Чи потрібен догляд за басейном в домашніх умовах: якими способами його краще здійснювати

Фото - своїми рукамиЯкщо вам здається, що достатньо створити або купити басейн, наповнити його водою і весь сезон плавати без турбот - то ми вас розчаруємо! При такому підході є великий шанс провести залишок літа в інфекційній лікарні, куди вас відправлять спритні бактерії, що уподобали в якості місця проживання цей басейн. Додамо, що там будуть успішно розмножуватися комарі та інший гнус, залітати з вітром пил, листя і сміття. І настане ранок, коли замість басейну вас зустріне позеленіле болітце, в якому «кайф» від плавання випробує хіба що ботанік, який радий зустрічі з жабами і всього, що має звичку повзати і ворушитися. Славна картинка? А адже її можна уникнути, якщо періодично здійснювати догляд за басейном, дезінфікувати і чистити.

Зміст

Відео-рекомендації по догляду за басейном ^

Способи очищення басейнів ^

Незалежно від матеріалу чаші вода повинна бути безпечна і прозора. Але навіть коли в ній ніхто не плаває, забруднення все одно відбувається: потрапляє пилок, вносять свою лепту дощі та ін. І якщо догляд за басейнами недостатній, то з прозорої вода перетвориться на зелену або молочного кольору.

Забруднення почнуть осідати на стінках басейну, і він втратить естетичний вигляд.

Якими способами здійснюють догляд за водою в басейні:

Фізичне очищення ^

Цей спосіб передбачає, що весь твердий сміття, навіть мікроскопічних розмірів, буде виловлений за допомогою одного з пристосувань: сачка, підводного пилососа, щітки або фільтра.

Мабуть, найважливішими з цієї групи «помічників» варто вважати фільтри, адже вони працюють без допомоги людських рук і збирають навіть непомітні оку частинки. Велика частина сміття виводиться з басейну саме фільтрацією.

Чим відрізняються фільтри, які є у продажу?

У фільтрів різні внутрішні компоненти, що затримують сміття. Тому виділяють такі типи приладів:

 •  Пісочний

Фото - будову

Так виглядає пісочний фільтр в розрізі

Всередині фільтра - кварцовий пісок, через який пропускається брудна вода і таким чином фільтрується. Цей фільтр - самий бюджетний варіант з усіх типів. Його обслуговування дуже просте: треба раз на тиждень промивати. Для цього під напором пускають чисту воду в зворотному напрямку, вона за собою виносить накопичився сміття.

Але ефективність пісочного фільтра невисока: він здатний затримувати тільки частинки в 20 мікрон і вище. Більш дрібне сміття залишиться в басейні. При цьому слід враховувати, що щотижня на очистку ви будете витрачати великі обсяги води, тому на дачах, де водні ресурси обмежені, ці фільтри ставити не рекомендується.

Найоптимальніший тип басейну, куди ставлять піщані фільтри - надувний.

 • Картріджний

Усередині цієї конструкції встановлено кілька картриджів циліндричної форми. Вони пропускають через себе брудну воду, фільтруючи частинки навіть в 10 мікрон. Якість очищення таким фільтром вище, але і коштує він дорожче.

Догляд полягає в періодичній очистці картриджів, промивці під струменем чистої води. Але частіше виробники закладають одноразові фільтри, які після забруднення викидають.

Фото - фільтри для басейну

Картріджний фільтр найчастіше застосовують в каркасних басейнах, розташовуючи його на зовнішній стороні

 • Діатомовий

Найновіший тип фільтра. Очищувачем в ньому виступають раковини викопного планктону (так звана діатомова земля). Такий фільтр здатний прибрати з води навіть найдрібніші частинки в 3-5 мікрон. Він вимагає періодичної чистки, яку проводять за допомогою процедури зворотного очищення проточною водою. Але слід враховувати, що картриджі з діатомової землею служать недовго, і пару разів на рік треба їх міняти.

Фото - види фільтрів

Діатомовий фільтр вимагає частої зміни картриджів

Незалежно від типу фільтра, насос повинен працювати 6 і більше годин на добу, щоб водний потік встигав якісно очищатися.

Хімічне очищення ^

Ваш догляд за басейном на дачі або будинку за допомогою хімічних речовин повинен досягати чотирьох цілей:

 • знезаражувати воду;
 • підтримувати нормальний рівень pH (кислотно-лужну рівновагу) ;
 • знищувати найдрібніші грязьові та жирові частинки, які не можуть виловити фільтри;
 • перешкоджати появі водоростей.

Дезінфікуючі засоби по догляду за басейном

Щоб знищити всілякі бактерії, застосовують склади, де основним компонентом виступає хлор, активний кисень, бром та ін .:

 • Хлор випускається в таблетках, капсулах, порошках та ін. Це засіб дуже агресивно, тому важливо дотримуватися точне дозування. Найчастіше такий препарат набувають для великих басейнів, тому що при низькій вартості він забезпечує високий рівень безпеки води.
 • Бромовие препарати застосовуються для швидкого знезараження. При цьому у них немає специфічного запаху, яким «славиться» хлор.
 • Найприємніший спосіб, що не залишає після себе піни і запаху у воді - знезараження активним киснем. Ці кошти не викликають алергічних реакцій, сльозотечі, як хлорні препарати, і вважаються найбільш безпечними для здоров'я. Саме їх застосовують в домашніх умовах, коли проводять обслуговування басейнів своїми руками.

Підтримання кислотно-лужної рівноваги

Щоб підтримувати нормальний pH води, необхідно знати, якою має бути норма. Оптимально, якщо pH тримається на рівні 7-7,4. Цей показник перевіряють як мінімум раз на тиждень, використовуючи спеціальний прилад - рН-метр. Виявивши, що цифра нижче потрібною, засипають склади для підвищення pH, якщо норма завищена - користуються складами для пониження.

