Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво

Фото - озелененняБажання створити водоспад на дачі своїми руками цілком може стати реальністю, якщо у вас вистачить терпіння і є деякі будівельні навички. У будь-якому проекті водоспаду передбачається як мінімум дві частини: сам водоспад, який створюють з каскаду каменів, і ставок, куди буде стікати вода. А щоб забезпечити циркуляцію водного потоку, купують насос. Простіше зробити водоспад тим, хто вже обзавівся власним ставком або басейном. Тоді до нього просто прилаштовують скелю з каменів і налагоджують циркуляцію води. Тим, хто зважився спорудити водоспад на дачі з нуля, допоможе наша інструкція.

Зміст

Відео-інструкція по створенню декоративного водоспаду з ПВХ плівки ^

Визначаємося з формою водоймища, в який стікатиме вода ^

Більш гармонійно в ландшафті виглядають неправильні, вигнуті чаші, тому що в природі ідеальних форм не існує. Підбирайте геометрію так, щоб вона зливалася з рельєфом вашої ділянки, була його продовженням.

Фото - на дачі

Форма водойми - це продовження загального ландшафту ділянки

А над глибиною треба подумати. Для чого ви збираєтеся використовувати водойму? Якщо тільки для того, щоб збирати воду з водоспаду і доставляти її на вершину рукотворної скелі, то глибина значення не має. Але якщо ви хочете, щоб на дні красувалися рослини або плавали декоративні рибки, то чаша вглиб повинна бути не менше метра. Тільки так в зимовий час ви вбережете рослинність і мешканців ставка від загибелі, бо вода до дна НЕ промерзне. Якщо ж водойма буде служити і домашнім басейном, то глибину вибирайте таку, яка дозволить поплавати всім членам родини.

Готуємо котлован майбутнього водоймища ^

Створювати водоспад в саду своїми руками починають з викопування котловану.

Фото - своїми руками

Схема пристрою водоспаду

 • Спочатку по периметру майбутньої чаші треба вбити кілочки і з'єднати їх мотузкою. Так ви наочно побачите форму майбутнього ставка і, можливо, подкорректіруете розміри.
 • Все сміття (камінчики, гілочки, корінці та ін.), Які попадуться під час риття - видаляйте, а землю складайте окремо.
 • Обов'язково зіткнетеся з проблемою осипання стінок чаші. Щоб їх утримати на місці, треба частіше змочувати водою і прихлопувати, ущільнювати. Тоді процес осипання зупиниться.
 • Викопавши котлован на потрібну глибину, зніміть ще сантиметрів 10, замість яких засипте шар дрібного піску і щільно утрамбуйте (попросіть потоптатися власних дітей!).

Гідроізоляційні роботи ^

Наскільки довго декоративні водоспади для саду будуть служити без ремонту - залежить від якості гідроізоляції. Саме вона забезпечує міцність всієї конструкції і не дає розмиватися берегів і дна.

Гідроізоляція плівкою. Найпопулярніший у дачників матеріал - щільна садові плівка, яку вистилають в кілька шарів. Але цей варіант краще розглядати як тимчасовий, адже через 2-3 роки гідроізоляція прийде в непридатність, і доведеться її перестилати.

Більш практичні рішення - ПВХ плівка, термін служби якої близько 15 років, або бутилкаучукова гума, яка буде служити без проблем тридцять років.

Отже, обраним гідроізоляційним покриттям необхідно вистелити всю внутрішню поверхню чаші так, щоб по краю залишалося близько півметра вільного матеріалу для надійної фіксації.

Засіяна чашу плівкою зможе будь дачник, але перед зимою вам доведеться всю воду з водоймища прибирати, тому що, замерзаючи, вона розширюється в об'ємі і розірве будь-яку, навіть саму міцну плівкову ізоляцію.

Фото - робимо самі

Краю гідроізоляційної плівки виступають з котловану як мінімум на півметра

Гідроізоляція бетоном. Цей варіант значно міцніше плівкового, та й воду на зиму зливати не доведеться. Розглянемо, як зробити на дачі водоспад з бетонною основою.

Хід робіт:

 1. Щоб забетонувати котлован, треба спочатку вистилати все дно звичайної поліетиленовою плівкою (але найщільнішою, яку знайдете у продажу!).
 2. По плівці дно вистилають дротяним каркасом, який буде зв'язувати бетон і підвищувати його фортеця.
 3. Заливають бетонну суміш.
 4. По стінках котловану розстеляють каркас із дроту, намагаючись втопити нижні краї в свіжий бетон, який забезпечить фіксацію.
 5. Після застигання дна (близько доби) бетонують стіни.

Фото - будівництво водойми

Бетонна основа трохи виступає за краї котловану, щоб надати стінок міцність

Створюємо форму водоспаду ^

Після створення чаші для водойми, приступаємо до того, чим, власне, і залучають садові водоспади - красивими каскадами. І тут фантазії можна розгулятися щосили!

