Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками

Фото - Як влаштувати штучний водойму своїми руками«Шаланди, повні кефалі» вам навряд чи вдасться зібрати з штучно створеної водойми, але порадувати себе прохолодною млістю в спекотний день, заспокоїти розхитану нервову систему, відпочити якісно та «порадувати око» - реально здійснимо.

Зміст

Спорудити оригінальний штучний водойма на дачі своїми руками з природних і штучних матеріалів нескладно. Набагато складніше його організація - підбір місця під водоймище, форма і вид (струмок, фонтан, ставок) майбутнього водоймища, закладка «фундаменту» і інші дрібниці, які при обліку в процесі проектування полегшать догляд за ним у процесі його функціонування.

Оцінка території і вибір ділянки під штучна водойма ^

Перш ніж розбивати штучний водойму необхідно оцінити можливості території - вибрати вільні ділянки, провести їх оцінку з урахуванням рельєфу потенційного місця під водойма і загального ландшафту. Після проведеного аналізу території, необхідно прийняти рішення про доцільність розміщення на цій ділянці того чи іншого виду водойми. Для ставка або фонтану підійде плоска поверхня, горбистий ділянку більш придатний під невеликий струмок або каскадний фонтан, можливо, стікає в ставок, а для крутого схилу підійде і невеликий штучний водоспад з струмочками, все також стікаючими у ставок - була б фантазія! Крім того, майбутній водойма на дачі ви повинні своїми руками «вписати» в загальний ландшафт, щоб він не виглядав смішним непорозумінням або «більмом на оці».

Дуже важливий момент наявності дерев навколо ділянки передбачуваного водойми. Якщо в перспективі будівництво ставка, то необхідно подбати про те, щоб коріння дерев не зруйнували згодом дно водойми. Листя з близько стоять дерев будуть обсипатися, вистилаючи спочатку поверхню, а потім і дно, строкатим килимом - необхідна своєчасна чистка, в іншому випадку, чистий водойму на дачі своїми руками ви прирікаєте на повільне перетворення в каламутне болото - усе порастет мохом, і пріскачут жаби. Крім того, без правильного і грамотного зміцнення дна або при виникненні тріщин та інших дефектів у ньому, дерева будуть охоче пити з цього ставка за ваше здоров'я! При цьому, сонячні промені водойми необхідні протягом 5-6 год/день, особливо при наявності в ньому живих форм - ставкових риб та декоративних рослин.

В обов'язковому порядку враховуйте перспективу перебудови - на наступне літо вам, можливо, захочеться на дачі своїми руками побудувати місток через греблю до фонтану, поліпшити водоспад каскадом - одним словом, домовтеся зі своєю фантазією заздалегідь.Фото - Штучна водойма з котлованом із сланцевих плит

Готуємо ділянку під водоймище на дачі своїми руками і зміцнюємо фундамент ^

Для водойми будь-якого виду необхідно підготувати основу - котлован або рів, з укріпленим периметром і майбутнім дном. Спочатку робимо розмітку кордонів майбутнього водоймища, очищаємо ділянку від гілок, кущів, каменів і роєм котлован або рів, видаляючи по ходу сторонні предмети (каміння, коріння дерев, снаряди часів Першої та Другої Світових воєн, приховані ким-то клади). Подібної підготовки вимагають всі штучні водойми.

При будівництві струмка необхідно подбати про схилі рову, щоб вода не стояла в руслі, на якому струмок буде стікати, неквапливо і тихо дзюркочучи - досить заглиблюватися по 2-3 см на кожний погонний метр рову. При імітації гірського струмка треба спорудити більш грубі переходи з укладанням валунів, великих каменів та урізноманітнити глибину рову. При абсолютно рівній ділянці, штучну насип для струмка можна зробити на дачі своїми руками з земляного матеріалу, що залишився після риття каналу або рову.

Порада: при довжині струмка, що перевищує 3,5-4 м, робіть злами і вигини русла, невеликих розмірів водоспади також прикрасять струмок, а для майбутньої посадки рослин уздовж русла залишайте підготовлені ніші.

Фото - Схема: як зробити штучний водойму своїми руками

При обладнанні ставка форма котловану може бути довільною - все залежить від вашої уяви і цілі його споруди. Можна придбати жорстку готову форму для ставка у вигляді форми з полівінілхлориду (ПВХ) - пластика (при експлуатації швидко тріскається), з посиленого пластику (більш довговічний - 15 років), з склопластика (непоганий варіант) і з бутилкаучукової гуми (прослужить близько 30 років - ідеальний варіант, але дорогою). Готові ставки мають стандартні обмеження за формою, обсягом і глибиною - це їхній істотний недолік. При спорудженні ставка індивідуальної форми, підготовка котловану аналогічна підготовці рову (канавки) під струмок.

