Пластикова плитка для садових доріжок: а чи варта шкурка вичинки?

Полімери, як ноу-хау людської думки, поступово витісняють з ландшафтного дизайну натуральні матеріали, імітуючи їх зовнішній вигляд, але виграючи за характеристиками і ціною. І якщо до пластикових гномикам і басейнам народ вже звик, то пластикова плитка для доріжок використовується рідше, ніж бруківка або камінь. Її активно впроваджують в міські сквери та вулиці, а рядовий дачник поки осторожничает або просто не знайомий з технологією укладання цього матеріалу. Спробуємо розібратися в нюансах будівництва садових доріжок з різних типів пластикової плитки.

Зміст

Чим пластикова плитка відрізняється від полімерної?

В інтернеті часто всю плитку, в складі якої є полімери, називають пластиковою. Тому в даній категорії можна побачити матеріал з 100% -ного пластика і суміші полімерів з натуральними інгредієнтами, начебто кварцу, подрібненої деревини та ін. Але по довговічності і красі покриття абсолютно різні.

Чистий пластик виглядає простенько, він має невисоку морозостійкістю, після кількох зим починає тріскати, кришитися, поступово вицвітає і пр. Таку плитку використовують як тимчасове покриття, щоб не носити бруд в будинок, або в місцях біля госпбудівель, де естетика не так і важлива.

Пластикова плитка – фото

Пластикова плитка випускається в яскравих кольорах і незвичайному дизайні, але з роками втрачає ефектний вигляд і починає розтріскуватися в місцях з'єднань

Суміш полімерів і кварцового піску відрізняється високою міцністю, завдяки кварцової добавці, яка і мороз витримає, і активний рух людей і транспорту. Але за зовнішнім виглядом така плитка залишається штучної, що не імітуючи ніяких інших матеріалів. Її однотонна рельєфна поверхня прекрасно підійде до доріжок біля басейнів, ставків, де натуральним покриттям загрожує підвищена вологість. А ось в якості головної, ведучої від хвіртки до центрального входу в будинок, полімерпіщану плитку вибирають далеко не все. Якщо будинок обшитий штучним матеріалом, наприклад, сайдингом, то покриття буде виглядати гармонійно. Але на тлі дерев'яних або кам'яних будов така доріжка програє в естетичності.

Полімерпіщана плитка – фото

За ідеальної гладкості поверхні можна відразу дізнатися, що покриття з штучних компонентів, але зате доріжка при любо погоді не буде ковзати

Найрозкішніший вид має декинг – терасна дошка, в якій змішана деревне борошно з полімерними добавками. Зовні вона сильно нагадує дерев'яні планки, тобто натуральний паркет, тому й вигляд доріжки виходить солідним і респектабельним. Назвати декинг пластикової плиткою можна лише з натяжкою, тому що різні виробники додають подрібнену деревину і полімери в різному процентному співвідношенні. Ці компоненти можуть бути змішані в пропорції 50:50, але самої наближеною за фактурою до натуральної деревини є покриття, де полімерів всього 20%. Відповідно, і вимоги до укладання міняються. Чим більше натурального в складі, тим він більше боїться вологи, а значить, вимагає відповідної підстави.

Декінг – фото

Фактура терасної дошки дуже сильно схожа на натуральний паркет, але вкладається набагато простіше за рахунок великих розмірів плиток

Укладання модульної плитки: збірка по типу конструктора

Модульна пластикова плитка для садових доріжок найчастіше має перфоровану поверхню, щоб через неї вільно йшла волога і пил. Такі плитки стикуються між собою за допомогою замків, розташованих по краях ребер. Їх складання нагадує гру з дитячим конструктором, так що доріжку зможе зібрати навіть дитина.

Кріплення модульної плитки – фото

Часто для міцної фіксації модулів у пластиковій плитці передбачені додаткові кріплення, що робить покриття більш стійким до навантажень

Укладають ґратчасті плитки на будь-яке рівну основу, в якому перепади висот не перевищують півсантиметра. Їх можна стелити як по прямій, так і з поворотами під прямим кутом. По газону плитки викладають без будь-яких попередніх робіт, тому що поверхня вже вирівнювалася до моменту засіву майданчики травою.

Пластикова плитка на газоні – фото

Укласти на газон пластикову плитку можна буквально за півгодини, але щоб зберегти її надовго, перед зимою доріжку треба демонтувати і заховати в госпбудівлі

Укладаючи на грунт, приміром, при створенні доріжок між грядками, рекомендується спочатку вистелити підставу нетканим матеріалом, щоб не пробивалися бур'яни, а поверху – стикувати плитки.

Якщо на ділянці є стара бетонна доріжка з тріщинами і вибоїнами, то спочатку її треба злегка підремонтувати, замазавши всі видимі дефекти клейовим або цементним розчином, а зверху покласти модульне покриття. Модульна пластикова плитка не розрахована на сильну статичне навантаження, тому по ній ходять тільки пішки.

Полімерпіщана плитка: укладання по типу бруківки

Плитка з полімерів з кварцовими добавками з'явилася як альтернатива бруківці, яка здатна насичувати вологу і від цього поступово руйнуватися. У пластикового покриття такої проблеми не існує. І все ж, технологія укладання полімерпіщаної плитки ідентична бетонної. Треба створювати те ж корито, піщано-гравійну подушку, ставити поребрики та ін. Причому можна класти на бетонну основу, щебінь або звичайну піщано-цементну суміш в залежності від навантаження, яку повинна витримати ваша доріжка. Про всі тонкощі укладання ми вже писали у статтях «Технологія укладання тротуарної плитки»І« Правила укладки тротуарної плитки на бетонну основу», Тому тут детально процес описувати не будемо.