Найпростіший шлях - придбати готову жорстку форму, наприклад, посудину, і задекорувати його за допомогою каменів. Але хочеться, щоб водоспад був суто індивідуальний! А значить, ніяких заготовок. Будемо творити самі.

Щоб потік води прагнув вниз, розбиваючись на струмки і струменя, необхідно придумати йому перешкоди, т. Е. Уступи, висота яких не повинна досягати 30 см. Перший уступ починають викладати знизу, піднімаючи його над водоймою на 30 см. Оптимальний розмір каскаду - півтора метра.

Для створення уступів беруть, як правило, натуральні камені. Найпростіше працювати з пісковиком.

Як викласти камені ^

Процес створення уступів буде залежати від того, яким ви хочете бачити ваш водоспад.

Фото - зробити своїми руками

Вузький простір між каменями верхнього ярусу змушує воду бігти з великим напором

 • Якщо вам подобається, як хвиля потужно летить вниз, розбиваючись з шумом і піною, то шланг з водою повинен розташуватися у верхньому ярусі каскаду між двох примикають один до одного каменів, щоб для потоку залишалося мало місця. І відразу, без уступів, вода повинна розбиватися об нижній ярус конструкції. Такий водоспад створюють вертикальним з трохи виступаючими вперед верхніми камінням.
 • Якщо ви бажаєте, щоб потік води стікав рівномірно, утворюючи плоску пряму, то в каскаді треба використовувати плоскі, з рівними краями камені, викладаючи їх за принципом піраміди.
 • Якщо ви любите дивитися, як струмінь розбивається на окремі струмки, використовуйте камені з нерівними, гострими і вищербленими краями.
 • Для повільного і спокійного перетікання води з одного ярусу в іншій використовують камені з заглибленнями посередині. У міру заповнення, вода з таких чаш буде плавно виливатися в нижні яруси.

Всі уступи кладуть на цементний розчин. У нижньому поріжку варто придумати бортики, щоб бризки води від ударів об камінці не розліталися на велику площу.

Монтаж насоса ^

Вода без вашої допомоги на верхній уступ «не забере». Їй повинен допомогти насос. Перед покупкою виміряйте точно висоту каскаду. Якщо дачні водоспади не перевищують півтора метрів, то вистачить агрегати потужністю в 70 Вт. Для більш високих конструкцій потрібно насос потужніший. Добре, якщо в обраної моделі є регулювання потоку. Тоді можна буде робити струмінь сильнішим чи слабшим.

Крім цього, доведеться знайти низьковольтний трансформатор, який буде «живити» насосну систему. Трансформатор ставлять в приміщенні. Найчастіше кабелю для підключення не перевищують 9 метрів, тому доводиться їх подовжувати. Для подовження шукайте тільки з'єднувачі, які не бояться води. При цьому враховуйте, що довжина більше 12 метрів позначиться на потужності насоса, який буде гірше подавати воду наверх каскаду. У цих випадках набувають насоси з більшою потужністю.

Насос ставлять на дно водойми так, щоб він сам, шланги та кабель, який йде до електричної мережі, були непомітні для очей. У конструкції насоса є 2 отвори: через одне вода буде всмоктуватися, через друге - виштовхувати. Підключайте шланги до обох отворів. Шланг, що йде від виштовхуючого отвори, тягнуть до вершини водоспаду. Другий залишається на дні водойми.

Декорування водоспаду ^

Будь-які ідеї, як зробити водоспад в саду більш мальовничим, годяться, якщо вони вписуються в загальний ландшафт і подобаються господарям.

Фото - підсвічування водоспаду

Підсвічування додає вечірньому водоспаду таємничості

 • Найчастіше краю ставка декорують великими каменюками, а русло заповнюють дрібною галькою.
 • Вітаються садові скульптури, альпійські гірки, безліч квітів. І тут стане в нагоді вирита з котловану земля, з якої можна насипати рельєф біля водойми.
 • З рослин найбільш ефектні болотні і водяні: аїр, язичник.
 • Останній писк - оформлення дна водойми світлодіодним підсвічуванням або підводними ліхтарями. Це дозволить ставку мерехтіти вночі, створюючи казковий ландшафт.
 • Часто підсвітку розташовують і по всьому водоспаду. Тоді струменя води набувають різнокольорові відтінки, залежно від виставленого світлового режиму.
 • Цікаве рішення - плаваючі ліхтарі. Від роботи насоса вода буде колихатися, а з нею - точкові вогники. Працюють ліхтарики на сонячних батарейках.

Заради того, щоб дихати вологим повітрям, заспокоюватися під дзюрчання стікають струменів, варто витратити тиждень відпустки на створення водяної шедевра. Він стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини.

Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Творче завдання: зробити штучний ставок на дачі своїми руками
 • Басейн для дачі: купити і встановити готовий або зробити своїми руками
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Як змайструвати садовий фонтан на дачі своїми руками
 • Мій колоритний ставок, порослий болотною рослинністю
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Як побудувати басейн на дачі своїми руками з готової чаші
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Декоративна водойма на дачі: 3 приклади пристрою своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Міні фонтани для саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво