Всі про вирощування огірків у теплиці

Зміст:

Догляд за огірками

Догляд за огірками в теплиці набагато відрізняється від догляду за огірками в звичайному, відкритому, грунті. Відмінності є в самих умовах, наприклад, в теплиці необхідно підтримувати певну температуру і освітлення, чого ми не зможемо зробити на вулиці, так само, догляд включає в себе і такі деталі, як:

 • підготовка тепліци;
 • приготування і добриво почви;
 • висаджування рассади;
 • як було вже сказано вище - підтримка температурного режиму і освітлення;
 • полив і підгодівля огурцов;
 • формування куста;
 • попередження захворювання огірків.
 • Підготовка теплиці та грунту

Фото - Вирощування огірків у теплиці

Огірки в теплиці

Перед тим, як зайнятися вирощуванням огірків в теплиці, необхідно створити сприятливі умови для їх росту, для цього потрібно провести ряд заходів. Для початку, ще з осені, необхідно перекопати землю, ближче до весни, а ще краще до кінця лютого, занесіть добрива, щоб вони відігрілися.

Потім, копаємо траншеї, глибина на штик лопати, відстань близько 90см (від центру до центру траншеї). Після цього засипаємо добрива, бажано щоб це були гній і солома. Траншея повинна бути забитої практично повністю. Ложем поверх добрив брус і засипаємо все землею.

Після того як засипали, необхідно прибрати брус, від нього залишиться канавка, завдяки їй ви не втратите центр, точніше ту частину, куди було покладено добриво. В саму канавку заливаємо окріп, потім зариваємо її, все це робимо для того, щоб тепло не пішло. Робимо бортики для грядки. Після того, як грядка буде готова, можна на другий день висаджувати огірки.

Фото - Огірки в теплиці

Посадка огірків

Посадка огірків

Наступним етапом є посадка огірків в теплицю. У більшості країн теплиці просто необхідні, так як без них теплолюбні рослини не зійдуть або загинуть, так і не зміцнівши.

Для плівкових теплиць підходить розсада, спочатку вирощена в горщиках. У горщику на підвіконні вона зростає з 2-25 квітня, в плівкову теплицю висаджують з 1 по 20 травня.

Фото - Посадка огірків у теплиці

Розсада, спочатку вирощена в горщиках

Огірки в теплиці з полікарбонату висаджують на невелику грядку, після того, як вони досить виростуть, їх розсаджують по всій території теплиці.


Першим ділом вибираються насіння, це робиться вручну, пошкоджені, щуплі відсіваються. Краще всього використовувати насіння 2-3 річної давності. При посадці такого насіння врожаю виходить набагато більше, так як свіже насіння дають багато пустоцвітів.

Фото - Догляд за огірками в теплиці

Насіння, які виводяться в домашніх умовах, перед посадкою необхідно прогріти

Насіння, які виводяться в домашніх умовах, перед посадкою необхідно прогріти. Зробити це можна різними способами: на сонці, біля грубки, в термосі, біля батареї.

Головне зробити все правильно. Самим важливим етапом є термін посіву, так як при запізненні огірки будуть відставати в розвитку, а при перерву стануть витягнутими. У парник висаджується розсада 20-24 денна.

Висаджують огірки в грядку, в два ряди, глибина лунок складає від 10 до 15 см. Не забудьте перед висадкою розсади підготувати грунт, так як огірки люблять органічні і мінеральні добрива.

Для вирощування огірків у теплиці велике значення має правильне освітлення і температура. Найоптимальнішою вважається температура від 20 до 25 градусів.

Фото - Огірки в теплиці з полікарбонату

Велике значення має правильне освітлення і температура

Для хорошого врожаю і економії місця для огірків споруджують шпалеру. Адже, як відомо, огірки колись були дикими рослинами, є різновидом ліан. Тому, при зростанні вони тягнуться вгору, до сонячного світла.

Формування

Саме формування огірків в теплиці необхідно для більшого розгалуження, воно досягається за допомогою прищипування, його здійснюють після шостого аркуша.

