Як вибрати хорошу електропилку: на що дивитися перед покупкою агрегату?

Відпочинок на дачі навряд чи можна назвати пасивним – то альтанку потрібно побудувати, то лавку змайструвати, то старі дерева з саду прибрати, розпилявши їх на акуратні заготовки для створення декору. Крім звичного ручного інструменту по дереву – рубанка, стамески, молотка, лобзика – багато господарів мають більш серйозне обладнання, таке як електропила по дереву. З її допомогою не тільки ґаночок – цілий будинок звести можна.

Зміст

Переваги електричного інструменту

Для садових і дачних робіт хороші як електрична пила, так і її бензиновий аналог, але багато хто вибирає все ж перший варіант. Чим він такий привабливий?

Електроінструмент, дійсно, має цілий перелік переваг:

 • не вимагає постійних матеріальних витрат на паливо – бензин;
 • простий у застосуванні й обслуговуванні;
 • під час роботи видає менше шуму, ніж бензопила;
 • чистий з екологічної точки зору – працює без вихлопних газів;
 • дозволяє виробляти розпил всередині приміщення;
 • однаково добре діє, незважаючи на кліматичні особливості (бензиновий аналог в морозну погоду має проблеми з запуском).

Звичайно, є й недолік – залежність від електроживлення, але він не є актуальним, так як майже всі заміські будинки підключені до електричних комунікацій. Щоб дізнатися, як вибрати електропилку, розглянемо, які інструменти є в магазинах.

Акумуляторна ланцюгова пила – фото

Якщо джерело живлення стає недосяжним, придасться акумуляторна ланцюгова пила, наприклад – Makita BUC122Z (ціна – 9000-10000 рублів). Акумулятор і зарядний пристрій необхідно купувати окремо

Види електричних пив

Якщо потрібно розпил різноманітних матеріалів – фанери, дерева, пластика, ДСП, металевих труб і листів – слід придбати дискову (циркулярну) електропилку. Рез виробляється обертовим пильним диском, причому для кожного матеріалу існують певні види дисків. Існує два варіанти моделей – ручні і нерухомі, прикріплені до станини.

Досить універсальним інструментом є шабельна електропила, яку часто застосовують для розпилу в важкодоступних місцях. Вона зручна для покрівельних і монтажних робіт. Робочий елемент – пилка, довжина якої варіюється від 0,1 м до 0,35 м. Вона виробляє коливальні або поступальні рухи.

Рівний, акуратний, навіть фігурний рез можна виконати електролобзиком. Він однаково добре годиться для роботи з керамікою, деревом, ламінатом і металом. Пилка (робоче полотно) електролобзика незамінна, якщо необхідно вирізати круглий отвір або зробити криволінійний різ.

Найкращими електропилками для дачі визнані ланцюгові агрегати, головний діючий елемент яких – шина з натягнутою на неї ланцюгом. Вона зручна у використанні, відносно компактна, не вимагає підготовки паливної суміші. Практично всі садові роботи можна виконати за її допомогою: повалити старе дерево, обрізати сучки та гілки, розпиляти стовбур. Вона хороша для теслярських занять та будівництва, особливо в замкнутому просторі.

Робота на вулиці – фото

Працюючи ланцюгової електропилкою на вулиці, необхідно дотримуватися правил техніки безпеки. Наприклад, не можна використовувати інструмент під час дощу – можливо замикання

Детальніше про ланцюгової електропили

Для початку розглянемо характеристики, на які необхідно звернути свою увагу при покупці.

Потужність двигуна

Це один з найбільш важливих показників. Для садово-дачних робіт підходить інструмент з потужністю від 1000 Вт до 2100 Вт, але краще придбати більш сильний агрегат. Справа в тому, що потужні електропили адекватніше реагують на перепади напруги в електромережі, отже, прослужать довше. Наприклад, двигун популярної моделі CHAMPION 420 має потужність 2000 Вт, тобто при невеликих коливаннях напруги (200-224 В) він збереже свою працездатність і не допустить критичного перегріву. До того ж показник від 2000 Вт є гарантією того, що в екстремальній ситуації, коли необхідно виконати великий обсяг робіт, двигун витримає навантаження.

