Палісадник - візитна картка вашого дачної ділянки

Зміст:

Що таке палісадник?

Російський палісадник, на відміну від лаконічного «причесаного» німецького, більше тяжіє до класичного стилю з буйством рослин і фарб. За визначенням, палісадник - це невелика частина території між будинком і парканом. Він неодмінно збігається з дизайну із зовнішнім виглядом будівлі. Як правило, палісадники, фото яких можна подивитися в дизайнерських альбомах або в Інтернеті, населені злегка сформованими чагарниками, хвойними деревами і квітами.

Правила розташування палісадника

Вони диктують, що розмір палісадника залежить від величини будинку. Вважається, що він повинен відповідати приблизно двом третинам висоти споруди, а кущі, в ідеалі, повністю закривають цоколь будинку. Крім того, і за формою йому не слід бути плоским, поступово пониження як би направляє людину до входу. А біля стіни будинку без вікон прийнято саджати високе дерево - березу, ялину, тую.Фото - палісадник фото

У випадку, якщо палісадник перед будинком доводиться розташувати не так на сонячній стороні, від посіву газонної трави потрібно відмовитися - вона не любить тіні. Килимове різнотрав'я більш доречно і при маленьких розмірах ділянки, тоді ви позбавите себе від ручного викошування трави.


Рослини для палісадника

Їх вибір теж залежить від зовнішності будинку. Припустимо, будівля облицьований яскравим натуральним каменем. Значить, рослини - літні повинні мати помірну забарвлення.

А до темного будинку більше підійде квітник з життєрадісними фарбами.

Квіти в палісаднику потрібно вибирати з урахуванням не тільки їх декоративності. Вони повинні добре переносити легкі заморозки. Це відноситься і до досить уразливим цибулинним квітам. Їм потрібно створити своєрідний захист: Крокуси посадити під кущами, тюльпани нехай сусідять із літниками, а нарциси ховаються між багаторічними квітами.

Фото - дизайн палісадника фото

Використання вазонів і декоративних дерев в дизайні

Дизайн палісадника, фото якого свого часу вразило ваше уяву, пропонував особливу увагу приділити хвойним рослинам, більше того, зробити основою цього квітника. Тобто посадити тую і ялівець неподалік один від одного, між ними - листяні чагарники. А швидко зростаючу яскраво-блакитну ялину сорту «Костер» або «Хупс» визначити як центр композиції.

Про декоративних елементах палісадника

Обдумуючи «оформлення палісадника перед будинком», потрібно відразу змиритися, що квітів в такій кількості, як на клумбі або рабатці, тут не буде. Але якщо хочеться ділянку перед будинком бачити в оточенні квітів, можете посадити їх у кошиках, вазонах, квіткових ящиках, які розставите уздовж садових доріжок, біля лавок, або навіть довільно включите в загальну композицію.

А палісадник, особливо якщо він знаходиться на південній стороні, можна прикрасити якимось екзотичним рослиною, наприклад, аралії або простий плетистой трояндою.

Якщо дизайн палісадника передбачає його розташування з північної сторони, то оформляється він скромніше. Висаджують квіти, здатні добре переносити тінь, і чагарники. Можна тут же, біля паркану, розмістити плодові та декоративні дерева. У такому варіанті палісадник буде прекрасним місцем відпочинку.

Фото - паркан для палісадника

Паркан з цегли

Огорожа палісадника

Це зовсім не складно - робити палісадники своїми руками, фото підтверджують це. Але, як будь-яка робота, вона вимагає уважності, терпіння і, звичайно, фантазії. Візьмемо, наприклад, такий важливий елемент оформлення як паркан для палісадника. Він необхідний, щоб не проникли на вашу територію небажані гості, до того ж, палісадник без огорожі виглядає незавершеним.

Небажано ставити щільний і високий паркан, це не додасть естетики вашому твору. Непоганий варіант - жива огорожа з витких рослин. Можна посадити для цієї мети троянду зморшкувату або глід, самшит. Красиво виглядає чавунна решітка з красивою хвірткою. Але це дорогий варіант.

Взагалі-то слово «палісадник» має французьке походження і означає «огорожа». Тому найкраще звернутися до класики - забору з паркану. Ви захищаєте партерну зону дерев'яним частоколом - красиво, стильно, і через цю огорожу можете милуватися лісовим пейзажем ...

Вирішуючи, як оформити палісадник перед будинком, не забудьте про доріжці, що з'єднує ваш будинок з вулицею. Це теж елемент палісадника. Доріжку необхідно вимостити, щоб вона була не слизькою і рівною, в такому вигляді її легко прибирати і взимку, і влітку. Сходинки бажано не робити підряд, краще рівномірно розподілити їх по схилу. На довгій доріжці сплануйте плавні вигини, це зручно і красиво.

Аксесуари для палісадника

Якщо палісадник перед будинком, фото якого вам доводилося бачити, не був прикрашений якимись аксесуарами, - це його недолік. Красиво оформлені поштову скриньку і адресна табличка, оригінальні вуличні світильники - все це фінальні штрихи візитної картки вашої дачі, як називають іноді палісадник.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Дизайн палісадника перед будинком
 • Скромна рабатка - квітучий куточок вашого саду
 • Розарій - чудове прикраса дачної ділянки
 • Як вибрати і розмістити на ділянці садові квіти
 • Всі про дерев'яні парканах
 • Способи створення красивого і оригінального огорожі з дерева
 • Варіанти декоративних парканів для дачі
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Як оформити красивий палісадник перед будинком своїми руками?
 • Палісадник перед будинком: сучасний дизайн своїми руками
 • Оформляємо квітник перед будинком своїми руками: рекомендації для початківців і не тільки
 • Класифікація квітників по типу і періодами цвітіння
 • Як оформити палісадник своїми руками: красиві ідеї облаштування території перед будинком
 • Як облаштувати невеликий міський дворик
 • Як облаштувати дачну ділянку: гарні ідеї для творчих натур
 • Палісадник перед будинком: приклад пристрою своїми руками + варіанти оформлення
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Дизайн дачної ділянки 6 соток
 • Дерев'яний паркан. Як побудувати огорожі з дерева для дачі
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • » » » Палісадник - візитна картка вашого дачної ділянки