Як самостійно прокласти садові доріжки на ділянці

Фото - Комфортні садові доріжкиДля того щоб садова доріжка прослужила «вірою і правдою» багато років, її потрібно зробити «на совість» з урахуванням безлічі нюансів, які дозволять багато років експлуатувати її, а не починати щорічні садові роботи по весні з ремонту цих самих доріжок.

Зміст

Дачні або садові доріжки - не просто декоративний елемент, вони несуть ще й комунікаційну навантаження, відповідаючи за з'єднання між собою всіх елементів садового або дачної ділянки.

Зручні та практичні садові доріжки ^

На етапі ескізного проектування садових доріжок необхідно провести промальовування ліній руху і трасування. Необхідно при цьому врахувати рельєф території, тип ґрунту, архітектурні особливості будівель, час року. Не зайвим буде, якщо передбачити варіант кільцевої доріжки - своєрідний ознайомчо-прогулянковий маршрут.

Враховуючи особливості рельєфу місцевості, можна спланувати доріжки в більш вигідному поданні, наприклад, пряма садова доріжка на прямий місцевості візуально укорочує відстань між зв'язуваними об'єктами, навіть при великих площах. У цьому випадку більш довга, але звивиста доріжка додасть ділянці обсяг і глибину перспективи. Крім того слід враховувати перешкоди на передбачуваному шляху, такі як дерева, особливо молоді. Мало задоволення в тому, щоб ходити по доріжці зігнувшись або відмахуватися руками, уникаючи гілок дерев.

Вам пощастило, якщо грунт на благоустроюється території піщаний. Ситуація дещо ускладниться при глинистому важкому грунті або, що ще гірше, торф'яному. Грунт має властивість руху в залежності від сезону року, кількості опадів, що випали, навантаження будівель і руху по ньому.

Архітектурні особливості будівель на території зазвичай рекомендується враховувати тільки з естетичної точки зору - краса в гармонії. Для закінченості загальної композиції стилю дачної ділянки або заміського будинку, необхідно щоб і садові доріжки відповідали цьому стилю. Найсприятливіший час року для мощення садових доріжок - це період з травня місяця по вересень.

Фото - Мощення садових доріжок цільними кам'яними плитами

Рекомендовані розміри доріжок в саду ^

Рекомендована ширина садової доріжки, по якій не передбачається возити тачку або ходити натовпом - 50 см (не менше!). Для доріжки, яка буде використана в господарських потребах, рекомендується ширина не менше 70 см, необхідних для проходу стандартної господарської або будівельної тачкою.

Для уникнення стоячих калюж після рясних дощів або занесення землі з газону, садові доріжки необхідно піднімати над грунтом території на кілька сантиметрів. Для забезпечення стоку води поперечний профіль доріжки повинен бути опуклим, для цього роблять поперечний ухил від центру доріжки до її бічних сторонах під кутом в 20 - 30 (2-3 см). Поздовжній ухил повинен бути не менше 20 (2 см) на кожен погонний метр. При підвищеній вологості або заболоченности території рекомендується облаштувати водовідвідні комунікації з поздовжнім ухилом у бік кювету або газону. Можна провести поперечні, злегка поглиблені (10-15 мм) жолобки для відводу води шириною 20 - 30 мм в сторони газонів.

Розмітка доріжок на території ^

Разметку прийнято починати в напрямку від головного входу до будинку, а після - до всіх об'єктів по всій території. Намітки траєкторії проводиться вбитими в грунт кілочками з відстанню між ними в 2 - 3 м, на поворотах і вигинах кілочки вбиваються частіше, щоб не порушити плавність ліній майбутньої доріжки. За кілочків простягають шнур. Тепер знадобиться рейка, із зафіксованим на ній показником бажаної ширини доріжки. Далі прикладають шаблонну рейку перпендикулярно до кілочка на одній стороні. Відповідно з відміткою на рейці, кілочок вбивають у грунт на іншій стороні. Натягують нитку поверх кілочків другої сторони - основна садова доріжка намічена. Тепер можна таким же чином провести розмітку другорядних доріжок в саду своїми руками. Такий же підхід розмітки використовують і при необхідності в спорудженні нової додаткової доріжки.

Обробка грунту під садову доріжку ^

По розміченій траєкторії необхідно зняти дерен, прибрати камені, коріння дерев. Потім потрібно вирити траншею (глибина: 0,10-0,15м) відповідно з розміткою, ретельно утрамбувати ґрунт. Після утрамбовки в траншею засипається пісок, щебінь, суміш щебеню і піску, гравій - залежно від ґрунту, тепер траншею необхідно залити водою, потім знову утрамбувати. Після цієї утрамбовки можна прокладати основний шар, який зазвичай складається з цегли, кругляка, бетонних плит.

