Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану

Фото - Кращі чагарники для живоплотуЩо може бути вишуканішими і благороднішими, ніж жива огорожа на вашому садовій ділянці? Вона не тільки забезпечить захист від вітру або сторонніх поглядів. Жива огорожа часто є фоном для декоративних рослин, особливо для квітів. Як правильно вибрати чагарники для живоплоту? Про це і піде мова в даній статті.

Зміст

Вибираючи чагарники, продумайте призначення і параметри живоплоту. Якою вона буде - високою або низькою? Наскільки складний догляд за нею? Огорожа може бути стрижена або свободнорастущая, густа непрохідна або рідкісна, з красивими квітами або без них.

Різновиди чагарників для живоплоту ^

Асортимент рослин, які можна використовувати для живоплоту дуже великий. Фахівці з ландшафтного дизайну поділяють їх на групи

Однорідні декоративні чагарники ^

До них відносяться глід, дерен білий, айва японська, шипшина, бузок (звичайна або угорська), айва декоративна, кизильник блискучий, різні види барбарисів, перстач чагарникова, форзиція. Відмінно виглядають в якості живої огорожі різні спіреї (таволга). Можна віддати перевагу пузыреплоднику (спиреї калинолистной), видовий спиреї (яка має листя зеленого кольору) або сортовий (з листям жовтого кольору, яку ще називають Диаболо).

Фото - Жива огорожа з декоративного айви

Фото - Красиво виглядає жива огорожа з ягідних чагарників

Змішана живопліт ^

Вона складається з різних декоративних чагарників. Для її створення обов'язкова схема або проект. Це дозволить зв'язати різні чагарники для живоплоту з ландшафтним дизайном основної території.

З яких рослин може складатися змішана живопліт? Це можуть бути як чагарники, так і дерева. Берези і ялини, сосни і клени, калина і бузина, дерен білий і липа, бересклет бородавчастий та шипшина. Їх саджають так, щоб вони імітували природне виростання. Це нагадує смугу колись ріс тут ліси, що виглядає дуже красиво, часом перетворюючи повністю ландшафтний дизайн ділянки.

Фото - Змішана живопліт

Фото - Зелену огорожу з барбарису

Швидкість росту кущів ^

Перед посадкою проаналізуйте, як падають промені сонця, переконайтеся, що жива огорожа з часом не буде затуляти його. Пам'ятайте також, що стіни живоплоту вимагають набагато більше часу. Не тільки на догляд за ними, але і на очікування. Адже потрібно кілька років, щоб живопліт виросла і стала радувати око. Якщо ви придбали ділянку під будівництво, і хочете, щоб у майбутньому тут була жива огорожа, перше, що потрібно зробити - продумати, з яких дерев і чагарників вона буде складатися. Не кожному дано побачити рослини в часі, тому грамотним рішенням буде консультація ландшафтного дизайнера. Адже не кожна рослина приживеться на вашій ділянці. Спеціаліст проаналізує особливості грунту, порекомендує оптимальну для вашого саду живопліт.

Фото - Купрессоципарис Лейланда Голд Райдер як компонента живої огорожі

Фото - Лавровишня легко впорається з роботою живоплоту на дачі

Висота чагарників ^

Як мовиться, на смак і колір товаришів немає. Одним подобається низенька живопліт, інші воліють огорожа з кущів середніх розмірів, треті хочуть, щоб на сторожі їх відпочинку стояли високі дерева і кущі.

Огорожа висотою до 0,5 м буде, якщо ви посадите низькорослі чагарники. Це звіробій чашечковый, самшит, жовта акація, аґрус, низькі спіреї (японська і Бумальда), смородина альпійська, перстач кустарна, магонія падуболиста.

Бажаєте загорожу до 3 м заввишки? Крім акації жовтої і самшиту, можете посадити граб звичайний, дерен білий, кизильник, форзицію середню, тріскун, тис, тую, шипшина, чубушник вінцевий, бузок, кедровий стланик, кустарну форму гірської сосни, ялівець.

Хочете високу загорожу, понад 3 м? Посадіть граб звичайний, дерен їстівний, колючий глід, західну або східну тую, тис. З дерев підійде черемха, липа, модрина, ялина.

Фото - Ажурні листя бука лісового додадуть зеленої огорожі виразність

Фото - Заміський ландшафтний дизайн з вічно зеленим самшитом

Як підготувати грунт для живоплоту ^

Підготовка ґрунту для живої огорожі стандартна: глибоке розпушування і рясне добриво. Найбільш підходящі ґрунту - з хорошим водним режимом, мають великі запаси поживних речовин. Пам'ятайте, що будь-яка жива огорожа надзвичайно вимоглива до вільного простору. Вона розвивається погано під покровом дерев. Дуже небагато чагарники люблять затененность.

При посадці кореневу систему саджанця необхідно звільнити від чохла безпосередньо в посадковій ямі. Коріння ретельно розпрямляють і присипають земляною сумішшю. Грунт навколо саджанця обтоптують, щоб там не було порожнеч, а після рясно поливають, щоб земляний ком весь просочився вологою.

Фото - Квітучі чагарники для живоплоту

Статті за темою
 • Різноманітність квітучих чагарників для дачі та саду
 • Види декоративних чагарників, які краще підійдуть для вашої ділянки
 • Створення живоплоту на дачній ділянці своїми руками
 • Огородження для саду
 • Чагарники для живоплоту
 • Декоративні чагарники та дерева
 • Дерен - різноманітність сортів, посадка і догляд
 • Які дерева і чагарники, посадити уздовж забору і доріжок?
 • З чого і як зробити живопліт на дачі?
 • Як швидко і легко виростити красиву живопліт з верби і декоративних чагарників
 • Які рослини краще вибрати для живоплоту
 • За зеленим парканом: як створити живопліт на дачі
 • Огорожа з «голок»: як виростити живопліт з ялини
 • З яких вічнозелених рослин можна створити живопліт в тіні
 • Де і в поєднанні з чим будуть гармонійно виглядати пурпурнолістние рослини
 • Рослини для живоплоту: критерії вибору підходящих варіантів для посадки
 • Жива огорожа на дачі
 • Декоративні кущі для живої огорожі
 • Вічнозелені рослини для живоплоту
 • Рослини для живоплоту
 • Рослини для живоплоту
 • Як посадити жимолость

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану