Хости в ландшафтному дизайні ділянки: декоруємо тіньові ділянки саду

Рослини, що вражають дивовижною красою і здатні зберігати привабливість протягом усього сезону – бажані гості на заміських ділянках. Одним з таких представників рослинного світу є хоста, яка по праву може вважатися «принцесою» будь клумби. Невередливих і надзвичайно красива рослина хоста в ландшафтному дизайні користується величезною популярністю. У квітнику, на кам'янистій гірці або біля водойми рослина не перестає захоплювати нескінченним різноманітністю сортів і вражаючих уяву забарвленнями.

Зміст

Чудові рослини з великими листками, забарвленими у всілякі відтінки зеленого кольору, нерідко займають одне з центральних місць в квіткових композиціях. Ландшафтний дизайн з хостами відрізняється особливою елегантністю і вишуканістю: ошатні квіткові композиції, доповнені Декоратівноліственниє хостами, виглядають просто приголомшливо.

Ошатні «подушки» ряболистих хост – фото

Хости, що утворюють повітряні зелені «подушки», візуально пом'якшуючи переходи між красивоцветущими елементами квітника, здатні привнести в композицію гармонію

Головним перевага цих улюблених багатьма садівниками рослин є здатність рости в будь-яких умовах. Хоста відмінно сусідить з багатьма насадженнями, що є важливим фактором при облаштуванні ландшафтного дизайну. Абсолютно невибаглива рослина спокійно переносить як невелику півтінь, і так густе затінення. Але все ж найбільш комфортно рослина себе почуває на злегка затінених ділянках, прихованих від прямих сонячних променів і сильних поривів вітру.

При виборі місця для розміщення хости багато садівників використовують маленьку хитрість. Купуючи спочатку два примірника рослини, вони розсаджують їх в різних місцях ділянки, а через рік після посадки за зовнішнім виглядом рослин, насиченості відтінків та кількістю нарощені зеленої маси визначають найбільш підходяще місце для хости.

«Королева тіні» користується великою популярністю серед садівників ще й тому, що відрізняється не тільки невибагливістю догляду, але і довговічністю. Довгожителі багаторічники здатні зберігати декоративність протягом 20-25 років. Хости користуються великою популярністю і аранжувальників: листя рослин використовуються при створенні квіткових композицій і складання букетів.

Види і сортове різноманіття хост

Залежно від висоти рослин декоратівноліственниє хости можуть виступати компонентами озеленення найрізноманітніших елементів ландшафтного дизайну:

 • Почвопокровнікі, висота яких не перевищує і 20 см, відмінно підходять для рокариев, кам'янистих схилів і напівтінистих куточків саду.
 • Невисокі сорти висотою до 30 см послужать як елементів контейнерного озеленення. Вони відмінно підійдуть для оформлення бордюрів і міксбордерів.
 • Зразки висотою 30-45 см виступлять в ролі фону квіткових композицій природних ландшафтних дизайнів. Вони чудово виглядають як суцільних килимів, виступаючих фоном для среднерослих садових квітів: гладіолусів, лілій, дельфиниумов.
 • Рослини висотою 45-60 см стануть гідним обрамленням водойм і садових доріжок. Висаджені поруч один з одним, вони створюють витончений прекрасний фон для квітучих посадок.
 • Самі високорослі зразки, висота яких перевищує 60-80 см, найбільш ефектно виглядають в якості одиночних посадок на територіях з великими площами.

Залежно від сорту рослини, листя може мати округлу, серцеподібну або вузьку форму. Фактура листя також може бути абсолютно різноманітною: гладка і рифлена, жата і зморшкувата, блискуча і матова, з металевим відливом і восковим нальотом.

Строкате листя декоратівноліственних хост – фото

Хости, різноманітність яких налічує близько 50 видів, славляться надзвичайно красивою листям і здатністю зберігати декоративність не тільки в період цвітіння, але протягом усього сезону

Рослина, здатне утворювати щільні «шапки» листя, нерідко використовується як килимових посадок, крізь густе листя яких сміттєві рослини просто не можуть пробитися.

Контрастне поєднання хост різних сортів – фото

Основна прикраса хости – прикоренева листя різної фактури і забарвлення, яка розростається протягом сезону в кулясті ажурні «подушки» діаметром близько метра

Пестролистная хоста в період цвітіння – фото

В період цвітіння хосту прикрашають білі, рожеві або бузкові дзвонові квітки. Підносячись на високих квітконосах над зеленим листям, вони створюють приголомшливу мальовничу картину

Крім традиційних зелених кольорів листя, палітра відтінків рослин також досить різноманітна, починаючи з ніжно-жовтих і кремових і завершуючи насичено-зеленими і синіми листям, які здатні створювати неймовірно красивий фон. У ландшафтному дизайні найчастіше використовуються різновиди рослин, що утворюють кущі заввишки від 40 до 100 см, прикрашені листям довжиною від 6 до 35 см.

Які сорти вважаються декоративними?

Пишні «подушки», немов виткані з сизих, блакитних і золотистих листя, здатні привнести незвичайні фарби в палітру саду.

Подорожниковая хоста на дачній ділянці – фото

Мабуть, найпоширеніший сорт, давно прижився на заміських ділянках – хоста подорожниковая. Рослина, прикрашене великими світло-зеленими листами, здатне утворювати «подушки» висотою 60-80 см

Селекціонери не перестають дивувати, створюючи нові сорти, що вражають контрастом відтінків і фактурністю листя. Набольшей декоративністю відрізняються двох і навіть триколірних хости.

