощування, висота, тривалість цвітіння і забарвлення.

Асортимент літньо - і осеннецветущих однорічників(червень - листопад):

 • Квіти з жовтим забарвленням

Тунбергия, майорець, левкой, тагетес, левиний зів, календула лікарська, кальциолярия зморшкувата, целозія гребешкова, кореопсис фарбувальний, диморфотека помаранчева, ешшольція, гайярдия красива, соняшник однорічний, безсмертник прицветниковый,

Фото - ЕшшольціяФото - Левиний зев

 • Квіти з синім забарвленням

Агератум мексиканський, брахікома иберисолистная, волошка синя, берізка триколірний, синяк подорожніковий, еустома Рассела.

Фото - Брахікома иберисолистнаяФото - Агератум мексиканський

Фото - Волошка синя

 • Квіти з червоним забарвленням

Шток-троянда, левиний зів, бальзамін, каландриния зонтична, кальциолярия зморшкувата, целозія гребешкова, космея, сальвія, годеция великоквіткова, настурція.

Фото - Кальциолярия зморшкуватаФото - Каландриния зонтична

Фото - Настурція або капуцин

 • Квіти з білим забарвленням

Аліссум, аммобиум кралатый, левиний зів, дурман запашний, злинка гібридний, иберис зонтичний, бальзамін.

Фото - Аммобиум кралатыйФото - Дурман запашний

Фото - Иберис зонтичний

Для тривалого цвітіння літників, необхідно періодично видаляти відцвілі квіти. Це сприяє підтримці декоративності квітника і, можливо, посприяє повторного цвітіння.

Квітники будуть чудово виглядати і радувати Вас рясним цвітінням, якщо після кожного поливу або дощу спушувати землю в міжряддях.

Однорічні квіти для вирощування в контейнерах ^

Дуже зручно вирощувати однорічні рослини в підвісних кашпо, вазонах, балконних ящиках, і різних контейнерах. З допомогою таких контейнерів можна прикрасити будь-непридатний ділянку для росту рослин, наприклад, територію з твердим дорожнім мощенням перед входом в будинок або магазин, відкриту терасу, балкон, карнизи вікон, нудну стіну будинку або господарської споруди.

Асортимент однорічників для контейнерів: пеларгонія, петунія, брахікома, тунбергия крилата, кальцеолярія зморшкувата, чорнобривці, хлорофітум чубатий, аспарагус, лобелія, бальзамін, бегонія вечноцветущая, колеус гібридний.

Фото - ПетуніяФото - Тунбергия крилата

Фото - Колеус гібридний

При вирощуванні контейнерних рослин важливо забезпечити їх достатньою кількістю вологи та поживних речовин. Також слід врахувати, що при надлишку в субстраті перегною рослини починають посилено розвивати листову масу на шкоду цвітінню.

Вирощування розсади однорічників ^

Вирощування розсади однорічників своїми руками дуже важка і клопітка заняття. Для успіху розпочатої справи потрібні якісні насіння, хороший лоток, відповідні вимогам рослини грунтовий субстрат, нормальне освітлення, температура і полив. Крім того потрібно не забувати гартувати рослини і вчасно пікірувати. Несподіваною перешкодою для отримання нормального саджанця може стати будь-яке захворювання йди шкідник, з якими теж треба вміти кваліфіковано боротися.

Які однорічники можна виростити з насіння ^

Для деяких цінителів саду не представляється можливості виростити розсаду однорічних квітів власноруч. На виручку приходять літники, які успішно ростуть у відкритому ґрунті з насіння.

Вирощують безрозсадним способом: настурцію, чорнобривці, маттиолу дворогу, кохию, жоржини «Веселі хлопці», каліфорнійський мак, портулак, цинію.

Дотримуючись оптимальні строки посіву насіння у відкритий ґрунт, а також вимоги до ґрунтових умов вирощування можна досягти інтенсивного розвитку і цвітіння рослин.

Прикрасьте свій сад однорічними квітами, забезпечте їм оптимальні умови і у відповідь Ви отримаєте пишне і тривале цвітіння


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Як підібрати квіти для клумб: поради новачкам
 • Які квіти посадити на клумбі
 • Квіти для клумб і квітників
 • Вибираємо низькорослі квіти для клумб і квітників: фото каталог ідей
 • Як правильно підібрати багаторічні квіти і декоративні рослини для оформлення клумби
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Робимо клумбу з однорічників: які квіти краще використовувати + секрети оформлювачів
 • Бордюрні квіти: вибираємо окантовку для клумби і садових доріжок
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Терміни посіву насіння на розсаду
 • Які квіти посадити на балконі
 • Квітники на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Красиві клумби на дачі
 • Коли найкраще садити квіткову розсаду
 • Як правильно садити квіти
 • Як посадити квіти на дачі
 • Невибагливі однорічні квіти
 • Як виростити братки
 • Де купити розсаду однорічних квітів? -
 • » » Вибираємо однорічні квіти для оформлення клумб, квітників і міксбордерів