Освітлення фасадів приватного будинку: вибираємо варіант архітектурного підсвічування будівель на ділянці

Фото - освітлення вночіВ умовах мегаполісів зникло поняття «темний час доби», бо вночі міста залиті світлом прожекторів і ліхтарів, а будівлі демонструють свої архітектурні форми за допомогою освітлення фасадів. Цю практику все частіше стали застосовувати і власники приватних будинків, особливо котеджів, щоб надати будові індивідуальності, виділити силует на тлі однакових темних прямокутників і підкреслити статус людей, що проживають тут.

Зміст

Відео приклад різдвяної ілюмінації приватної садиби ^

Але освітлення фасадів будівель громадського призначення має інші завдання і, відповідно, способи їх вирішення, ніж підсвічування будинків. Розглянемо ці відмінності докладніше.

Типи архітектурного освітлення фасадів будівель ^

Заливающий світло ^

На архітектурне освітлення фасадів міські дизайнери звертають особливу увагу, тому що історична цінність у кожного будови різна. Найважливіші, цікаві історичним минулим і стильовими особливостями споруди намагаються висвітлити від фундаменту до даху. Такий тип освітлення називають заливаючим. Його створюють за допомогою прожекторів різної потужності. Великогабаритні прожектора дають заливає світло, а одиниці слабкої потужності і розмірів - направлене світло.

Фото - Локальна підсвічування фасаду

Локальна підсвічування фасаду і території садиби

Сильні прилади (металогалогенні) ставлять по периметру всієї будови, розташовуючи або на землі, або на покрівлях довколишніх будівель. Таке підсвічування повинна чітко позначити силует споруди і показати весь архітектурний задум творців.

Прилади, що дають спрямоване світло, встановлюють на опори по периметру будівлі. Їх завдання - виділити «родзинки» споруди, найцікавіші деталі.

Найвдалішою підсвічуванням для балконів, балюстрад, карнизів вважаються люмінесцентні лампи. При їх роботі відсутнє мерехтіння, а світильник моментально спалахує при включенні.

Фото - підсвічування приватного володіння

Підсвічування фасаду і ділянки приватного володіння

Але заповнююче освітлення фасадів використовують не для всіх споруд. Так, цілком висвітлювати прийнято тільки центральні, домінантні будови міського ландшафту. При цьому в нічний час вони не повинні бути чинними. Тому заливающая підсвічування - найпопулярніший спосіб освітлення культових споруд (костелів, соборів) та історичних пам'яток, адже релігійні служби та відвідування музейних експозицій проходять виключно днем.

Впливає на рівень освітлення та матеріал фасаду. Найчіткіше і сильне відображення дає бетонна стіна. А для будівель з великою кількістю скляних елементів прожекторний тип освітлення не підходить, так як скло поглинає більшу частину світу.

Подібна підсвічування висуває вимоги і до ландшафту біля будівлі. Прожекторні опори ставлять на різній висоті (до 8 м). І щоб естетичний вигляд споруди не губився вдень через освітлювальних установок, які будуть видні по всьому периметру, їх необхідно частково приховувати за рослинністю і декором: деревами, кущами, перголами та ін. Тому відкритого простору при заливаю освітленні бути не повинно.

Локальна підсвічування ^

Фото - підсвічування саду

Точкові світильники для підсвічування доріжки та окремих куточків саду

Локальний світло висвітлює лише обмежену частину будови, тому його застосовують для точкового виділення найцікавіших архітектурних деталей будівлі: колон, рельєфу, геральдичної символіки, табличок. Світильники встановлюють безпосередньо на фасаді.

При цьому необхідно підібрати такий тип світильників, який не зіпсує фасад будівлі вдень, а гармонійно доповнить архітектурний стиль. Не варто зловживати довгими кронштейнами, тому що саме вони спотворюють геометрію будівлі.

Приховане підсвічування ^

Даний спосіб надає будівлі унікальний світловий малюнок, ненав'язливо демонструючи красу архітектурних ліній і додаючи в геометрію будівлі додаткові світлові ефекти.

Фото - підсвічування фасаду будинку

Приховане підсвічування фасаду будинку

Типи локальної та прихованого підсвічування будівель ^

 • Силуетна

Таким освітленням домагаються створення виразних обрисів силуету будівлі, але без деталізації. Створюють спеціальний світиться фон, який робить вигляд споруди темним, але з чіткою геометрією.

 • Контурна

Виділяє контур споруди за допомогою лінійних світлодіодних і неонових стрічок, які кріплять через певні проміжки по контуру фасаду. Неонове світло надає будівлі м'яке сяйво і відмінно демонструє фризи.