Внутрішня обробка котловану або рову також може трохи відрізнятися в залежності від передбачуваного виду водойми і ваших матеріальних можливостей. Якщо ви відмовилися від використання жорстких готових форм, то для укріплення фундаменту водойму своїми руками можна провести бетонування або цементне зміцнення із каркасною арматурної основою, з подальшим заповненням його шаром піску (10 см) і ретельної утрамбовуванням. Багато хто не рекомендують бетонування, аргументуючи рада нестійкістю бетону при зміні температури і сильних морозах, але це невірно, адже на бетонування ще ляже гідроізоляційна плівка. Бетонування вбереже дно водойми від проростання коріння дерев і рослин на довгі роки.

Гідроізоляцію водойми можна забезпечити різними матеріалами - від простої садової плівки в кілька шарів (прослужить не більше 2-3 років) або спеціальною - більш міцною і декорованою під кам'янисте дно, до бутилкаучукової гуми (особливо міцного гідроізоляційного матеріалу), адже довговічність ставка залежить від якості гідроізоляційних робіт.

Поради:

1. При використанні будь-якого гідроізоляційного матеріалу необхідно залишати 50 см припуску по країв котловану або рову для надійної його фіксації, після чого краї засипаються землею і маскуються незвичайної форми або фактури камінням різного розміру галькою, пишною рослинністю, висадженої по зовнішньому периметру штучного водоймища.

2. Для забезпечення кругообігу води замкнутої системи необхідний водяний насос, потужністю 2000 - 20 000 л/год. При виборі насоса необхідно проконсультуватися у фахівця, повідомивши йому конфігурацію, особливості і параметри майбутнього водоймища.

Фото - Астильба - рослина для оформлення берега водойми Фото - Водні рослини для прикраси і очищення води

Трохи про зовнішньому декоруванні ^

1. Поверх плівки дно водойми на дачі своїми руками можна прикрасити: викласти камінням (без гострих країв!), черепашками, фрагментами дзеркальної плитки (вода буде грати на сонці), навіть гідроізоляційну підсвічування - що завгодно, що прикрашає штучна водойма.

2. З завданням маскування закріпленого по периметру гідроізоляційного матеріалу легко впораються широколисті багаторічники (герань, манжетка), а розмірні і колірні акценти можна розставити більш високими і яскравими рослинами в композиції з рослинами широколистими.

3. Настав час заповнення водойми водою (або пуску води в фонтан, струмок), яка спочатку буде скляній прозорості, а через пару днів помутніє - цього не варто лякатися, це природний процес освоєння вашого водоймища «новоселами». Чиста вода не містить всього того, що присутній у природних водоймах - мікроорганізмів, водоростей, риб. При правильній організації вода в ньому знову стане чистою через кілька днів - очиститься допомогою мікроорганізмів (згадайте про закон збереження біологічної рівноваги для закритих екосистем), до речі, воду в таких системах міняють не рідше 2 разів на рік.

4. Щоб допомогти своїй закритій екосистемі у виживанні, оселіть равликів, водних черв'яків, водоміри і іншу «насекомую і водяну живність», переселивши її з природної водойми.

5. Рослини для великих і середніх водойм підібрати нескладно - це очерет, астильба, ірис, роджерсия, купальниця, водозбір, лілейник, німфея. Для маленького ставка можна помістити кілька латаття в центрі або рослина з листям-стрілами. Не забувайте вчасно проріджувати їх на поверхні, щоб не закривали сонячне світло, прибирати зламані і отгнівшіе частини. Можна обкласти периметр горщиковими рослинами або висадити сезонні, одно-і багаторічні рослини.

6. Рослини теж хочуть їсти! Підгодовуйте їх блакитною глиною, попередньо її можна скатати «кулькою». Деякі рослини, такі, як німфея, харчуються кісткової борошном.

7. При бажанні розвести рибу в штучному водоймищі, потрібно знати, що 1м2 може прогодувати не більше 10 рибок розміром 0,4-0,7 див.

8. Обов'язково подбайте про доріжках, ведуть до водойми, які теж можна оригінально задекорувати.

Проробивши величезну і складну роботу по створенню унікального водоймища на дачі, облаштованого своїми руками, ви можете відчути всю красу відпочинку і релаксу у його ваблять прохолодою води форм і п'янких квітковим ароматом рослин.

Фото - Лема trisulca - декоративна ряска для дачних водойм

Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки
 • Способи укріплення берегів водойм
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Творче завдання: зробити штучний ставок на дачі своїми руками
 • Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво
 • Ідеї облаштування штучних та природних водойм на дачі
 • Мій колоритний ставок, порослий болотною рослинністю
 • Сухий струмок своїми руками на дачній ділянці: все про пристрій кам'яної річки
 • Секрети розведення риб в штучних водоймах
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Декоративна водойма на дачі: 3 приклади пристрою своїми руками
 • Сухий струмок - ландшафтне диво
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Маленький водойму в саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Декоративний ставок в саду
 • Декоративна водойма
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками