Варіанти дизайну декоративних садових фонтанів

Фото - декоративні фонтани для присадибних ділянокФонтан є символом достатку і достатку, які повинні не просто текти плавної цівкою, а бити ключем.

Зміст

У більшості з нас садові фонтани асоціюються з розкішшю, доступною лише дуже заможним людям. Це не більше ніж оману, адже на сьогоднішній день таке гідротехнічна чудо як садовий фонтан - річ цілком доступна для людини з середнім рівнем достатку. Маючи золоті руки, фонтани для саду можна змайструвати і самостійно.

Вінець ландшафтного ансамблю ^

Садовий фонтан - вінець усього ландшафтного ансамблю, центральна точка, що притягає погляди. Однією лише декоративною функцією, здатною перетворити весь простір саду, роль фонтану не обмежується. З давніх часів людям було відомо про позитивний вплив води, що біжить на психічний і емоційний стан людини. Падаючі струмені води знімають стрес, заспокоюють, умиротворяють, приводять в порядок думки. Та й просто полонять і зачаровують, адже на воду, як і на вогонь, можна дивитися нескінченно довго. У наш технологічне урбанізоване час, перенасичене стресами, хаосом і суєтою, так важливо мати місце, сповнене краси і гармонії, де можна відвести душу, відновити душевні і фізичні сили. Створити такі «місця сили» допоможуть декоративні фонтани для саду. Крім того, вони ще й чудово зволожують повітря, що просто незамінне в спекотні літні дні.

Фото - Садовий фонтан в штучному водоймищі

Простота і доступність фонтанів для саду ^

Раніше, коли для облаштування фонтану необхідно було прокладати складну систему труб, це було дійсно задоволення не з дешевих, та ще й досить клопітка. Сучасні фонтани для саду не потребують підключенні до централізованої водопровідної системи, а принцип їх роботи простий і зрозумілий. Головне, що знадобиться - наповнений водою резервуар і якісний електронасос. У якості «резервуара» може використовуватися як природний, так і штучна водойма, ставок або басейн. Для дуже компактного фонтану мінімальні розміри басейну становлять 1,2x1,5 метра при відповідній глибині від 1 до 1,3 метра. Вся вода, яка «викидається» повинна повертатися в основний басейн, тому ширина водойми повинна бути відповідною, в іншому випадку вашому фонтанчика незабаром не буде чим фонтанувати. Максимальні розміри практично необмежені і залежать виключно від можливостей власника. Слід, однак, врахувати, що доглядати за фонтаном, розташованому у великому водоймі, значно легше, ніж за маленьким: він рідше потребує чищення і є більш прийнятним варіантом для екологічної рівноваги водойми. Фонтани можуть оснащуватися двома типами водяних електронасосів:

 • Занурений - розміщується в центрі басейну під водою і працює за принципом центрифуги. Простий в експлуатації, дешевий і надійний.
 • Насос, що працює на поверхні - встановлюється на краю басейну і використовується в основному для обслуговування великих фонтанів і каскадних водоспадів.

Фото - Фонтани для саду в природному облаштованому водоймі

Якщо площа садової ділянки обмежена, але фонтан все ж хочеться мати, варто задуматися про придбання готового міні-фонтана. Широкий асортимент зарубіжних і вітчизняних мікроархітектурнимі композицій приємно радує: морські раковини, китайські пагоди, казкові будиночки, руїни античних храмів, мультяшні герої. Найголовніше, що міні-фонтан вже має резервуар і насос, і встановлюється на рівні землі, без викопування окремої ніші. Вам залишається лише розмістити його в потрібному місці, заповнити водою і підвести електроенергію для забезпечення роботи насоса.