Триколірний красень Уірлвінд – фото

'Уірлвінд' з білими листям, облямованими яблучно-зеленим контуром – яскравий представник триколірних сортів багаторічних красунь

Витончена красуня Стриптиз – фото

Не менш ефектно виглядає і сорт 'Стриптиз', прикрашений витонченою білястої смужкою, що пробивається по центру аркуша крізь насичену широку темно-зелену облямівку

Одне з останніх напрямків в селекції хост – створення сортів з хвилеподібним краєм листовий платівки.

Сорти з хвилеподібними краями аркушів – фото

Особливою чарівністю володіють сорти 'Медуза', прикрашена куртиною зелено-жовтого листя і 'Хадспен Херон' з яскраво-зеленими веернообразнимі листям

Особливістю сортових рослин є повільне нарощування маси. Достатню декоративність такі хости набирають лише на 4-5 рік, а проявити красу повною мірою здатні тільки у віці 8-10 років. Поступово від року до року формуючи все більші листя, які набувають характерні для сорту колір і форму маленькі непоказні кущики перетворюються на справжніх «королев квітника».

Створюємо контраст композицій і форм

Щоб створити яскравий контрастний квітник, елементи якого, гармонійно доповнюючи один одного, утворюють цілісну мальовничу картину, слід враховувати ряд моментів.

Пишні кущі хост з листям однотонної забарвлення в ландшафтному дизайні виконують більше фонову роль. Вони добре поєднуються з садовими рослинами: астильби, півонії, діцентри папороті.

Декоративну роль одиночній посадки більше відводять крупним сортам і зразкам, які мають двох або триколірні листя. Такі строкаті кущі зовні нагадують розставлені в куточках саду великі вазони, наповнені величезними букетами.

Ефектне поєднання хости з шиловидним флоксів – фото

Вдалими партнерами для хост стануть рослини з дрібним листям: фіолетовий барвінок, шіловідний флокс, блакитні незабудки, мак і рододендрон

Ефектно підкреслити розкидистого і красу хости допомагають декоративні сорти хвойних рослин.

Строкаті композиції з пурпуровою гейхер – фото

Яскраві контрасти композиції можна отримати, висадивши неподалік від хост трав'янисті рослини з іншим відтінком листя, наприклад: гейхеру з пурпурним листям або горянку з бордовими листям

Вертикальний акцент рослинної композиції надають: флокси, купени і лилейники. Завершеність композиції допомагають надати злаки: міскантус і вейники.

Правильний догляд за таким рослиною

Для створення красивого і довговічного дизайну саду, слід враховувати особливості циклу Декоратівноліственниє рослини. Вибираючи рослини, слід орієнтуватися не тільки освітленість ділянки, але і на склад, рівень вологості і кислотності грунту.

Для вирощування хост найкраще підходять ділянки, затінені у другій половині дня, з нейтральними слабокислими грунтами. Важливо знати, що хости не люблять застою води, який негативно позначається на їх кореневій системі.

Оптимальний варіант розміщення хост – фото

Ідеальний варіант для висадки рослини – окультурена, родюча і добре дренированная грунт, в якій багато дощових черв'яків і мікроорганізмів, що насичують її киснем

Що стосується освітленості, то далеко не всі сорти воліють затінені ділянки. У тіні воліють рости хости з листям блакитних і сірих відтінків. А на добре освітлених ділянках найбільшу декоративність проявляють двох і триколірні сорти з білими, жовтими і золотистими листям.

Солнцелюбівие сорти хост – фото

Солнцелюбівие сорти хост: Sum and Substance з серцеподібними листям, Zounds з яскраво-жовтим листям і Great Expectations з листям кремового відтінку, обрамлених блакитнуватої тасьмою

Хости стійкі до морозів і тому не потребують додаткового укриття в зимовий період. Висадивши рослина на постійне місце навесні або в першій половині осені, досить надалі періодично підгодовувати його органічними добривами. На одному місці рости хоста може більш 10 років.

Статті за темою
 • Які рослини і квіти висадити на тіньових ділянках вашого саду
 • Низькорослі квіти для клумб
 • Очиток (седум) - намисто для альпінарію
 • Які квіти і рослини краще посадити на літній клумбі
 • Якими декоративними травами прикрасити газон
 • Як пурпурні і светлолистные рослини впливають на сприйняття простору
 • Що посадити на клумбі в тіні або як правильно облаштувати Тіньолюбні квітник
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Вибираємо плетуться рослини і в'юни для оформлення забору
 • Вибираємо кращі сорти витких рослин і квітів для саду + поради з оформлення
 • Особливості використання декоративних злаків в ландшафтному дизайні
 • Огляд кращих сортів декоративних чагарників для облаштування саду
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Кращі тіньолюбиві багаторічники для тіньових ділянок саду + 3 ідеї квітників
 • Кращі сорти високорослих квітів для оформлення саду + поради з вирощування
 • Які квіти краще посадити в саду і на дачі: загальні поради та рекомендації
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Декоративні кущі для живої огорожі
 • Квіти тіньолюбиві в саду
 • Квіти ростуть у тіні
 • Як доглядати за хостів

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Хости в ландшафтному дизайні ділянки: декоруємо тіньові ділянки саду