Фото - Як прищипувати огірки в теплиці

Прищипування, здійснюють після шостого аркуша

У відкритому грунті прищипка не потрібна. Давайте розберемо, що це таке і як прищипувати огірки в теплиці правильно. Взагалі, процедура прищипування, це видалення «пустоцвітів», ними називають пагони чоловічої статі. Такі пагони необхідно прищипувати, щоб з'явилися пагони жіночої статі. Тільки листя залишайте, завдяки їм огірки отримують поживні речовини.

Фото - Формування огірків у теплиці

Схема формування огірків

Якщо ставите питанням - як формувати огірки в теплиці, то зробити це можна за такою схемою:

 • Починаючи відлік з сім'ядольних листочків, видаляють всі пасинки і плоди з перших п'яти вузлів. Це необхідно для того, щоб кущ зміцнів і добре розвивався.
 • Шостий і сьомий вузол - залишаємо тільки плоди.
 • Восьмий і дев'ятий вузол - плоди залишаємо, а так само, залишаємо бічні петлі до першого листа.
 • На всіх наступних вузлах залишаються плоди і бічні петлі до другого листа.

Ще один з найбільш поширених питань - як підв'язувати огірки в теплиці. Якщо ви ще не знаєте, огірки підв'язують з тією метою, щоб вони не розпочали загинатися і падати. Підв'язувати огірки необхідно на ранній стадії розвитку.

Фото - Як підв'язувати огірки в теплиці

Найголовніше, вчасно огірки підв'язати

Найголовніше, вчасно їх підв'язати, так як вусики, якими вони чіпляються, при не правильному догляді приносять не тільки користь, а навпаки, стають шкідниками.

Вони обвивають близько розташованих відростки, тим самим заважаючи їх подальшому розвитку. Є кілька способів прив'язування, але найпоширенішим є підв'язування огірків до шпалері.

Починають підв'язувати на відстані 50см від землі, в тій частині, яка нижче зони прив'язки, видаляються всі пагони і вуса. Такий метод називається осліпленням, він робиться для того, щоб повітря вільно надходив до кореневища, щоб не було прогнивання грунту.

Полив і підживлення

Огірки є вологолюбними рослинами, тому необхідно постійно стежити за вологістю ґрунту. Полив огірків в теплиці, так само як і у відкритому грунті, повинен бути частим і регулярним.

Фото - Полив огірків в теплиці

Не потрібно поливати сама рослина, поливається тільки грунт навколо нього

Запам'ятайте, не потрібно поливати сама рослина, поливається тільки грунт навколо нього. Чи не поливайте грядку водою зі шланга сильним напором, коренева система таких рослин не глибока, близько 20см, тому їх розмиє.

Можна зняти з лійки решітку і поливати, просовуючи носик всередину грядки під листям.

Перед тим, як з'являться плоди, можна поливати не особливо часто, приблизно раз в 5-7 днів, після того, як рослини почали плодоносити, полив необхідний раз на 2 дні, максимум в 3.

Фото - Підживлення огірків в теплиці

Ні в якому разі не поливайте огірки холодною водою

Дотримуйтесь температуру води, ні в якому разі не поливати огірки холодною водою, так як припиниться ріст рослин, все зав'язі почнуть гинути. Температура води для поливу повинна бути не менше 20 градусів.

Парник після поливу бажано провітрити. Це запобіжить утворенню підвищеної вологості, яка сприяє розмноженню шкідників.

Взимку, полив в теплиці повинен здійснюватися в ранковий час. Слідкуйте за тим, щоб повітря досить проникав у ґрунт.

Крім поливу необхідно ще й підгодовувати. Підживлення огірків в теплиці дуже необхідна, так як самі огірки є слабкими і примхливими рослинами, без добрив їх нормальне існування просто неможливо.

Удобрювати грунт можна такими речовинами як тирса, гній, солома, перегнилий сміття, торф. За весь період зростання необхідно зробити 5 підгодівлі, іноді буває достатньо і 4. Першу підгодівлю роблять під час цвітіння, всі наступні під час плодоношення. Так само, для підгодівлі використовується курячий послід або коров'як.

Фото - Як формувати огірки в теплиці

Підживлення огірків в теплиці дуже необхідна

Захворювання

Якщо не дотримуватися всіх правил температурного режиму та освітлення, огірки моментально починають хворіти. Хвороби огірків у теплиці підрозділяються на кілька видів:

» » » Всі про вирощування огірків у теплиці