Фото - Фонтани для саду оснащуються зануреними або поверхневими насосами

Вибираємо малюнок руху води ^

Технічні тонкощі мало цікавлять кінцевого споживача. Головна його турбота - естетика, яка багато в чому залежить від водяної картинки, що утворюється за допомогою фонтанних насадок і розпилювачів. Певним чином розбризкуючи воду, насадки моделюють струмінь, дозволяючи створювати різний малюнок руху води. Ваш садовий фонтан може створювати ярусні кола води, спадаючі у формі піраміди, вируючі і пінисті плюмажі, велично злітає вгору двома-трьома колонами води, пускати бульбашки, приймати форму купола, лілії, букета або пісочного годинника.

Фото - Декоративний фонтан з насадками для формування напрямку струменів

Варіанти розміщення садового фонтана ^

Декоративні фонтани не рекомендується розміщувати поблизу дерев, щоб вода не засмічувалася опалим листям, насінням, пелюстками, пухом та іншим рослинним сміттям. Крім того, з часом коріння дорослих дерев можуть деформувати днище штучного водоймища і пошкодити гідроізоляцію. Бажано виключити і можливість тривалого впливу на поверхню водойми прямих сонячних променів, що провокують «цвітіння» води.

Фото - Декоративний фонтан краще влаштувати далеко від дерев

Гамаки, лежаки, садові диванчики, лавки для відпочинку та альтанки необхідно розміщувати так, щоб до них не долітали бризки від фонтану. Також місце для розміщення фонтана має бути захищене від сильних поривів вітру.

Фото - декоративні фонтани в центрі присадибної ділянки

Щоб садовий фонтан активізував у житті вашої родини енергію багатства, процвітання і достатку, розміщувати його варто за всіма канонами фен-шуй:

Фото - фонтани для саду можна влаштувати біля центрального фасаду будинку

Як і будь-які інші водойми, фонтани для дачі можна розміщувати позаду будинку.

Фото - Садовий фонтан поруч з альпінарієм і природним ставком

Сімейним парам не слід встановлювати навіть найскромніший фонтанчик праворуч від порога, а ось холостяками саме таке розташування може допомогти скоріше знайти свою половинку.

Фото - декоративні садові фонтани в центрі ландшафтної композиції

Встановлюючи фонтан у східній частині саду, ви дбаєте про здоров'я і психологічному кліматі сім'ї.

Поправити фінансове становище допоможе фонтан, розташований на південному сході.

Фото - Декоративний фонтан з підсвічуванням в басейні

Фонтан в північній частині саду посприяє кар'єрному росту, а ось на південній стороні фонтани краще не встановлювати. Справа в тому, що південь пов'язаний зі стихією вогню, а вода буде його пригнічувати.

Фото - Садовий фонтан на території для прогулянок

Обов'язково стежте, щоб вода у фонтані регулярно циркулювала, завжди була чистою і свіжою.

Фото - Спорудити декоративний фонтан з підсвічуванням можна на газоні

Як виявляється, садові фонтани можуть не тільки прикрасити територію і зробити її більш затишною і привітною, але й залучити в життя удачу і позитивні зміни.

Статті за темою
 • Фонтан створить у вас вдома або в саду неповторну атмосферу затишку
 • Фонтан на дачі своїми руками
 • Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки
 • Вибираємо насадки для садових фонтанів і милуємося розкішшю водних композицій
 • Ідеї облаштування штучних та природних водойм на дачі
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Як змайструвати садовий фонтан на дачі своїми руками
 • Екскурсія по нашій дачі + інструкція по створенню фонтану
 • Мій колоритний ставок, порослий болотною рослинністю
 • 37 прикладів оригінального прикраси саду і присадибної ділянки
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Декоративний фонтан на дачі своїми руками: покроковий розбір етапів будівництва
 • Вибираємо насадки для фонтанів: огляд найцікавіших і популярних варіантів
 • Як красиво оформити двір приватного будинку: кілька простих ідей від декораторів
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Садові фонтани для дачі з полистоуна
 • Міні фонтани для саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Декоративна водойма
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Варіанти дизайну декоративних садових фонтанів