Як зробити басейн своїми руками з плівки ПВХ: облаштовуємо зону відпочинку в заміському будинку

Фото - Басейн з плівки своїми рукамиДовгий час наявність облаштованій зони відпочинку, обладнаної басейном, вважалося дуже дорогим задоволенням, яке можна було зустріти на ділянках в рідкісних випадках. Зараз, коли сучасні технології дозволили створити такий недорогий матеріал, як плівка для басейну, його будівництво може дозволити собі кожен власник заміського будинку або дачі.

Зміст

Відео про створення плавального ставка з плівки ПВХ ^

Гідроізоляційна плівка ПВХ: що це за матеріал ^

Плівка ПВХ для басейнів, вона ж гідроізоляційна плівка для басейнів, так як крім естетичності вона ще володіє і гідроізоляційними властивостями. Це варіант «два в одному», що важливо в плані економічності будівництва.

Тепер визначимося, які кошти ви можете виділити для будівництва басейну. Залежно від суми капіталовкладень, що виділяються на будівництво, допустимих термінів будівництва, можна вибрати різні види басейнів. Проаналізуємо їх переваги і недоліки.

Різновиди басейнів ^

 • Каркасний або надувний басейн. Це просто, швидко, дешево. Однак розглядати такий басейн можна лише як тимчасовий варіант через невеликого терміну служби і неможливості гармонійно вписати в ландшафтний дизайн. Крім того, система фільтрації води в таких басейнах ненадійна.
 • Басейн-ванни, що представляє собою готову чашу, виготовлену зі скловолокна, композитного матеріалу або кераміки, придбав останнім часом значну популярність. У цьому випадку чашу басейну-ванни необхідно тільки встановити в підготовлений котлован. Його достоїнства: мінімальний термін споруди, максимальна гідроізоляція, ударо- і зносостійкість, завдяки гладкій поверхні немає труднощів з догляду, не розмножуються бактерії і грибки, є варіанти з гідромасажем, термін експлуатації близько 50 років. Недоліки: дорожнеча транспортування та монтажу, так як без підйомного крана чашу неможливо встановити в котловані, виготовляється тільки за типовими проектами, немає можливості зробити індивідуальне замовлення, практично неможливо встановити в приміщенні, немає варіантів, розрахованих для проведення тренувань.
 • Стаціонарний бетонний басейн. Як облицювання використовується керамічна плитка, натуральний камінь, спеціальна полімерна плівка для басейнів, мозаїчний матеріал.

Фото - Стаціонарний бетонний басейн

Стаціонарний бетонний басейн

Переваги та недоліки кожного з оздоблювальних матеріалів ^

Керамічну плитку відрізняє довговічність і низький коефіцієнт водопоглинання, вона стійка до впливу тиску і температури, як низькою, так і високою, не піддається впливу хлору і хімічних миючих речовин. До недоліків можна віднести тривалість укладання, необхідність гідроізоляції, ретельний контроль міжплиткових сполук, на яких може утворитися важковидаляємий наліт і з'явитися грибок.

Натуральний камінь і мозаїчна плитка відносяться до найбільш довговічним облицювальних матеріалів, вони морозостійкі, мають найнижчий коефіцієнт поглинання води і найширший спектр колірних рішень. До недоліків, перерахованим при характеристиці керамічної плитки, ще слід додати високу вартість і самого матеріалу, і робіт з облицювання.

ПВХ плівка для басейну має невисоку вартість, не вимагає гідроізоляції, підходить для басейнів будь-яких розмірів і конфігурації. Недоліки: недовговічність (залежно від обраної різновиди в діапазоні 5- 10 років), незначний вибір колірних рішень, видно стикові з'єднання, не можна використовувати, якщо поблизу від обраного для басейну місця проходять грунтові води.

Фото - ПВХ плівка для обробки басейнів

ПВХ плівка підходить для обробки басейнів і ставків будь-яких розмірів і конфігурації

Самий економічний варіант - це басейн своїми руками з плівки. І варіант цей, крім лояльної вартості, досить простий і реальний у виконанні у випадку, якщо точно дотримуватися інструкції з виготовлення та монтажу. Зупинимося на докладному розгляді саме цього варіанту.

Етапи облаштування басейну з плівки ПВХ ^

 • Перший етап - планування. Необхідно визначити тип, призначення, розміри, розташування, дизайн, схему будівництва басейну, купити матеріал, який ви будете використовувати, підібрати необхідне обладнання для фільтрації води.
 • Другий етап - підготовчі роботи. Включають в себе виїмку грунту під котлован та облаштування дренажної системи, будівництво технічних ніш та облаштування обв'язки.
 • Третій етап - монтажні роботи. Це монолітна заливка, вирівнювання поверхні, обробка басейну плівкою, встановлення обладнання.

Фото - Схема установки обладнання для басейну

Схема установки обладнання для басейну

 • Четвертий етап - перевірка роботи обладнання.

Поетапна схема будівництва розроблена. Тепер більш докладний опис, запланованих вище робіт.

Який басейн побудувати і де його розташувати ^

Перше, що потрібно визначити при плануванні - закритий чи відкритий басейн буде будуватися. Від цього рішення залежатиме вибір матеріалів та обладнання, а, отже, реальна вартість всього комплексу. Якщо рішення прийнято на користь будівництва басейну під відкритим небом, використовуємо закладні матеріали із сталі. При закритому варіанті можна заощадити на закладних матеріалах, але доведеться профінансувати зведення павільйону для басейну.