Пила Husqvarna 321EL – фото

Електропила Husqvarna 321EL має характеристики, які підходять для садових і будівельних робіт на дачі: потужність – 2000 Вт, довжина шини – 40 см, плавний пуск, захист двигуна

Ергономічність агрегату

Якщо інструмент застосовується досить часто, при виборі електропили багато звертають увагу на розташування двигуна. Воно буває двох варіантів – поздовжнє і поперечне. Фахівці вважають, що з пилкою, у якої двигун розташований уздовж шини, працювати набагато легше. Крім цього, агрегати поздовжнього типу мають кращу балансування.

Регулювання натягу ланцюга

В процесі роботи обов'язково потрібно час від часу «підтягувати» ланцюг на шині, так як від постійної напруги вона починає провисати. Звичайно, зручніше ті моделі, де продумана система натягу. Наприклад, пристрій побутової електропили Makita UC4020A таке, що можливість установки ланцюга і її регулювання проводиться без розбирання і додаткових інструментів. В панелі корпусу є невеликий важіль, за допомогою якого можна швидко натягнути ланцюг.

Регулювання натягу ланцюга – фото

Виробник STIHL обладнав свої вироби системою швидкого натягу ланцюга. Для цього достатньо послабити гайку кріплення кришки і за допомогою коліщатка відрегулювати ланцюг

Мастило й ланцюгове

Сучасні моделі оснащені автоматичною системою, різко що зупиняє роботу при зворотному ударі. Це значно збільшує термін служби обладнання. Мастило елементів ланцюга відбувається також в автоматичному режимі. Для контролю над рівнем масла призначене спеціальне віконечко, а для заправки розбирати інструмент не потрібно – в корпусі існує невеликий отвір.

Масло Чемпіон – фото

Для змащення ланцюга виробник рекомендує використовувати « рідне » масло, яке зазвичай продається там же, де і ланцюгові пили

Вибір інструмента залежить від призначення, частоти використання і ціни. Правильно підібрана електропила стане хорошим помічником при різних роботах з деревиною, а їх зазвичай чимало і при будівництві, і під час облагородження заміського ділянки.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вибираємо садовий пилосос-повітродувку
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Як вибрати хорошу бензопилу для дачі?
 • Чому не заводиться бензопила? Часті несправності і способи їх усунення
 • Як правильно працювати бензопилою: вчимося пиляти швидко і безпечно
 • Як вибрати генератор для дачі: переваги бензинових і дизельних установок
 • Як вибрати надійну бензопилу для дачі та дому: поради експерта
 • Як правильно і швидко заточити ланцюг для побутової бензопили
 • Як вибрати ланцюгову електропилку: кращі варіанти для дому і дачі
 • Як вибрати кращий мотокультиватор для дачі: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Який кусторез вибрати для живоплоту: ручний або автоматичний?
 • Як вибрати хорошу бензопилу для садових робіт: поради грамотних експертів
 • Як заточити ланцюг бензопили: інструкція для робіт з точильний приладдям
 • Як вибрати хороший електричний лобзик, щоб потім не шкодувати?
 • Як вибрати садовий подрібнювач - який краще купити і чому?
 • Як вибрати газонокосарку: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Ремонт бензопили своїми руками: розбір основних поломок і методів їх усунення
 • Що краще бензопила або електропила: порівняльний огляд агрегатів
 • Регулювання карбюратора бензопили: розбираємо всі технічні нюанси робіт
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Культиватор електричний. Як вибрати мотоблок для дачі
 • Настінні обігрівачі для дачі
 • » » Як вибрати хорошу електропилку: на що дивитися перед покупкою агрегату?