Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки

Ви чули, як дзюрчить вода? Краса звучання не передасть жоден інструмент, але його можна зробити своїми руками.

Водоспад для дачної ділянки стане окрасою і гордістю, внесе гармонію і спокій, додасть звучання вашому саду. Він буде його душею, адже ще в глибоку давнину помітили сприятливу енергетику водного потоку.

Створення водоспаду стане символом вашої життєвої цілеспрямованості. Причому розмір ділянки не має значення, так як існує безліч типів пристрої води, що біжить.

У статті ми розглянемо основні моменти ландшафтного дизайну, які дозволять створити цей чудовий інструмент.

Варіанти дизайну при влаштуванні водоспаду

Існує безліч варіантів оформлення води, що біжить. Наприклад, для ділянки невеликого розміру можна влаштувати маленький водойму, з одного боку якого виконана кам'яна або цегляна стінка з отвором, через яке переливається вода.

Така конструкція може проглядатися як з одного боку, так і з усіх. В останньому випадку за стінкою робиться пологий пагорб, який обсаживается декоративними рослинами.

Крім того представлений варіант ідеально впишеться на ділянці з природним крутим рельєфом, який зберігається з подальшим зміцненням підпірною стінкою.

Наступний варіант - поєднання водоспаду і альпійської гірки. Може бути двох варіантів:

 • З повноцінним водоймою, куди впадає штучний водоспад-
 • Без водойми - спеціальна ємність встановлена під землею і присипана дрібними каменями, створюється враження природності.

Створення багатоярусної системи з двома і більше водоймами, розташованими на різній висоті - ще один варіант створення штучного водоспаду.

В цьому випадку вода переливається з одного басейну в інший. Підходить для ділянок на схилі з яскраво вираженим рельєфом.

Основні етапи пристрою водоспаду своїми руками

Для того щоб на вашому ділянці з'явився водоспад, необхідно чітко уявляти його конструкцію. Вода приводиться в рух за допомогою насоса, який установлений у водоймі.

Тепер розглянемо, як побудувати водне споруда. Етапи пристрою водоспаду:

1. Вибираємо місце пристрою майбутнього водоймища, за допомогою мотузки або шланга викладаємо його обрис на землі і викопуємо яму. Форма підбирається у відповідності зі стилем ділянки.

Варто враховувати, що чим менше ставок, тим частіше його необхідно чистити. Глибина при середніх розмірах котловану становить 50 див. Вона повинна бути не менше 80 см, якщо плануєте розводити в ньому рибу. На зиму воду потрібно зливати, що не можна робити при глибині понад 1,2 м.

2. Влаштовуємо підстава, яке може бути бетонною, з цегли та бетону, з плівки. Також існують і готові форми з ПВХ різної форми і розміру.

При влаштуванні бетонного підстави спочатку укладаємо гідроізоляцію, потім необхідно укласти шар бетону, зверху вдавлюємо металеву арматурну сітку і знову заливаємо бетоном товщиною 5 див. Замість першого шару бетону можна зробити цегляну кладку по контуру водойми.

Більш швидкий варіант - застосування спеціальної плівки. У цьому випадку дно котловану засипають вологим піском - 3 см, укладають плівку, притискаючи її по краях камінням. При заповненні водою вона почне опускатися, приймаючи потрібну форму.

Потім обрізаємо краю, залишаючи приблизно 20 см плівки, яку приколює до грунту металевими шпильками, засипаємо землею. На дно насипається грунт для рослин, укладаємо камені.

3. Пристрій каскаду. Найбільш живописними і природними виглядають кам'яні сходи, по яких вода спускається у водойму. Камені слід підбирати плоскі, широкі.

Висоту падіння води і її характер ви вибираєте в залежності від своїх побажань. З допомогою цементу камені кріплять один з одним.

На сьогоднішній день у продажу є і готові форми каскадів. Крім того витоком може виступати декоративна скульптура - глечик, квітка, жаба і т. д.

4. Установка необхідної потужності насоса. Саме він буде виступати джерелом руху потоку води від водоймища до вершини по шлангу.

Розташовувати його слід під водою, шланг або прикапываем, або розташовуємо на поверхні і маскуємо його землею, камінням, рослинами.

5. Прикрашаємо прибережну зону і водойму. Висаджуємо рослини - багаторічники (хоста, бадан, астильба, лилейники, іриси, осоки, язичник, конвалія, папороть), деякі чагарники (вейгела, бузок), карликові і низькорослі хвойні (туя, ялівець). У воді можна посадити рогіз, аїр.

Латаття - типові декоративні водні рослини. У водойми красиво буде виглядати верба, японський клен. Окрасою може стати невеликий фонтанчик. Використання підсвічування зробить місце більш загадковим, таємничим і привабливим.

Приблизна схема обустройста водоспаду і водойми

Також не варто забувати і про догляд за водоймою для запобігання забивання насоса і виходу його з ладу. Очищайте поверхню ставка по мірі необхідності сачком.

За сезон треба 2-3 рази спускати воду, почистити дно і знову наповнити чистою водою. Хороше самоочищення відбувається під час сильних злив.

Тепер ви знаєте, як зробити водоспад на дачі своїми руками. Витративши деякий час і зусилля на його втілення в життя, ви отримаєте прекрасне місце для відпочинку, куди зможете прийти і насолодитися чудовою музикою дзюркотливого водного потоку.

Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Створення декоративної водяного млина на дачі
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Пристрій і оформлення струмка на дачі
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво
 • Ідеї облаштування штучних та природних водойм на дачі
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Секрети розведення риб в штучних водоймах
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Декоративна водойма на дачі: 3 приклади пристрою своїми руками
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Міні фонтани для саду
 • Маленький водойму в саду
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки