Як вибрати вуличний газовий обігрівач для дачі: короткий лікнеп по асортименту

Дача – основне джерело вітамінів для міських жителів, тому, як тільки сходить сніг, вони «летять» створювати теплиці, парнички, садити розсаду. Закінчується сезон знову-таки зі снігом, але глибокої осені. І найприкріше, коли вкладену працю знищують неждані заморозки, різкі перепади весняних температур. Раніше квітучі дерева намагалися вберегти за допомогою багать, але сьогодні хитромудрі господарі виявили, що з холодами прекрасно бореться газовий обігрівач для дачі. Звичайно, його не вигадували спеціально для обігріву розсади або дерев. Інфрачервоні прилади створили для відвідувачів відкритих кафе, щоб таким чином затримати їх подовше за столиками. Сезон подібних закладів короткий, а обігрівачі дали можливість його продовжити, і значить, збільшити прибуток.

І тільки пізніше на вуличний газовий обігрівач «кинули погляд» практичні дачники, підмітив, як багато проблем можна вирішити на ділянці за допомогою інфрачервоної новинки.

Зміст

Що можна зігріти за допомогою такого обігрівача?

 1. Молоді дерева, якщо вночі гряне нежданий заморозок.
 2. Розсаду в необогреваемих парнику або теплиці, якщо весняне тепло чергується з мінусовими нічними температурами.
 3. Теплолюбні культури, у яких тривалий термін дозрівання, що вимагає теплої погоди до початку вересня. Але в наших широтах вже в серпні ночі стають занадто холодними, і кавуни, дині, баклажани визріти не встигають. Тому на ніч біля грядки ставлять портативний газовий обігрівач.
 4. Куплених каченят, курчат і т.д., якщо їм пару днів від народження.
 5. Плиточную доріжку, ганок, сходинки в зимовий період, якщо вони обледеніли. Обігрівач моментально розтопить полій, через яку трапляються травми. До того ж, такий спосіб більш щадний для покриття, ніж розбивання льоду ломом і чистка лопатою.
 6. Зону відпочинку на ділянці, веранду, альтанку, якщо господарям захотілося посидіти дружною компанією на свіжому повітрі, а температура не радує.

Сфери використання газового обігрівача на дачі настільки великі, що кожен господар може вписати в цей список ще парочку прикладів.

Чому газове краще електричного?

Крім газових, у продажу можна знайти і електричні інфрачервоні обігрівачі. Але для дачників вигідніше саме газові системи. Вони мобільні і легко переносяться в найвіддаленіші куточки ділянки, в той час як електричні «зав'язані» з мережею, і якщо треба використовувати їх далеко від джерела живлення, то доведеться купувати подовжувач величезного метражу і тягнути дроти через всю дачу. Це займає багато часу (особливо смотка!). А якщо перебої з електрикою, так його і зовсім не підключиш.

До того ж, за ціною газ дешевше електроенергії, а балон завжди можна заправити на АЗС. Газовий обігрівач має ще один плюс в тому, що може супроводжувати господарів навіть у подорожі або на відпочинку поза дачі. Зібралися мужики на риболовлю сирим вранці, поставили біля себе обігрівач – і лови з комфортом.

Електричні обігрівачі – фото

Електричні обігрівачі більше популярні в ресторанах, ніж на дачі. До того ж не у всіх на дачі взагалі є електрика

Конструкція і принцип роботи агрегату

Щоб газовий обігрівач інфрачервоного випромінювання працював, в його нижній частині розташований балон з газом. Такі системи функціонують на зрідженому газі: або пропані, або бутані. В ідеалі, варто пошукати у продажу модель, здатну працювати на обох типах, бо пропан показує високу ефективність зігріву навесні і восени, коли температури близько нуля і нижче, а бутан – в літній час.

Основні елементи конструкції газового ик-обігрівача – фото

Тепло від газового ик-обігрівача поширюється у вигляді конуса, розширюючись від ковпака до землі

Перевага ІК-променів у тому, що вони не витрачають енергії на прогрівання повітря, а діють по сонячному методу: гріють предмети і людей. Від цього стає тепло, як тільки прилад включили.

Для розпалювання обігрівача не потрібно сірників, бо система загоряється за принципом звичайної кухонної запальнички – пьезоподжигом. Ви натискаєте кнопку на корпусі – викарбовується іскра, підпалювали газ. Вогонь починає гріти спеціальну сітку, а коли та прогрівається до потрібного рівня, то починає виділяти інфрачервоне випромінювання. Промені відбиваються від внутрішнього рефлектора і «вилітають» на вулицю, обігріваючи певну зону і всіх, хто в ній знаходиться.

Форма: пірамідальний або торшерний?

