Будуємо туалет на дачі своїми руками

На будь-якому дачній ділянці повинен бути туалет. Звичайно, ви можете передбачити санвузол в якому-небудь з приміщень будинку. Однак найчастіше на дачних ділянках туалет являє собою самостійну споруду. Така споруда, як правило, з'являється на прибудинковій території першої.

Види вуличних туалетів

Для того, щоб побудувати туалет для дачі своїми руками, можна вибрати самі різні матеріали - цегла, пінобетон, брус, дошка або фанера.

Важливо визначиться і з видом туалету, а точніше кажучи, зі способом утилізації відходів. Найпопулярнішим варіантом для збору нечистот є вигрібна яма.

Найпростіший варіант - «пудр-клозет». У даному вигляді споруди збіркою відходів є пластикова або металева ємність.

Кожен раз після використання проводиться так зване «припудрювання», тобто засипка відходів землею, торфом або тирсою. Однак такий туалет має один великий недолік - його потрібно практично щодня спорожняти.

Торф'яний туалет для дачі користується попитом, так як він розкладає нечистоти. По мірі його заповнення можна скидати вміст в компостну яму і використовувати його в якості добрива.

Останнім часом широке застосування знайшов такий варіант, як біо-туалет. Його пристрій схоже з «пудр-клозетом», тільки туди заливається спеціальна біоактивна рідина, яка розкладає нечистоти і освіжає повітря.

Незважаючи на всю простоту будівництва споруд такого роду, вони повинні обов'язково відповідати декільком простим правилам. По-перше, в туалеті повинні бути отвори для природної вентиляції. По-друге, конструкція повинна бути стійкою. Ну а по-третє, туалет повинен бути обов'язково утеплений.

Будівництво туалету

Отже, будуємо архітектурний шедевр під назвою «вуличний туалет». Розглянемо основні принципи і послідовність будівництва. В якості прикладу візьмемо дерев'яний туалет з вигрібною ямою.

Спершу визначимо, де ж буде стояти клозет. Така споруда з гігієнічним нормам повинно перебувати на відстані, щонайменше, шести метрів від житлового будинку. Бажано, щоб поблизу нього не перебували водозабірники і колодязі.

Після вибору місця, можна приступити до риття вигрібної ями. Розміри такої ями будуть залежати від ваших планів. Якщо ви плануєте проводити досить багато часу на дачі, то яму потрібно зробити більш глибокою і широкою.

Намагайтеся розрахувати все так, щоб асенізатори приїжджали до вас, максимум, один раз на рік. Щоб відходи не потрапляли ґрунтові води, ідеальним варіантом буде обкладка ями цеглою чи бетонними кільцями. Верхня частина матрацу ями повинна знаходитися в туалеті на рівні підлоги.

Один з найпростіших варіантів обладнання дачного туалету - це покупка готових щитових стін, які можуть бути виготовлені спеціально по вашому замовленню.

Однак ми не шукаємо простих рішень. Будемо робити все елементи вручну. Тоді наступним етапом буде пристрій підстави або фундаменту. В якості фундаменту встановимо пінобетонні блоки, їх злегка заглибивши в грунт. Однак набагато надійніше буде заглибити в землю опорні бруси каркаса туалету.

Розміри і кількість матеріалів повністю залежить від передбачуваних розмірів споруди. Для каркаса візьмемо бруси, для стін - дошки для обробки підійде ДСП або фанера, утеплення будемо проводити за допомогою пінопласту, а дах кроєм шифером. Для скріплення скористаємося саморізами, звичайними і шиферними цвяхами.

Фото дерев'яного дачного туалету

Висота каркасних брусів залежить від висоти туалету плюс ще 0,5 м для заглиблення. Збираємо каркас з бруса, закріплюючи вертикальні бруси на горизонтальних напрямних.

Для зміцнення конструкції необхідно продублювати через кожен метр горизонтальні ребра жорсткості.

Щоб у дощову погоду вода не накопичувалася безпосередньо перед туалетом, бруси, які складають основу фасаду споруди повинні бути вище тильних.

На верхній частині каркаса, яка з'єднується горизонтальними брусами, укладається 3-4 поперечних планки для даху. Потім каркас обшивається дошкою.

Для обшивки підлоги слід взяти дошку не менше 0,4 м. Утеплення виробляємо з допомогою пінопласту, а потім проводимо обробку за своїм бажанням. У підлозі необхідно вирізати отвір, на яке згодом встановиться п'єдестал. Він будується з каркасів, які обшиваються дошками. Верхня частина п'єдесталу необхідно відшліфувати, щоб при використанні клозету уникнути скалок.

На вже готові поперечні планки даху укладають шар пінопласту і вкриваємо його фанерою. Після чого можна закріплювати шифер. Після того, як дах буде готова, можна вішати двері і запор.

Для того, щоб не мати зайвого дискомфорту від неприємного запаху, потрібно зробити вентиляцію. Природною вентиляцією служать щілини в дошках. Однак ми надійно обшили стіни, тому необхідно зробити два отвори для вентиляції.

Один отвір ми виріжемо в даху, а інше внизу однієї зі стін. Можна зробити невеликий отвір в дверях або щілина між косяком і дверима. Дуже важливо дотримати принцип природної вентиляції, тобто один отвір знизу, одне - зверху.

Наш шедевр ми пофарбуємо в «маскувальний» зелений колір. Забезпечимо його папером, і туалет готовий!

Тепер ви знаєте, як побудувати туалет на дачі. Сміливо Приступайте до першої споруді на вашій дачі, дотримуйтесь наших порад, і насолоджуйтеся самотою власного вуличного туалету.

Статті за темою
 • Ідеї будівництва дачного туалету
 • Як побудувати сарай своїми руками
 • Будуємо туалет на дачі своїми руками
 • Літній душ для дачі своїми руками
 • Торф'яні туалети для дачі - вибір та обслуговування
 • Утеплення дерев'яного будинку
 • Будуємо лазню своїми руками
 • Утеплення дерев'яного будинку
 • Вибираємо біотуалет для дачі: як грамотно вирішити делікатну проблему
 • Робимо вигрібну яму на дачі своїми руками: особливості пристрою зливної ями і септика
 • Туалет для дачі своїми руками: побудувати легко і користуватися приємно
 • Як зробити дерев'яний туалет на дачі: будівельні норми + приклад пристрою
 • Як самостійно зробити на дачі госпблок: будуємо якісну підсобку
 • Як вибрати біотуалет для дачі: порівнюємо 3 різні конструкції між собою
 • Що нам коштує будинок побудувати: огляд 3-х варіантів дитячих ігрових будиночків
 • Пристрій торф'яного біотуалету: робимо міні-фабрику з виробництва компосту
 • Садовий будиночок своїми руками: класика з бруса + нестандарт за фінською технологією
 • Торф'яної туалет для дачі - як вибрати? -
 • Ремонт дачі своїми руками
 • Біотуалет для дачі
 • Проста каналізація на дачі
 • Теплиця з полікарбонату

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Будуємо туалет на дачі своїми руками