Вибираємо освітлення для звичайного і зимового саду: варіанти функціональної та декоративного підсвічування

Фото - освітлення садуОсвітлення в саду повинне поєднувати в собі функціональність і красу. У проектуванні ділянки саду відводять особливе місце. Він повинен виконувати одночасно дві функції: бути джерелом свіжих вітамінів і місцем відпочинку для сім'ї. Другу функцію сад виконує, як правило, теплими літніми ночами або вечорами, коли після роботи рідні збираються повечеряти і поговорити на свіжому повітрі.

У цей час не обійтися без освітлення. Темні доріжки і непомітні звисаючі гілки дерев - прямий джерело травм. Тому кожен господар ретельно продумує освітлення саду, щоб було зручно пересуватися по території в темний час доби.

Зміст

Відео про правильному плануванні та пристрої стаціонарного садового освітлення ^

Але у світла, крім прямого призначення, стільки дизайнерських можливостей, що ними не варто нехтувати. Мерехтлива гладь ставка, підсвічені бутони троянд, холодні відблиски валунів перетворять звичайний сад в таємничий і загадковий куточок. І все це створюється правильним освітленням!

Як створити функціональне освітлення на ділянці ^

Завдання функціонального освітлення - зробити пересування по ділянці вночі безпечним. Для цього треба висвітлити центральні доріжки: від хвіртки до порога дому, центральну алею саду, зону відпочинку, ганок та інші місця, куди господарі можуть заходити і ввечері.

Найчастіше висвітлюють ганок і доріжки високими столбовыми ліхтарями. Їх випускають як у сучасній стилістиці, так і під старовину. Незалежно від дизайну, купуйте ліхтарі більше двох метрів заввишки. Світильники від 1,5 до 2 м незручні тим, що світло лампи б'є прямо в очі і сліпить. В результаті людина ще гірше бачить, куди йти. Яке ж тут може бути безпечний рух!

Фото - садові ліхтарі

Організація освітлення в саду

Які лампи купити для саду ^

Як правило, в таких ліхтарях стоять лампи розжарювання. Щоб часто не міняти, варто замінити галогенними або газорозрядними. Він дадуть більше світла при меншому споживанні енергії. Але тут є свої особливості. Газорозрядні (люмінесцентні) не розраховані на часте вмикання-вимикання. Тому їх не ставлять в системах, де є датчики руху. До того ж, вони не витримують часті перепади напруги. Галогенні лампи дуже сильно розжарюються, а багато рослин від підвищеної температури починають згортати листя. Тому такий ліхтар повинен стояти подалі від дерева.

На сьогодні найбільш перспективним варіантом освітлення, який можна встановити в ліхтар, визнані світлодіодні лампи. Так, їх ціна вища, ніж у інших «побратимів». Але за світловий віддачі цим світильників рівних немає. Світлодіоди дають широкі можливості для освітлення. Їх можна вбудовувати в доріжки, містки, басейни тощо

Створюємо декоративну підсвітку ^

Декоративним освітленням виділяють найбільш красиві місця саду і створюють особливу атмосферу. Цей світ не повинен бути яскравим. Він повинен грати тонами, створювати об'ємні тіні, відблиски, точково виділяти великі рослини або скульптури. У супроводжуючому освітленні найчастіше використовуються світлодіоди, ліхтарики, які працюють на енергії сонця, болларди та оптичні волокна.

Фото - світильники

Декоративні світильники можна виготовити своїми руками

 • Ліхтарі на сонячних батареях зручні тим, що за день самостійно заряджаються за допомогою акумулятора і не вимагають включення. Вони спалахують самі і світять м'яко, розсіяно, створюючи світлові круги невеликого діаметру. Відсутність проводів дозволяє переносити ці світильники в будь-яке місце, в залежності від вашого настрою або майбутньої події.
 • Боллардами називають стовпчики до 1,5 м. Лампа міститься у верхній частині. Завдання боллард - давати розсіяні промені, тому в них вкручують люмінесцентні лампочки малої потужності.
 • Дуже зручним типом вуличних світильників вважаються индиректами. У них є відбивач, який спрямовує потоки світла вниз. І вже від землі йдуть відблиски на рослини. Виходить підсвічування знизу. Плюс таких світильників в тому, що немає яскравого, що б'є в очі світла і спотворення простору.
 • Оптичне волокно - перспективний напрям у вуличному освітленні. Воно не нагрівається, не пов'язане з електричним струмом, тому абсолютно безпечно і може вкрапляться в будь-яке місце саду: заплітати кущі троянд, створювати картини в траві і пр.

Фото - освітлення саду

Доріжки саду добре освітлені

Робимо світловий потік оптимальним ^

Крім вибору світильника, на декоративність саду буде впливати сила і якість світлового потоку. Невміла добірка ламп може красиві рослини зробити млявими і тьмяним.

