Сезонні правила догляду за газоном: як продовжити життя газонної трави

Фото - догляд за газономКрасивий і доглянутий газон є невід'ємною частиною ландшафтного дизайну. Соковита зелень трави гарантує насичений фон для будь-якого пейзажу. Але найбільш декоративного ефекту можна досягти якщо правильний догляд за газоном увійде в звичку протягом усього сезону.

Зміст

Догляд за газоном взимку ^

Догляд за газоном в зимовий період також необхідний, як і період вегетації. Слід знизити будь-яке навантаження на газон:

 • не ходити по газону, якщо шар снігу менше 20 см;
 • НЕ вивантажувати на галявину сніг, очищений з дорожек;
 • не заливати ковзанку.

Внаслідок відлиг в зимовий період або ранньою весною на сніговому покриві може утворитися крижана кірка. Що в свою чергу може привести до нестачі кисню, необхідного для дихання рослин. Крижану кірку на снігу (наст) легко зруйнувати за допомогою звичайних садових граблів.

Фото - Зимовий догляд за газоном забезпечить хороше зростання трави влітку

Догляд за газоном навесні ^

Навесні газону необхідно приділити найбільшу увагу. При дотриманні правильної технології догляду за газоном навесні забезпечується нормальний ріст і розвиток газонної трави на протязі всього сезону.

Вичісування дернини ^

Після танення снігу та підсихання верхнього шару грунту поводять вичісування дернини, видалення листя і іншого сміття. Вичісування газону рекомендується поводити у двох взаємно перпендикулярних напрямках за допомогою віялових граблів або спеціальних механічних засобів.

Аерація газону ^

Для успішного росту і розвитку газонної трави після зимівлі необхідно провести аерацію грунту газону. За допомогою цієї процедури відбувається збагачення киснем верхнього шару грунту, в якому зосереджена основна маса кореневої системи, а також забезпечення нормального доступу добрив і вологи до рослин. Також аерація газону необхідна при застої води на невеликих ділянках. Виробляти провітрювання газону можна за допомогою спеціальних аераторів.

Аератори для газону ^

Найпростішим інструментом для аерації газону є сандалі-аератори. Вони забезпечені гострими шипами, які проколюють газон у вертикальному напрямку. Потрібно одягнути на ноги цей нехитрий аератор для газону і прогулятися по галявині.

Догляд за газоном на невеликій території можна здійснювати за допомогою граблів-аераторів. Вони складаються з тонких сталевих пластинок, які при вичісування сухої трави горизонтально розрізають грунт, не завдаючи шкоди зовнішньому вигляду газону.

Роликовий аератор для газону являє собою ті ж граблі, тільки оснащені рухомим роликом з шипами. Такий аератор вимагає менше витрат енергії при роботі, ніж прості граблі-аератори.

Аератори з мотором використовувати набагато зручніше, так як вони одночасно проколюють грунт і збирають листя і сміття з газону. Також такі аератори використовують для обробки великих територій.

Підживлення газону ^

Добриво для газону необхідно вносити ранньою весною відразу після вичісування. Для першої підгодівлі використовують азотовмісні мінеральні добрива. Азот стимулює наростання зеленої маси та інтенсивність кущіння трави. Фосфор покращує корнеобразование, а калій посилює стійкість до посухи і хвороб. Після внесення добрив трава набуває здорового вигляду і добре розвивається.

Лікування газону ^

У сиру і теплу погоду на газоні можуть виникнути такі грибкові захворювання як фузаріоз і різні види цвілі. Також газонна трава може дивуватися борошнистою росою. При виявленні вогнищ ураження необхідно провести триразове обприскування системними фунгіцидами.

Підсівши газонної трави ^

На пошкоджених ділянках, де є прогалини, жовті плями або пухка трава, необхідно провести підсівши газонної трави. Для цього на сильно пошкодженій ділянці видаляють всі рослини, розпушують ґрунт, вносять добрива з переважанням азоту, висівають насіння тієї трави або травосуміші, яка використовувалася для створення всього газону, і поливають.

На ділянках, де спостерігається пухка трава, спочатку низько скошують її, розпушують верхній шар ґрунту, а потім проводять рівномірне підсів по поверхні газону. При цьому норму висіву насіння газонної трави потрібно зменшити на 50%. Потім проводять мульчування сумішшю піску торфу шаром в 0,5 - 1см і рясно поливають весь газон.

