Газон взимку - правильна підготовка і догляд

Сучасний дачну ділянку - це не тільки наявність грядок, садових дерев, чагарників і квіткових клумб, але і красивого густого газону.

Зелений доглянутий газон надає території парадність, об'єднує рослинність і споруди в єдине цільне простір. Приємно пройтися босоніж по росяній траві вранці, полежати на лежаку в сонячний день.

Особливо красиво виглядають квіткові композиції, декоративно квітучі дерева і чагарники на тлі зеленого газону.

Але він також як і багато рослин потребує догляду та підготовці до зимівлі.

Види газону

Серед газонів, які прийнято влаштовувати на присадибних ділянках, можна виділити наступні види.

Партерний - Висококласний газон, влаштовується в найбільш парадних місцях, частіше навколо будинку, не виносить витоптування. Трави такого газону м'які, ростуть щільно, створюючи густий зелений «килим».

Звичайний газон влаштовують в будь-якому місці ділянки. Використовують, як майданчик для відпочинку. За декоративним властивостями поступається партерного газону, але при цьому менш вибагливий, по ньому можна ходити, без боязні його пошкодити.

Мавританський газон частіше можна зустріти навколо декоративної водойми, в поєднанні з альпійськими гірками. Виглядає, як квітуча галявина, так як до складу крім трав для газону, включаються квітучі в різний період польові квіти (лісова незабудка, червона конюшина, аліссіум, мак та ін.).

Спортивний газон призначений для активного відпочинку і спортивних майданчиків, найбільш витривалий і не боїться витоптування. Але на етапі його формування необхідно дотримуватися розробленої для пристрою спортивного газону технології.

Крім основних видів газону існують так звані підвиди. Але сьогодні ми більш детально поговоримо про те, як підготувати газон до зими.

Як підготувати газон до зими?

Займаючись збиранням врожаю і готуючи грядки до зими, не забудьте і про газоні, навіть якщо він займає невелику частину вашого саду. Тільки при правильному догляді за газоном, він буде радувати вас з весни по осінь. Постарайтеся виконати всі роботи з підготовки газону до зими до настання перших заморозків.

На підготовчому етапі необхідно очистити газон від сміття, опалого листя та прілою трави, використовуючи віялові граблі. Далі потрібно зробити стрижку або покіс трави, залишивши її висотою 5-7 см. Восени стригти газон потрібно рідше, ніж влітку - один раз в два тижні, так як зростання рослин сповільнюється.

Останній раз стригти газон перед зимою потрібно на початку жовтня, але це характерно для середньої смуги. У південних регіонах холоду наступають пізніше, а в північних - сніг може лягти вже в жовтні.

Косити газон на зиму потрібно обов'язково, але не дуже коротко, залишати його потрібно висотою не менше 5 см. Сильно відростила ж трава з наступ заморозків пожухнет, а навесні може стати перешкодою для нових молодих пагонів. Після стрижки газону обов'язково прибирайте скошену траву.

Вересень - час для підгодівлі газону перед зимою. Зазвичай це фосфорно-калійні добрива. Після внесення добрив грунт необхідно полити газон, щоб гранули добрив розчинилися, і не привели до хімічного опіку трави. Деякі фахівці радять вносити на газон раскислитель (крейда, вапняну муку та ін.).

Якщо ви виявили на газоні лисини, виконайте підсівши насіння травосмеси, краще тієї, яку ви сіяли спочатку, щоб знову виросла трава не відрізнялася від тієї, яка вже росте на ділянці. На пожовклі місця газону нанесіть просіяний компост шаром 2-3 см. Підсівши трав можна залишити на весну. Восени ж утворилися ямки засипте сумішшю піску і перегною і злегка утрамбуйте.

Наступним етапом підготовки газону до зимівлі буде аерація грунту, на якій він виростає. Іншими словами, вам необхідно виконати проколювання газону на глибину не більше 20 см. Особливо це стосується глинистих ґрунтів. Проколи можна виконувати вилами через 30-40 см трохи піднімаючи дернину.

Таким чином, ви здійсните дренаж грунту і доступ повітря до кореневої системи рослин. Після виконання робіт з дренированию не слід ходити по газону протягом 2-3 днів. Для газону на піщаних ґрунтах цим етапом робіт можна знехтувати, вода в таких ґрунтах дренирует самостійно.

Перед настанням заморозків газон краще вкрити сумішшю торфу і сухого компосту. Для втомленою грунту це буде хорошою підживленням.

Деякі правила по догляду за газоном в холодну пору року

 • До покриття газону снігом шаром не менше 15-20 см не слід ходити по ньому. Цього правила дотримуйтеся та в дощову пору року. У цей час газонна трава найбільш вразлива.
 • Крижану кірку, що утворилася на газоні в результаті зимової відлиги, краще розбивати для доступу повітря до рослин.
 • З цієї ж причини не заливайте на газоні каток.
 • Не допускайте звалювання снігу після чищення доріжок на газон, а якщо це сталося, то з приходом відлиги звільніть газон від покладів, інакше в цих місцях можуть утворитися лисини, які зіпсують зовнішній вигляд газону з приходом весни.

Догляд за газоном після зими

Не меншої уваги до себе вимагає газон після зими. З приходом стійкого тепла необхідно підживити ґрунт ще до того, як відросла молода трава. Комплекс добрив, крім фосфорно-калійних складових, повинен містити азот, який сприяє кращій вегетації рослин. Підгодівлю проводите в вечірній час, і рясно полийте газон до повного розчинення добрив.

Через 1,5-2 тижні необхідно «вичесати» газон. Ця процедура забезпечить доступ повітря до кореневої системи рослин. Утворився повсть, якщо його не вичесати, може призвести до хвороби трав.

Навесні, так само як і восени необхідно виконати аерацію газону. Зробити це можна тільки в місцях застою води, на більш низьких ділянках.

З приходом тепла на вологому грунті починають активно рости бур`яни. Боротьба з ними на невеликих ділянках газону може проводитися механічним шляхом, вручну. Але якщо площа газону велика, то на допомогу приходить хімічний спосіб боротьби з бур'янами - внесення гербіцидів виборчого типу, які знищать бур`яни, не пошкодивши газону.

У весняний період необхідно провести реставрацію газону, шляхом підсіву насіння на оголені ділянки. Засіяний ділянку необхідно ущільнити і полити.

Ставтеся з любов'ю до всього, що ви робите, і результат, безсумнівно, порадує вас!

Корисне відео по темі:


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Зелений оазис на вашій ділянці
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Газон для дачі та його види
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Сезонні правила догляду за газоном: як продовжити життя газонної трави
 • Як правильно вибрати насіння трави для посівного газону
 • Мавританський газон: як створити розкішну квітучу галявину на присадибній ділянці
 • Створюємо газон з квітучих строкатих трав і польових квітів
 • Підзимовий сівши газону і комплекс догляду за ним в осінній період
 • Підготовка газону до зими: огляд комплексу робіт по догляду за травою
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Мінеральні і органічні добрива для газонної трави
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • » » » Газон взимку - правильна підготовка і догляд