Приміром, ртутні лампи (ДРЛ) дають блідий блакитний відтінок. Він чудово відтворює місячне сяйво, але рослинам надає відтінок безжиттєвість.

Кольорові лампи відмінно доповнюють сріблясто-біле листя, але якщо ними підсвітити різнобарвні листя, то замість соковитих фарб буде лише бляклий відтінок. Різнокольорові лампи доречно використовувати в зимовому освітленні саду, коли природа не балує великою кількістю фарб. Вони гармонійно виглядають у якості підсвічування ставка, фасаду будинку.

Фото - освітлення

Підсвічування саду

Але живі квіти, чагарники все ж воліють лампи з чистим білим або жовтуватим кольором: галогенні, люмінесцентні та інші Кущі люблять підсвічування зсередини, дерева з багатою кроною - потоки світла, що йдуть знизу доверху. На альпійській гірці ставлять прожектори або торшери.

Фото - альпійська гірка освітлення

Підсвічування альпійської гірки

Басейн, освітлений зсередини, буде здаватися одним величезним світильником. Якщо ж розташувати підсвічування по периметру, буде створено враження великої глибини.

Особливості освітлення зимового саду ^

На відміну від саду на вулиці, освітлення зимового саду несе в собі більше функціональності, ніж декоративності. Зимовий сад створюють спеціально для насолоди і збирають в нього дорогі і часто екзотичні рослини, з абсолютно іншими кліматичними умовами проживання. У жарких країнах і світловий день більше, і сила світла могутніше. Для оптимального розвитку рослин в умовах оранжереї необхідно відтворити освітлення, максимально наближене до природного. Найкращий світловий потік дають лампи із дзеркальними колбами, в яких весь світ потрапляє на листя рослин.

Необхідно заздалегідь розставити рослини так, щоб квіти короткого світлового дня потрапили в одну сторону саду, а довгого - в іншу. Якщо ви змішаєте і будете висвітлювати однаково, то з цих категорій ніколи не зацвіте (у залежності від тривалості освітлення).

Фото - зимовий сад

Освітлення зимового саду

Які лампи вибрати для зимового саду ^

Найчастіше використовують лампи денного світла і розжарювання. Але цей тип ламп не дає необхідної кількості блакитних і червоних відтінків, від яких залежить ріст рослин, а занадто великий нагрівання скла може призводити до опіків прилеглих листя.

Найкращий варіант для зимового саду - люмінесцентні лампи з синьо-блакитним збільшеним спектром. В них досить потужні світлові потоки, а відтінки синього сприяють прискореному фотосинтезу і перешкоджають витягуванню рослин.

Але такий світильник негативно діє на людину мерехтінням, тому відразу ж доукомплектовывайте покупку светоограничивающими ковпаками, інакше довго у своєму зимовому саду ви відпочивати не зможете.

Розміщення світильників може змінюватись. Головні критерії - до рослини повинно залишатися не менше 20 см вільного простору і краще поставити 2 лампи по 50 Вт, ніж одну по 100 Вт. Яскравий, б'є світло рослини, як і люди, не люблять!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Особливості оформлення ландшафтного освітлення
 • Вечірнє освітлення - елемент садового ландшафтного дизайну
 • Сучасні прилади, використовувані для вуличного освітлення
 • Освітлення для дачної ділянки
 • Різноманітність варіантів садових ліхтарів і світильників для вуличного освітлення
 • Вибираємо світильники для освітлення басейну: підводні і зовнішні варіанти підсвічування
 • Вуличне освітлення на сонячних батареях - затишок і романтика щовечора
 • Освітлення фасадів приватного будинку: вибираємо варіант архітектурного підсвічування будівель на ділянці
 • Як за допомогою архітектурного освітлення будинків на ділянці створити унікальний світловий дизайн садиби
 • Ліхтарі на сонячних батареях: краса вашої ділянки і реальна економія бюджету
 • Як організувати функціональний, декоративне та охоронне освітлення дачної ділянки
 • Садове освітлення на сонячних батареях: непотрібна розкіш чи необхідність?
 • Підсвічування доріжок на дачі: загальні правила організації + вибір світильників
 • Цікаві ідеї для освітлення дачі та саду + добірка майстер-класів
 • Дизайн зимового саду в будинку
 • Світильники вуличні декоративні для дачі
 • Освітлення саду своїми руками
 • Купити світильники на сонячних батареях для дачі
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Світлодіодні світильники для теплиць -
 • Для кращого врожаю, використовуйте світлодіодне освітлення теплиць
 • Освітлення розсади в домашніх умовах. Вибираємо світильники для розсади
 • » » » Вибираємо освітлення для звичайного і зимового саду: варіанти функціональної та декоративного підсвічування