Ідеї будівництва дачного туалету

Зміст:

Історія

У тому, що обговорення такої теми вважається делікатним, ніхто не сперечатиметься. Саме через це ніхто не може дати точну відповідь, коли все-таки він з'явився. За приблизними даними, сидячий туалет був створений в 2600 році до н.е. Був побудований для шумерської цариці. Схожі за типом споруди туалети були знайдені в Єгипті, їх походження відносять до 2100 року до н.е.

Фото - Tуалет для дачі

Сучасні туалети набагато відрізняються від стародавніх

Природно, що сучасні туалети набагато відрізняються від древніх, але в будь-якому випадку, функціональне значення вони не поміняли.

Туалет для дачі, як правило, будується на вулиці, але якщо є можливість, то його установка можлива і вдома. Як це робиться і який вид вони мають, обговоримо докладніше.

Типи туалетів

Як вже було вище сказано, дачні туалети знаходяться в основному на вулиці, вони прості у виготовленні і установці. Будівництво туалету на дачі справа не особливо складне, їх налічують декількох видів:

  • Вигрібної. До цього виду туалету відноситься люфт-клозет - стінки вигрібної ями укладаються цеглою, можна викласти яму бетонними кільцями, як у колодязі. Плюс цього туалету в тому, що люк для вигрібання знаходиться зовні будівлі, за рахунок чого процес очищення стає більш зручним. Схема роботи: унітаз, вигрібна яма, асенізація.

  Фото - Туалет дерев'яний для дачі

  Схема вигрібних туалету

  • Накопичувальний. Їх, так само, існує кілька видів:
   1. пудр-клозет - у ньому немає вигрібної ями, не вимагається каналізація та вода для змиву, він споруджений так, що під стульчаком знаходиться відро або будь-яка водонепроникна ємність, яку після накопичення відходів вичищають. Мінус такого туалету в неприємному запаху і частота очищення. Схема роботи: унітаз, відро, вигрібна яма, ассенізація;

  Фото - Як зробити туалет на дачі

  Пудр-клозет

   1. хімічний туалет - Являє собою пластикову кабіну з наполнительной ємністю. Такий туалет не рекомендується використовувати на дачній ділянці, так як для усунення неприємного запаху в нього насипаються хімічний реагент, дія якого несприятливо позначається на вашому здоров'ї. Схема роботи: унітаз, фекальний бак, вигрібна яма, ассенізація;
   2. портативний біотуалет - Таке пристосування не займає багато місця, складається з самого сидіння з кришкою одягненого відразу на ємність для відходів. Заповнюється така ємність сухим гідрораствором, яка запобігає поширенню неприємного запаху. Мінус полягає в тому, що такий туалет має маленьку місткість, тому через кожні кілька днів його доведеться вичищати, зливати фекальна маса можна тільки у відстійник закритого типу, вигрібну яму або септик. Намагайтеся не сідати дітей в такий туалет, краще скористатися дитячим горщиком. Схема роботи: унітаз, приймальний бачок, вигрібна яма, ассенізація;


  Фото - Будівництво туалету на дачі

  Портативний біотуалет

   1. пакувальний туалет - У такому туалеті відходи потрапляють не відразу в накопичувальний бачок, його замінює спеціальний накопичувальний пакет. Ця упаковка хоч і міцна, але все ж має порційний обмежувач, якщо його перевищити, то вона розривається. Схема роботи: унітаз, упаковка, вигрібна яма, асенізація.

  Фото - Туалет на дачі фото

  Пакувальний туалет

  Будівництво туалету на дачі

  Придбали дачу, всі будівлі на місці, а ось з туалетом накладка - Або вже не придатний у використанні, або його взагалі немає. Відразу ж виникає питання: «Як зробити туалет на дачі?».

  У будь-якому магазині зараз можна знайти велику кількість пропозицій, але як тільки почнеш вибирати, відразу стає ясно, що з усього вибору підійдуть одиниці або, що ще гірше, взагалі нічого не підійде. У такому випадку, не варто засмучуватися, його можна зробити самим, звичайно доведеться трохи попрацювати, але результат має перевершити очікування.

  Для початку необхідно визначитися з місцем на ділянці, де він буде споруджено. При виборі місця потрібно врахувати кілька правил санітарних норм:

  • враховуйте відстань між туалетом і колодязем, воно має бути ніяк не менше ніж 25-30 метрів. Сам туалет повинен знаходитися за рівнем нижче, ніж колодязь, інакше стоки можуть потрапити в колодец;
  • з туалету не повинні виходити неприємні запахи. Для цього намагайтеся утримувати його в чистоті і ставити в маловетреная місцевості;
  • вигрібні ями необхідно обкладати або цеглою, або бетонними кільцями. Це робиться для уникнення зараження ґрунтових вод і знаходяться по близькості водойм;
  • вигрібної туалет дозволено будувати в тому випадку, якщо грунтові води знаходяться на глибині більше 2,5 метрів, в іншому випадку, допустимо будівництво тільки пудр-клозету.

