Як правильно працювати бензопилою: вчимося пиляти швидко і безпечно

Фото - Робота бензопилкоюЯкщо виникла необхідність покупки доброї бензопили, вам доведеться вивчити не тільки специфіку роботи з цими агрегатом, але і дізнатися про нього якомога більше інформації. У випадку якщо ви зробите вдалу покупку, то робота бензопилою буде для вас безпечним і доставить вам справжнє задоволення.

Зміст

Відео-інструкція від профі: основи роботи з бензопилою ^

Три класу пристроїв ^

Насамперед, слід звернути увагу на те, що на російському ринку бензопили діляться на три класи:

 • Перший клас - це звичайні побутові пристрої, призначені для нескладних домашніх робіт. Такі бензопили не володіють великою потужністю, однак з діапазоном своїх обов'язків справляються на «ура». З їх допомогою можна без всяких проблем приготувати дрова для лазні або спиляти гниле дерево. Мінімальні функціональні можливості з легкістю компенсуються невеликою вагою і ергономічним управлінням.
 • Напівпрофесійні моделі. В їх спектрі можливостей абсолютно будь-які роботи, починаючи ремонтно-будівельними заходами, закінчуючи валкою дерев. Але у них є і суттєвий мінус. Напівпрофесійні бензопили не можна використовувати по вісім-десять годин на добу. Тому їх і називають напівпрофесійними. Такі пристрої зазвичай використовуються лісорубами як сучкорізи.
 • Професійні пили - це відмінне рішення для тих, хто спеціалізується на лесорубке. Вони здатні працювати по 10-16 годин на добу і можуть експлуатуватися по вісім-дев'ять годин без перерви.

Правила безпечної експлуатації бензопили ^

Як працювати бензопилою? Це питання хвилює кожного, хто тільки недавно придбав високотехнологічний диво-агрегат. Багато відкидають інструкцію, повністю покладаючись на свою кмітливість. І роблять критичну помилку, яка може призвести до поломки пристрою, або до серйозної травми. Мануал слід обов'язково вивчити.

Підготовка до роботи ^

Перед початком експлуатації переконайтеся в правильному натягу ланцюга агрегату. Злегка потягніть за верхні ланки - хвостовик повинен на кілька міліметрів вийти з паза шини. Слідкуйте за тим, щоб нижні ланки не провисали. Потім слід потягнути ланцюг рукою - вона повинна тягнутися легко. Послабте ланцюг, якщо натяг дуже сильне. Переконайтеся в тому, що інерційний гальмо знаходиться в правильному положенні - його ручка не повинна стосуватися основний рукоятки. У випадку якщо ви включите бензопилу, а інерційний гальмо буде зміщений, то це може призвести до висадки зчеплення.

Фото - Розпил стовбура бензопилою

Якщо пила успішно запустилася, сміливо приступайте до роботи!

Після того як ви перевірите натяг ланцюга, приступайте до заправці пристрою. Встановіть бензопилу на горизонтальній поверхні. Залийте її паливом і маслом для змащення ланцюга двигуна. Ідеальний варіант - це паливна суміш з бензину і адгезійного масла, не нижче дев'яносто другий марки. Для ланцюга і мотора краще вибрати спеціальну змазку, яка призначена для бензопил. Компоненти цієї мастила гарантують довге життя деталей двигуна та ріжучого елемента.

Після того, як ви зробите всі вищеописані процедури, здійсніть запуск пилки. При цьому двигун повинен бути холодним. Покладіть пилу на землю і переконайтеся в її стійкості. Гальма слід вимкнути, а включити запалювання. Потім утримуйте передню ручку лівою рукою. На задню ручку поставте праву ногу. Для того щоб запустити двигун потягніть стартер. Інерційний гальмо слід також відключити, а потім три або чотири рази натиснути на газ, для того щоб двигун прогрівся. Перевірте, чи надходить масло до ланцюга. Якщо все в нормі, то можете обережно приступати до роботи.

Техніка безпеки загальні рекомендації ^

Перед початком робочого процесу слід ознайомитися з низкою правил використання цього інструменту. Потримайте бензопилу обома руками, міцно обхопіть пальцями руків'я агрегату. Великий палець повинен розташовуватися під передньою рукояткою пристрою. Ні в якому разі не стійте прямо за бензопилою. Оптимальне положення - трохи збоку від самого інструменту

Фото - Безпечна робота бензопилкою

Безпечна робота бензопилкою

При роботі спина повинна бути завжди випрямлена. Для того щоб зберегти рівновагу, розставте ноги як можна ширше. Не забувайте ставити бензопилу на гальма під час пересування. Недотримання цього правила може призвести до серйозних травм

Починайте пиляти краєм шини. В разі якщо ви будете періодично користуватися бензопилою, купіть захисний одяг, що складається з шолома з маскою, яскравою захисної курткою і штанами, які будуть вас захищати від різів пилки.

