Особливості оформлення ландшафтного освітлення

Зміст:

Сьогодні досить модним вважаються напрямки по роботах з ландшафтним дизайном - озеленення дачної ділянки, благоустрій прибудинкової території, професійні дизайн-проекти по вуличному освітленню ділянки. Професійно підібрані світлові групи (ландшафтні світильники) можуть підкреслити особливості, або, навпаки, приховати які-небудь вади / дефекти рельєфу. Які ж особливості та принципи ландшафтного освітлення?

Типи освітлення

Однак, якщо розглядати ці види з точки зору функціональності / значущості, то освітлення ділиться на заливающее, загальне і декоративне.

Заливаюче освітлення

Заливаюче освітлення в ландшафтному дизайні використовується для забезпечення рівномірного освітлення ділянки. Як правило, це галогенні лампи денного світла, з м'яким холодним світлом. І влаштовується таке освітлення в місцях великого скупчення людей - біля під'їздів будинків, на спортмайданчиках і майданчиках для відпочинку, автостоянках і т.п.

Фото - ландшафтні світильники

Світильники, вмонтовані в доріжки

Його слід з обережністю застосовувати на дуже обмеженій площі (наприклад, на тому ж садово-дачній ділянці), оскільки воно візуально зменшує загальний простір. У цю групу входять високі паркові світильники і ліхтарі, які, як правило, кріпляться до яких-небудь архітектурним спорудам (або ж просто встановлюються на бетонні опори).


Заливаюче освітлення може дратувати очі, тому для нього використовуються тільки світильники з розсіює ефектом - з додатково встановленими на них плафонами кулястої форми, направляючими гратами (рефракторами), екранами.

Загальне освітлення

Загальне освітлення ділянки буває неуважним, маркувальним, супроводжуючим. Відмінності між цими групами ландшафтного освітлення невеликі: розсіяне висвітлює лише дещицю площі, незначно «полегшуючи» пересування по ділянці, маркувальне ж, навпаки, взагалі не висвітлює всю площу - як правило, для його створення застосовуються тротуарні ландшафтні світильники, вмонтовані в садові доріжки.

А ось супровідне освітлення використовують для створення декоративного ефекту - їх фактичної функцією є висвітлення доріжок, ступенів, дільниць, підпірних стінок, водойм.

Фото - світлодіодні ландшафтні світильники

Вуличний ліхтар в китайському стилі

Декоративне освітлення

Декоративне ж освітлення покликане забезпечити красу в садово-парковій зоні - тому його вважають за краще двом першим видам ландшафтні дизайнери, які планують благоустрій садово-паркової території.

Цей вид освітлення тим хороший, що створює певні світлові ефекти - Відблиски при підсвічуванні водойм і ставків, оформлення дерев за допомогою світлових гірлянд, використання фасадної підсвічування і т.п.

Варіантів безліч - дизайнери спеціально використовують в якості декоративного освітлення садової ділянки світлодіодні ландшафтні світильники, коли хочуть підкреслити якусь певну «ландшафтну» деталь. Цей вид освітлення розставляє акценти на окремих садових елементах.

Види «ландшафтних» світильників

До них відносяться:

 • Настінні і наземні / грунтові світильники
 • Підводні і вінчають / верхівкові світильники

До першої групи належать такі ландшафтні світильники, які можна закріпити на поверхні (Стіні або землі). Як правило, вони покликані забезпечити гарне освітлення будівель малої архітектурної форми: Павільйонів, будинків, ділянок з садово-парковими доріжками.Фото - світильники для ландшафтного освітлення

Якщо говорити про настінних світильниках, то тут велику роль відіграють конкретні типи приладів, що використовуються для створення певного ефекту ландшафтного освітлення. А ось що стосується наземних світильників, то вони покликані забезпечити висвітлення лише доріжок або ступенів сходів - для того, щоб було зручніше пересуватися по саду в темний час доби.

До другої групи належать більшою мірою декоративні світлові прилади, основним завданням яких є саме оформлення декорацій - красиву ілюзію створюють світильники в ставках / уздовж бережка, підсвічування фонтанів або освітлення якихось певних архітектурних фігур - садових скульптур, ліхтарів в парках, майданчиків для відпочинку і т.п.

І в першій, і в другій групах світильників можуть бути використані галогенні або світлодіодні лампи, які завоювали широку популярність завдяки своїй економічності, різноманітності моделей і тривалого експлуатаційного періоду. Що стосується енергозберігаючої боку, то сьогодні також модним стають вуличні світильники для ландшафтного освітлення, працюють на сонячних батарейках - заряжаясь енергією від сонця вдень, такі світильники стануть гарним акцентом / деталлю в саду в темний час доби.

Грамотно поєднуючи світлові прилади з обох груп, можна добитися справді приголомшливого ефекту, оформляючи ландшафтне освітлення свого садової ділянки.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вечірнє освітлення - елемент садового ландшафтного дизайну
 • Сучасні прилади, використовувані для вуличного освітлення
 • Освітлення для дачної ділянки
 • Різноманітність варіантів садових ліхтарів і світильників для вуличного освітлення
 • Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування
 • Як зробити садово-паркові ліхтарі та світильники своїми руками: підсвічування саду в стилі хендмейд
 • Вуличне освітлення на сонячних батареях - затишок і романтика щовечора
 • Вибираємо освітлення для звичайного і зимового саду: варіанти функціональної та декоративного підсвічування
 • Освітлення фасадів приватного будинку: вибираємо варіант архітектурного підсвічування будівель на ділянці
 • Як за допомогою архітектурного освітлення будинків на ділянці створити унікальний світловий дизайн садиби
 • Як організувати функціональний, декоративне та охоронне освітлення дачної ділянки
 • Садове освітлення на сонячних батареях: непотрібна розкіш чи необхідність?
 • Підсвічування доріжок на дачі: загальні правила організації + вибір світильників
 • Цікаві ідеї для освітлення дачі та саду + добірка майстер-класів
 • Світильники вуличні декоративні для дачі
 • Освітлення саду своїми руками
 • Купити світильники на сонячних батареях для дачі
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Вуличні світильники для дачі
 • Світлодіодні світильники для теплиць -
 • Для кращого врожаю, використовуйте світлодіодне освітлення теплиць
 • Освітлення розсади в домашніх умовах. Вибираємо світильники для розсади
 • » » » Особливості оформлення ландшафтного освітлення