Скажемо тільки, що якість укладання підстави надалі вплине на те, чи збережуть через зиму ваші доріжки ідеально рівну поверхню. По швах волога все одно просочиться між плиткою і основою, і якщо погано ущільнити пісок, то він дасть осадку, тим самим потягнувши за собою всі верхні шари. Бетон же, навпаки, не пропустить воду, якщо не створити дренажні отвори, і заблокує її під плиткою. А взимку, розширюючись, лід здибився вашу доріжку. Сама плитка не постраждає, адже вона не боїться ні води, ні морозів, але доріжку доведеться перекладати.

В Європі придумали, як позбавити пластикові доріжки від пучения абсолютно простим способом. Замість створення корита і «подушки», там знімають родючий грунт не більше ніж на багнет лопати, вирівнюють поверхню за допомогою щільно утрамбованого піску і поверх нього стелять екструзійний пінополістирол – утеплювач, який абсолютно несприйнятливий до вологи і тому взимку не промерзає, зберігаючи структуру теплою. Далі висипають звичайну піщано-цементну суміш, в яку і укладають плитку. Шви заповнюють піском. Така технологія особливо затребувана в Фінляндії, де болотистий грунт за зиму піднімає навіть бетонні плити на аеродромах, не кажучи вже про легкий пластик.

Доріжка з полімерпіщаної плитки – фото

Деякі господарі скаржаться, що влітку полімерпіщана плитка виділяє специфічний запах, але якщо її регулярно проливати в спеку, то цієї проблеми не буде

Декінг: гідний вигляд + проста укладання

Декінг по-іншому називають терасної дошкою, рідким деревом або садовим паркетом, підкреслюючи його вуличне призначення. Він складається з тонких планок, що нагадують дощечки паркету, які скріплені по 4-5 штук в одну плитку. Між планками є зазори для пропуску води. Ширина зазорів варіюється від 0,1 до 0,8 см, і при укладанні садової доріжки орієнтуються на вологість грунту. Чим вона вища, тим з більшим зазором потрібно вибирати декинг.

Є й безшовний варіант терасної дошки, який виглядає як витягнуті прямокутники. Але для доріжок цей тип декинга все ж використовувати не варто.

Щоб забезпечити хороший відвід вологи і вентиляцію матеріалу, виробники створили квадратний декинг з двох компонентів: зовнішньої частини, що нагадує дерево, і підкладки. Підкладка являє собою пластикову решітку з кріпленнями по периметру для стикування плиток між собою.

Декінг – фото

Завдяки пластиковій підкладці, садовий паркет зберігає вентиляційні властивості, відводить вологу і тим самим подовжує термін служби до 50 років

Класти терасну дошку необхідно на рівну, тверду поверхню, де покриття не буде «тонути» і збереже повітряний зазор за рахунок підкладки. Саме тому в якості основи не використовують пісок. Ґратчаста підкладка просто вдаючись у нього і перестане виконувати свої функції.

Оптимальні матеріали для заснування:

 • бетон;
 • дошки;
 • шар дрібного щебеню або гравію;
 • керамічна плитка.

З перерахованих варіантів дошки і плитка використовуються частіше на відкритих терасах, а для доріжок заливають бетон (якщо по ним рухатиметься транспорт) або проводять відсипання щебінкою (досить шару до 5 см).

Оформити край доріжки можна або плінтусом, або бічними накладними планками.

Як бачите, полімери здатні набувати зовсім різні характеристики, завдяки введенню до складу інших компонентів. Тому перед покупкою пластикової плитки уточніть її складу, щоб знати, скільки років протримається ваша доріжка.

Статті за темою
 • Доріжки в саду своїми руками - дуже цікаве справу
 • Плитка з переробленої гуми - стильно і практично
 • Робимо доріжки для саду своїми руками
 • Виготовляємо тротуарну плитку і форми під неї самостійно
 • Особливості вибору і укладання керамічної плитки
 • Як зробити красиві доріжки в саду і на дачі своїми руками
 • Як самостійно прокласти садові доріжки на ділянці
 • Як покласти тротуарну плитку своїми руками: покрокове керівництво
 • Гумова плитка: міфи і реалії сучасного тротуарного покриття
 • Майстер-клас: як зробити тротуарну плитку своїми руками
 • Укладаємо природний і штучний камінь у дворі і в саду
 • Що таке садовий паркет і як правильно монтувати декінг
 • Технологія укладання тротуарної плитки своїми руками: розбір нюансів
 • Садові доріжки своїми руками: добірка дизайн-ідей + покрокові майстер-класи
 • Правила укладання тротуарної плитки на бетонну основу
 • Приклади використання та технологія укладання гумової плитки
 • Як самостійно зробити форму для заливки садових доріжок
 • Виготовлення тротуарної плитки своїми руками: розбір процесу від замісу до сушки
 • Варіанти укладання тротуарної плитки в малюнках і схемах
 • Покриття для садових доріжок. Яку зробити найкраще? -
 • Дизайн садових доріжок
 • Пластикова терасна дошка для підлоги

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Пластикова плитка для садових доріжок: а чи варта шкурка вичинки?