Басейн для дачі: купити і встановити готовий або зробити своїми руками

Фото - басейн своїми рукамиРідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, хочеться освіжитися, можна поплавати у прохолодній водичці. У цьому випадку виходу два - сідати на автомобіль і їхати на розшуки найближчого озера або обзавестися власним басейном. Другий варіант, звичайно, більш трудомісткий: треба вивчити басейни для дачі, вибрати найбільш підходящий, встановити, а після доглядати за ним. Зате в будь-який час у Вас під рукою буде особисте місце релаксації, причому безпечне з точки зору гігієни. Так і дітей легше відірвати від мобільних телефонів або ноутбука. Додатковий плюс - на дачі є куди застосувати воду, яку треба раз в тиждень оновлювати. Сад і город скажуть вам «спасибі» за регулярний полив теплою, відстояною водою.

Зміст

Відео про будівництво басейну своїми руками ^

Отже, якщо ви зважилися на власний басейн для дачі, то перший крок - обрати оптимальну модель. І саме про це ми постараємося докладно розповісти в цій статті, а також про те, як встановлюють і створюють басейни для дачі своїми руками.

Класифікація вуличних басейнів ^

Перед тим як вибрати басейн для дачі, визначитеся, для чого хотіли б його використовувати:

 • як місце купання дітей;
 • як місце прийняття прохолодною ванни;
 • як спосіб на пару хвилин освіжитися;
 • як ємність для ігор сім'ї;
 • для плавання.

Якщо для вас головними набирають 1-3 мети, значить, вам цілком підійде самий бюджетний варіант басейну - надувний. Врахуйте і те, яким способом ви будете заповнювати свій басейн. Якщо на ділянці підведено водопровід або пробурена свердловина, то наповнити велику ємність не складе праці. Але якщо доведеться носити воду відрами з найближчої колонки або колодязя, то подумайте, чи вистачить вам терпіння повторювати цю процедуру щотижня для басейну, що вміщує близько 2 тонн рідини. Можливо, варто придбати невеликі надувні басейни, які призначені в основному для відпочинку у воді, релаксації.

Фото - водні процедури

Басейн на дачі - це радість для дорослих і дітей

Особливості експлуатації надувного басейну ^

Найбільші моделі мають в діаметрі близько 5 м, а глибину - до півтора метрів. Для малюків випускаються міні-ємності, глибина яких починається від 30 см. Все надувні конструкції виконуються з ПВХ-плівки, якій надають форму з допомогою накачиваемого повітря. Дитячі моделі відрізняються від дорослих тим, що в них стінки нагадують кільця, які треба надути. У надутому вигляді виходять м'які бортики. Причому, можна надувати, приміром, не три, а тільки два нижніх. Коли малюк підросте, висоту борту підвищують, надуваючи третє кільце.

У дорослих конструкціях надувне кільце є тільки вгорі стінок. Інший корпус - поліетиленовий чохол. Кільце служить обмежувачем, який по мірі заповнення ємності водою розпрямляється і створює форму басейну, утримуючи великий об'єм рідини.

При виборі висоти враховуйте, що розмір, зазначений в інструкції, буде трохи більше реального. Плівка - досить м'який матеріал, і коли її заповнюють великим об'ємом рідини, вона починає розтягуватися в сторони. Якщо ви вивчали фото басейнів на дачі, то бачили, що надувні моделі нагадують горщики з опуклими стінками. Це вода таким чином розподіляється всередині поліетиленової чаші. Тому, купивши надувний басейн висотою в півтора метра, розраховуйте, що в наповненому вигляді він буде всього 1,3 м. Крім того, не прагнете наповнювати такі ємності до країв. Кожен зайвий сантиметр посилює тиск на стінки, змушуючи їх сильніше розтягуватися. Оптимально - не доливати приблизно на 20-25 см.

