Водонагрівачі для дачі: вибираємо оптимальний варіант автономного гарячого водопостачання

Фото - водонагрівачі для дачіВласникам заміського будинку або дачі набагато простіше облаштувати автономне гаряче водопостачання, ніж власникам квартир у багатоповерхівках. Зараз випускаються водонагрівачі для дачі в великому асортименті, і можна вибрати те, що найбільш підходить для умов конкретного будинку.

Зміст

Види водонагрівачів ^

 • За типом установки водонагрівачі поділяються на настінні і підлогові.
 • За принципом роботи нагрівальні пристрої для води можуть бути проточними або накопичувальними.
 •  За типом палива водонагрівач для дачі може бути газовим, електричним, дизельним, твердопаливний, комбінованим та непрямого нагріву.

Відео: як правильно вибрати водонагрівач для дачі ^

Який водонагрівач краще для дачі: переваги і недоліки різних моделей ^

Газовий і електричний водонагрівач дачний може бути встановлений в одному з наявних приміщень у будинку, а більшість інших моделей (дизельний, твердопаливний, комбінований нагрівач непрямого нагріву) припускають установку поза житлових приміщень, тобто у вас повинно бути пристосоване для цього приміщення - своєрідна котельня. І якщо у вас є можливість розміщення такого нагрівача, то доцільніше придбати модель, що забезпечує не тільки гаряче водопостачання, але і опалення.

Настінний чи підлоговий ^

Перевагами настінних моделей є їх компактність і невисока ціна. До недоліків можна віднести те, що у них серйозні вимоги по монтажу.

Особливо, якщо ви хочете встановити на стіну наливна водонагрівач для дачі. Це буде означати, що об'ємний бак може бути встановлений тільки на міцну стіну з негорючою поверхнею. Як і для всіх типів нагрівачів, для настінних є вимоги щодо дотримання відстаней до будівельних поверхонь при монтажі.

Підлогові водонагрівачі більш надійні в тому плані, що абсолютно відсутній ризик падіння котла, адже навантаження від нього будуть нести горизонтальні опори. Якщо у вас велика сім'я, і у вас є душ, то вам краще розглядати варіанти накопичувальних водонагрівачів для душа на дачі великими баками підлогового типу. Як правило, підлогові системи передбачають часткову настінну установку або кріплення до стіни.

Фото - підлоговий водонагрівач в приватному будинку

Підлоговий водонагрівач

Проточний або накопичувальний ^

Нагрівачі проточного типу - це зазвичай настінні моделі. Вони невеликі, і вибір місця для них буде обумовлений лише вимогами безпеки і наявності мереж. Проточні водонагрівачі не дороги, зручні, економічні, гарячу воду з їх допомогою ви отримаєте протягом 30 секунд. Недоліком їх використання може бути мала продуктивність потоку гарячої води. Якщо вам потрібен великий напір гарячої води, навряд чи підійде водонагрівач проточний для дачі, потрібно розглядати варіанти з баками.

Моделі з накопичувальними баками доцільно купувати, якщо протягом дня вам потрібно багато гарячої води. Переваги накопичувальних нагрівачів є їх можливість подавати гарячу воду з гарним напором. Але такі моделі не дешеві, крім того, баки часто виходять з ладу через корозії внутрішніх деталей. Баки можуть бути виготовлені із сталі або чавуну. У кожного з цих матеріалів також є свої переваги і недоліки.

Фото - водонагрівач з накопичувальним баком

Моделі з накопичувальними баками

Газовий або електричний ^

Газові можуть бути встановлені, якщо до вашої заміської дачі підведений магістральний газ. Їх головна перевага в економічності використання (у порівнянні з електричними), надійності, комфортності експлуатації. До недоліків можна віднести вимогу наявності проекту, узгодження виробництва робіт з газовою службою. Роботи можуть бути проведені тільки спеціалістами, які допущені до виконання робіт із газовим устаткуванням.

Електричні водонагрівачі для дачі - самі екологічні і безпечні. Сучасні моделі виконуються в лаконічному дизайні. Вони зручні, оскільки повністю автоматизовані. Для їх установки не потрібно спеціальних дозволів контролюючих служб. До недоліків можна віднести дорожнечу пристроїв, палива, залежність від наявності напруги в мережі.

