Як вибрати дерева і декоративні рослини для саду

Зміст:

Природна гармонія саду

Сад - це прикраса будь-якої садиби і гордість його господарів. Кожному будинку слід висаджувати персоналізований сад. Той дизайн, який гармонійно поєднується з розкішним особняком, може здаватися недоречним у маленької дачі або сільського будинку. Спланувавши ділянку під сад, слід ретельно підійти до вибору рослин для його наповнення, враховуючи, що зелене прикраса будинку створюється на десятиліття. Рослини для саду повинні гармонійно поєднуватися один з одним, не пригнічувати сусідні насадження, забезпечувати постійне наповнення ділянки зеленню і квітами.


Основу саду становлять дерева. Саме до них прив'язуються інші види рослин і квітів. Плодові дерева характерні для дачних ділянок і традиційних сільських дворів. Їх види і сорти вибираються, виходячи з місцевих кліматичних зон. Сучасні течії ландшафтного дизайну рекомендують робити акцент на декоративну складову садової ділянки. Враховуючи, що сад створюється на десятиліття, потрібно ретельно підходити до вибору висаджуються дерев і чагарників.

Листяні і хвойні дерева

Одним з найбільш важливих факторів при виборі дерев є освітленість ділянки. Модрина і береза особливо вимогливі до світла, недолік сонця не компенсується іншими сприятливими формами догляду. Чи не будуть плодоносити в тіні яблуня і груша. Цю обставину слід враховувати при визначенні місця в саду для різних груп рослин.

Фото - рослини для саду

Хвойні рослини підкреслять індивідуальність і красу вашого саду

Темний полог створюють ялиця і бук, прекрасно обходяться без яскравого сонячного кольору, але під ними погано ростуть навіть тіньолюбиві рослини для саду. Під гілками бука зручно влаштовувати прохолодні зони відпочинку, під ним добре вкорінюється дерен. Не дуже вимоглива до світла липа, її можна висаджувати групами і у вигляді алей, враховуючи при посадці ширину майбутньої крони дорослого дерева.

Особливу родзинку саду надають хвойні дерева, які тішать своєю зеленню круглий рік.

Різні тони в забарвленні хвої дозволяють уникнути монотонності в кольоровій гамі рослинності. Крона хвойних дерев може бути розлогою, як у сосни, і пірамідальної, як у кипариса. Для садової ділянки з невеликою площею переважно створити групу хвойних з колоновидною або пірамідальною кроною, а на просторій галявині може виконувати соло пухнаста ялина або розлога кримська сосна. Досить рідко можна побачити в саду дерево тис. Цей представник хвойних дерев легко і вкорінюється і довго живе - до 3000 років. Тому він ідеально підходить для бордюрів, роздільників алей, невисоких огорож.

Листяні рослини можна поєднувати з хвойними, створюючи ефект дикого лісу. Але частіше їх висаджують уздовж ставків, окремими групами, у вигляді захисної зони від дорого і промислових підприємств. Листяні рослини найбільш різноманітні за формою листя і крони, протягом усього вегетаційного періоду зберігають декоративні властивості. Особливо красиві вони ранньою весною і восени.

Декоративні чагарники

Прекрасним доповненням до дерев саду служать декоративні чагарники. Їх можна підібрати таким чином, щоб листя відрізнялася за колірною гамою від яскраво зеленого до пурпурного кольору. А терміни цвітіння чагарників набагато більше по тимчасовому інтервалу, ніж у дерев. Чагарники виконують роль роздільників саду на зони, ховають від чужих очей майданчики для прогулянок і відпочинку, радують квітами та ягодами. Довго прикрашають сад багаторічні квітучі чагарники - вегела, мигдаль степовий, калина звичайна, півонія деревовидна, бузок, спірея японська. З різноманіття звичних і екзотичних сортів чагарником можна вибрати саме ті, які підходять до певної кліматичній зоні.

Доповнюють декоративні рослини для саду плетуться і кучеряве види, різноманітні ліани рослини. З їх допомогою затінюють альтанки, вони застосовуються для вертикального озеленення балконів, терас, огорож. За допомогою ліан можна приховати дрібні дефекти в будівельних конструкціях, прикрасити дерев'яні та металеві арки. Більшість рослин цього виду абсолютно не вимогливі до особливого догляду, рясно цвітуть або не втрачають декоративного вигляду. Вертикальні квітучі стіни економлять місце, є альтернативою клумб на маленькій ділянці.

Звичними ліанами живуть в садах клематиси, жимолость, актинідія, дикий виноград. Особливо невибагливою рослиною саду є плющ. Йому не потрібні додаткові опори для росту вгору, якщо його притискати до землі, можна отримати гарний декоративний газон. Плющ здатний заповнити собою великі простори, тому його з обережністю потрібно висаджувати поруч з будівлями та іншими деревами. У південних регіонах фаворитом саду по праву вважається гліцинія. Її величезні грона запашних квітів білого, рожевого і бузкового кольору наповнюють сад казковою красою, а після цвітіння рослина добре виглядає в зелені.

Зимовий сад

Зима - не привід, щоб розлучитися з можливістю радіти рослинам і квітам. Навіть на маленькій ділянці можна обладнати оранжерею для холодної пори року. Вибирати рослини для зимового саду слід невисокі, можна у великих діжках або горщиках. Традиційно зимовий сад заповнюють цитрусові: плодоносні лимони та мандарини давно не дивують. Підбираючи асортимент зелених жителів у зимовий сад слід враховувати вимоги їх до температурного режиму. Цитрусові люблять субтропічний сад, де температура підтримується на рівні 15-18 градусів. Їх сусідами можуть стати мирти, гранати, невисокі пальми, ананас, квітучий гібіскус в різноманітності відтінків.

Фото - рослини для зимового саду

Вічнозелений чагарник Магонія

Найменш витратний - зимовий сад для рослин пустельних районів. Такий сад називають холодним, в ньому температура не перевищує 12 градусів. В таких умовах нормально ростуть кактуси, юка, алое і більшість великих кімнатних квітів, які потребують зимовому спокої.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Різноманітність квітучих чагарників для дачі та саду
 • Крупномери: види дерев і технологія посадки
 • Декоративні рослини: види для дому та вашого парку
 • Види декоративних чагарників, які краще підійдуть для вашої ділянки
 • Хвойні рослини як мистецтво створення присадибної ділянки
 • Як вибрати і розмістити на ділянці садові квіти
 • Чагарники для живоплоту
 • Хвойні рослини для саду
 • Декоративні чагарники та дерева
 • Що посадити в альпінарії: вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Як правильно підібрати багаторічні квіти і декоративні рослини для оформлення клумби
 • Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану
 • Хвойні композиції в ландшафтному дизайні саду: підбір рослин + основи зонування
 • Підбір рослин і квітів для вертикального озеленення
 • Огляд кращих сортів декоративних чагарників для облаштування саду
 • Гравійний сад: технологія самостійного пристрою та озеленення
 • Ліани для саду: огляд найбільш невибагливих сортів кучерявих
 • Вічнозелені рослини для живоплоту
 • Як оформити зимовий сад в квартирі
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Дизайн садової ділянки своїми руками
 • Кучеряве багаторічні квіти
 • » » Як вибрати дерева і декоративні рослини для саду