Вибираємо біотуалет для дачі: як грамотно вирішити делікатну проблему

Фото - біотуалет для дачіБіотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд переваг. У деяких - це ціна, в інших - швидка, ефективна система очистки. Можна навіть власноруч обладнати торф'яної варіант цього пристрою на присадибній ділянці. У будь-якому випадку сьогодні біотуалет допомагає підвищити комфорт життя.

Зміст

Відео-огляд переносних біотуалетів ^

Варіанти біотуалетів по типу переробки відходів ^

Біотуалетом прийнято називати моделі, в яких відбувається переробка біовідходів за допомогою активних речовин. Виділяють три основних види: торф'яні, хімічні, електричні.

Характеристики торф'яних моделей ^

Торф'яної біотуалет для дачі являє собою найбільш екологічний варіант. Переробка відходів відбувається завдяки подачі торф'яної суміші з мікроорганізмами, яка міститься в накопичувальному бачку.

Даний варіант не передбачає системи зливу. Подача активної речовини здійснюється шляхом натискання ручки, яка також приводить у рух ротор, перемішуючий біомаси.

Фото - принцип дії біотуалету

У торф'яному біотуалеті подача активної речовини здійснюється шляхом натискання ручки, яка також приводить у рух ротор, перемішуючий біомаси

Витрата торф'яної суміші становить 1 кг на 10 літрів рідини. В результаті розкладання вихідного продукту утворюється компост, безпечний з санітарно-біологічної точки зору. На торф'яної туалет для дачі відгуки підтверджують, що таке органічне добриво можна використовувати без шкоди на присадибній ділянці.

Фото - робимо самі

Розміри торф'яного біотуалету

Позбавлятися від неприємного запаху допомагає комплектація пристрою вентиляційними трубами. Спеціальними роз'ємами забезпечують практично всі моделі. Однак в комплектацію бюджетних варіантів не завжди входять самі трубки, які можна купувати окремо.

Компостний туалет для дачі дозволяє розділяти відходи на тверді і рідкі допомогою установки розподільчої мембрани, що дозволяє відокремлювати надлишкову рідину і виводити її через приймач в спеціальну яму. Спустошувати резервуар з відходами досить просто, з цією метою встановлений клапан і ручки на резервуарі. Як правило, це потрібно робити раз на місяць, розрахунковий час вказують на упаковці з торф'яної сумішшю.

Фото - Біотуалети дачні

Торф'яні і компостні біотуалети - естетичне і практичне рішення делікатної проблеми на дачі!

Використання хімічних біотуалетів на присадибній ділянці ^

Хімічні біотуалети припускають змив відходів водою із застосуванням спеціальних складів, які виробляють в рідкому і гранульованому вигляді. Використовувані засоби усувають запахи, мікроби, прискорюють розщеплення відходів, пов'язують гази. Хімічний склад витрачається досить економно: 5 мл засобу на 1 літр рідини.

Необхідно виробляти спорожнення резервуара з відходами кілька разів на тиждень. Частота видалення рідини буде залежати від кількості осіб, що користуються біотуалетом, розміру накопичувального бака, який, як правило, вміщає від 18 до 24 літрів. Існують невеликі портативні моделі з вагою до 5 кг.

Фото - застосування біотуалету на дачі

Хімічні елементи розщеплюють відходи, знищують мікроби і усувають запахи

На біотуалет для дачі інструкція вказує, що санітарні рідини нешкідливі для навколишнього середовища, тим не менш, зливати їх необхідно на досить великій відстані від житлової зони. Виробляються спеціальні препарати для утилізації органічних відходів. При їх використанні вміст біотуалету можна зливати в компост і застосовувати для удобрення ділянки.

Хімічний біотуалет являє собою сидіння з помпою, встановлене на герметичну ємність для відходів. Його часто називають портативним, оскільки він не вимагає проведення комунікацій. Більшість сучасних моделей обладнано індикатором, який сигналізує про наповнення нижнього резервуара. Найбільшим мінусом даних пристроїв є необхідність постійного придбання хімічних складів. Іншим нюансом стане фізичне спорожнення бака великою місткістю.

Переваги і недоліки електричного «дачного одного » ^

Електричний біотуалет для дачі є хорошим придбанням. Суть роботи лежить в поділі відходів на рідкі та тверді, як і в туалетах з торф'яним наповнювачем. Однак принцип дії відрізняється. Урина, що потрапила у відведений для неї місце, виводиться за допомогою спеціального шланга (діаметр близько 50 - 70 мм) безпосередньо в домашню каналізацію або дренажну систему. Фекалії, туалетний папір висушує в іншому відсіку компресор, в якому вони можуть залишатися досить тривалий час без утворення неприємного запаху. Спорожнення даного контейнера не потрібно частіше, ніж один раз на 3 - 4 місяці.

Фото - схема роботи

Принцип роботи електричного біотуалету

Усунення запахів відбувається завдяки передбаченої системі вентиляції, яка також проводить висушування поверхні біотуалету. Важливим достоїнством є практично повна відсутність шумів під час роботи. Даний вид біотуалетів вимагає наявність електроенергії для роботи компресора і вентилятора. Її споживання становить 220V. Іншою умовою функціонування є наявність дренажної або каналізаційної системи для відведення рідких відходів. Це завдання ще можна вирішити завдяки установці бака, в який будуть збиратися нечистоти. Вентиляцію проводять або через стіну, що є більш простим, або через дах.