Фото - для дачі

Наповнений надувний басейн нагадує горщик із-за тиску води на стінки, тому краще його не доливати, ніж заповнювати до країв

Якщо вже ви зважилися на покупку дорослого басейну, то шукайте модель з додатковими аксесуарами по догляду: скімерів, насосом, фільтром і пр. Великий обсяг води неможливо часто зливати і заповнювати свіжою, тому вам доведеться підшукувати подібне обладнання самостійно.

Для встановлення надувного басейну ніяких особливих умов не потрібно. Відшукайте рівне місце, розкладіть плівку і надуйте насосом.

Як монтуються каркасні басейни для дачі ^

Другий тип покупного басейну, який не вимагає ніяких земляних робіт - це каркасний, або збірно-розбірний. Спільне з надувним басейном - чохол з плівки ПВХ, який наповнюють водою. Але для міцності чохол посилений спеціальним каркасом, який тримає форму басейну і знижує тиск води на стінки.

Каркас дозволяє збільшити глибину і діаметр басейнів. Тому в таких конструкціях ви не тільки полежіть, але і поплаваєте, і навіть пограєте в квача.

У продажу є каркаси, що складаються з набору міцних стрижнів або секцій. Виходячи з цього, каркасний басейн для дачі називають стрижневим або секційним.

Стрижневий ^

У ньому каркас складається з вертикальних і горизонтальних стійок, які кріпляться між собою.

Фото - збірка басейну

Вертикальні стійки є основою всієї конструкції, тому їх треба фіксувати дуже міцно

Розглянемо, як встановити стрижневий басейн на дачі самостійно:

 1. В чохлі знаходять спеціальні рукави, у які треба вставити вертикальні стійки.
 2. До вертикальних кріплять горизонтальні, вставляючи їх в пази-фіксатори.
 3. Розпрямляють ПВХ-плівку.
 4. Угвинчують в спеціальні отвори басейну фільтруючу систему і труби для заповнення водою.

Секційний ^

Секції для каркаса можуть бути виконані з металу або пластику. Кожен виробник оснащує свій виріб різним типом кріплення. Це можуть бути болти, кріплення «у замок» та ін. Подібні басейни відрізняються різноманітністю форм чаші: круглої, овальної, прямокутної.

Послідовність встановлення секційного басейну наступна:

 1. Розгортають каркас, який продається згорнутим в рулон.

  Фото - установка басейну

  Вертикальні стійки є основою всієї конструкції, тому їх треба фіксувати дуже міцно

 2. Створюють форму басейну, переміщаючи секції.
 3. Закріплюють модулі між собою герметиками, шурупами і пр./li>
 4. Після збору каркаса зверху надягають чохол із плівки.
 5. Закріплюють трубопровід і фільтруючу систему.

Фото - збірка своїми руками

Тільки після того, як надійно зафіксували каркас, натягують чохол

Як створити стаціонарний дачний басейн ^

Стаціонарні басейни відрізняються від попередніх типів тим, що ставляться «на століття», не розбираються на зиму і вимагають проведення земляних робіт для монтажу чаші. Виробники полегшили працю дачникові тим, що випустили готові чаші, які потрібно тільки вкопати в землю. Сьогодні можна придбати чаші з пластику або композитних матеріалів.

Пластикова чаша ^

Перевага пластика - здатність приймати будь-які форми і розміри, тому є шанс знайти у продажу цікаву нестандартну чашу з обтічними лініями або асиметричними краями. Самі великі ємності здатні вміщати обсяг води близько 9 тис. л., а значить в них можна і займатися плаванням, і навіть пірнати. Деякі господарі перетворюють подібні конструкції в спа-салон під відкритим небом, монтуючи в басейн різні масажні пристосування, джакузі та ін.

Для установки пластикової чаші знадобиться копати котлован. Розглянемо, як можна змонтувати такий басейн на дачі своїми руками.

