Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування

Фото - світильники для домашнього басейнуБасейн - ознака розкоші і вірний помічник у порятунок від літньої спеки або смаженням сауни. Ось все б добре, та не вистачає освітлення для басейну. Вторинні джерела світла несуть не тільки декоративну функцію, даруючи чарівну гру переливів на мозаїчних кахлях басейну, але і технічну: освітлення в темний час доби, забезпечення безпеки. Якщо ваш домашній водойму не обладнаний прожекторами, обов'язково зробіть це.

Зміст

Відео-екскурсія по приватних басейнів з цікавим світловим сценарієм і цікавими фішками ^

Функціональна і декоративне підсвічування басейнів ^

Обладнати освітлення басейнів непросто. Будьте готові до того, що для вирішення поставленого завдання доведеться потрудитися. Якщо плануєте установку світильників з зовнішньої сторони басейну, слід знати про можливий вплив світла на ландшафт ділянки. Як правило, територія перетворюється в кращу сторону. Освітлений вуличний водойма буде радувати і господарів і гостей. Лампи зроблять територію більш затишною, і вона напевно стане улюбленим усіма домочадцями місцем вечірнього відпочинку. З допомогою світильників для басейнів можна грамотно розставити акценти ландшафтного дизайну: зробити обстановку театрально-яскравою або приглушено-романтичною.

Щоб правильно вибрати лампи для домашнього водойми, уважно вивчіть нюанси застосування. Залежно від технічних характеристик і колірних схем лампи для басейнів діляться на дві категорії.

 • Класичне освітлення басейну. Це лампи звичайного освітлення, необхідного для спокою і створення домашнього затишку.
 • Підсвічування для басейну. Це не тільки білі, але і кольорові лампи. Вони дозволяють створити за допомогою гри тіней і світла неповторні картини.

Типи освітлення та види світильників для басейну ^

Лампи для басейну можуть використовуватися в двох зонах:

 • загальний світло, він же верхній джерело світла;
 • підводний світильник для басейну.

Вода - це чудовий матеріал для експериментів з високою світловідбиваючої здатністю. Так, падаючий зверху на воду промінь, що відбивається від поверхні, не проникаючи в товщу правило, відоме кожному школяреві. Проведіть невеликий експеримент: якщо світловий потік направити вже з води, то навколишній простір заграє новими фарбами. Видовище виходить захоплюючим! Отже, зовнішнє освітлення басейнів буде нести тільки пряму функціональну задачу, а ілюмінація з-під води додає вже й естетику.

Фото - підводне освітлення

Створити ефект світіння води допоможуть підводні світильники для басейну

Використання ламп ділиться на дві зони: загальний, він же верхній джерело і підводний світильник для басейну. Для верхнього джерела використовуються спеціальні галогенні лампи з хорошою потужністю освітлення, які виготовлені з красивого гартованого скла. Пара таких приладів підсвічує значну площу водного дзеркала і весь навколишній чашу периметр. Як показує практика, настільки потужну ілюмінацію застосовують для великих громадських купалень, в таких закладах головним завданням освітлення є забезпечення безпеки людей. На власній ділянці краще встановити світлодіодне підсвічування, що працює всю ніч. Такі світильники володіють достатньою потужністю, відрізняються низьким енергоспоживанням і красивим зовнішнім виглядом, який робить завершальний штрих в стильному дизайні.

Часто після фінішної інсталяції аксесуарів залишається відчуття незавершеності. Не вистачає спеціальних ламп, можливості яких значиться підсвічування басейну зсередини через всю товщу води. Подібні прилади виготовляються з модернізованого ударостійкого пластику або яка не піддається корозії нержавіючої сталі. Використання у виробництві підводних світильників з загартованого скла вбереже прилади від механічних пошкоджень при випадкових ударах купаються і від тиску води.

Як подружити воду з електрикою ^

При самостійному монтажі ламп пам'ятайте, вода і електрика - речі досить складні до поєднання. Щоб уникнути появи проблем у перспективі і отримати максимально довгий з експлуатації, функціональний і безпечний для життя і здоров'я результат, ілюмінація повинна володіти високим ступенем внутрішньої ізоляції від вологи, механічних пошкоджень і впливів пилу. Подібні технічні параметри заявлені в паспорті, інструкції та іншої документації, що додається до обладнання.

При купівлі освітлювальних приладів для водойми звертайте увагу на характеристику Index of Protection (абревіатура IP). Показник цієї характеристики має бути не менше 68. Перша цифра в індексі визначає рівень захищеності від проникнення пилу і впливу твердих тел. Цифра «6» гарантує повний захист від попадання усередину виробу сторонніх елементів. Друга цифра в індексі демонструє рівень опору обладнання дії вологи. Так, восьмий рівень - це головний показник приладів з відсутністю тимчасових обмежень перебування у воді.

При купівлі водної ілюмінації враховуйте ступінь захисту людей, що купаються від можливого ураження у воді електричним струмом. Для цього проводиться профілактична робота по забезпеченню високого ступеня герметизації проводки, освітлювальних приладів, ламп зі слабким напругою. Наприклад, підводні лампочки, потужність яких не перевищує 50 Вт, монтують тільки в гідромасажних ваннах з максимальною глибиною в один метр. А для басейнів використовують прилади для місцевого освітлення. Лампа з потужністю в 100 Вт висвітлює майже 12 квадратних метрів всій площі басейну, а обладнання в 300 Вт - до20 метровквадратных.

Фото - освітлення вуличного басейну

Варіанти освітлення домашніх вуличних басейнів

Ілюмінація буває накладна і вбудована. Щоб обслуговувати і при необхідності легко усунути технічні неполадки приладів, навколо басейну зводиться спеціальний тунель. Однак це вимога зовсім необов'язково до виконання. Обслуговувати лампи можна прямо з чаші басейну. Якщо все ж тунель завчасно споруджений, прилади вбудовуються в конструкцію з внутрішніх стінок траншеї, тоді при такому монтажі швидкий доступ до освітлювальних приладів, а також зсередини чаші виключений. Але вигоди від використання тунелю очевидні - для обслуговування не потрібно злив води.

Інноваційні рішення або стара добра класика ^

Бажаєте цього іскристого фонтану різнокольорових бризок і відтінків? Оптико-волоконні системи допоможуть влаштувати справжнє шоу і кольоровий феєрверк на воді. Метод, звичайно, досить дорогий. Найчастіше система набувається із-за абсолютної безпеки для людського здоров'я. Лампи цієї серії виготовляються з оптико-волоконного матеріалу. Особливістю цієї системи є можливість монтувати випромінювач на достатній відстані від води, що повністю виключає контакт з вологою. Освітлення для басейнів цього типу саме по собі є індивідуальним прикрасою, так що додатково створювати неповторний проект басейну зайве! Оптико-волоконне обладнання має тривалий термін експлуатації. Наприклад, прилад з потужністю 150 Вт має термін придатності та роботи понад 13 000 годин, це 20 років експлуатації лампи середньої інтенсивності.

Якщо відійти від інноваційного слова в освітленні, можна застосовувати традиційні способи підсвічування. Найвідоміше рішення - стійкі потужні прожектори, вбудовані з рівним кроком під водою. Часто від виробника в комплект до подібної ілюмінації входять елементи для монтажу, а саме: заставна пластикова чаша, галогенна лампа потужністю 50-300 Вт), підводить до приладу кабель, що володіє високим ступенем гідроізоляції. Врахуйте! Згідно з вимогами безпеки, харчування цих софітів доступно від напруги 12 Вольт, тому часто необхідні знижувальні трансформатори.

Фото - оригінальний світловий дизайн басейну

Оригінальне поєднання внутрішнього підсвічування з темними смугами на дні створює цікавий візуальний ефект

Для рівномірного і приємного для ока освітлення існує золоте правило: кількість і потужність приладів в чаші і по периметру повинні бути однаковими! Лампи для зовнішнього світла в басейні забезпечують рівний фоновий світло, в той час як підводні прожектори відповідають за основне освітлення і барвистість виду. Зовнішні лампи повинні мати в обов'язковому порядку 1-й клас захисту від конденсату, але краще всього купувати світильники 2-го класу захисту від водних бризок. Як вже говорилося вище, ідеально підходять галогенні лампи з природним світлом і м'якою передачею кольору.

Сміливим і цікавим буде закріплення ламп на рухомій основі - за бажанням траєкторія променя може змінюватися.

Статті за темою
 • Особливості оформлення ландшафтного освітлення
 • Вечірнє освітлення - елемент садового ландшафтного дизайну
 • Сучасні прилади, використовувані для вуличного освітлення
 • Різноманітність видів і варіантів дизайну стель із гипсокартона
 • Освітлення для дачної ділянки
 • Дистанційне керування освітленням - робимо свою присадибну ділянку красивим і зручним
 • Вуличне освітлення на сонячних батареях - затишок і романтика щовечора
 • Вибираємо освітлення для звичайного і зимового саду: варіанти функціональної та декоративного підсвічування
 • Освітлення фасадів приватного будинку: вибираємо варіант архітектурного підсвічування будівель на ділянці
 • Як за допомогою архітектурного освітлення будинків на ділянці створити унікальний світловий дизайн садиби
 • Як організувати функціональний, декоративне та охоронне освітлення дачної ділянки
 • Як реалізувати дистанційне керування освітленням на своїй ділянці?
 • Садове освітлення на сонячних батареях: непотрібна розкіш чи необхідність?
 • Підсвічування доріжок на дачі: загальні правила організації + вибір світильників
 • Цікаві ідеї для освітлення дачі та саду + добірка майстер-класів
 • Світильники вуличні декоративні для дачі
 • Купити світильники на сонячних батареях для дачі
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Вуличні світильники для дачі
 • Світлодіодні світильники для теплиць -
 • Для кращого врожаю, використовуйте світлодіодне освітлення теплиць
 • Освітлення розсади в домашніх умовах. Вибираємо світильники для розсади

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування