Які квіти і рослини краще посадити на літній клумбі

Фото - Квіти для клумби пристрої Літні клумби - це переважно багаторівневі композиції, що поєднують в собі яскраві зелені елементи і різноманітні строкаті квіти.

Зміст

Сміливі поєднання у таких композиціях, призначених для найяскравішого періоду року, можна складати всупереч усім законам підбору. Так які квіти посадити на клумбі? Єдине непорушне правило для літніх клумб - дотримання градації зростання: на передньому плані завжди садять рослини присадкуваті, а зростання всіх наступних рядів поступово збільшується. Для літніх клумб оптимальним вибором є всі кущисті та трав'янисті багаторічники, але відмінно впишуться в строкатий ансамбль і окремі городні рослини.

Вибираємо які квіти і декоративні рослини посадити на літній клумбі ^

Високі квіти для клумби ^

До класичних рослинам, чудово смотрящих на літніх клумбах, відносяться як високі квітучі кущі, так і низькі екзотичні рослини. Розглянемо їх у порядку зниження максимальної висоти:

Півонія (пізно квітучі сорти) - чудові великі ароматні квіти, надають клумбі елегантності і романтичності. Їх темно-зелене листя тільки підкреслюють неймовірну красу махрових квітів різноманітного забарвлення. Максимальна висота - близько 1 м.

Наперстянка - високе і дуже отруйна рослина з неймовірно красивими, що підносяться на високому стеблі над яскравою зеленню змеевіднимі суцвіттями з великих дзвоникоподібних кольорів (білих, жовтих, рожевих, червоних, лілових відтінків). Виростає до 1,5 м.

Солнечник - висока рослина (до 1,5 м) з дуже красивими звисаючими темно-зеленими листами і золотавими або жовтими квітками.

Королицю - крупноквіткова ромашка, зростання якої може досягати метрової позначки - квіти з дуже яскравою жовтою серцевиною. Альтернативою нивянику на літній клумбі може стати будь-який інший вид ромашки, навіть лікарська.

Родіола рожева - оригінальне середньоросле рослина з м'ясистими овальним листям і жовтими або білими квітами.

Манжетка - чудово ажурне рослина з зеленими, покриті пушком листям і незвичайними дрібними жовто-зеленими кольорами.

Петунія - яскравий багаторічник з великими ворончатыми квітами всіх відтінків рожевого, червоного, фіолетового і бузкового.

Цибуля-різанець - їстівна рослина з м'яким смаком, трубчастими листям і неймовірно красивими кульоподібна рожево-бузковими квітками.

Гвоздика - чудове строкате рослина, відмінно розростається - квіти всіх відтінків, зібрані в мелкоцветную платформу. Зустрічаються повторноцветущие сорту.

Французька Лаванда - надзвичайно красиве трав'яниста рослина, що росте щільними кущиками. Славиться своїм ароматом, чудово відчутним і на відкритому повітрі. У цього сорту пахнуть не тільки квітки, але й листя.

Шпинат - відмінно виглядає на клумбі завдяки своїм темно-зеленим листям, створює відчуття свіжості і тенистости.

Салат - це корисна рослина прекрасно заповнює простір і допоможе урізноманітнити зелень на клумбі. Спробуйте посадити поруч звичайний салат і кучеряве сорту.

Грунтопокривні рослини для клумби ^

На близькому краю клумби, а також між ростучими або середньрослими рослинами, відмінно виглядатимуть і сланкі культури. Спробуйте взяти не традиційні зелені килимки, а дуже оригінальні глянцеволистные рослини, такі як:

Копитняк європейський - отруйна невисоке грунтопокривна рослина з дуже оригінальними листям, походими на відбиток копита коня. Цвіте навесні простими бордовими квітами, листя глянцеві, світло-зелені і дуже декоративні.

Молодило покрівельне - не менш екзотична рослина. Лускаті листя зібрані в розетки, шкірясті і тверді, плоскі, спірально розходяться від центру, як би розкриваючись. Забарвлення рослини теж оригінальний, блякло-бордовий, з светлозелеными краями листя-пелюсток. Цвіте влітку, дрібними рожево-ліловими квітками.

Синеголовник морський - середньовисокий грунтопокривна рослина з незабутніми синіми квітами, що зібрані в головки, навколо яких розташовуються приквітки колючі.

Очиток - одне з кращих сланких рослин з дрібним листям і квітами рясними.

Низькорослі квіти до 30 см ^

На тлі таких оригінальних, незвичайних і екзотичних ґрунтопокривних рослин відмінно виглядатимуть повітряні, ніжні і вишукані трав'янисті квіти, що досягають у висоту близько 30 см. Серед низьких рослин відмінно виглядають на літній клумбі:

Льон нарбонский - квітуче в середині літа неповторно вишукана рослина з тонкими, майже мереживними стеблами і листям і контрастно великими, простими синіми квітками з білою серединкою.

Гацания - чудове крупноквіткова рослина. Квіти ромашкового типу, але з набагато більш великими, щільними пелюстками, яскравою великою серцевиною і контрастними забарвленнями. Зустрічаються жовті, червоні, білі квіти з темними широкими смугами посередині кожної пелюстки.

Мімулюс «Королівський вельвет» - неповторні помаранчеві або червоно-коричневі квіти у вигляді рупора.

Оман мечолистий - дуже красиве рослина з характерними листям, щільними і шкірястими, квітуче дуже строкатими золотисто-жовтими квітами.

Серед середньорослих рослин дуже вишукано і незвично на літній клумбі виглядають нерін Боудена з її короноподобными рожевими квітами, які з'являються ближче до осені - лихнис корончатий - оригінальна рослина з поодинокими, що підносяться на високій ніжці яскраво-малиновими суцвіттями - монтбреция, привносящая на будь-яку клумбу помаранчеву строкатість і суворі красені - гладіолуси.

Поруч з високими чагарниками і розлогими трав'янистими рослинами, що перевищують метрову висоту і зазвичай высаживаемыми на задньому плані, прекрасно впишуться всі сорти чагарникових троянд і оригінальна вейгела з її схожими на лаврове листя і пятилепестковыми, дуже красивими дрібними квітами. Не менш граціозно буде виглядати і визирає з пишної зелені, оранжево-червоний ревінь, і пізня річна красуня з повітряними, рясними і пахучими рожевими або білими квітами - анемона японська.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Які рослини і квіти висадити на тіньових ділянках вашого саду
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Які квіти посадити на клумбі
 • Гортензія - справжня принцеса у вашому саду
 • Очиток (седум) - намисто для альпінарію
 • Вибираємо білі квіти для саду
 • Топ-8 кращих почвопокровних багаторічних рослин для оформлення саду
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Декоративні кущі для живої огорожі
 • Квіти для клумб
 • Квітучі високорослі осінні квіти на дачі
 • Багаторічні садові квіти
 • Красиві клумби на дачі
 • Квіти ростуть у тіні
 • Багаторічники на дачі
 • Які квіти садять в серпні
 • Кучеряві квіти для дачі
 • Кучеряве багаторічні квіти
 • Які рослини посадити біля водойми, щоб створити гарний дизайн на дачі.
 • Спірея посадка і догляд
 • » » Які квіти і рослини краще посадити на літній клумбі