Фото - установка чаші басейну

Розмір котловану повинен бути на метр більше діаметра чаші, щоб можна було зміцнити конструкцію бетонними стінками

Хід робіт:

 1. Виміряйте чашу.
 2. Зробіть за допомогою кілочків і мотузки розмітку на землі, по якій буде выкапываться котлован.
 3. Віднесіть розмітку на метр вперед по всьому діаметру, щоб котлован став більше пластикової чаші. Це потрібно для створення фундаменту.
 4. Викопайте котлован на глибину, рівну глибині чаші + ще півметра.
 5. На дно майбутнього басейну засипте шар крупного піску (20 см) і щільно утрамбуйте.
 6. Викладіть по відсипці арматурну сітку і залийте її бетоном, щоб вийшов шар близько 25 див Це буде основа для встановлення чаші.
 7. По затверділому бетону вистеліть геотекстиль, потім пінополістиролові листи (товщиною 3 см), які будуть служити теплоізоляторами.
 8. Пінополістирол покрийте щільним поліетиленом.
 9. Стінки пластикової чаші обкладіть пінополістиролом і заізолюйте плівкою.
 10. Вставте чашу в котлован.
 11. Забетонируйте простір між стінками чаші і котлованом, для цього:
 • поставте розпірки всередині ємності, щоб стінки залишилися у вертикальному положенні і не увігнулися під силою розчину;
 • поставте опалубку і прокладете всередині арматуру (уздовж всіх стінок);
 • заповніть ємність водою на 40 см і залийте такої ж висоти бетонний шар;
 • долийте воду ще на 40 см і бетонируйте вже на цю висоту;
 • продовжуйте бетонувати таким чином, поки розчин підніметься до рівня землі;
 • почекайте добу, щоб бетон застиг, і зніміть опалубку;
 • засипте порожній простір між бетонною стіною і земляним шаром піщаною сумішшю, щільно її утрамбуйте.

Фото - купівля басейну

Басейн краще монтувати на відкритому місці

Композитна чаша ^

Якщо почитати відгуки на композитні басейни для дачі, то вони залучають своїм сучасним і солідним зовнішнім виглядом. Склопластик, з якого створюється чаша, дуже міцний і довговічний. Зате встановити їх так само просто, як і пластикові варіанти.

Бетонна чаша ^

Такий басейн відрізняється від пластикового або композитного тим, що чаша не купується, а створюється своїми руками. Для цього заливають бетонний розчин, укріплений арматурної сіткою, в дно викопаного котловану і бетонують стінки. Цей варіант стаціонарного басейну будується довше інших, але його вибирають з-за того, що розміри і форму можна підібрати під рельєф конкретної ділянки. До того ж, оброблена керамічною плиткою або мозаїкою чаша виглядає шикарно і респектабельно.

Перед тим як зробити басейн на дачі, продумайте, щоб поблизу знаходився водопровід або свердловина, було місце для зливу «старої» води, а також поблизу не росло високих дерев, листя яких вам доведеться щодня прибирати.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Створюємо басейн на ділянці своїми руками
 • Фонтан на дачі своїми руками
 • Підбір недорогого басейну для дачі
 • Вибираємо і встановлюємо каркасний басейн для дачі
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Вибираємо надувні басейни для дітей з урахуванням віку маленьких дачників
 • Як зробити басейн своїми руками з плівки ПВХ: облаштовуємо зону відпочинку в заміському будинку
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Чистка басейну: гарантія безпечного і здорового відпочинку
 • Чи потрібен догляд за басейном в домашніх умовах: якими способами його краще здійснювати
 • Комфортний павільйон для басейну: як зробити нескладну модель своїми руками
 • Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво
 • Дачний будиночок з басейном - для виконання мрії потрібно тільки бажання
 • Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Догляд за басейном: огляд засобів для чищення басейну та очищення води в ньому
 • Павільйон для басейну своїми руками: зведення даху з полікарбонату
 • Як побудувати басейн на дачі своїми руками з готової чаші
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Декоративна водойма на дачі: 3 приклади пристрою своїми руками
 • Композитні басейни для дачі
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • » » » Басейн для дачі: купити і встановити готовий або зробити своїми руками