Які квітучі чагарники посадити на ділянці

Фото - квітучі чагарникиДосить нудно виглядає сад, в якому всі рослини мають одну висоту - як солдати в шерензі. Змінити образ такого саду можна з допомогою чагарників.

Особливо привабливо виглядають квітучі чагарники. Вони візуально змінюють не тільки форму ділянки, але і своїм цвітінням створюють відчуття свята, роблять колірну палітру саду набагато багатшими. Розміщують їх на газонах, і поряд з терасою, на далеких кордонах ділянки і біля хвіртки. Використовують чагарники і для зонування ділянки.

Зміст

Квітучі чагарники притягують до себе погляд, створюють загальне просторове сприйняття саду в цілому, як єдиної композиції.

Фото - ландшафтна композиція з чагарником

Крім того, вони посилюють сприйняття тих точок сади, які вважаються найбільш важливими: підпірні стінки, садові сходи, підходи до терасі або повороти садових доріжок.

Фото - квітучі чагарники в ландшафтному дизайні

Формуючи образ ділянки, звертають увагу не тільки на висоту чагарнику, але і на його здатність розростатися в ширину. Втім, ці два параметри можна регулювати з допомогою садових ножиць.

Декоративні квітучі чагарники для маленького саду ^

Для невеликого саду дуже важливо правильно вибрати чагарники не тільки за розмірами, але і за термінами цвітіння. Можна підібрати чагарники-крихітки так, що вони будуть цвісти в різний час і період цвітіння у них буде тривалим.

Як тільки зійде сніг і пригріє весняне сонечко, першої зазвучить форзиція - невисокий чагарник з яскраво-жовтими дрібними квіточками, які розпускаються раніше, ніж листя. На фоні похмурого пейзажу ранньої весни здається, що яскраві квіти форзиції змагаються з сонцем.

Фото - сад з квітучими чагарниками

Найменша з магнолій - магнолія зірчаста, білими ароматними квітами доповнить цвітіння форзиції.

Невибагливий зимостійкий рододендрон японський «Praecox», висота якого 0,5-1м продовжить естафету цвітіння в маленькому саду.

В кінці травня примою садів стає бузок. Ідеально для міні-саду підійде китайська бузок, запашні грона якої схиляються до самої землі.

У всій красі в червні покаже себе колквиция - невибагливий чагарник, довгі гілки якого повністю покриті квітами.

З липня по вересень палітру саду доповнить білими, бузковими, червоними і фіолетовими фарбами гібіскус сирійський.

Квітучі чагарники для великого саду ^

Для великого саду асортимент квітучих чагарників набагато більше. Адже можна створювати композиції, використовуючи невеликі кущі та чагарники досить значних розмірів.

Весняні квітучі чагарники ^

До весеннецветущим чагарниках, які добре себе почувають в умовах середньої смуги, належать спірея японська айва, ірга канадська, керія, форзиція, волчеягодник, мигдаль.

Фото - оформлення саду квітучими чагарниками

Форзиція

Одним з найперших розпускається волчеягодник, виділяючи дивовижний аромат. Але з цією рослиною треба поводитися дуже обережно - токсична рослина.

Ірга канадська цвіте в травні. Дрібні квіточки зібрані в білі кисті, що нагадують черемшину. Восени її листя стає криваво-багряною, привносячи яскравий акцент в осінній пейзаж саду.

Фото - квітучі чагарники в якості яскравого акценту

Ірга канадська

Добре знайомі нам калина, горобина і бузина чудово підійдуть для оформлення саду в стилі кантрі. Вони знайдуть своє місце біля паркану або колодязя. А взимку їх яскраві плоди не тільки прикрасять сад, але і залучать птахів.

Наприкінці весни стає дуже ошатною і привабливою спірея, залучаючи ароматними білосніжними квітами бджіл.

Фото - квітучі чагарники для саду в сільському стилі

Бузок

Завершує весну, плавно переходячи в літо, буйне цвітіння бузку. Її солодкуватий аромат наповнює сад ніжним ароматом. Колірна палітра бузку дуже велика: від білосніжного до пурпурно-багряного кольору. Мало хто знає, що бузок володіє дуже великою перевагою - вона не викликає алергію.