  Виходячи з цих правил, тепер можна вибрати місце і вид туалету. Вище ми описали, як розрізняють за типом туалети.

  Фото - Креслення туалету для дачі

  Стандартний туалет типу «Шпаківня »

  Переходимо до самого будівництва. Для початку, як звичайно, складається креслення туалету для дачі. Це зробити не складно, потрібно заміряти ділянку, по ширині і, так само, визначити висоту конструкції.

  Перенести всі виміри на креслення, розрахувати кількість матеріалів, які знадобляться при будівництві. Розрахувати відстань знаходження грунтових вод від поверхні. Малюнок переносимо на папір, все, ваш креслення готовий.

  Вигрібну яму зробити не так вже й складно, просто викопати яму і обкласти цеглою, а ось про спорудження верху необхідно поміркувати. Сьогодні ми розберемо будівництво двох видів туалету:

  • Туалет дерев'яний для дачі. Варіантів дачних будиночків за формою багато, але ми розберемо класичний варіант, звичний для наших очей. 

  Для цього нам знадобиться: брус 100х100 і 50х50, ДСП, молоток, рубанок, ножівка, шуруповерт, цвяхи, саморізи, шифер, пінопласт листовий, опорні стовпи, дошки для обшивки каркаса, дошки для підлоги. Виготовлення: роєм яму, чим глибше, тим краще, не потрібно буде часто викликати машину для очищення ями.

  Фото - Антисептик для туалету на дачі

  Люк вигрібної ями

  Для початку вбиваємо опорні стовпи, на яких триматиметься наш туалет. Брус 100х100 береться для каркаса, а 50х50 для сидіння. Розрізаємо брус по необхідному розміром, з'єднуємо в півдерева. Дерево шліфується і прибираються нерівності в місцях з'єднання. Заміряємо 50см від підлоги і врізався в несучий брус «півсотнею».

  Відміряємо 100 см від задньої стінки і робимо перемичку, на задній стінці робимо таку ж перемичку. Ці перемички будуть необхідні для сидіння. З ДСП робимо нашу стійку, заздалегідь вирізавши її за розміром, прикручуємо за допомогою шуруповерта. Для утеплення обшивають стіну листом пінопласту, стать затьмарюється заздалегідь, так само як і самі стіни. Дах накриваємо шифером.

  • Торф'яної туалет для дачі. Торф - це природний антисептик для туалету на дачі. Такі туалети вважаються екологічно чистими, за рахунок того, що завдяки торфу, природні відходи стають хорошим добривом.

  Будиночок для такого туалету конструюється майже так само, як і в першому варіанті, а ось сама яма вже робиться по-іншому. У такого туалету немає вигрібної ями, замість неї під стільчак ставиться ємність, в яку при кожному випорожненні насипається торф в необхідній кількості. Будиночок знаходиться вище рівня землі, його споруджують так, щоб під сидінням, зовні, можна було поставити ємність.

  Фото - Торф'яної туалет для дачі

  Вид торф'яного туалету

  Закривається цей отвір за допомогою дверцята. Це дуже зручно для очищення відра (або будь-якої ємності, в яку будуть потрапляти природні відходи). Всередині приміщення створюється спеціально отвір-полку, куди складається торф, а поруч лягає совок. Не забудьте про отвір для брудного паперу.

  Не забудьте своєчасно очищати як вигрібної, так і біо туалет, адже його переповнення нікому не доставить радості. Туалет на дачі фото дивіться нижче.

  Статті за темою
 • Облаштування літньої кухні
 • Благоустрій дачі своїми руками
 • Будуємо туалет на дачі своїми руками
 • Будуємо туалет на дачі своїми руками
 • Літній душ для дачі своїми руками
 • Торф'яні туалети для дачі - вибір та обслуговування
 • Як зробити септик для заміського будинку своїми руками?
 • Вибираємо біотуалет для дачі: як грамотно вирішити делікатну проблему
 • Робимо вигрібну яму на дачі своїми руками: особливості пристрою зливної ями і септика
 • Пристрій каналізації в заміському будинку і на дачі власними руками
 • Туалет для дачі своїми руками: побудувати легко і користуватися приємно
 • Як зробити дерев'яний туалет на дачі: будівельні норми + приклад пристрою
 • Пристрій каналізації на дачі: найпростіші способи відводу стоків
 • Як вибрати біотуалет для дачі: порівнюємо 3 різні конструкції між собою
 • Пристрій торф'яного біотуалету: робимо міні-фабрику з виробництва компосту
 • Торф'яної туалет для дачі - як вибрати? -
 • Компостер для дачі
 • Ремонт дачі своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі
 • Біотуалет для дачі
 • Проста каналізація на дачі
 • Інженерні рішення - як зробити каналізацію на дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Ідеї будівництва дачного туалету