Доріжки в саду своїми руками - дуже цікаве справу

Зміст:


Мощення садових доріжок

Створення доріжок в саду своїми руками - важливий етап.

Доріжки можуть бути різними. Головні доріжки з'єднують вхід на територію з входом в будинок, з головними будівлями і найбільш відвідуваними ділянками. Їх ширина буває в межах від 1,0 до 2,0 метрів залежно від форм ділянки саду. Перед будинком, як правило, невеликі майданчики або розширення.

Фото - Доріжки в саду своїми руками

Неосновна доріжка з плитки.

Доріжки можна розділяти на три види: М'які, жорсткі і комбіновані. Жорсткі роблять з натурального каменю, бетону, клінкерної цегли, тротуарної плитки. М'які покриття викладають з щебеню, дерев'яної тріски, гальки, піску. Комбіновані доріжки поєднують у собі м'які і тверді фактури.

Для мощення головною доріжки в саду використовують матеріали, які виконуються для комфортності використання.

Чим викласти доріжки в саду: натуральне дерево, натуральний камінь, гравій, бруківка, бетон, клінкерна цегла, пісок. Поверхню матеріалу повинна бути досить гладкою, але не ковзної.

Фото - Доріжки в саду

М'яке покриття з дерев'яних пнів

Другорядні або прогулянкові доріжки - Це доріжки, якими користуються рідше, ніж головними. Вони можуть йти в різні куточки саду: до лавки серед дерев, декоративному маленькому фонтанчика або водоймі, комфортною альтанці.


За таким доріжках зазвичай ходять не більше однієї людини і тому по ширині ці доріжки можуть бути менше головних доріжок. У середньому вони рівні 0,6 і до 0,8 метрів. Для другорядних доріжок вибір матеріалу набагато ширше:

  • всілякі відсипання - деревна кора, галька, гранітна крихта і інше;
  • натуральний камінь.

Фото - Доріжки в саду фото

Натуральний камінь

Матеріали головних і другорядних доріжок повинні бути обрані відповідно до загальним положенням саду, з урахуванням стилю, в якому створюється ландшафт. І, притому, їм треба відповідати матеріалів, використовуваних при облицюванні будинку та інших будівель на території. Наприклад, доріжки в саду з великого каменю навряд чи підійдуть до маленьких майданчиках, і навпаки.

Поради та способи

Способи пристрої головних і другорядних доріжок значно різняться. Оскільки головні доріжки несуть більш високе навантаження і виконання їх має бути ґрунтовним. При їх пристрої застосовують один з трьох варіантів: укладання покриття на цементно-піщану суміш з бетонною основою, підставою з щебеню, або укладання покриття на розчин з бетонною основою.

Для пристрою прогулянкових доріжок застосовують гравій, гальку і натуральний камінь. Під кожен камінь готується окреме суху підставу з піску і щебеню, під гравій або гальку можна використовувати піщану основу.

Фото - Чим викласти доріжки в саду

Другорядні і головна доріжка в саду

Важливо, щоб при влаштуванні доріжок на території були правильно викладено всі ухили поверхні, це буде забезпечувати правильний відведення дощових вод.

Доріжки з пластика

Пластикова доріжка для саду являє собою конструктор з модулів, які можуть бути будь довільною формою. Але в основному йдуть готові модулі формою 30х30 см. Для додання доріжці із пластику максимально естетичного вигляду використовується декінг для настилу.

Фото - Пластикова доріжка для саду

Декінг-пластикова доріжка

Декінг - це садовий паркет. Він максимально повторює розмір модулів з пластику. Спеціальні пластини з дерева кріпляться на поверхні декінговой підкладки. Доріжка візуально стає повністю дерев'яною, завдяки пластин з дерева. Можна створити за допомогою такого паркету міцні і красиві садові доріжки.

Переваги садових доріжок із пластику

Доріжки з пластика витримують високий тиск, не скручуються і не змінюють початкову форму. Садові доріжки із пластику не затримують і не накопичують воду, завдяки цьому немає проблем з специфічним запахом і вогкістю.

Пластикові доріжки для саду легко миються, завжди чисті й сухі. Вони не вбирають хімічні рідини на відміну від інших настилів і покриттів. Можна спокійно використовувати хімічні препарати, не боячись, що доріжки вберуть у себе.

Фото - Як зробити доріжки в саду

У догляді пластикові доріжки дуже прості

Багато років доріжки не будуть пліснявіти, і гнити, вони будуть довго зберігати естетичний зовнішній вигляд.

Досить швидко можна навчитися укладати такі доріжки і не вдаватися до допомоги професіоналів. Можна спокійно ходити по доріжці із пластику, так як вони не вступають в хімічні та біологічні реакції.

Щоб не заносили бруд у будинок, зручно встановити ґратчасті доріжки для саду.

Кольорова палітра модулів із пластику різноманітна

Доріжки для декору

На перший погляд немає нічого простішого, ніж викласти декоративну доріжку в саду. Але, можуть зустрітися і труднощі, про які Ви навіть не підозрювали. Якщо у Вас немає досвіду, вправності і устаткування, то при мощенні доріжок вам буде не достатньо ваше почуття стилю і фантазії.

Фото - Декоративні доріжки в саду

Доріжка в стилі листочків

Як зробити доріжки в саду декоративними? Красива доріжка в саду буде не тільки декоративним елементом, але й гармонирующим з'єднанням всіх частин ландшафту. Тим більше що зробити доріжку в саду своїми руками зовсім не складно.

Для цього знадобиться:

  • цементний розчин
  • шматок картонної труби висотою 10-15 сантиметрів
  • великі листи (по діаметру більше труби)
  • шпатель
  • фантазія