Газонна трава: секрети вирощування та догляду

Газонна трава: секрети вирощування та доглядуАнекдот (а може – замальовка з життя): Туристи захоплюються чудесним газоном перед будинком родовитого англійця і запитують у господаря: Як виростити такий красивий газон? «Все дуже просто, – відповідає господар. – Потрібно підготувати грунт, посіяти траву, а потім триста років акуратно підстригати її ».

Головний принцип, який дає відповідь на питання як виростити газон – регулярне виконання в общем-то нескладних робіт. Адже газон псується від неправильного догляду. Важливо не чекати ознак неблагополуччя, а регулярно проводити потрібні операції.

Ось перелік робіт, необхідні інструменти і час проведення, які допоможуть вам точно знати, як виростити газонну траву на дачі:

Види робітВеснаЛітоОсіньОснащення
Прочісування граблями++Газонні граблі, віялова мітла, культиватор зі спец.насадкамі
Прикочування+Газонний каток (вага не більше 100кг)
Внесення добрив+++Газонна сівалка
Стрижка+++Газонокосарка, мотокоса
Підрівнювання країв++Подрезчик бордюру
Прополка++Вручну або обробка гербіцидами вибіркової дії
Провітрювання (аерація)+(+)Вила, аератор газону
Полив+Насос, шланг, система автополиву
Мульчування+Газонна сівалка
Прибирання рослинних залишків, листя й т.п.++Граблі, садовий пилосос, газонокосарка з травосборником

Прочісування газону граблями  -  операція, необхідна навесні і восени. Навесні обов'язково прибирають зимовий сміття, видаляють суху траву і піднімають траву для поліпшення стрижки.

Те ж прочісування роблять і восени. Воно особливо корисно зрілим газонах, на поверхні яких може утворитися «повсть» – шар волокнистого матеріалу з залишеної на газоні висохлої скошеної трави і повзучих стебел злаків. При товщині «повсті» більш 3см ускладнюється доступ вологи та повітря до коріння, що призводить до хвороб. «Войлок» прибирають на початку вересня, використовуючи садові граблі з жорсткими зубами або ті ж садові машини з газонними граблями. Газони, заражені мохом, обробляють гербіцидами проти мохів.

Прикочування.  Дорослий газон прікативают тільки навесні, щоб ущільнити землю, розпушену після зимових морозів. Для цього вибирають день, коли трава суха, а грунт вологий. Перед роботою прибирають зимовий сміття і розмітають купки землі, викинуті хробаками.

Газонна трава: секрети вирощування та догляду

Провітрювання (аерація) – Вертикальний рез або проколювання грунту газону і дерну вилами або спеціальними пристроями – вертікутерамі. В результаті газонна грунт краще забезпечується повітрям і звільняється від нашарувань, моху, повзучих рослин і бур'янів. Обробку слід проводити пізньою весною, коли грунт просохла і вже трохи прогрілася. Якщо навесні вже наступають періоди спеки – обробка вертікутером недопустима. Після проколювання дуже добре полити газон і внести добрива.

Внесення добрив для газонної трави.

Стрижка.  Газон стрижуть весь сезон з травня по жовтень. Частота стрижки залежить від типу газону, виду і сорту висіяних трав, погоди, стану трав і пори року. Якщо висота трави на 1,5 см перевищує рекомендовану (для звичайних газонів навесні, восени і в посуху – 6см, влітку – 5см, для партерних газонів – відповідно 4 і 3 см) значить, пора стригти. Висота предзимней стрижки (за 2-3неделі до снігу) – 7-8см. Зрізану траву краще відразу прибирати з газону.

Полив: без нього не виростити газон ідеального вигляду. Правило поливу: краще рідше і довше, ніж часто і коротко. При посухи газон слід грунтовно поливати один-два рази на тиждень увечері. Достатня кількість поливу можна перевірити за допомогою проби лопатою: викопати лопатою шматок грунту розміром з цеглину приблизно 15см в глибину і проконтролювати, волога чи там грунт.

Боротьба з бур'янами: Розвиток бур'янів, що розмножуються насінням, легко стримувати регулярної стрижкою травостою. Стержнекорневие бур'яни на малих площах видаляють вручну за допомогою гострого ножа. На великих площах використовують гербіциди виборчої дії.

Питання: &« Як виростити газон без бур'янів?", часто встає перед дачниками, які обирають відпочинок, а не роботи в огороде.Чтоби газон радував своїм зовнішнім виглядом необхідно докласти чимало зусиль. Перш за все слід ретельно очистити ділянку, де передбачається розбити газон, від бур'янів. Але навіть саме якісне очищення від трави може не вберегти газон від проростання непотрібних насіння. Краще рішення, обробити місцевість гербіцидом суцільної дії, після чого вже через 2-3 тижні можна посіяти газонну траву. Надалі слід використовувати виборчий гербіцид, який зберігаючи коріння газонної трави, знищить бур'яни.

Ось так. Головне-догляд. І сподіваюся, через пару років вже у Вас почнуть запитувати: «Як виростити газон, що милує око весь сезон?»


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Сезонні правила догляду за газоном: як продовжити життя газонної трави
 • Як виростити розкішний газон на ділянці своїми руками
 • Мавританський газон: як створити розкішну квітучу галявину на присадибній ділянці
 • Технологія догляду за газоном: огляд 6-ти важливих процедур трав'яний турботи
 • Боротьба з бур'янами на газоні або як правильно рятувати свою галявину
 • Підготовка газону до зими: огляд комплексу робіт по догляду за травою
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Мінеральні і органічні добрива для газонної трави
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • Ландшафтний дизайн. Газони
 • Вибираємо ножиці для стрижки газону
 • » » » Газонна трава: секрети вирощування та догляду