Газон і заходи щодо догляду за ним

Зміст:

Газон, будучи важливим фоновим елементом саду, часто займає половину, а то й більше площі ділянки. Газон - невід'ємний атрибут садового ландшафтного дизайну.

Часто трапляється так, що навесні, прийшовши на свою ділянку, ви помічаєте, що ваш газон виглядає зовсім не так, як було до випадання снігу. Щоб звести до мінімуму проблеми, потрібно пам'ятати, що догляд за газоном також важливий як і догляд за іншими рослинами.

Фото - Догляд за газоном

Догляд за газоном також важливий як і догляд за іншими рослинами

Для того, щоб почати догляд за газоном, його потрібно спочатку посадити! Ми розповімо, як правильно це зробити.

Посадка газону і вибір насіння для нього

Необхідно вибирати ті види трав, які підходять для вашої ділянки. Купуючи травосмеси, майте на увазі, що є спеціальні, до складу яких входять рослини з схожими біологічними вимогами, темпами росту і розвитку.

Є суміші, використовувані для сонячних місць, а інші для затемнених. Таким чином, якщо на ділянці півтінь, то вам підійде травосмесь з великим вмістом костриці червоної і тонконога лісового. Зазвичай на упаковці вказується призначення травосуміші.

Фото - Газон посадка і догляд

Насіння для газону

Отже, коли ми розібралися зі складом насіння, поговоримо про кукіль. Газонна трава, вступаючи в боротьбу з бур'янами, як правило, програє, тому що бур'яни більш витривалі і невибагливі. Щоб догляд за газоном приносив менше проблем, треба насінню газону створити переваги перед бур'янами.

Для цього використовується технологія дражирування. Суть її полягає в тому, що на кожне насіннячко наносять оболонку, що складається з стимуляторів росту і добрив. При такій технології поживні речовини потрапляють на кожну насіння окремо. Таке насіння обов'язково використовувати на небагатих грунтах. Дражирувані насіння можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині.

Щоб зростання газону не загальмувався в спеку чи холод, використовують насіння, оброблені біологічно активними екстрактами (Епін, гуматом і цирконом).


Вибравши насіння для газону, потрібно ще й правильно їх посіяти. Для цього підготуйте ділянку, видаливши бур'яни, прибравши сміття з території, ретельно вирівнявши ґрунт. Як правило, газон садять в будь-який час з середини весни до осені. Головне, щоб погода була суха і безвітряна.

Ми розповіли, як правильно вибрати насіння і посіяти газон. При дотриманні всіх правил посадки газону, і догляд буде легше.

Проблеми з газоном після зимової сплячки і заходи щодо їх усунення

Взимку на газоні утворюється стійкий сніговий покрив. В кінці зими або на початку весни на цьому покрові утворюється крижана кірка. Вона перешкоджає повітрообміну і пригнічує розвиток газону. За допомогою граблів потрібно зруйнувати цю кірку, щоб уникнути загибелі кореневої системи газону.

В кінці березня - початку квітня стежте, щоб сніг танув рівномірно. Якщо ви помітили замети або купи снігу на газоні, то рівномірно розподіліть їх. Якщо все ж утворилися калюжі, проколіть вилами грунт на сирих ділянках, і вода вбереться в землю. Надмірне зволоження трави може погано позначитися на її стані.

При догляді за газоном після зими пам'ятайте: пересування по сирому газону потрібно звести до мінімуму, щоб уникнути утворення колії, слідів або вибоїн.

Фото - Догляд за газоном після зими

Слідкуйте, щоб сніг танув рівномірно

Потім, коли сніг розтанув, перевіряємо ретельно, що не залежався він де-небудь у затишному куточку. Якщо помітили, то приберіть акуратно лопатою.

Весняний догляд за газоном починається з підгодівлі добривами. Зазвичай це робиться в квітні, коли снігу вже немає і газон повністю висох. У добривах повинен переважати азот (восени - калій). Норма витрати - 30-50 грам на метр квадратний. При розпиленні можна скористатися сівалкою, тоді добриво ляже рівномірно.

Удобрюючи газон, ви сприяєте розвитку його кореневої системи, газон стає густішим, підвищується стійкість до хвороб, відбувається швидке відновлення після зими.

Прочісування газону

Догляд за газоном навесні також включає в себе прочісування трави. По-науковому це називається «вертикуляція» і «скарифікація». Це робиться для того, щоб прибрати з поверхні газону утворився за зиму повсть (спресовані залишки газонної трави, сміття, опале листя, сліди життєдіяльності птахів і комах).

Якщо цього не робити, то повітря не буде потрапляти на ваш газон, і він попросту задихнеться. Для проведення даної процедури по догляду за газоном вам знадобляться граблі або вертикулятор (якщо такий є).

Фото - Догляд за газоном навесні

Зберіть граблями все сміття

Вам потрібно пройтися граблями уздовж і впоперек і зібрати сміття в купи. Потім взяти віялові граблі і, сильно не натискаючи на них, пройтися ще раз. Якщо у вас є садовий пилосос, то з його допомогою можна зібрати дрібне сміття.

Прочісування газону - життєво важлива процедура, яка захистить ваш газон від хвороб і шкідливих комах.

Можливі хвороби газону

Які ж хвороби підстерігають ваш газон? Розповімо про них докладніше.

» » Газон і заходи щодо догляду за ним