Газові обігрівачі можна знайти у продажу двох форм. Перша – традиційна, придумана спочатку, виглядає як звичайний торшер з ковпаком, що нагадує конус, і витягнутої ніжкою. Але якщо в торшерах підставу нагадує коло, то в обігрівачах воно більше схоже на високу тумбу. В цій підставі-стійці запрятано «серце системи» – 25/30-літровий балон. Такої кількості газу вистачить на добу, якщо прилад включити і не вимикати. Але в постійному режимі газові обігрівачі використовують рідко. Як правило, або на пару годин, або на ніч. Якщо встановлювати прилад для нічного обігріву теплиці або квітучих саджанців, то палива вистачить приблизно на чотири ночі. Якщо використовувати для зігріву відпочиваючих людей, то приблизно на шість-сім вечорів.

Друга форма з'явилася пізніше. Вона більш стильна і схожа на піраміду. В пірамідальному приладі по-іншому розподіляються ІК-промені. Якщо в торшерний моделях вони спрямовані зверху вниз, то тут тепло подається у вигляді стовпа, який починається біля землі і піднімається приблизно на 1,5 м. Т.е. вогонь знаходиться в витягнутої скляній колбі і розподіляється рівномірно по висоті всього скла. Але навіть при сильному нагріванні колби немає небезпеки обпектися, бо зовні весь обігрівач закритий спеціальною решіткою. Вона ж захищає скляний корпус від випадкових ударів, падінь і пр.

Пірамідальний і торщеревий обігрівач – фото

Пірамідальний обігрівач розподіляє тепло навколо себе більш рівномірно, ніж торшерний

Поради щодо вибору конкретної моделі

Якщо у вас назріла необхідність купити газову модель, то звертайте увагу на наступні моменти:

 • Чи є у приладу коліщатка? Обігрівачі досить важкі, і якщо доведеться їх далеко переносити, то простіше тягнути на коліщатках, ніж на власних руках.
 • Який рівень безпеки? Дізнайтеся у продавців, забезпечена чи дана модель автоматичною системою відключення газу, на випадок якщо вітер задме полум'я. Гарним доповненням буде і функція відключення подачі при випадковому падінні приладу або сильному нахилі.
 • Як влаштований рефлектор? Рефлектор визначає зону, на яку поширюються інфрачервоні промені. І чим його діаметр буде більше, тим ширше радіус зони, що потрапила під тепле випромінювання. Підшукуйте ті обігрівачі, в яких не цільний рефлектор, а секційний. Якщо раптом цей елемент зіпсується, то вам не доведеться купувати його цілком, а треба буде замінити тільки поламану секцію.
 • Яка потужність приладу? Чим ширше площа ви плануєте обігрівати, тим могутніше повинен бути прилад. Практика показала, що дачники вибирають обігрівачі, чия потужність = 12 кВт. Їх сили вистачає на нормальний прогрів кола з O в 6 метрів. Менш потужні системи для вуличних потреб невигідні, а більш потужні споживають багато газу, хоча ККД і площа обігріву не надто відрізняється від 12 кВт-ових.
 • Зручність регулювання. В обігрівачах буває два типи регулювання: фіксована (на сильну і слабку подачу газу) і плавна (дачник може сам регулювати необхідний рівень, з урахуванням температури навколишнього середовища). Другий варіант, природно, вигідніше.

При всіх перевагах ці прилади здатні підняти температуру приблизно на 10 градусів, та й то, якщо на вулиці +10 і вище. Чим нижче температура повітря, тим рівень тепла буде слабкіше. Зате якщо використовувати газові обігрівачі для житлових приміщень, то їх ККД вище, але якість повітря гірше (продукти горіння потрапляють в приміщення!). Такі системи не рекомендовані для тривалого використання в маленьких кімнатах.

Статті за темою
 • Гаряча вода на дачі
 • Купуємо піч буржуйку для дачі або робимо своїми руками
 • Як зробити душ з підігрівом на дачі?
 • Водяна тепла підлога своїми руками
 • Котельня в приватному будинку: основні вимоги та облаштування
 • Водяна тепла підлога своїми руками
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Основні види, характеристики, плюси і мінуси ІК обігрівачів
 • Який газовий котел краще вибрати: види, характеристики, фірми
 • Вибираємо котел для опалення дачі або заміського будинку
 • Як вибрати підходящий обігрівач на дачу?
 • Як вибрати генератор для заміського будинку?
 • Інфрачервоні вуличні обігрівачі для дачі: персональне сонце в електричному і газовому форматі
 • Водонагрівачі для дачі: вибираємо оптимальний варіант автономного гарячого водопостачання
 • Як утеплити веранду - викладаємо всі секрети будівельників
 • Як вибрати садовий подрібнювач - який краще купити і чому?
 • Рукомийник з підігрівом для дачі - комфорт і зручність
 • Печі для російської лазні
 • Електричне опалення для дачі. Електрокотли, нагрівачі або конвектори? -
 • Настінні обігрівачі для дачі
 • Інфрачервоні обігрівачі для дачі
 • Автономне газове опалення заміського будинку

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як вибрати вуличний газовий обігрівач для дачі: короткий лікнеп по асортименту