Фото - вимірювання кислотності

РН-метр опускають в басейн, щоб виміряти кислотно-лужний баланс

Боротьба з найдрібнішими частинками бруду

Найкращі фільтри не можуть очистити басейн від найдрібніших частинок, розмір яких менше 3 мікрон. Для цього треба розчиняти в басейні флокулянти - активні речовини, які вступають в реакцію з жиром, брудом, протеїнами, збираючи всю суміш у пластівці. Пластівці мають вже великі розміри, тому успішно очищаються фільтрами.

Препарати для боротьби з водоростями

Особливість даного виду хімічного очищення в тому, що вона ведеться не в міру потреби, а постійно, як тільки басейн заповнюють водою. Розчинені препарати проти водоростей перешкоджають будь-яким органічним утворенням у воді і на стінках басейну. Тому він не буде замулюватися і зеленіти.

Електрофізичну очистка ^

Якщо Ви включите в обслуговування басейнів електрофізичний метод знезараження, то практично всю «хімію» можна буде викинути.

У цьому способі задіяні озонатори, ультрафіолетові лампи та прилади, що виділяють іони срібла і міді. Озонатори дезінфікують за допомогою озону, який по ефективності вище хімічних реагентів і не має ніяких наслідків для людини (алергій, запаху та ін.). Ультрафіолетові промені чудово справляються з будь-якими органічними забрудненнями. Срібло знищує мікроорганізми, а мідь руйнує структуру водоростей.

Як доглядають за каркасним басейном ^

Крім стаціонарних, часто на дачах використовують каркасні басейни, бо їх простіше встановлювати і обслуговувати. Яким чином здійснюють догляд за каркасним басейном?

 • Фільтрують воду.

З цим будуть справлятися фільтри, що поставляються відразу ж з конструкцією басейну. Але якщо Ви купували тільки каркас, пошукайте у продажу звичайний водоочисної фільтр.

 •  З поверхні води систематично прибирають сміття.

Так як конструкція стоїть на вулиці, то обов'язково буде засмічуватись опалим листям, комашками та ін. Щоб це «пишність» не почало гнити (а у воді цей процес розвивається дуже швидко!), Потрібно виловлювати все, що потрапило в воду сачками або скімерів.

До відома: скіммер називають ємність, в яку через спеціальне віконце потрапляє брудний верхній шар води, фільтрується і виводиться через трубу назад в басейн.

Фото - очистка басейну

Скіммер забирає тільки верхній шар води, але саме в ньому сконцентрована велика частина бруду

 • Періодично проводять очищення хімічними речовинами.

Це необхідно для того, щоб вода не зацвітала, що не каламутніла, і в ній не розвивалися мікроби.

 • Періодично вичищають чашу басейну.

Внутрішня поверхня басейну з часом накопичує осад, який потрібно прибирати. Найкраще це робити донними пилососами, але можна і купити набір, очищающий наліт.

Особливості догляду за надувним басейном ^

Не менш популярним сезонним варіантом дачного басейну є надувний. Його, як правило, купують батьки для відпочинку дітей. Незважаючи на всю простоту конструкції, легкість збирання-розбирання, доглядати треба і за надувний ємністю.

В догляд за надувним басейном входять періодичне чищення внутрішньої поверхні від накапливающейся слизу і знезараження води. Чистять воду 1-2 р. на тиждень, розчиняючи препарати прямо в ній.

Якщо ємність басейну велика, то хоча б пару разів за літо треба повністю злити воду. У дитячих виробах зміна води повинна бути тижневої, а для малюків - щоденною. На дачі завжди можна знайти застосування виливати рідину: полити город, сад та ін. Але поливають тільки водою без додавання хімічних препаратів. Якщо рідина знезаражують - краще відправити її в каналізацію.

Порожній басейн промивають, чистять стінки щіточкою або тканиною і дезінфікують. Споліскують і знову заповнюють водою.

Фото - пристосування для чищення

Найпотрібніші пристосування для чищення - щіточки і сачки

Обслужити басейн самому набагато простіше, ніж відновлювати запущений. Вибирайте кілька способів, щоб отримати максимальний результат. Тільки безпечний і чистий басейн стане джерелом здоров'я для вашої родини.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Створюємо басейн на ділянці своїми руками
 • Підбір недорогого басейну для дачі
 • Вибираємо і встановлюємо каркасний басейн для дачі
 • Чистка колодязя на дачі
 • Вибираємо надувні басейни для дітей з урахуванням віку маленьких дачників
 • Як зробити басейн своїми руками з плівки ПВХ: облаштовуємо зону відпочинку в заміському будинку
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Чистка басейну: гарантія безпечного і здорового відпочинку
 • Поганий аналіз води з колодязя: причини та способи очищення
 • Басейн для дачі: купити і встановити готовий або зробити своїми руками
 • Які переваги дає використання фільтра для ставка
 • Дачний будиночок з басейном - для виконання мрії потрібно тільки бажання
 • Чистка питного колодязя: огляд кращих зарекомендували себе методів
 • Догляд за басейном: огляд засобів для чищення басейну та очищення води в ньому
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Павільйон для басейну своїми руками: зведення даху з полікарбонату
 • Як побудувати басейн на дачі своїми руками з готової чаші
 • Як правильно провести аналіз і очистку води з дачної свердловини
 • Як самостійно провести чистку ставка чи невеликої водойми
 • Вибираємо фільтр очистки води для дачі: порівняльний огляд агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Композитні басейни для дачі
 • » » » Чи потрібен догляд за басейном в домашніх умовах: якими способами його краще здійснювати