Головним недоліком для багатьох є ціна цього пристосування. Їх виробництвом займається близько 12 країн. Вартість коливається в межах 1000 - 1500 $. Особливою популярністю користується фінський біотуалет для дачі.

Фото - Електричний біотуалет

Електричний біотуалет вимагає наявності електроенергії для роботи компресора і вентилятора, а також дренажної або каналізаційної системи для відведення рідких відходів

Які фактори слід враховувати при виборі біотуалету ^

Вибір біотуалету для дачі базується не тільки на типі переробки органічних відходів. Важливими чинниками, на які варто звернути увагу, є:

 • наявність індикатора наполненія;
 • максимальне навантаження: показник залежить від якості матеріалів, використаних для виготовлення;
 • наявність зручного клапана тиску;
 • розміри сидіння: вибираючи стаціонарні варіанти біотуалетів, оптимальної стане висота 40 - 46 см, як у міських унітазів, при підборі портативних пристроїв можна віддати перевагу компактним моделей;
 • площа охоплення чаші змивом.

Різні моделі досить суттєво відрізняються між собою, тому рекомендується вивчати відгуки на біотуалети. У більшості випадків економ варіанти приваблюють своєю ціною, проте іноді викликають нарікання на якість використаних матеріалів.

Фото - Торф'яної біотуалет для дачі

Торф'яної біотуалет для дачі можна розміщувати в будинку при наявності гарної системи вентиляції

В цілому подібні вироби варті уваги. Вивчаючи відгуки на торф'яної біотуалет для дачі, можна зустріти рекомендацію, що даний вигляд не дуже придатний для установки в будинку в силу наявності запаху. Дану проблему вирішують, встановлюючи більш потужну систему вентиляції. В цілому, кожен з видів біотуалетів володіє рядом позитивних моментів, вибір кращого досить сильно залежить від вартості виробу, передбачуваного місця розташування, можливості використання компосту на ділянці, наявності місця для зливу та інших важливих факторів.

Популярні варіанти саморобних моделей ^

Багатьох приваблює сама ідея використання торфу для нейтралізації відходів життєдіяльності, але буває, що ціна готового виробу не дозволяє придбати хороший промисловий варіант. У такому випадку можна зробити біотуалет для дачі своїми руками. Популярність торфу можна переоцінити. Він прекрасно справляється зі своїм завданням, утворюючи хороше добриво.

Дешево і сердито: робимо дачний біотуалет своїми руками ^

Торф'яної біотуалет для дачі можна виготовити в декількох варіантах. Найбільш простим буде пристрій стільчика по типу унітазу з установкою в низу ємності (наприклад, відро або бак для сміття на коліщатах). Для кращого вилучення відходів на дно відра кладуть невелику кількість торфу і додають його кожен раз після використання туалету. Після наповнення ємності її відразу вивозять на компостну купу. Для усунення запахів варто обладнати систему вентиляції.

Більш складним варіантом є установка безпосередньо в будинку системи безперервної дії, яка передбачає виведення відходів життєдіяльності в спеціальну камеру, розміщену під кутом 30 °, де утворюється готовий компост. Розпиляні труби використовують як грати. Періодично необхідно додавати торф через дверцята завантаження.

Фото - варіант біотуалету

Система безперервної дії

Питання: «Як вибрати біотуалет для дачі?» Вирішується з визначення його розмірів, методу переробки продуктів життєдіяльності, моніторингу цін і виробників. Багато зупиняються на практичних недорогих моделях. При наявності необхідної суми можна придбати електричний варіант, який відрізняється ефективною і простою системою очищення.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Ідеї будівництва дачного туалету
 • Будуємо туалет на дачі своїми руками
 • Будуємо туалет на дачі своїми руками
 • Торф'яні туалети для дачі - вибір та обслуговування
 • Види та особливості різноманітних систем поливу городу
 • Ідеальний садову ділянку без сучка і задирки: вибираємо подрібнювач для трави та гілок
 • Як зробити садовий подрібнювач своїми руками: переваги і недоліки саморобних чипперов
 • Туалет для дачі своїми руками: побудувати легко і користуватися приємно
 • Як вибрати хороший електричний лобзик, щоб потім не шкодувати?
 • Як зробити дерев'яний туалет на дачі: будівельні норми + приклад пристрою
 • Як вибрати біотуалет для дачі: порівнюємо 3 різні конструкції між собою
 • Пристрій торф'яного біотуалету: робимо міні-фабрику з виробництва компосту
 • Садовий подрібнювач з дискових пил: приклад збірки агрегату своїми руками
 • Відгук про використання торф'яних таблеток для розсади
 • Як посадити яблуню
 • Торф'яної туалет для дачі - як вибрати? -
 • Садовий обприскувач на акумуляторі
 • Компостер для дачі
 • Подрібнювач трави та гілок для саду
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Вибираємо садові обприскувачі за відгуками
 • Біотуалет для дачі
 • » » Вибираємо біотуалет для дачі: як грамотно вирішити делікатну проблему