Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила

Мальовниче озеро чи ставок на дачі - це маса позитивних моментів.

Крім своїх приємних естетичних якостей і високої декоративності, наявність невеликого водоймища сприяє формуванню сприятливого мікроклімату на ділянці, особливо для ростуть поруч рослин.

При бажанні ставок може виконувати і утилітарні функції: використання для розведення риби, джерело води для поливу. А вирощування декоративних водних рослин дозволить урізноманітнити асортимент.

Однак головне питання, якому присвячена дана стаття - це гідроізоляція ставка, високу роль якого не можна недооцінювати.

Для чого потрібна гідроізоляція? Основні способи її виконання

Головне призначення - це утримання води у водоймі, що особливо важливо, якщо грунти представлені піском, водопроникність, а рівень ґрунтових вод розташований низько. Гідроізоляція водоймища може бути різною. Від того, який вид ви оберете, буде залежати довговічність вашого споруди, його функціональність.

До чого призведе неправильно виконана робота, а також невірне рішення при виборі технології влаштування гідроізоляції? Відповідь - до пересихання ставка, заиливанию дна і т. д.

При виборі способу слід звернути увагу на розміри ставка, його форму, призначення, при яких умовах буде експлуатуватися, які особливості матиме конструкція.

З найбільш поширених способів гідроізоляції можна виділити наступні:

1. Використання спеціальної плівки. Підходить для ставка будь-якої форми і розміру. Найбільш дешевий варіант матеріалу - це поліетилен, проте він має деякі недоліки (недовговічний, низька еластичність, невисока стійкість до ультрафіолету).

Більш міцним і еластичним покриттям виступає геомембрана на основі поліетилену низької та високої щільності. Проте найбільш відомим і широко застосовуваним варіантом є плівка ПВХ, яка за всіма параметрами перевершує попередні матеріали. Також існує плівка на основі каучуку.

2. Застосування готових форм з пластика і склопластику, які ви без праці знайдете в спеціалізованих магазинах. Вартість залежить від форми, розміру, обсягу і якості матеріалу ємності. Так, ставок з поліетилену на 370 л коштує приблизно 5000-6000 руб.

3. З бетону. Це один з найдорожчих і трудомістких способів, але і самий довговічний і міцний. Також його сміливо можна віднести до розряду традиційних. Однак варто пам'ятати, що цей матеріал чутливий до різкого перепаду температури, осіданні грунту.

Крім того влаштувати таку гідроізоляцію не всім під силу. Якщо постелити плівку або встановити готову форму ви зможете без проблем своїми руками, то бетонну гідроізоляцію можна робити самому, якщо у вас є спеціальні навички.

4. Гідроізоляція глиною, або влаштування глиняного замка. Глину необхідно укладати на дно і стіни водойми товщиною в межах 20-50 см, причому не в один прийом, а декількома шарами.

5. Ущільнення ґрунту за методом Зеппа Хольцера. Він полягає в тому, що в заповнений водою на 30-40 см котлован ставка стає екскаватор, який ковшем починає тиснути (ущільнювати) дно.

6. З рідкої гуми. Це досить новий спосіб, який має багато плюсів. Підходить як для декоративних ставків, так і для плавальних басейнів, водойм для розведення риби.

Сам матеріал являє собою двокомпонентну мастику на основі полімерно-бітумної водної емульсії, наноситься методом розпилення. Витримує морози до -60?З, термін служби не менше 20 років. Порівняно з плівковою гідроізоляцією рідка гума має високу стійкість до проколів.

Перед тим, як приступити до робіт по створенню ставка, варто визначитися зі способом гідроізоляції, вибрати підходящий для вас варіант.

Гідроізоляція дна ставка своїми руками - основні правила

Який би спосіб ви не вибрали, є загальні правила, яких слід дотримуватися. В першу чергу треба викопати котлован під водойма потрібного розміру і форми, ретельно сформувати чашу ставка. Потім необхідно вирівняти дно і стінки, засипати шар піску, який утрамбовують в грунт.

Наступний етап залежить від обраного гідроізоляційного матеріалу.

Якщо будемо використовувати плівку, то спочатку укладаємо геотекстильне полотно для захисту плівки від проростаючих коренів рослин, гострих каменів). Краї плівки повинні виходити за межі ставка на 50 см, їх добре закріплюють і маскують камінням, землею. Далі засипають землю, гравій і заповнюють водою.

Якщо використовуєте готову форму, то її просто вставляєте в котлован так, щоб край виступав на пару сантиметрів над рівнем землі. Наливаєте в ємність воду і за допомогою рівня відрегулюйте розташування ставка. Потім вільний простір між стінками форми і котлованом засипати піском, утрамбовываете періодично зволожуючи.

У разі застосування бетону, краще звернутися до фахівця. А ось при використанні глини основу чаші котловану слід посипати золою від комах, що живуть у ґрунті. Потім на дно і стіни укладаємо шар глини (10-15 см), який слід добре утрамбувати і прикрити соломою від сонця. Коли шар трохи підсохне, укладаємо другий, який також трамбуем.

Пам'ятайте, що при висиханні глина дає усадку до 20%. В результаті товщина глиняного замка складе 20-50 див. Після цього насипається щебінь (фракції діаметром 3-4 см), утрамбовуємо. Плюс робимо шар з гравію і річкового піску, що послужить додатковим захистом від розмивання глини водою. Варто знати, що покласти глину на вертикальну стіну неможливо, тому берега повинні бути пологими.

При використанні рідкої гуми спочатку викладають геотекстиль, закріплюючи його скобами, а потім за допомогою розпилювача наноситься декілька шарів рідкої гуми.

Правильно виконана гідроізоляція - основа гарного водойми, завжди наповненого водою.

Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Розведення риби у дачному ставку
 • Міні ставок на дачі зі старої ванни
 • Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки
 • Способи укріплення берегів водойм
 • Як розводити рибу в ставку на дачі?
 • Як зробити гідроізоляцію фундаменту: види матеріалів і пристрої
 • Як зробити басейн своїми руками з плівки ПВХ: облаштовуємо зону відпочинку в заміському будинку
 • Творче завдання: зробити штучний ставок на дачі своїми руками
 • Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Ставок для вирощування квітучих водних рослин
 • Секрети розведення риб в штучних водоймах
 • Як самостійно провести чистку ставка чи невеликої водойми
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Декоративний ставок в саду
 • Водна композиція на дачній ділянці
 • Яка плівка для парників краще? -

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила