Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами

Зміст:

Перш, ніж можна буде розслабитися в саду на красивому газоні, доведеться чимало попрацювати. Газонна трава, посадка і догляд за нею вимагають багато уваги і часу.

Планування

На самому першому етапі посадки газону необхідно ретельно спланувати його розміщення. Одним з важливих моментів у цьому є посів газонної трави в таких місцях, де скошування не представлятиме ніяких незручностей. Для цього повинен бути доступ газонокосарки до всіх ділянок газону, тому найкраще розміщувати його там, де дерев немає або їх зовсім мало.

Газон на ділянці потрібно розбивати в останню чергу, коли під землею вже прокладені всі комунікації, зроблені доріжки.

Перед початком робіт потрібно вирішити, як він буде поливатися - вручну або за допомогою автоматичної системи поливу. Посівний газон вимагає до себе багато уваги і на його розбивку йде багато часу.

Фото - газонна трава посадка

Підготовка до посадки газонної трави

Боротьба з бур'янами

Великою проблемою в розробці газону є бур'яни, особливо багаторічні рослини. Якщо їх не знищити до того моменту, коли сіяти газонну траву, то в майбутньому з ними буде дуже важко боротися. Дуже добре, якщо на посів трави є достатньо часу, тоді на початковому етапі бур'яни можна обробити гербіцидами в кілька етапів або виполоти їх. Розпушити грунт, потрібно почекати три тижні, щоб на поверхні ґрунту з'явилися нові бур'яни, а потім повторити обробку гербіцидами ще раз.

Всі роботи з гербіцидами потрібно проводити в захисному одязі. На невеликих ділянках з бур'янами можна боротися за допомогою звичайних інструментів, не використовуючи хімічні речовини. Після використання гербіцидів потрібно почекати днів двадцять і тільки потім сіяти траву.

Підготовка ґрунту

Після видалення бур'янів землю потрібно скопати або обробити її спеціальним культиватором. Іноді для посадки газонної трави може бути використаний ділянку після будівництва, тоді землю потрібно очистити від усього будівельного сміття і обробити. Якщо під час будівництва знімався верхній шар грунту, то додатково знадобиться привезти і насипати якісну грунт. Якщо ж газон планується розбити на місці, де колись розміщувався город, ніяких додаткових проблем не виникне.

Найкраще висаджувати газон на орної землі. Рихлу і піщаний грунт добре удобрити перегноєм, а щільну і злежалу потрібно удобрити, додати зверху кілька сантиметрів піску і змішати його з грунтом для поліпшення структури грунту. Перед остаточною розбивкою газону і до того, коли садити газонну траву, грунт потрібно розрівняти, всі поглиблення необхідно заповнити землею. При значних змінах поверхні ґрунту наступні роботи потрібно проводити не раніше, ніж через двадцять днів, щоб грунт осіла. При підготовці грунту для висадки трави, дуже важливо, щоб шар грунту, який був досипати або удобрен, був рівним. Родючим грунтом не можна засипати відходи або неякісні ділянки на землі, інакше згодом на ній з'являться плями. Якщо родючий шар ґрунту на деяких дільницях буде товщі, то там трава буде густіше, ніж в інших місцях газону.

Фото - посів газонної трави

Газон вже покладений

Вибір трав'яної суміші для газону

Вибираючи трав'яну суміш, потрібно звертати увагу на те, виростає ця трава в вашому регіоні, так як непристосовані сорти можуть вимерзати. Асортимент насіння дуже великий і від вибору залежить те, наскільки добре трава буде рости і яким густим буде трав'яний покрив. Вибираючи насіння для газону, найкраще звертатися до перевірених виробникам. Для газону, який буде використовуватися найбільш традиційним способом, тобто по ньому будуть бігати діти і тварини, там будуть проводитися пікніки, знадобиться універсальна трав'яна суміш.

Не слід купувати насіння по знижці, тому що найчастіше термін придатності у них вже закінчується, тоді трава зійде погано або не піде взагалі. Відсирілі насіння може почати гнити, тому слід звертати увагу на цілісність упаковки. На етапі вибору суміші важливо знати, як буде висвітлено газон. Є сорти трав, які можуть рости в півтіні, але в основному вони люблять сонце і це враховують при формуванні сумішей для газонних трав. Тому, проектуючи сад, виділіть для газону освітлене місце.

Газонна трава: посадка восени

Посівний газон найкраще закладати на початку осені, бо тоді випадає рясна роса вранці, а це дуже важливо, якщо немає можливості часто поливати газон. Кращий час для цього - початок вересня.

Насіння потрібно рівномірно розсипати по поверхні землі короткими рухами руки. Необхідне для газону кількість насіння краще розділити на дві рівні частини - одну з них розсипати поперек газону, а іншу - уздовж. Якщо посіяти насіння трохи густіше, не страшно - дернина сформується швидше. Але перевищення допустимої норми вдвічі негативно позначиться на якості газону - кущика трави буде занадто тісно, вони будуть вимерзати і хворіти.

Після посіву насіння їх потрібно перемішати із землею за допомогою грабель або культиватора - це дуже важливо для того, щоб насіння не пересохли або їх не з'їли птахи. Можна цього не робити, а просто прикрити їх сантиметровим шаром торфу або торф'яного субстрату, що створить сприятливі умови для їх зростання. На завершення газон можна закатати катком.

При сприятливій погоді, перші пагони з'являться через 10 днів. Спочатку трава зійде нерівномірно, тому що різні сорти ростуть з різною швидкістю. Важливо набратися терпіння і почекати. Не потрібно поспішати досівати насіння, так як для того, щоб об'єктивно оцінити ситуацію потрібно почекати мінімум двадцять днів.

Навіть на ретельно очищеної від бур'янів грунті, якась їх частина все одно може з'явитися знову, але трава буде значно перевищувати їх кількість і з часом зовсім їх витіснить. Молоді пагони дуже ніжні і їх легко пошкодити, тому перший час намагайтеся не ходити по газону. Перший раз косити траву потрібно після того, як трава виросте до 8-10 сантиметрів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Зелений оазис на вашій ділянці
 • Газон для дачі та його види
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Як посадити мавританський (квітучий) газон на дачі?
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Коли і як сіяти газонну траву?
 • Як правильно вибрати насіння трави для посівного газону
 • Як виростити розкішний газон на ділянці своїми руками
 • Мавританський газон: як створити розкішну квітучу галявину на присадибній ділянці
 • Яку траву можна посіяти в серпні для створення дачного газону
 • Як правильно посадити газонну траву, щоб отримати хороший газон?
 • Охайний газон своїми руками: підбір трави і правила посадки
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • » » Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами