Як зробити садовий подрібнювач своїми руками: переваги і недоліки саморобних чипперов

Фото - як зробити садовий подрібнювач своїми рукамиСадовий ділянка - це свіже повітря, тиша, море зелені, яскраві фарби природи, пташиний хор вранці і вітаміни прямо з грядки. А якщо поглянути прозаїчніше, сад - це ще й безліч рослинних відходів. Згадайте, скільки їх залишається після прополки грядок, обрізки дерев, вирізки минулорічної малини. Весь цей «сміття#187 - ми складаємо до купи для просушування, щоб спалити в кінці сезону.

Зміст

Бур'яни з-за паркану, підрізання живоплоту, выкорчеванный або зрізаний під корінь самосів беріз і кленів - все, що не придатне для каміна або мангала лежить в дальньому кутку ділянки в очікуванні марної загибелі у вогні восени. А ось в руках людини, яка знає це не сміття, а справжня коштовність - органіка, целюлоза, а значить майбутній компост або декоративна мульча для клумб і доріжок. І все що для цього потрібно - зібрати садовий подрібнювач своїми руками або купити його в магазині.

Відео тест-драйв саморобного подрібнювача в польових умовах ^

Навіщо потрібен компост на присадибній ділянці ^

Будь-яка органіка, яку ви складете в купу, де створите їй умови для перепревания, перетворюється на компост. Компосту на ділянці багато не буває, досвідчені садівники не тільки пускають в хід все, що виросло на їх сотках, але і ходять за матеріалом для компосту, що називається, «наліво» - косять траву з узбіч і збирають з полів солому. Правила закладання та догляду за компостної купи ми зараз торкатися не будемо, оскільки це масштабна і цікава тема для окремої великої статті. Для нас зараз цікавить лише те, що всі частини рослин перед складуванням в компостну купу повинні бути подрібнені. Тоді компост встигне дозріти один-два рази за сезон і буде чудової якості - пухкий і поживний. Якщо грядки перекопати, вносячи від відра такого компосту на квадратний метр (краще навіть більше відра), врожайність помітно підвищиться, а мінеральні добрива можна буде не застосовувати зовсім. Рослини завдяки внесенню компосту набувають імунітет, менше хворіють, та й шкідливі комахи стають їм не дуже страшні.

Компост можна просто присипати зверху на засаджені грядки шаром 3-5 см і навіть до 15 см завтовшки (земляні хробаки поступово самі проломи його в грунт)- а поки він лежить на поверхні, він послужить мульчею: закриє вологу в грунті, припинить випаровування дорогоцінної води, отже, заощадить Вам час на поливах. Мульча може бути не тільки з компосту - доріжки, клумби, пристовбурні кола дерев можна засипати деревною тріскою для декоративності, а якщо насипати досить товстим шаром - щепа послужить часткової захистом від бур'янів.

Пристрій садового подрібнювача ^

Для створення краси і вилучення практичної користі з відходів як раз і потрібно садовий подрібнювач (англійська назва - чиппер, німецьке - шредер). Садові подрібнювачі розрізають будь-які рослинні залишки на дрібні шматочки, які вже можна закласти в компостну купу, де аеробні мікроорганізми ще більше їх подрібнять і перетворять в компост. Принцип роботи подрібнювача нагадує м'ясорубку якщо на вході будуть гілки діаметром 1-7 см (товщина залежить від потужності двигуна), то на виході вийде дрібна тріска. Виробників чипперов багато, вони пропонують покупцям різні по конструкції моделі, але принципове пристрій садового подрібнювача завжди одне: у всіх з них є приймальний бункер, система подрібнення і двигун, який приводить весь механізм в дію.

Фото - принцип дії садового подрібнювача

Пристрій садового подрібнювача

Бункер - необхідний елемент, оскільки його конструкція не дозволяє рук або деталей одягу випадково опинитися поблизу від ножів. Подрібнювач - техніка серйозна, і будь-який виробник приділяє більше уваги безпеці своїх моделей. Крім бункера, в промислових моделях існує захисна автоматика, що блокує включення при відкритому кожусі. Автоматичний блок захистить двигун від перегріву, вчасно вимкнувши його. Саморобний садовий подрібнювач невигідно відрізняється від промислового саме відсутністю механізмів захисту.