Комплексне оснащення дачі гарячим водопостачанням та опаленням ^

Якщо ви не проживаєте в заміській дачі постійно, а лише приїжджаєте на вихідних в літній період, то вам, звичайно, цілком достатньо встановити невеликий водонагрівач. Але якщо потрібно цілорічне забезпечення будинку гарячим водопостачанням та опаленням, то все це краще зробити комплексно і облаштувати котельню в господарській прибудові. Двоконтурна схема підключення водонагрівача на дачі, забезпечена дизельним, твердопаливним або комбінованим пристроєм, у багато разів ефективніше, економічніше і довговічніше. Одного разу змонтувавши систему гарячого водопостачання та опалення, вам потрібно буде надалі лише підтримувати її в робочому стані. В даному випадку для підігрівання води може бути встановлений тільки накопичувальний бак непрямого нагріву.

Фото - принцип пристрою гарячого водопостачання

Комплексне оснащення дачі гарячим водопостачанням

Заслуговують уваги дров'яні водонагрівачі для дачі, облаштовані за типом котлів, що знаходяться в окремому приміщенні. Їх величезною перевагою є економічність використання та можливість застосування іншого твердого палива (вугілля, брикетів, углебрикетов). Якщо ваша заміська дача знаходиться в районі, де можна недорого купувати дрова чи вугілля, то твердопаливний котел буде ідеальним варіантом для забезпечення будинку гарячою водою та опаленням. Сучасні моделі сконструйовані таким чином, що вам не доведеться вичищати сажу і постійно наповнювати топку. Достатньо один раз закласти паливо і система сама буде підтримувати задану температуру, регульовану датчиками, гранично економно використовуючи паливо. Вибір водонагрівача для дачі при цьому буде обумовлений потребою вашої родини у витраті гарячої води. В залежності від споживання вам слід вибрати бак великого, середнього або малого обсягу.

Дизельні котли поки не мають у Росії великого поширення, але в Європі це самий популярний тип облаштування опалення заміського будинку. Високу комфортність використання забезпечує відсутність необхідності завантаження палива, надходження якого відрегульовано на тривалий період часу автоматикою, налаштованої на певні температурні показники користувачем системи. Дизельний котел можна переключити на газове споживання - це теж істотний позитивний показник. Підключення водонагрівача на дачі в цьому варіанті не представляє особливої складності, і вибір бака буде орієнтований на індивідуальне водоспоживання.
Недоліком встановлення котельного обладнання є трудомісткість робіт і фінансова сторона питання, але все це з лишком окупається протягом невеликого періоду експлуатації.

Баки природного нагріву води ^

В якості додаткового водогрійного пристрою може бути використане тепло сонячних променів. Сьогодні у продажу є системи, які можна встановити на покрівлю і отримувати безкоштовне тепло. Найпростішим варіантом річного облаштування душової на дачі може бути установка водяного бака на дах будівлі або стоїть окремо, душовий. Безумовно, на теплу воду ви зможете розраховувати тільки в сонячну теплу погоду, але, в будь-якому разі, вода в баку буде тепліше, ніж вода з проточного водопроводу або колодязя.

Фото - акумулятор природної сонячної енергії з баком

Сонячний водонагрівач

Вибираючи накопичувальний водонагрівач будь-якого типу для дачі, важливо вибрати пристрій з високим ККД. Незалежно від різновиду палива, високотехнологічний агрегат при експлуатації буде найбільш економічний. Хоча, вартість його, ймовірно, буде високою.
Сьогодні ринок пропонує споживачеві водонагрівальні пристрої імпортного та вітчизняного виробництва. При цьому найдешевшими при експлуатації в Росії залишаються нагрівачі, які використовують в якості палива природний газ, а найдорожчими вважаються нагрівачі, що використовують електроенергію. Дизельні та твердопаливні знаходяться в середині цінової шкали експлуатації.

Якщо говорити про комплексному оснащенні теплоізольованого будинку теплом і гарячою водою, то в присутності газової магістралі встановлення газового обладнання найбільш раціональна. Для забезпечення надійності варто використовувати можливість застосування дизельного палива у відсутності газу.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Гаряча вода на дачі
 • Як зробити душ з підігрівом на дачі?
 • Котельня в приватному будинку: основні вимоги та облаштування
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Який газовий котел краще вибрати: види, характеристики, фірми
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Як вибрати підходящий обігрівач на дачу?
 • Як вибрати генератор для заміського будинку?
 • Як вибрати генератор для дачі: переваги бензинових і дизельних установок
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Як вибрати генератор для дачі: бензиновий агрегат проти дизельного
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Умивальник з підігрівом на дачній ділянці
 • Душ для дачі з підігрівом. Як зробити теплий душ? -
 • Бак для душа з підігрівом на дачі
 • Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -
 • Настінні обігрівачі для дачі
 • Котел для опалення заміського будинку
 • Інфрачервоні обігрівачі для дачі
 • Автономне газове опалення заміського будинку
 • » » Водонагрівачі для дачі: вибираємо оптимальний варіант автономного гарячого водопостачання