Робимо ножний душ-топтун: майстер-клас з виготовлення своїми руками

Врятуватися від спеки в літні спекотні дні допомагає душ, тому про його будівництві мріють всі володарі дачних ділянок. До найбільш поширених конструкціям річного душа відноситься дерев'яний або металевий каркас із закріпленою зверху місткою ємністю для води. Ця споруда зводиться на піднесеному місці, при цьому передбачається відведення використаної води в невеликий септик або дренажний колодязь. Не кожному дачникові відразу ж вдається побудувати такий капітальний душ. Вирішити проблему дозволяє мобільне і компактний пристрій. Організувати прийом водних процедур в будь-який зручний для цього час допоможе душ-топтун, різноманітні моделі якого реалізуються у торговій мережі. Більшості людей, відпочиваючих влітку на своїх заміських дачах, легше придбати готовий виріб, ніж ламати голову над виготовленням саморобного пристрою. Майстровиті дачнику, розібратися в пристрої і принципі дії продаваного винаходи, неважко зробити душ топтун своїми руками.

Зміст

Як влаштований душ-топтун?

Пристрій душа-топтуна не відрізняється особливою складністю. Його конструкція складається з мінімуму деталей:

 • пари гумових педалей з вбудованими в них клапанами;
 • пари гофрованих шлангів;
 • душовою насадки-лійки.

В деяких моделях замість двох педалей в конструкції душа-топтуна присутній гумовий килимок, виготовлений з міцного матеріалу, що використовується при випуску виробів для медустанов. Вбудовані в килимок насоси працюють за принципом відомого серед автомобілістів і рибалок ножного насоса- «жаби». Останні за допомогою такого нехитрого обладнання накачують човна.

Душ-топтун для застосування на дачі – фото

Готова модель душа-топтуна, пропонована виробниками для застосування на дачі, не обладнаної душовою кабінкою і стаціонарним літнім душем

Замість гофрованих шлангів деякі виробники використовують звичайні трубки з гладкими тонкими стінками. Такі трубки під час експлуатації виробу, а також у період його зберігання, можуть переламувати в місцях згину, що, врешті-решт, може призвести до порушення їх цілісності та раннього виходу з ладу всієї конструкції мобільного душа. До того ж «заломи» перешкоджають вільному проходженню води по системі. При необхідності пошкоджені шланги легко замінюються новими, купленими на ринку, а при бажанні навіть нарощуються.

Ще одна модель ножного душа – фото

Ще одна модель ножного душа, яка має той же принцип дії, але трохи відрізняється конструкцією і використовуваними комплектуючими деталями

Який напір води і від чого він залежить?

Активно переступаючи ногами на килимку, людина качає підігріту до оптимальної температури воду з будь-якої ємності: відра, каністри, бака, надувного басейну та ін. При цьому вода ллється з душової лійки під напором 2-2,5 м. Правда рівномірність подачі водяних струменів повинен забезпечити сама людина. Як тільки дачник перестає працювати ногами, так відразу і припиняється надходження води. З одного боку, не дуже зручно, а з іншого – економний витрата води. Для разового прийому душу потрібно всього десять літрів води. Звичайно, не кожному сподобається займатися аеробікою при прийомі душу. Хоча у багатьох дачників під час цієї процедури піднімається настрій, особливо, у жінок. Адже можна не лише ополоснуться водою, але й фігуру «підкачати».

Чим ще хороший дачний душ топтун, так це тим, що їм можна користуватися хоч в душовій кабінці, змонтованої на дачній ділянці з підручних матеріалів, хоч на відкритому майданчику в будь-якому місці ділянки. Виріб компактне і легке, тому переноситися без всяких зусиль до місця застосування.

Варіант виготовлення саморобного душа-топтуна

Спорудити ножний саморобний душ топтун можна за такою схемою:

Саморобний пристрій ножного душа-топтуна – фото

Схема саморобного пристрою ножного душа-топтуна, відповідно до якої будь-який дачник може спробувати спорудити своїми силами установку для прийому водних процедур на дачі

Легенда:

 1. Насос ножний портативний автомобільний.
 2. Гумовий шланг.
 3. Ємність пластикова з кришкою.
 4. Дерев'яна або гумова пробка.
 5. Трубка пластикова або металева.
 6. Душова лійка.

Значком D1 позначений на схемі діаметр отвору в пластиковій ємності. Відстань D2 повинно перевищувати D1 на 10 мм.

