Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

Опалювальний сезон вже не за горами і з кожним роком все більше дачників замислюється про те, як продовжити свій дачний сезон до глибокої осені, і по можливості в зимовий період теж з'являтися на дачі для відпочинку від міської суєти. Газифікація дачних селищ вельми рідкісне явище і люди змушені шукати альтернативні шляхи обігріву своїх будинків. На даний момент електричне опалення для дачі, напевно, саме зручне, хоча б тому, що електрика підведена практично скрізь.

Навіть враховуючи, що «дачними будинками» часто стають будинки, передані в спадщину (в яких жили бабусі й дідусі), і в них опалення влаштовано по-старому – за допомогою печі, не всі готові занурюватися в сільський ритм життя, з заготівлею дров та підтриманням вогню в топці. Тому, навіть якщо будинок оснащений піччю або каміном, додатковий вид опалення велика підмога, коли є необхідність швидко нагріти будинок, і немає часу возитися з дровами або вугіллям.

Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

Щоб організувати опалення на дачі електрикою необхідно вибрати який вид нагрівальної апаратури вас влаштує. Для цього ознайомимося з варіантами існуючих електронагрівачів, з їх «плюсами» та «мінусами».

Електронагрівачі для опалення дачі.

Електричні конвектори (батареї). Електричні батареї опалення для дачі можуть бути масляними та конвекційними. Працюють вони за одним принципом, але в одному випадку повітря нагріває металева спіраль, а в другому – масло, яке знаходиться в металевому резервуарі батареї.

Зовнішній вигляд масляних батарей нагадує звичні нам «домашні» батареї під підвіконням старого зразка (чавунні). Тому вони завжди встановлюються на підлозі, зазвичай оснащені термостатом і таймером (в деяких модифікаціях). Існуючі види цих нагрівачів здатні обігріти приміщення розміром від 10 до 25 кв. м. при висоті стель не більше трьох метрів.

Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

Конвекційні батареї зі спіраллю з металу працюють за таким принципом: спіраль з високим опором, розжарюючись, обігріває повітря, який знаходиться під кожухом апарату, він, в свою чергу, нагрівшись піднімається вгору, поступаючись місцем більш холодному потоку, який втягується для обігріву (конвекція) . Моделі електричних конвекторів виглядають плоскими невеликими апаратами. Вони можуть підвішуватися на стінах, або бути оснащені коліщатками для установки і переміщення по підлозі. До того ж сучасне виконання дає можливість робити їх частиною дизайну кімнати, виробляючи їх шириною в 15 см. Та довжиною понад півметра. Встановлюються такі електричні конвектори для опалення у вигляді плінтуса і виглядають дуже естетично.

Незважаючи на те, що робота обох опалювальних приладів пов'язана єдиним конвекційним принципом, ми бачимо, що ці електричні конвертори опалення для дачі, мають різні навіть між собою «плюси» і «мінуси», які варто враховувати при виборі. Наприклад: масляний радіатор стоїть на багато дешевше, ніж конвекційна батарея, при цьому він більш громіздкий, повільніше розігріває приміщення (тому спочатку має нагрітися масло, потім кожух, який в свою чергу гріє повітря) і споживає на? більше електрики, ніж конвектор. Однак опалення дачі електричними конвекторами може вас влаштувати за умови, що ви вивчите всі нюанси роботи обраного вами апарату і оптимізуєте його роботу, зіставивши вигоду (від використання режиму очікування агрегату, управління таймерами, які включають обігрів перед приходом і т.д.) з енергоспоживанням .

Електричні керамічні опалювальні панелі. Останнім часом зарекомендували себе, як вигідний опалювальний прилад. Вони мають красивий дизайн, підвішуються на стіну (не займають місця), економічні у споживанні електрики, швидко розігрівають приміщення, відрізняються підвищеною пожаробезопасностью і довговічністю у використанні (гарантія до 5 років). Легкий монтаж, при якому можна обійтися без професіоналів і повна автоматизація процесу. Правда, що б було комфортно у великому приміщенні, їх необхідно кілька штук, а це вже пристойні витрати на покупку.

Інфрачервоні обігрівачі. «UFO», як їх ще називають, є на даний момент найбільш економними опалювальними приладами. Можливо, до них ще немає того довіри, як до звичних батареям або котлам, щоб використовувати інфрачервоні обігрівачі, як електричне опалення для дачі, але ті, хто зважився облаштувати клімат в своєму будинку або на дачі, за допомогою «UFO» -обогревателей задоволені їх роботою.

Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

 • З «плюсів» перераховуються швидке нагрівання, автоматизація процесу, відсутність пересушування повітря, т.к. нагрів відбувається поверхонь (підлоги, столи, меблі), від яких потім прогрівається повітря.
 • З «мінусів» згадують звук, який відтворюється при включенні і виключенні самого апарату.

Тепловентилятори. Цей вид опалювального приладу використовується, якщо є необхідність швидко нагріти великий простір. Швидше за все, його можна використовувати як тимчасовий засіб, наприклад, поки буде налаштовуватися інший вид опалювального агрегату після довгої відсутності людей в приміщенні. Він занадто сушить повітря, виробляє постійний шум і є пожежонебезпечним.

Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

Електрокотел – це самий звичний і поширений вид опалювального приладу в наш час. Коли виникає питання про опалення приватного будинку в відсутність газу, відразу представляється електричний котел опалення для дачі. В дачному будиночку, напевно, це самий грунтовний і «монументальний», якщо так можна виразитися, варіант вирішення проблеми з опаленням.

Існує три види електрокотлів:

 1. індукційні,
 2. ТеНові,
 3. електродні.

Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -

Індукційні котли вважаються вигідніше, ніж тееновие, хоча вони дорожчі. Однак стверджують знавці, що в холодні зими плата за індукційний опалювальний прилад окупиться.

Електродні котли описуються, як більш економічні, але при цьому вони не можуть використовуватися, наприклад: для підігріву підлог.

Теновий котел самий електробезпечний, але при цьому менш економічний. До того ж його часто «звинувачують» в шумовому ефекті. Загалом, вибирати який вид опалення і які електрокотли для опалення дачі вам необхідні, належить вам, і можливо варто звернутися до професіоналів за допомогою, т.к. підхід у кожному випадку повинен бути індивідуальним і зі знанням справи.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Настінні обігрівачі для дачі
 • Автономне газове опалення заміського будинку
 • Інфрачервоні обігрівачі для дачі
 • Котел для опалення заміського будинку
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Як вибрати підходящий обігрівач на дачу?
 • Основні види, характеристики, плюси і мінуси ІК обігрівачів
 • Котельня в приватному будинку: основні вимоги та облаштування
 • Водяна тепла підлога своїми руками
 • Водяна тепла підлога своїми руками
 • Печі-каміни для дачі - різновиди, як вибрати свій варіант?
 • Дерев'яні дачні побутівки
 • Камін - сучасний осередок вашого заміського будинку
 • Каміни з цегли для дачі
 • Який газовий котел краще вибрати: види, характеристики, фірми
 • Купуємо піч буржуйку для дачі або робимо своїми руками
 • Як вибрати генератор для заміського будинку?
 • Водонагрівачі для дачі: вибираємо оптимальний варіант автономного гарячого водопостачання
 • Як вибрати вуличний газовий обігрівач для дачі: короткий лікнеп по асортименту
 • Сендвічние труби для димаря - характеристики і особливості монтажу
 • Інфрачервоні вуличні обігрівачі для дачі: персональне сонце в електричному і газовому форматі
 • » » » Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -