Як змайструвати садовий фонтан на дачі своїми руками

Фото - Пристрій фонтану своїми рукамиГазони, доріжки і клумби - це елементи ландшафтного дизайну, які стали настільки популярні, що переходять у розряд побутового дизайну «за замовчуванням». Більш виграє територія, облагороджена штучними водоймами (Ставок, фонтан, струмок, водоспад).

Зміст

Спорудити ставок або фонтан своїми руками зовсім нескладно при наявності всього для цього необхідного. А ось дізнатися, що може знадобитися при облаштуванні водойми або фонтана, можете дізнатися з нашої статті. При термінової необхідності у фонтані і нестачі коштів або фантазії, можна задовольнятися спорудою простого фонтану. При бажанні вразити всіх своєю уявою і творчими здібностями, необхідно продумати кожну деталь майбутнього фонтану - від кольору води до останнього шурупа кріплень. Які ж стилі припустимі в проектуванні фонтанів?

Як створити стильний фонтан своїми руками ^

Стилі можуть бути найрізноманітнішими - від сільського (у вигляді млина, сарайчика) до палацового (вигадлива форма з фонтануючими статуями, покритими блакиттю, позолотою та іншою атрибутикою). Найбільш лаконічний природний стиль (у вигляді ставу, водоспаду) - золота середина без зайвого пафосу, а варіантів його виконання багато.

Більш того, стиль фонтану повинен відповідати стилю всій території разом з будівлями, доріжками і клумбами. Ваше дітище не повинно стати пам'ятником «кіче й несмаку». Місце під фонтан необхідно вибирати так, щоб його було видно і однаково красиво виглядав з будь-якого ракурсу, звичайно, якщо ви не хочете створити інтимний куточок для тихого відпочинку без сторонніх очей.

Визначаємося з формою конструкції ^

Форма залежить тільки від ваших уподобань в зовнішньому дизайні і функціональних можливостях майбутнього фонтану (потужність і висота струменів, композиція - архітектурна або скульптурна, різні рівні технічної складності). Перш ніж одягнутися фонтан своїми руками в деяку форму, слід враховувати, що прості форми можуть у сукупній оригінальності створювати складні і не менш оригінальні форми

Велике значення в оформленні працюючого фонтану має гра і малюнок руху води. Різноманітності можна домогтися спеціальними пристосуваннями - розпилювач, головка для розпилювача, регулятори подачі потоку води і потужний насос. Все в сукупності відповідає за висоту струменя, тип розбризкування (переривчастий або плавний), кругової (вертиться навколо своєї осі), ефект, який утворює бульбашки на поверхні води та інше.

За рух води відповідають розпилювачі, саме вони вносять «свою родзинку» у всю композицію. На сьогоднішній день в магазинах можна придбати розпилювачі для будь-яких потреб і будь-якого типу. Найпростіші - поодинокі, ярусні, вертушки, водяний струмінь (для пуску струменя зі стіни, дна і цікаві при кольоровий воді). Більш складні та цікаві розпилювачі:

1. Риб'ячий хвіст (кілька струменів, що розходяться по типу віяла).

2. Кільце (струменя розташовані по колу).

3. Дзвін (утворює водяний купол з спадаючої води).

4. Тюльпан (струменя під напором розширюються, утворюючи тонкий купол).

5. Гейзер (струмінь, насичена бульбашками повітря).

6. Півкуля або сфера (тонкі струни, що утворюють півкуля).

Комбінацією форм і розпилювачів можна створити унікальний фонтан-комплекс своїми руками від класично звичних форм до ультрасучасних розробок дизайнерських студій.

Фото - Класичний фонтан для присадибної ділянкиФото - Струменя дачного фонтану утворюють півкуля

Способи подачі води до фонтану ^

Як прості, так і складні форми фонтанів не працюватимуть повноцінно без правильної подачі води, продумати яку варто заздалегідь. Обладнання повинно бути підібрано з особливою ретельністю, інакше ваш фонтан, в кращому для вас випадку - «не потягне» зовсім, в гіршому - буде «плюватися» разом з усіма наглядачами.

Для забезпечення 100% функціональності необхідно:

1. Фонтанна насадка (розпилювач) - зазвичай це питання вирішується на рівні ескізу.

2. Фонтану насос - мабуть, найважливіша частина обладнання, що відповідає за подачу і підтримку тиску води на певну висоту. Підбирається на етапі проектування. У продажу пропонуються 2 види - погружной і поверхневий насос. Моделі обох видів різноманітні за якістю, продуктивної потужності, ціною. Повідомте консультанту в магазині про площу фонтану, вкажіть період його роботи (постійний, з відключеннями), наявну модель розпилювача і характер струменя, висоту верхнього ярусу над чашею фонтану. На основі цієї інформації він зможе підібрати вам потрібну модель насоса.

3. Датчики з контролю рівня води - відповідають за збереження заданого рівня води у фонтані, позбавляючи його від надлишків (під час дощу) або автоматично наповнюють до потрібного рівня при витраті або природному випаровуванні.

4. Датчики, які відстежують швидкість вітру - корисна річ, яка в залежності від сили та напрямку вітру, в автоматичному режимі змінює функціональну продуктивність насоса, і утримує необхідну потужність викидається струменя. При сильному шквального вітру або похолоданні, взагалі відключає подачу води.

5. Фільтр-система - відповідає за збереження чистоти води. У продажу можна придбати піщаний фільтр з фільтруючим кварцовим піском або біофільтр, забезпечений знезаражувальною ультрафіолетовою лампою. При його придбанні необхідно орієнтуватися тільки на циркулює у фонтані об'єм води.

6. Водопідготовча система - пристрій, що відповідає за якісну характеристику води для фонтану, спорудженого своїми руками, з додаванням спеціальних речовин-реагентів, що пригнічують цвітіння води і розвитку в ній мікроорганізмів.

7. светоеффектов - будь-який вид фонтанної підсвічування ідеальної водонепроникності та ізоляції. На сьогоднішній день популярністю користуються світлодіодні підводні світильники, дозволяють динамічно змінювати освітлення з різними режимами розсіювання і керовані спеціальною програмою.

8. Системне управління фонтаном - важлива і необхідна деталь конструкції, що представляє собою блок (ящик, «валіза», шафа), що відповідає за роботу всього фонтану (регулювання режимів насосного та освітлювального обладнання, автоматичного включення або виключення фонтану по заданому інтервалу часу, силовий автоматики фонтанного споруди).

Фото - Фонтан - складна гідротехнічна система

Вибираємо форму, вид, матеріал для чаші фонтану ^

Чаша фонтана може бути спеціально виготовлена або ж можна скористатися готовою формою. Чашею може бути будь-яке «старе

Статті за темою
 • Фонтан створить у вас вдома або в саду неповторну атмосферу затишку
 • Вибираємо водяний насос
 • Фонтан на дачі своїми руками
 • Вибираємо насадки для садових фонтанів і милуємося розкішшю водних композицій
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Варіанти дизайну декоративних садових фонтанів
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Екскурсія по нашій дачі + інструкція по створенню фонтану
 • Мій колоритний ставок, порослий болотною рослинністю
 • Як реалізувати дистанційне керування освітленням на своїй ділянці?
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Декоративний фонтан на дачі своїми руками: покроковий розбір етапів будівництва
 • Вибираємо насадки для фонтанів: огляд найцікавіших і популярних варіантів
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води
 • Садові фонтани для дачі з полистоуна
 • Міні фонтани для саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • Декоративна водойма
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як змайструвати садовий фонтан на дачі своїми руками