Як вибрати хороший електричний лобзик, щоб потім не шкодувати?

Електролобзик має універсальні можливості для обробки будь-яких матеріалів в домашніх умовах. У будь-якого майстра, що займається будівництвом, ремонтом, різьбленням по дереву, столярними роботами, мається даний вид інструменту. Щоб знати, як вибрати електричний лобзик з багатого асортименту, пропонованого в спеціалізованих магазинах, треба розбиратися в основних технічних характеристиках. Виробники наділяють випускаються моделі різними додатковими функціями, що відбивається на ціні інструменту. Однак не завжди ці функції бувають затребувані на практиці. Значить, при виборі не можна орієнтуватися тільки на вартість моделі, думаючи, що, чим дорожче інструмент, тим краще. Тоді за якими ж критеріями проводити вибір електролобзика?

Зміст

Якщо вам ліньки читати, або ви просто віддаєте перевагу читанню перегляд відео, то спеціально для вас два відео-ролика з основною інформацією по темі:

Що таке електролобзик і для чого його використовують?

Лобзиковая електропила, а скорочено електролобзик, відноситься до ручного інструменту, оснащеного електричним приводом. Невеликі габарити даного інструменту позначаються на його вазі, який, практично, не відчувається. За допомогою електролобзика швидко і якісно можна виконати наступні види робіт:

 • прямі різи таких матеріалів, як дерево, пластмаса, гіпсокартон. металевий лист, ламінат, керамічна плитка та ін .;
 • криволінійний рез будь-якого з перерахованих вище матеріалів;
 • різка круглих отворів потрібного діаметра;
 • різка отворів прямокутної форми.

Призначення електролобзика полягає у виконанні великої кількості операцій як з поздовжньої і поперечної різанні листового матеріалу, так і по фігурної.

Приклад: електричний лобзик, що випускається у Голландії компанією Skil, використовується в побуті для виконання прямого різу деталей, виготовлених з дерева та інших матеріалів

Особливості конструкції лобзикових електропили

Різка матеріалу забезпечується за допомогою спеціальної пилки, що приводиться в рух за допомогою роботи електродвигуна. Частота зворотно-поступальних рухів, що здійснюються пилянням по вертикалі, досягає 3500 ходів в хвилину. Для установки механізму використовується опорна платформа, яку інакше називають плитою або підошвою. Опорна плита використовується в якості направляючої і забезпечує високу точність розпилу матеріалу за рахунок збереження постійного відстані до оброблюваної поверхні.

Наявність можливості повороту опорної платформи на кут, що досягає 45 градусів, дозволяє міняти нахил різу. Матеріалом для виготовлення платформи зазвичай служить сталь, алюміній або високоміцний пластик. Пилку виробники закривають прозорим захисним екраном, виконуваним з плексигласу (органічного скла), що забезпечує безпеку проведення робіт.

Відрізняються електролобзики і за типом конструкції ручки, яка може бути:

 • скобоподібні форми, дозволяє добре переглядати лінію різу;
 • грибообразной форми, полегшує роботу на похилих площинах.

На якість виконання робіт тип ручки не впливає, а тому вибирають інструмент за цим критерієм, виходячи лише з особистих переваг.

Конструкція електричного лобзика, призначеного для професійного використання, оснащеного безліччю додаткових функцій, що полегшують експлуатацію даного виду ручного інструменту

Акумуляторний лобзик Hitachi, що випускається відомою японською компанією, призначений для роботи в місцях, недоступних для підключення інструмента до електричної мережі

Якщо плануєте використовувати електролобзик без підключення до електроживлення, то придбайте акумуляторні моделі. Тільки при цьому майте на увазі, що експлуатація даного інструменту обмежена за часом. Потужність акумуляторних моделей зазвичай невисока.

Додаткові функції електроінструменту

Ось, що може бути включено в конструкцію електролобзика:

 • Функція регулювання частоти ходу використовується при роботі з різними видами матеріалів. Вибір частоти ходу можна здійснювати не тільки перед початком операції, але і під час неї шляхом сильного натискання кнопки-фіксатора пуску. При цьому вдається підвищити продуктивність роботи. Правда такий режим експлуатації електроінструменту обертається швидким зносом робочого полотна.
 • Наявність багатоступінчастого маятникового механізму, характерного для всіх сучасних моделей електролобзиків, дозволяє здійснювати сопілці додаткові горизонтальні рухи (як в сторону пиляння, так і назад) і виконувати рез матеріалу тільки при русі «вгору». Дана функція впливає на підвищення продуктивності роботи без зменшення терміну служби пилки, але сприяє погіршенню якості поверхні різу. Тому при вчиненні чистового різу цю функцію рекомендується відключати. Даною рекомендації слід дотримуватися при роботі з листової сталлю і деревиною твердих порід.
 • Функція підсвічування робочої зони лампою, вбудованої в конструкцію електролобзика, збільшує ступінь зручності при проведенні робіт в умовах слабкого природного освітлення.
 • Наявність системи швидкої заміни пилянь полегшує процес вилучення зношеного ріжучого полотна шляхом натискання спеціального важеля.
 • Функція автоматичного здування тирси вентилятором, охолоджуючим двигун, дозволяє звільнити лінію різу від утворюються тирси і осідаючої пилу.
 • Можливість підключення електроінструменту до пилососа через спеціальний патрубок забезпечує швидке очищення робочої поверхні від відходів, що сприяє поліпшенню видимості лінії різу.
 • Наявність пристрою повороту пилки, завдяки якому робоче полотно може повертатися на 360 градусів, дозволяє випилювати в матеріалі кола різного діаметра.
 • Фіксатор кута необхідний для закріплення положення інструмента під кутом від нуля градусів до 45.