Поставте ємність на сонячне місце і наповніть її водою. Поки вода гріється природним чином, займіться виконанням поточних справ. На дачі завжди багато роботи. Якщо чекати ніколи, то можна використовувати підігріту електроприладами воду. Основний фронт робіт припадає на виготовлення пробки, в якій треба виконати два отвори під трубки різного діаметру. Один отвір повинне становити 10-12 мм, а інше трохи більше: 18-20 мм. В дані отвори вставте трубки. Зверніть увагу, що трубка більшого діаметру повинна діставати практично до дна ємності.

Далі на обидві трубки надягають шланги. Подача повітря в ємність з водою забезпечується портативним ножним насосом через шланг меншого діаметра. Такий насос в середовищі водіїв називають «жабою». На кінець другого шланга прикріплюють душову лійку. Всі деталі з'єднують так, як показано на схемі. Душову лійку при бажанні закріплюють на дереві, паркані, стіні дачного будиночка, щоб звільнити руки. Ще зручніше використовувати держатель, з якого легко знімається шланг з душовою лійкою при необхідності.

Ця найпростіша конструкція ножного душа, легко збирається однією людиною, може бути вдосконалена. Для цього необхідно використовувати лійку з краном. Закривши кран, тиск в ємності накачується насосом до рівня, достатнього для того, щоб вода деякий час лилася з лійки рівномірної і насиченою струменем. Потім тиск знову трохи наганяють за допомогою натискання педалі портативного насоса.

Таку саморобну конструкцію душа-топтуна можна використовувати на дачі як одній людині, так і декільком. В останньому випадку людині, що приймає душ, не варто турбуватися про підкачуванню води. Це зробить «товариш по процедурі». Потім друзі просто міняються місцями.

Сфери застосування такого ножного душа

Крім основного призначення установка, перекачуюча рідина з ємності, може застосовуватися:

 • для миття автомобіля, вікон дачі, доріжок та тротуарів, прокладених на ділянці;
 • обприскування рослин, вирощуваних на дачі;
 • поливання окремих грядок теплою водою.

Саморобний душ-топтун, зібраний за описаним варіанту, не підійде для використання в квартирі в період відсутності гарячого водопостачання. З цією функцією прекрасно справляються моделі, що продаються в торговій мережі. Тому для цієї мети краще придбати одну із пропонованих виробниками моделей портативних душових пристроїв, розглянутих на початку цієї статті.

Застосування душа-топтуна для поливу клумби – фото

Застосування душа топтуна для поливу квіткової клумби. Червоний шланг опущений у відро з водою, а чорний шланг забезпечений насадкою-лійкою (залишилося за кадром)

Постійно користуватися такою конструкцією дачного душа все-таки не зовсім зручно. З часом краще побудувати стаціонарний душ з ємністю, зручної кабінкою, що передбачає місце для роздягальні та розміщення банних приладдя. У похмурі дні вода не нагрівається до комфортної температури, тому стаціонарний літній душ рекомендується обладнати електричним підігрівом. Поки ж руки не дійшли до будівництва такого об'єкта, цілком зійде і душ-топтун, зібраний на швидку руку своїми силами або куплений в готовому вигляді в магазинах, що спеціалізуються на продажу товарів для відпочинку, дачі, риболовлі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Благоустрій дачі своїми руками
 • Гаряча вода на дачі
 • Літній душ для дачі своїми руками
 • Як зробити душ з підігрівом на дачі?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Як організувати крапельний полив на дачі: майструємо систему крапельного зрошення своїми руками
 • Бак для літнього душа: кілька способів освіжитися в літню спеку
 • Літній душ на дачі - одне задоволення для стомлених сонцем дачників
 • Як вибрати мінімийку високого тиску + розбір саморобного варіанту
 • Саморобний насос для відкачування води: добірка з 7-ми кращих варіантів
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Літній душ для дачі: схеми пристрою + покрокове зведення своїми руками
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Крапельний полив на дачі
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо поливальний шланг для саду
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Умивальник з підігрівом на дачній ділянці
 • Душ для дачі з підігрівом. Як зробити теплий душ? -
 • Дачні душові кабіни з підігрівом води
 • Бак для душа з підігрівом на дачі
 • » » Робимо ножний душ-топтун: майстер-клас з виготовлення своїми руками