Стрижка газону ^

Перша стрижка газону проводитися при отрастании трави на 8 - 10 см. Висота трави після першої стрижки повинна становити не менше 5 - 6 см. Повторній стрижкою через пару тижнів можна зменшити висоту до 3 - 4 см залежно від призначення газону. Наступні стрижки проводяться з періодичністю 1 раз в два тижні. Залежно від кліматичних умов, можна і частіше.

Стригти газон потрібно тільки по сухій траві. На вологих ділянках колеса газонокосарки можуть прослизати, залишаючи сліди, і косарка може засмічуватись мокрою травою. Скошену траву необхідно видаляти з газону.

Фото - Регулярний полив газону потрібен нарівні зі стрижкою і підгодівлею

Догляд за газоном влітку ^

В результаті правильного догляду за газоном навесні можна гарантувати мінімальні витрати на догляд за газоном влітку. Основні дії по догляду за газоном влітку - це стрижка і полив, другорядні - підрівнювання країв і підгодівля.

Стрижка та полив газону ^

Обов'язковою умовою по догляду за газоном влітку, є регулярний полив після кожної стрижки. У суху і жарку погоду кількість поливів необхідно збільшити.

Полив газону краще проводити у вечірній час доби 3 - 4 рази на тиждень. Це допоможе зменшити випаровування і знизити втрату вологи. Також прямі сонячні промені можуть наносити опіки паросткам через краплі роси, які в такому випадку діють як лінзи.
У спекотні літні місяці може відбутися вигоряння газону, в'янення і засихання пагонів. У цьому випадку необхідно провести рясний полив, але при цьому не можна допускати утворення калюж.

Підживлення газону ^

Влітку внаслідок регулярних стрижок запас поживних елементів для рослин виснажується і тому необхідно провести підгодівлю. Для цього можна використовувати рідкі органічні добрива або спеціальні комплексні азотсодержащие добрива для підживлення газону в літній період.

Фото - Швидкий і рівний покіс газону за допомогою газонокосарки

Догляд за газоном восени ^

Догляд за газоном в осінній період включає видалення опалого листя з газону, ремонт пошкоджених ділянок, підгодівлю добривами, аерацію тих ділянок, де спостерігається застій води в результаті тривалих осінніх дощів.

Ремонт газону ^

Восени можна зайнятися ремонтом тих ділянок газону, які постраждали внаслідок жаркого літа. Можна повторно підсіяти газонну траву на вигорілих або поріділих ділянках. Підсівши трави здійснюється аналогічно весняної технології.

Підживлення газону ^

Для того, щоб коренева система трави зміцніла перед зимовим періодом, обов'язковим є внесення фосфорно-калійних мінеральних добрив для газону. Основним елементом для забезпечення нормальної зимівлі газону є фосфор, він зміцнює кореневу систему і збільшує опірність рослин до негативних факторів середовища. Добрива для газону, які використовують восени, не повинні містити азот, тому що при його внесенні відбувається активний ріст молодих пагонів, які легко піддаються заморозків.

Аерація газону ^

Восени в суху погоду рекомендується проводити проколювання газону. Ця процедура сприяє проникненню води в грунт під час сильних проливних дощів і запобігає вимокання газону.

Остання стрижка газону ^

Наприкінці жовтня проводять останню стрижку газону перед зимовим періодом. Мінімальна висота останньої стрижки повинна залишати не менше 5 см.

Фото - Догляд за газоном включає обов'язкову останню стрижку

У висновку хотілося б сказати, що правильний догляд забезпечить наявність красивого і здорового газону, який буде предметом Вашої гордості.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Полив газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Коли і як сіяти газонну траву?
 • Як правильно вибрати насіння трави для посівного газону
 • Технологія догляду за газоном: огляд 6-ти важливих процедур трав'яний турботи
 • Підзимовий сівши газону і комплекс догляду за ним в осінній період
 • Підготовка газону до зими: огляд комплексу робіт по догляду за травою
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Чи потрібен автоматичний полив газону або достатньо поставити розбризкувачі на ділянці? -
 • Мінеральні і органічні добрива для газонної трави
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • Вибираємо ножиці для стрижки газону
 • » » Сезонні правила догляду за газоном: як продовжити життя газонної трави