 • Цветодінаміка

Цветодінаміческіх варіант увібрав в себе кілька типів світильників: прожектора, світлодіодні стрічки, точкові світильники та ін. За допомогою обладнання виставляються програми, що дозволяють змінювати через певний інтервал колірну палітру підсвічування, силу світла, грати ефектами світлових плям і тіней. Це досить складний варіант підсвічування, що вимагає професійних знань при проектуванні і установці.

Фото - освітлення

Маркувальне освітлення ділянки

Особливості висвітлення фасаду приватного будинку ^

Головне призначення освітлення фасаду в приватному будинку - не декоративне, а створення умов для безпечного пересування по дворовій території. При цьому слід враховувати, що котедж і ділянку повинні бути єдиним цілим, і підсвічування будівлі повинна гармоніювати із загальним освітленням ландшафту.

Фото - приватний будинок освітлення

Освітлення приватного будинку взимку

Важливо!

Не всі типи підсвічування, можливі в громадських будівлях, підходять для приватного сектора. Приміром, заповнююче освітлення фасаду будинку взагалі не можна використовувати. По-перше, прожектори розраховані на велику висоту будівлі, якій явно не вистачатиме в приватних будівлях. По-друге, потужні світлові потоки б'ють прямо у вікна, тому мешканцям спати в таких умовах навряд чи сподобається. Зовні можна буде споглядати весь інтер'єр будинку і стежити за приватним життям його господарів.

З іншими варіантами освітлення можна експериментувати. В підсвічування будинків використовують кольорову ілюмінацію, строби, болларди, світлодіодне підсвічування, неонове світло.

Так, для освітлення ганку і вимощення будинку, яка часто служить доріжкою, вибирають світильники з розподіленим світлом. Вони представлені лінійними лампами і різноманітними відбивачами, які рівномірно заливають певну площу. Дуже зручна в лінійних світильниках конструкція поворотів, яка допоможе виставити плафон так, щоб найбільш вигідно висвітлити необхідне місце.

Можна встановити світильники з датчиками руху, але виставити їх на фасаді так, щоб світло чітко падав на дворову територію. Часто, намагаючись направити ліхтар на хвіртку, господарі не враховують, що він буде спрацьовувати на проїжджаючі машини, що біжить собаку та ін. В результаті ліхтаря доведеться працювати втричі частіше, ніж варто було б, а це зменшує термін служби і збільшує витрати електроенергії.

Фото - освітлення фасаду приватного будинку

Приватний «замок » вночі

Щоб виділити цікавий елемент фасаду, встановлюють світильники з направленим світлом. Луч виходить від галогенової лампи, що має лінзу або рефлектор. У таких світильниках можна регулювати радіус розсіювання, направляти в протилежні сторони, щоб створити незвичайні ефекти.

Найвигідніший варіант для приватника - світлодіодне підсвічування. Служить більше 100 тис. Годин, споживає мало енергії. До відомого варіанту стрічок додалися світлодіоди в силіконі. Їх ставлять між стеклами, регулюючи кольору і ефекти пультом.

У висвітленні фасаду приватного будинку повинен діяти принцип «не переборщити», інакше елегантний котедж стане схожий на новорічну ялинку і втратить архітектурні достоїнства.

Статті за темою
 • Особливості оформлення ландшафтного освітлення
 • Вечірнє освітлення - елемент садового ландшафтного дизайну
 • Сучасні прилади, використовувані для вуличного освітлення
 • Різноманітність видів і варіантів дизайну стель із гипсокартона
 • Освітлення для дачної ділянки
 • Різноманітність варіантів садових ліхтарів і світильників для вуличного освітлення
 • Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування
 • Дистанційне керування освітленням - робимо свою присадибну ділянку красивим і зручним
 • Вуличне освітлення на сонячних батареях - затишок і романтика щовечора
 • Вибираємо освітлення для звичайного і зимового саду: варіанти функціональної та декоративного підсвічування
 • Як за допомогою архітектурного освітлення будинків на ділянці створити унікальний світловий дизайн садиби
 • Ліхтарі на сонячних батареях: краса вашої ділянки і реальна економія бюджету
 • Як організувати функціональний, декоративне та охоронне освітлення дачної ділянки
 • Садове освітлення на сонячних батареях: непотрібна розкіш чи необхідність?
 • Підсвічування доріжок на дачі: загальні правила організації + вибір світильників
 • Цікаві ідеї для освітлення дачі та саду + добірка майстер-класів
 • Світильники вуличні декоративні для дачі
 • Купити світильники на сонячних батареях для дачі
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Світлодіодні світильники для теплиць -
 • Для кращого врожаю, використовуйте світлодіодне освітлення теплиць
 • Освітлення розсади в домашніх умовах. Вибираємо світильники для розсади

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Освітлення фасадів приватного будинку: вибираємо варіант архітектурного підсвічування будівель на ділянці