Що з цього вам необхідно – вибирати тільки вам.

Професійний або побутовий агрегат?

Електричні лобзики, як і весь електроінструмент, випускаються як для професійного, так і для побутового застосування. В побуті обладнання використовується не так інтенсивно, тому його потужність поступається професійним моделям, розрахованим на постійну експлуатацію. Характерно для побутового інструменту і мала кількість додаткових функцій, а також мінімальний робочий ресурс, якого цілком вистачає для разового застосування електробзіка за призначенням. Ціни на побутові моделі електричних лобзиків в 2-3 рази нижче, ніж на професійні моделі.

При виборі враховуйте і те, що побутовими малопотужними електролобзиками можна різати деталі з дерева, що мають товщину не більше 70 мм, а зі сталі – не більше 2-4 мм. Професійним моделям, що володіє високою потужністю і продуктивністю, під силу рез деревини толщиною до 135 мм, алюмінієвих листів – до 20 мм, сталевих листів – до 10 мм. Знаючи товщину матеріалу, який ви будете різати, легко визначити, який лобзик краще вибрати для здійснення цієї операції. Електроінструмент, призначений для використання в побуті, випускається в Китаї та Польщі. Якісний інструмент для професіоналів виробляють у Німеччині, Японії, Швеції.

Виріз круглих отворів різного діаметра електричним лобзиком в дерев'яних, сталевих та інших листових матеріалах виконується швидко і рівно

Модель електробзіка (електричної лобзикових пилки), призначеної для професійного використання, випущеної відомої на ринку електроінструменту німецькою компанією Bosch

Основні критерії вибору конкретної моделі

Основний показник, на який варто відразу ж звернути увагу, це потужність інструменту. Пам'ятайте, що у побутових моделей цей показник становить від 350 до 500 Вт, а у професійних моделей – від 700 Вт Від потужності електролобзика залежить глибина різу, тривалість періоду безперебійної роботи, термін експлуатації інструменту.

Важливо! Для потужних моделей характерний і більшу вагу, що важливо при роботі з ручним електроінструментом.

Не менш важливим критерієм є і кількість ходів в хвилину. Адже від значення цього показника залежить швидкість роботи, а також чистота розпилу. У більшості моделей кількість ходів в хвилину варіюється від 0 до 2700-3100. Хоча зустрічаються електролобзики, у яких даний показник досягає 3500 хід / хв.

Комфорт використання електроінструменту залежить від системи заміни пилянь, які можуть кріпитися або гвинтами, або притискним пристроєм. В останньому випадку заміна полотна виробляється в прискореному варіанті без застосування спеціального інструменту.

Зверніть увагу на наявність можливості регулювання частоти ходу тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся використовувати електролобзик для обробки різних будівельних матеріалів. Деякі листові матеріали ріжуться за певних значеннях даного показника.

Якщо дорого здоров'я, то купуйте моделі, які можна підключати до пилососа. Ця функція захистить очі і органи дихання від дрібного пилу, що утворюється під час роботи з інструментом, а також дозволить тримати робоче місце в чистоті.

Наявність в комплекті змінних пилянь, спеціальних масел для змащення робочих поверхонь, викруток та інших дрібниць є приємним доповненням до виробу. Однак все це можна купити при необхідності в тих же спеціалізованих магазинах і сервісних центрах, відкритих виробниками.

Легкі і безшумні електролобзики Makita відрізняються високою якістю виготовлення і наявністю великої кількості додаткових функцій. Інструмент випускається на власних заводах компанії, розташованих на території Японії, США, Великобританії, Китаю, Румунії

Випуском електролобзиків займаються такі відомі компанії, як Bosch, Makita, Meister, Hitachi, Metabo, Skil. Перед тим як вибрати лобзик конкретного виробника, зверніть увагу на технічні характеристики аналогічних моделей, що реалізуються під іншими брендами. При такому підході ви можете придбати потрібний інструмент за менші гроші.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вибираємо болгарку: огляд характеристик, фірм, вартості
 • Лазерний рівень нівелір): як вибрати і як користуватися?
 • Вибираємо садовий пилосос-повітродувку
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Культиватори для дачі: вибір, застосування, як зібрати самому
 • Як вибрати хорошу бензопилу для дачі?
 • Якісний інструмент від компанії «Вікселя»
 • Мотобури (бензобур) для земляних робіт - експлуатація та різновиди
 • Вибираємо бензокосу (мотокосу) або робимо її своїми руками
 • Як вибрати надійну бензопилу для дачі та дому: поради експерта
 • Як правильно і швидко заточити ланцюг для побутової бензопили
 • Як вибрати ланцюгову електропилку: кращі варіанти для дому і дачі
 • Як вибрати хорошу бензопилу для садових робіт: поради грамотних експертів
 • Як заточити ланцюг бензопили: інструкція для робіт з точильний приладдям
 • Як вибрати хорошу електропилку: на що дивитися перед покупкою агрегату?
 • Як вибрати секатор для обрізки дерев: шукаємо кращі садові ножиці
 • Як вибрати садовий обприскувач: які моделі бувають і що краще придбати?
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Що краще бензопила або електропила: порівняльний огляд агрегатів
 • Інструменти для обрізки дерев. Сучкорези садові механічні Гардена. У чому особливості цього садового інструменту
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Вибираємо ножиці для стрижки газону
 • » » Як вибрати хороший електричний лобзик, щоб потім не шкодувати?