Принципи розпилювання деревини ^

Як правильно пиляти бензопилою? Це слід на повному газу. Здійснюйте розпил тим ділянкою шини, який розташований ближче до корпусу інструменту. Слід враховувати, що для кожного матеріалу потрібно використовувати свій метод розпилу

Обрізка гілок ^

У випадку якщо ви збираєтеся зрізати гілки з поваленого дерева, встаньте ліворуч від стовбура і починайте гризти внизу. Рухи слід виконувати неспішно. Різання здійснюється за допомогою носової частини шини, верхніми і нижніми полотнами ланцюга. Процес розпилювання товстих, складних для обробки гілок проходить в декілька заходів - від кінця до основи стовбура. Враховуйте той факт, що без опори стовбур, швидше за все, покотиться, і перед тим, як продовжити робочий процес, переконайтеся, що він лежить стійко.

Фото - Розкряжування стовбура дерева

Розкряжування стовбура дерева

Розпил стовбура на кілька частин ^

Коли ви одріжете зі стовбура всі гілки, переходьте до наступного етапу - розкряжуванні. Будьте обережні, так як ствол з-за інтенсивних ривків пилки може покотитися в вашу сторону. У разі якщо інструмент застрягне в дереві, не потрібно намагатися витягнути його. Просто вимкніть двигун бензопили і злегка нахиліть стовбур

Валка дерев ^

Ні в якому разі не займайтеся валкою дерев поодинці. Візьміть з собою хоча б одного помічника, який зможе надати вам допомогу в екстреній ситуації. Перед тим як почати розпил, уважно огляньте стовбур дерева на наявність сухих гілок, адже вони можуть впасти прямо на вас. Зверніть увагу на те, щоб сусідні дерева не заважали роботі. Потім встаньте справа від дерева. Намагайтеся тримати інструмент збоку. Це помітно знизить навантаження на хребет і руки. Сам процес можна розділити на підпил і основний підпил. Роботу слід починати під кутом сорок п'ять градусів на глибину чверті стовбура дерева. Такий хід дій гарантує правильний напрямок падіння дерева. Далі починайте робити основний пропив. Коли дерево буде падати, постарайтеся швидко витягти інструмент. Ви можете подивитися на те, як працює бензопила на відео. Ймовірно, глянувши на живе виконання, ви освоїте цей процес швидше.

Догляд за інструментом ^

Перед початком роботи уважно огляньте зуби і очистіть їх від стружки, пилу і згустків засохлого масла. Перевірте ланцюг. Якщо вона ослабла, то обов'язково підтягніть її. Перед тим, як відправити інструмент на зберігання, перевірити стан мастила і масла ланцюга. Зверніть увагу на повітряний фільтр. Якщо він забився стружкою, видаліть її. Фільтр також рекомендується періодично промивати.

Фото - Валка дерев бензопилкою

Щоб завжди була бензопила «на ходу», не забувайте регулярно проводити технічний огляд інструменту

Крім того, якщо бензопила часто використовується, то доведеться періодично замінювати швидкозношувані деталі - ланцюг, шину, провідну зірочку і частини антивібраційної системи.

Якщо не проводити заміну цих запчастин, то їх знос буде вкрай негативно позначатися на загальному стані інструменту.

Якщо ви зібралися купити бензопилу, пам'ятайте, що це досить складний технічний пристрій, який вимагає відповідного звернення і спеціальних навичок. Навчитися поводитися з бензопилою можна в короткі строки, однак не забувайте про відповідні запобіжні заходи. Постійно проводьте технічний огляд інструменту, адже несерйозний підхід призведе до того, що бензопила раніше часу вийде з ладу, а ви отримаєте серйозну травму. Уважно вивчіть інформацію, описану вище. І якщо ви будете дотримуватися всіх правил експлуатації, все буде добре.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Будинок на дереві - мрія з дитинства
 • Як зробити козли для розпилювання дров своїми руками?
 • Вибираємо болгарку: огляд характеристик, фірм, вартості
 • Як вибрати хорошу бензопилу для дачі?
 • Чому не заводиться бензопила? Часті несправності і способи їх усунення
 • Які корисні саморобки можна зробити з бензопили?
 • Мотопомпи для води: поради щодо вибору + покрокова інструкція з експлуатації доступною мовою
 • Як вибрати надійну бензопилу для дачі та дому: поради експерта
 • Як правильно і швидко заточити ланцюг для побутової бензопили
 • Як вибрати ланцюгову електропилку: кращі варіанти для дому і дачі
 • Як вибрати хорошу бензопилу для садових робіт: поради грамотних експертів
 • Як заточити ланцюг бензопили: інструкція для робіт з точильний приладдям
 • Як правильно спиляти дерево бензопилою: правила безпеки при валки дерев
 • Як вибрати хорошу електропилку: на що дивитися перед покупкою агрегату?
 • Як вибрати хороший електричний лобзик, щоб потім не шкодувати?
 • Ремонт бензопили своїми руками: розбір основних поломок і методів їх усунення
 • Що краще бензопила або електропила: порівняльний огляд агрегатів
 • Регулювання карбюратора бензопили: розбираємо всі технічні нюанси робіт
 • Ремонт бензокоси своїми руками: розбір несправностей і методів їх усунення
 • Інструменти для обрізки дерев. Сучкорези садові механічні Гардена. У чому особливості цього садового інструменту
 • Для чого потрібні акумуляторні ножиці для стрижки трави
 • Інструмент для прибирання снігу
 • » » Як правильно працювати бензопилою: вчимося пиляти швидко і безпечно