Підготовка газону до зими: огляд комплексу робіт по догляду за травою

Зелений газон на дачі – універсальний елемент озеленення, який може виступити як чудовим фоном для квітника, так і безпечним природним килимком для зони відпочинку. І щоб восени він якомога довше радував свіжістю смарагдово-зеленої трави, а по весні – відсутністю лисин, необхідно правильно підготувати його до холодів. Підготовка газону до зими включає ряд заходів, про проведення яких ми сьогодні і пропонуємо поговорити.

Зміст

Якщо вам ліньки читати матеріал, можна подивитися поради з догляду в цьому відео:

Для проведення осінніх робіт необхідно підготувати матеріали:

 • Триммер або газонокосарка;
 • Аератор або садові вила;
 • Віялові граблі або віник;
 • Комплекс добрив з розрахунку 3 кг на 100 кв.м;
 • Суміш для підсіву.

Припинення поливу

Оскільки у вересні, як правило, випадає достатня кількість дощів, спеціально організовувати регулярний полив не обов'язково.

Щадний полив газону – фото

У період, коли встановлюється посушлива погода, можна поливати газон, застосовуючи метод дощування. Єдина умова поливу – не допускати утворення калюж

Осінні роботи з догляду за газоном – фото

Досвідчені садівники догляд за газоном перед зимою починають організовувати вже з першої половини вересня і завершують за пару тижнів до настання перших заморозків

На початку жовтня з пониженням температури полив варто і зовсім припинити, щоб попередити надмірне перезволоження грунту. В іншому випадку рослини можуть ослабнути і захворіти.

Проведення останньої стрижки

Влітку стрижку трави необхідно проводити мало не раз на тиждень. З настанням осені у міру охолодження землі та загальмування росту рослин ця процедура проводиться все рідше і рідше.

Водночас зовсім обійтися без стрижки газону перед зимою не вийде. З настанням холодів відростила трава підмерзне і ляже на землю, де пролежавши до весни, при пробудженні молодої порослі стане серйозною перешкодою до зростання зелених паростків. Саме тому косити газон на зиму необхідно завжди.

Частота стрижки газонної трави – фото

Оптимальна висота трави після скошування – 5 см. За пару тижнів рослини встигають досягти висоти в 8 см, що є найбільш сприятливим для заощадження сил і збереження живильних речовин для зимівлі

Але вгадати, скільки таких стрижок буде потрібно провести до настання холодів не завжди вдається. Скошувавши траву на початку вересня не можна бути впевненим, що з настанням бабиного літа рослини не витягнуться, і їх не доведеться знову постригати. Або навпаки: ранні заморозки прихоплять неостріженную зелень, а процедуру скошування газону на зиму проводити буде вже пізно.

Найбільш вдалий час, коли можна стригти газон перед зимою: для північних регіонів – кінець вересня, для середньої смуги – на початку жовтня, а в південних регіонах – середина жовтня.

Раціональне застосування скошеної траві – фото

Відправляючи скошену траву на грядки, можна заздалегідь підготувати перегній для добрива під культури, зменшивши собі тим самим кількість весняних робіт

Згідно загальних рекомендацій з догляду за газонної травою остання стрижка газону перед зимою проводиться за два тижні до настання перших заморозків.

Необхідність підживлення

Забезпечити стабільне зростання рослин навесні дозволить підгодівля мінеральними добривами. Щодо складу добрив думки садівників розходяться. Одні вважають, що в осінній період рослини особливо потребують фосфорі і калії – мікроелементах, які стимулюють корнеобразование. Тому основний акцент при підгодівлі газону необхідно робити саме на них. Підгодівлі азоту, який є стимулятором росту зеленої маси, слід обмежити.

Інші садівники стверджують, що декоративність газону протягом усього сезону неможливо підтримати без внесення підгодівлі з азотом. Газонні трави продовжують нарощувати рослинну масу і при зниженні температур в осінні місяці. Азот, не знижуючи зимостійкість рослин, робить колір зелені в осінні місяці більш насиченим.

Мальовниче поєднання газону з осінніми деревами – фото

Забезпечити привабливість смарагдовою галявини, дивовижно поєднується із золотистою листям дерев, можна тільки використовуючи комплексні добрива, до складу яких в рівних частках входять калій, фосфор і азот

Деякі фахівці рекомендують також застосовувати і раскислитель (крейда, вапнякову муку), який корисний як для самої трави, так і для розташованих поблизу посадок. Найбільш сприятливий час для внесення підгодівель – сухі безвітряні дні.

Аерація грунту

До загального комплекс робіт ми також хотіли б включити необхідність проведення аерації грунту, на якій облаштовано газон. Проведення аерації дозволить забезпечити проникнення води в глибокі шари грунту і тим самим попередити її застаивание у вигляді калюж і корок льоду, що може привести до виникнення лисин на галявині. Виняток становлять лише газони, обладнані на піщаній основі – вода в таких грунтах дренирует самостійно.

Проводити аерацію краще в суху погоду. Для підвищення ефективності процедури при кожному проколі необхідно вилами піднімати дернину газону так, щоб він набував злегка «кострубатий» вид. Це дозволить забезпечити достатній доступ повітря до кореневої системи і дренаж.

Дренування газону – фото

Проколювання дерну можна виконувати як спеціальним аератором, так і звичайними садовими вилами. Проколювання газону необхідно робити на глибину близько 20 см, витримуючи відстані між проколами в 20-30 см

Після завершення робіт по дренированию грунту необхідно дати газону відпочити: у наступні 2-3 дні по ньому бажано не ходити. Свій первинний вигляд він прийме після перших же дощів.

Вкриваємо грунт мульчею

Шари рослинних залишків, перешкоджаючи достатнє провітрювання газону, провокують розвиток вогкості, внаслідок якої з'являються різні хвороби.

Робота з віяловими граблями – фото

В осінній період необхідно також своєчасно очищати галявину від опалого листя, старої трави та іншого сміття за допомогою віялових граблів або віника

Підсипка родючої землі на порожні ділянки галявини – фото

Осінь – сприятлива пора для вирівнювання будь-яких нерівностей в газоні, що виникли в літні місяці

Склад суміші для мульчування визначається особливостями грунту на ділянці. Оптимальний варіант – суміш, що складається з рівних частин землі, торфу і піску.

З метою підвищення родючості виснаженої за сезон землі, всю площу галявини можна вкрити на зиму шаром торфу, перемішаного з сухим компостом.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Газон для дачі та його види
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Коли і як сіяти газонну траву?
 • Осінні роботи в саду і городі
 • Сезонні правила догляду за газоном: як продовжити життя газонної трави
 • Мавританський газон: як створити розкішну квітучу галявину на присадибній ділянці
 • Технологія догляду за газоном: огляд 6-ти важливих процедур трав'яний турботи
 • Підзимовий сівши газону і комплекс догляду за ним в осінній період
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Мінеральні і органічні добрива для газонної трави
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • » » Підготовка газону до зими: огляд комплексу робіт по догляду за травою