Створення миксбордера своїми руками

Традиційні клумби, рабатки і розарії ми з вами розглянемо в найближчих публікаціях.

Зараз поговоримо про більш новому і оригінальному способі прикрасити свою ділянку - про миксбордере. Свого часу англійці, великі цінителі аристократичного ландшафтного дизайну, придумали «змішані квітники», які представляли собою красиві посадки з багаторічників, однорічників і вічнозелених рослин різних форм і фактур. Це могли бути чагарники, ліани, квіти і навіть дерева.

Сьогодні такі посадки стали повсюдно застосовувати на дачних ділянках. Давайте ж розберемо детальніше, як виконати миксбордер своїми руками.

Особливості оформлення змішаного квітника

Такий вид насаджень вважається найскладнішим у створенні та догляді з усіх можливих видів квітників. Вся проблема в тому, що він складається з безлічі самих різноманітних рослин, кожне з яких має свої особливості і потреби. При цьому за правилами посадки в міксбордерах проводять досить щільно, що ускладнює догляд і прополку.

Разом з тим цей квітник відрізняється яскравістю і ефектністю. Незвичайні поєднання рослин і квітів, що мають різне забарвлення і форму, роблять насадження дуже мальовничими. Крім того, якщо правильно підібрати рослини, ця краса «не зійде» з вашої ділянки до пізньої осені.

Щоб квітник виглядав більш природно, для нього вибирають довільні м'які обриси. Рослини в міксбордерах розташовують за прикладом розарію, тобто по росту: найвищі висаджують на задньому плані, потім йдуть середньорослі, низькорослі й почвопокривні.

Створення миксбордера

Немає необхідності купувати саджанці та насіння тих чи інших рослин, поки у вас на руках не буде докладної схеми одного або двох варіантів миксбордеров. Виберете місце і займіться складанням докладного плану висадки. Місцезнаходження миксбордера безпосередньо залежить від рослин, які ви будете в нього висаджувати.

При виборі місця керуються такими критеріями:

- освещенность-

- вологість-

- склад грунта-

- пориви вітру та ступінь захищеності території.

Найчастіше насадження роблять вздовж паркану, доріжок або близько фасадів будівель.

Рослини в квітнику не повинні бути агресивними і швидко розростатися. Категорично не підійдуть рослини, що мають повзучі потужні кореневища. Це пов'язано з тим, що більшість посадок буде конкурувати один з одним, і виживуть, зрештою, найсильніші, що порушить ваші плани щодо квітника.

Бажано підбирати рослини менш примхливі і не потребують особливого догляду. Не слід висаджувати в одному миксбордере рослини, у яких різний режим підгодівлі і поливу. Пам'ятайте, що можете нашкодити одній рослині, намагаючись доглядати за іншим.

Квіти для миксбордера найчастіше вибирають багаторічні. Однак вибираючи ці рослини, слід обов'язково врахувати час їх цвітіння.

Можна додати в квітник рослини, здатні відлякувати шкідників, наприклад, кінзу, чебрець, полин, чорнобривці, декоративний лук та інші. Пам'ятайте, що шкідники приносять з собою багато захворювань, які поширюються набагато швидше в рунистих посадках.

Важливою є і колірна гамма миксбордера. Головне, хаотично не змішувати кольору, щоб миксбордер не перетворився на безглуздий набір непотрібних рослин. Квітник може бути відтіночним, контрастним, монохромним, гармонійно-спокійним і строкатим.

Варіанти складання миксбордера

На сьогоднішній день існує безліч варіацій змішаних квітників. Це може бути чагарниковий миксбордер, квітник з різних квітів, «зелений» квітник, луговий, англійська або сільський квітник, миксбордер з чагарників і дерев, а також квітник із застосуванням всіх груп рослин. Всі вони поділяються на односторонні і розглядаємим з усіх боків. Розглянемо кілька популярних варіантів таких квітників.

Такий миксбордер висаджується уздовж садової доріжки і має середню висоту.

Для його створення застосовуються такі рослини: однорічна астра Бальфее (2), золотарник (4), хоста белоокаймленной (3), сальвія (5), пурпурна ехінацея (7), запашна резеда (6), астра Рів'єра однорічна (11), метельчатий рожевий флокс (8, 16) , новобельгійська астра (10), ромашка (9), остиста гайлардия (13), корейська хризантема (12), синя петунія (14), відхилені чорнобривці (22), метельчатий буряковий флокс (21), ерінус лобелія (25), метельчатий бузковий флокс (20), осінній гілленіум (17), запашний тютюн (15), астра Зільберраер (18), рожева петунія (24), метельчатая гортензія (1).

Цей миксбордер можна влаштувати уздовж фасад будівлі.

Його план передбачає такі рослини: іпомея (9), плетистая настурція (11), чайно-гібридна троянда Карина (10), біла петунія (5), однорічний люпин (7), деревій (6), фіолетовий шавлія (8), жоржини (3), персиколистий білий дзвіночок (2), фіолетовий клематис (4), чагарник з хвойних - ялівець або пірамідальна туя (1).

Говорячи про те, як зробити миксбордер, варто відзначити, що його варіації повністю залежать від вашої фантазії та уяви. Ви можете слідувати нашим схемами, а можете придумати свою, більш оригінальну і незвичайну.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Міксбордери або змішані бордюри - краща прикраса саду
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Створення та оформлення рабатки своїми руками
 • Прикрашаємо дачну ділянку своїми руками: готові схеми красивих квітників і клумб
 • Класифікація квітників по типу і періодами цвітіння
 • Нюанси посадки міксбордера своїми руками: осягаємо мистецтво комбінування рослин
 • Які квіти та декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Покрокове створення миксбордера з багаторічників + добірка готових схем
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Квітники на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Миксбордер з багаторічників
 • Ландшафтний дизайн. Квітники
 • Клумби і квітники своїми руками
 • Як скласти квітник
 • Дизайн квіткових клумб
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Як посадити квіти на дачі
 • » » » Створення миксбордера своїми руками