Система подрібнення являє собою кілька ножів (зазвичай два) або ріжучий вал (фрезу). Вал або фреза здатні подрібнювати більш великий матеріал, ніж ножі. Якщо ножі подрібнюють траву, стебла і гілки товщиною до 3 см, то ріжучий вал - вже до 8 див. Сировина завантажується у бункер - проходячи через ріжучу систему, воно подрібнюється і виходить у вигляді тріски та тирси через нижній отвір, потрапляючи в мішок або відро. Працювати на измельчителе треба в захисних окулярах і, по можливості, в рукавичках.

Двигун. Чим він потужніший, тим техніка продуктивніше і може переробити більш великі відходи. Електричні двигуни зазвичай мають потужність не більше 2,6 кВт. Подрібнювач з таким двигуном успішно справляється з гілками, діаметр яких до 5 див. Електродвигуни не дуже галасливі, коштують дешевше бензинових і прості в обслуговуванні. Їх мінус - просторова прихильність до електромереж і відносно низька потужність. Бензинові двигуни можуть бути потужністю до 9 кВт. Подрібнюють гілки діаметром до 7 див. Бензиновий двигун може бути двох - або чотиритактним, останній варіант краще. Якщо двотактний двигун, для нього доведеться регулярно готувати паливну суміш з бензину і масла, ретельно дотримуючись пропорції. Чотиритактні двигуни цього не потребують. Ще один плюс в тому, що рівень шуму у них нижче, а вихлоп - чистіше.

Всі механізми укладені в корпус, встановлений на ніжки або колеса. Можуть бути і додаткові функції: реверс для очищення ножів, регулювання швидкості їхнього обертання для отримання різання великої або дрібної фракції.

Фото - садовий подрібнювач для дачників

Чиппер любительського класу

Класифікація чипперов по сфері застосування ^

По області застосування подрібнювачі ділять на класи:

Чипперы любительського класу потужністю від 1,5 кВт призначені для молодих садів з ще невисокими деревами і чагарниками. Можуть переробляти траву, бадилля, овочі, гілки та сучки діаметром не більше трьох сантиметрів.

Чипперы середнього класу. Їх потужність не менше 2,5 кВт. Можуть бути як бензиновими, так і електричними. Система подрібнення являє собою сталевий вал з різальним механізмом, часто такі моделі можуть самостійно втягувати гілки. Підходять для великих ділянок зі старими деревами.

Професійний клас. Важкі, великогабаритні подрібнювачі потужністю від 3 кВт. Працюють на бензиновому двигуні. Оснащені ріжучої фрезою, самостійно втягують органічні відходи. Матеріал не просто подрібнюється, але ще й придавлюється, одразу утворюючи мульчу. Застосовуються в промислових садах і присадибних господарствах.

Популярні моделі від лідерів ринку ^

Розглянемо кілька найбільш відомих і великих виробників цієї техніки. Безсумнівним лідером у виробництві садових подрібнювачів є австрійська компанія VIKING. Компанія випускає і побутові і професійні моделі. Візитна картка VIKINGа - приймальний бункер у формі трилисника, що дозволяє подавати в механізм великі гілки без попереднього разламывания. Всі моделі оснащені функцією автоматичної подачі, широкими колесами, надійні і зручні в експлуатації. Сервісне обслуговування є у всіх російських містах-мільйонниках.

Фото - садовий подрібнювач марки BOSCH

Садовий подрібнювач BOSCH з унікальною системою подрібнення гілок та бур'янів

Моделі AL-KO німецького виробництва. Відрізняються від інших спеціальними напрямними для прискорення подачі сировини. В модельному ряді є подрібнювачі, що дозволяють отримати дуже дрібну стружку, для чого в конструкцію введені п'ять додаткових лез. Моделі компанії BOSCH мають запатентовану систему штовхання. Моделі іншої відомої німецької фірми GARDENA - хоч і електричні, але оснащені подвійний фрезою, що дозволяє їм справлятися з великими гілками. Подрібнювачі GARDENA добре справляються і з молодими зеленими гілками.