Ніжно-рожеве цвітіння мигдалю не може викликати захоплення. Радує він своєю красою до кінця травня.

У регіонах з більш м'яким кліматом можна висаджувати камелії, рододендрони і магнолії.

Квітучі чагарники в літньому саду ^

 Друга половина травня та червень відрізняються величезною кількістю квітучих чагарників. Створюється таке враження, що всі вони бажають якомога швидше показати себе у всій красі.

Хоча і влітку в саду досить багато фарб, але там, де необхідно створити велику кольорову пляму, квітучі чагарники незамінні.

Зверніть увагу на бузок, барбарис, вейгелу, скумпию, гортензію. Своє місце в півтіні знайде жимолость, ароматні квіти якої незабаром стануть самими ранніми ягодами.

Фото - популярний в ландшафтному дизайні сорт чагарника

Скумпія шкіряна

Скумпию шкіряні називають «паруючим» чагарником. Влітку весь кущ покривається дрібними квіточками, зібраними у суцвіття, здалеку схожі на дим.

Барбарис на початку літа красується яскраво-жовтими суцвіттями. До осені вони перетворюються в грона червоних ягід. Дуже ефектно і декоративно виглядають темно-бордові листя барбарису, особливо, на тлі хвойників.

Фото - літнє цвітіння чагарника

Дейція

Ще один невибагливий чагарник - дейція, яка цвіте в червні-липні, прикрасить сад ніжним рожевим і білим цвітінням.

Гідний чагарник, щоб завести його на своїй ділянці - гібіскус сирійський. Він недавно з'явилася в наших садах, але популярність його зростає з кожним роком. Кущі, пишно квітучі білим, рожевим, фіолетовим, синім і, навіть, червоним кольору прикрасять ділянку в серпні.

 Чагарники красиво квітучі восени ^

 Ранньої осені прикрасить сад величні кулі гортензії.

Фото - цвіте до пізньої осені чагарник

Верес звичайний

Верес звичайний створить атмосферу радості і свята насиченими відтінками фіолетового, рожевого, червоного і білого кольору. Цвітіння його продовжується до пізньої осені.

Яскраві багряне листя горобини і бруслини додадуть фарб похмурому пейзажу пізньої осені.

Фото - плоди чагарнику прикрасять сад взимку

Бересклет

Плоди кизильника розчепіреної, бруслини європейської, глоду, магонії, калини, тиса ягідного, шипшини сад прикрасять не тільки восени, але і взимку. Особливо красиво виглядають вони на тлі білого снігу.

Багаторічні квітучі чагарники та їх особливості ^

Японська айва ^

Японська айва у дикому вигляді росте в Японії та Китаї. У нас поширення отримали два її види - японська айва низька і висока. Насичено-рожевий або яскраво-червоні квіти виглядають дуже помітно на тлі блискучої зелені листя. Японську айву можна сміливо назвати самим красивим і яскравим квітучим чагарником весни.

Фото - дивовижний квітучий чагарник

Японська айва

Рослина добре переносить посуху і морози. У дуже суворі зими може вимерзати до рівня снігового покриву, але в наступні роки легко відновлюється. Чим старше кущ, тим більше його морозостійкість.

Вейгела ^

Серед усього річного достатку чагарників особливо виділяється вейгела. Вона просто вигідно виділяється серед всієї симфонії квітучих рослин, є першою скрипкою серед них. Потужне та тривале цвітіння - головне достоїнство цього квітучого куща. Кінець травня і весь червень - ось період її царювання.

Фото - чагарники з потужним тривалим цвітінням

Вегейла

Кущ може досягати висоти 2,5 - 3м. Якщо його не стригти, то вшир він теж розростається до таких розмірів. Фарби квітів неяскраві - жовті, лілові, темно-червоні і фіолетові. Суцвіть буває так багато, що кущ перетворюється на квітучий букет. Вейгела цікава ще й тим, що може повторно зацвісти в серпні - вересні, правда, не так вже потужно.