Фото - Схеми для мощення садових доріжокФото - Варіанти можения доріжок тротуарною плиткою

Матеріал для мощення ^

Застосовуються для влаштування доріжок будь-які матеріали, у дбайливих господарів в хід йде навіть просіяний і відсортованого будівельне сміття або такий матеріал, як пісок, цеглу (ополоник - бій перепалених цегли), щебінь, шлак, вапнякові, кам'яні, гранітні висівки, бетонні плити (найбільш міцний матеріал), порожні скляні пляшки, лом плитки. А ось асфальтне покриття не рекомендується з екологічних і гігієнічних міркувань, крім того технологія його укладання складніше.

Корисні поради:

 • Основне правило для укладання будь-якого матеріалу - змочування траншеї і самого матеріалу перед укладанням.
 • Для того щоб краю доріжки були рівними, в траншею по обидва боки можна укласти обмежувач (дошки, смужки заліза або пластику), а після схоплювання розчину прибрати їх.
 • Не основні криволінійні садові доріжки можна укласти монолітним бетоном із застосуванням опалубок по контуру майбутньої доріжки. Шар щебеню - 8-12 см, бетонний шар - 6-8 см.
 • На свіжий бетон, після часткового випаровування вологи, можна нанести довільний малюнок (імітація плитки або каменю, а також у вигляді оригінального відбитку якого-небудь цікавого предмета).
 • При бажанні залишити бетонну поверхню рівною, не варто її сильно вигладжує, інакше вона буде слизькій під час дощу. Це правило застосовується і до тротуарної плитки, мармуровим осколках або плитам, пляшкового покриттю.

Фото - Правила мощення садових доріжок

Комбінування матеріалів при прокладці садових доріжок ^

Комбіновані покриття садових доріжок надають цікавий вид всій ділянці. Комбінаторність (освіта різних сполучень з безлічі елементів) можуть забезпечити поєднання матеріалів. Кольорова плитка буде красиво виглядати в поєднанні з гравієм або дрібною осколковою мозаїкою зі скла (від розбитих скляних пляшок) або брухту плитки. А плитняк непогано виглядає в поєднанні з мозаїчною або осколковою керамічною плиткою. Не можна забувати і про декорування самих садових доріжок, на їхню бічних сторонах можна висадити декоративні рослини, скласти цікаві квіткові композиції у вигляді живого бордюру, огорожі. Можна висвітлити доріжки за допомогою ліхтарів, застосувати неординарність рішень в освітленні.

Чимала роль в комбінування відведена і колірного рішення вихідних матеріалів, вони повинні за кольором, формою і фактурою гармонійно поєднуватися між собою і з іншими спорудами, а також з наявними декоративними елементами - клумбами з каменю, газонами, водними об'єктами, витримуючи загальний стиль.

Фото - Доріжки вимощені натуральним каменем


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Доріжки в саду своїми руками - дуже цікаве справу
 • Плитка з переробленої гуми - стильно і практично
 • Садові доріжки з каменю цегли: ідеї дизайну і укладання своїми руками
 • Робимо доріжки для саду своїми руками
 • Заливка садових доріжок за допомогою готових форм своїми руками
 • Як зробити красиві доріжки в саду і на дачі своїми руками
 • Як покласти тротуарну плитку своїми руками: покрокове керівництво
 • Укладаємо природний і штучний камінь у дворі і в саду
 • Укладання бруківки на дачі: розбір правильної технології мощення доріжок
 • Технологія укладання тротуарної плитки своїми руками: розбір нюансів
 • Садові доріжки своїми руками: добірка дизайн-ідей + покрокові майстер-класи
 • Приклади використання та технологія укладання гумової плитки
 • Пластикова плитка для садових доріжок: а чи варта шкурка вичинки?
 • Як зробити доріжки на дачі своїми руками: правила зонування + 3 майстер-класу
 • Як самостійно зробити форму для заливки садових доріжок
 • Варіанти укладання тротуарної плитки в малюнках і схемах
 • Садовий ландшафт на дачі
 • Як прикрасити свою дачу
 • Покриття для садових доріжок. Яку зробити найкраще? -
 • Як зробити садову доріжку
 • Дизайн садових доріжок
 • Бордюри для грядок і клумб
 • » » » Як самостійно прокласти садові доріжки на ділянці