Фото - Який басейн побудувати і де його розташувати

Варіант розташування басейну на ділянці

Визначаємо тип (дитячий, дорослий чи загальносімейних) і призначення (для відпочинку або для тренувань).

Розташування басейну рекомендується планувати подалі від рослинності, особливо від рослин з розвиненою кореневою системою, здатною пошкодити бетонну основу каркаса. Краще всього, якщо домашній водойму буде ближче до водопровідної системи.

Дизайн басейну і схема його облаштування ^

Продумуючи дизайн, визначитеся, що для вас важливіше - економія чи краса. Найдешевший басейн - прямокутний з найменшою кількістю вигинів. На ціну, звичайно, впливає і розмір басейну. Вибір за вами.

Якщо ви не можете скласти схему самостійно, замовте проект у фахівців. Всі роботи повинні проводитися за кресленнями, орієнтуватися на розрахунки і типові схеми. Це потрібно, щоб уникнути неточностей при установці під басейном гідравлічного обладнання.

Фото - Схема облаштування басейну

Схема облаштування басейну

Що стосується матеріалу, вибір можна зупинити на одному з трьох видів плівки. Всі визначають ваші переваги і фінансові можливості.

 • Неармована плівка не відрізняється підвищеною міцністю, але її відрізняє відносна дешевизна.
 • Армована поліефірними нитками для додаткової міцності плівка здатна витримувати, що не деформуючись, великі механічні навантаження і високий тиск води.
 • Противоскользящую плівку відрізняє ребриста поверхня, що виключає ковзання, що необхідно при влаштуванні дитячих і загальносімейних басейнів.

Фото - Критий басейн

Критий басейн

Особливу увагу при виборі ПВХ плівки для басейну слід звернути на матеріал з акриловим покриттям, який характеризується підвищеними антибактеріальними властивостями і міцністю.

Підбираючи обладнання для басейну, першим ділом визначаємося з системою фільтрації: це може бути переливна або скімерние система. З розрахунку потреби у воді підбираємо насосне обладнання та фільтри.

Підготовчі та монтажні роботи ^

Підготовчі роботи розглядати детально не будемо, вони не представляють особливої складності. Варто тільки відзначити, що для забезпечення надійності стінок, запобігання осипання грунту стіни котловану необхідно виконувати з ухилом в 3 - 4 градуси в зовнішню сторону. Дно виконується з ухилом в одну сторону на 3-5 см.

Фото - Виїмка грунту під котлован для басейну

Виїмка грунту під котлован для басейну

Монтажні роботи включають монолітну заливку бетоном чаші басейну: спочатку заливається дно, потім стіни за допомогою холодних швів. Для додання стінам чаші додаткової міцності використовують сталеву сітку, яку укладають в товщу бетонної каркаса. При заливці бетону необхідно стежити, щоб поверхня була абсолютно рівною, інакше при монтажі плівка повторить всі нерівності чаші, що з часом може призвести до її деформації.

Фото - Заливка бетоном дна чаші

Заливка бетоном дна чаші

Для вирівнювання поверхні після затвердіння бетону побелочний пензлем наноситься невелика кількість цементу, розведеного водою. Потім на поверхню чаші укладаємо утеплювач, який зменшить тертя плівки про бетон, тим самим значно збільшивши термін її експлуатації. Далі розкроюємо полотно плівки відповідно до розміру басейну, зварює шви за допомогою спеціального обладнання, обробляємо шви герметиком, приварюють плівку до бортиків. Робота завершена.

Фото - Обтягування плівкою бетонної чаші басейну

Обтягування плівкою бетонної чаші басейну

Перед включенням обладнання в роботу ще раз перевіряємо правильність зібраної схеми, щоб уникнути поломок ще до початку експлуатації.

Фото - Готовий басейн з плівки ПВХ

Готовий басейн з плівки ПВХ

Сьогодні людям доводиться дотримуватися прискореного ритму життя, наповненого суєтою і шумом. Щоб відпочити від усього цього, хочеться знайти куточок природи, який принесе душевний спокій і дасть повноцінний відпочинок тілу. Що для цього потрібно? Обладнаний для комфортного проживання заміський будинок, доглянутий присадибна ділянка і басейн. Зробити його навіть на невеликій ділянці, використовуючи плівку ПВХ, не складе труднощів. Сподіваємося, що обладнана таким чином зона відпочинку принесе задоволення вам і вашим близьким.

Статті за темою
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Створюємо басейн на ділянці своїми руками
 • Підбір недорогого басейну для дачі
 • Вибираємо і встановлюємо каркасний басейн для дачі
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Вибираємо надувні басейни для дітей з урахуванням віку маленьких дачників
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Чистка басейну: гарантія безпечного і здорового відпочинку
 • Чи потрібен догляд за басейном в домашніх умовах: якими способами його краще здійснювати
 • Комфортний павільйон для басейну: як зробити нескладну модель своїми руками
 • Басейн для дачі: купити і встановити готовий або зробити своїми руками
 • Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування
 • Догляд за басейном: огляд засобів для чищення басейну та очищення води в ньому
 • Павільйон для басейну своїми руками: зведення даху з полікарбонату
 • Як побудувати басейн на дачі своїми руками з готової чаші
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Композитні басейни для дачі
 • Плівка для теплиць і парників
 • Парники під плівку для дачі
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Яка плівка для парників краще? -

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як зробити басейн своїми руками з плівки ПВХ: облаштовуємо зону відпочинку в заміському будинку