Жасмин ^

Цей кущ не привертає до себе уваги, поки не зацвіте. Білі квіти виділяють солодкий, п'янкий запах. Жодна рослина не може конкурувати з жасмином в силі його аромату. Махрові сорти жасмину менш ароматні, але зате більш ошатні. Друга назва жасмину - бузок. Ця назва походить від слова «чубук». Коли-то з його пустотілих пагонів робили чубуки до курильних трубок.

Фото - квітучі чагарники на дачній ділянці

Жасмин

Жасмин дуже невибагливий до умов вирощування. Морози йому не страшні, навіть дуже сильні, посуха теж. Сонячне місце, виділене на ділянці, - ось і вся турбота про чубушнике.

 А якщо його ранньої весни ще добре удобрити настоєм коров'яку або сумішшю попелу і нітрофоски (1 стакан деревного попелу і 2столовых ложки нітрофоски), цвітіння куща буде ще пишніше і триваліша.

Жасмин прекрасно виглядає як солітер. З низьких сортів його створюють бордюри і висаджують в міксбордери.

Спірея, калина, гортензія, вейгела - прекрасні компаньйони для жасмину.

Гортензія ^

Неможливо пройти повз квітучої гортензії і не звернути на неї увагу. Яскраві суцвіття у вигляді куль чудово виглядають на тлі яскравих зелених листя. Іноді гортензія цвіте так буйно, що листя майже не видно. Серпень - вересень період її цвітіння.

Фото - квітучі чагарники з приємним ароматом

Гортензія волотиста

Ландшафтні дизайнери із задоволенням використовують гортензію для декорування саду. Чим же вона так приваблива, крім пишного цвітіння?

По-перше: непогано почуває себе в півтіні. По-друге: вона морозостійка, мороз -20 гортензії не страшний. По-третє: кольорова палітра гортензії перевершує всі очікування. Кислотність грунту впливає на відтінки суцвіть. Чим вища кислотність ґрунту, тим яскравіше її цвітіння

Гортензія вимоглива до грунту - вона не любить вапняних грунтів. Для хорошого розвитку і цвітіння грунт навколо куща повинна бути постійно вологою.

Варто відзначити, що крім садових сортів гортензії, є ще й кімнатні, які морозів не виносять. Тому, купуючи кущ гортензії, варто поцікавитися її «родоводу».

Гібіскус садовий або сирійська троянда ^

Нерідко гібіскус асоціюють з кімнатною квіткою - китайською трояндою. Але існують гібіскуси садові, іменовані сирійської трояндою, які можуть рости і цвісти в умовах середньої смуги. Морози -20 градусів їм не страшні.

Фото - квітучі кущі в саду і на дачі

Гібіскус сирійський

Вибирають для гибискуса сонячне місце, захищене від північних вітрів парканом чи стіною будинку. Красива форма гибискуса прикрасить будь-яке місце ділянки: і вхід на ділянку, і терасу. Він чудово підходить для створення живоплоту.

У серпні, коли гібіскус цвіте, така огорожа перетворюється в суцільний вертикальний килим.

Кожна квітка гібіскуса живе тільки один день. На кущі за весь період цвітіння розкривається більше тисячі бутонів. Погано впливає на цвітіння гибискуса дощ - квіти дуже ніжні і легко пошкоджуються.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Різноманітність квітучих чагарників для дачі та саду
 • Як вибрати дерева і декоративні рослини для саду
 • Види декоративних чагарників, які краще підійдуть для вашої ділянки
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Чагарники для живоплоту
 • Декоративні чагарники та дерева
 • Гортензія - справжня принцеса у вашому саду
 • Які квіти і рослини краще посадити на літній клумбі
 • Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану
 • Зустрічаємо осінь на дачі: фаворити осіннього саду
 • Огляд кращих сортів декоративних чагарників для облаштування саду
 • Декоративні кущі для живої огорожі
 • Квітучі високорослі осінні квіти на дачі
 • Багаторічні садові квіти
 • Осінній ландшафт дачної ділянки
 • Квіти для вуличних вазонів
 • Гортензія садова
 • Які рослини посадити біля водойми, щоб створити гарний дизайн на дачі.
 • Квітучі однорічні рослини
 • Спірея посадка і догляд
 • Багаторічні квіти в саду
 • Гортензія садова: посадка догляд
 • » » Які квітучі чагарники посадити на ділянці