Американські подрібнювачі представлені в Росії як в побутовому, так і в промисловому варіанті. Компаніт BLACKDECKER спеціалізуються на побутових моделях, компанії CRAFTSMAN і MTD випускають ще й промислову техніку з бензиновими двигунами. Ці моделі мають систему попередньої нарізки і чотири основних леза. Ще одна їхня відмінність - бункер з декількома отворами для завантаження різних типів відходів. Компанія CRAFTSMAN випускає модель 77638, володіє величезною потужністю, її чотиритактний бензиновий двигун в 11 кінських сил перетворює в тріску навіть пні.

Робимо садовий шредер своїми руками ^

Варто садовий подрібнювач відносно недорого: середня ціна електричної моделі близько дванадцяти тисяч, бензинові дорожче - від сорока тисяч. При таких цінах на промислові агрегати немає сенсу збирати чиппер самостійно в домашніх умовах - купівля мотора і інших деталей обійдеться дорожче готової моделі. Але якщо бажання зробити подрібнювач садовий своїми руками переважує міркування економічної доцільності, то чому б не спробувати. У першу чергу потрібно купити мотор. Підійде і вже наявний в господарстві, наприклад від циркулярної пили. На базі циркулярки взагалі можна зробити відмінний стаціонарний подрібнювач, якщо замінити диски на ріжучий вал або фрезу і прикріпити зверху короб-бункер. Можна навіть залишити в якості ріжучої системи дискові пилки, насадивши їх на вал відразу кілька штук. Є саморобні подрібнювачі, у яких на один вал насаджено за два десятки редкозубых дискових пил по дереву, розділених саморобними пластиковими шайбами. Цегла вони, звичайно, не розпорошать, але держак від лопати в одну мить перетворюється в стружку. Ріжучий вал в измельчителе, зробленому на базі циркулярки, розташований на горизонтальній осі. Гілки подаються зверху вниз і самі затягуються під ніж. Це помітно прискорює процес переробки сировини.

Фото - подрібнювач для саду зроблений своїми руками

Кмітливість, умілі руки і творчий підхід допоможуть змайструвати подрібнювач для саду своїми руками

Вдало, якщо в господарстві залежався мотор від мотоблока, і ще краще, якщо в ньому є вал відбору потужності. Це значить, можна буде регулювати швидкість обертання ножів.

У будь-якому випадку, вам буде потрібно інвертор для зварювання деталей. Деякі деталі доведеться робити на замовлення у токаря. Самостійно доведеться виготовляти кожух на ремінну передачу, без якого експлуатувати подрібнювач буде дуже небезпечно.

Кмітливість і фантазія підкажуть, як зробити садовий подрібнювач самостійно. Варіантів і моделей можна придумати безліч. У справу може піти все - старі автомобільні деталі, водяні помпи. Але у випадку саморобного садового подрібнювача результат непередбачуваний - можна в результаті отримати багатофункціональний суперагрегат, а можна і повністю розчаруватися.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вибираємо тріммер, який підходить саме вам
 • Який мотоблок краще вибрати? Вивчаємо фірми і характеристики
 • Садовий подрібнювач: як вибрати або зробити своїми руками?
 • Вибираємо садовий пилосос-повітродувку
 • Культиватори для дачі: вибір, застосування, як зібрати самому
 • Мотобури (бензобур) для земляних робіт - експлуатація та різновиди
 • Дроворуби - види, як зробити саморобний дровокол?
 • Ідеальний садову ділянку без сучка і задирки: вибираємо подрібнювач для трави та гілок
 • Як вибрати кращий мотокультиватор для дачі: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Мотоблок для городу: що може такий агрегат + підбір моделі за потужністю
 • Який кусторез вибрати для живоплоту: ручний або автоматичний?
 • Як вибрати садовий подрібнювач - який краще купити і чому?
 • Як вибрати газонокосарку: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Подрібнювач трави своїми руками: огляд 4-х варіантів саморобних траворезок
 • Як вибрати бензиновий тріммер для газону щоб потім не шкодувати?
 • Садовий подрібнювач з дискових пил: приклад збірки агрегату своїми руками
 • Компостна купа на дачі
 • Компостер для дачі
 • Подрібнювач трави та гілок для саду
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Вибираємо садовий обприскувач ручний. Плюси, мінуси. Відгуки
 • Культиватор Viking HB 685
 • » » Як зробити садовий подрібнювач своїми руками: переваги і недоліки саморобних чипперов