Як зробити красиві доріжки в саду і на дачі своїми руками

Фото - Своїми руками викладена доріжка в садуОдним із ключових елементів будь-якого, навіть самого скромного, ландшафтного дизайну є проектування садових доріжок. Це цілком логічно і зрозуміло , адже доріжки в саду виконують відразу кілька функцій: практичну та декоративну.

Зміст

Матеріал і варіанти мощення ^

Правильно підібрані матеріали для мощення і грамотно прокладені стежки і доріжки здатні не тільки підвищити функціональність ділянки, але й, без перебільшення, перетворити його, ставши яскравим, гармонійним доповненням всього садового ансамблю. Які вимоги пред'являються до садових доріжках? Як прокласти садові доріжки своїми руками? Яким матеріалам віддати перевагу?

Щоб сили і час не були витрачені даремно, перш ніж приступати до дорожньо-будівельних робіт, необхідно визначитися з функціональним призначенням конкретно взятої доріжки і всієї «дорожньо-стежкової мережі». Виходячи з цього підбираємо ширину, матеріали і спосіб укладання.

Оптимальна ширина садової доріжки ^

Ширина безпосередньо залежить від призначення доріжки. Головні прогулянкові «магістралі» повинні бути досить широкими і просторими - 1-1,2 м, щоб за ним вільно, без якого-небудь дискомфорту, могли прогулюватися відразу дві людини. А ось для функціональних доріжок, призначених безпосередньо для садових робіт, цілком достатньо 0,5-0,9 м. Головне, щоб до всіх робочих зонах був безперешкодний доступ, і легко можна було провезти тачку.

Фото - садові доріжки з науковістю з дошки і каменюФото - доріжки в саду своїми руками

Вибір матеріалу для облаштування ^

Зробити доріжки в саду своїми руками можна з найрізноманітніших матеріалів, була б фантазія і бажання, а широкий асортимент і доступність матеріалів дозволяє кожному підібрати оптимальний варіант у співвідношенні «ціна-якість». Як правило, садові доріжки прийнято поділяти на три види: жорсткі, м'які і комбіновані. Жорсткі доріжки виходять з бетону, тротуарної плитки, клінкерної цегли, натурального каменю, дерева. Для виготовлення м'яких покриттів використовують деревну тріску, пісок, гальку, щебінь. Об'єднані доріжки поєднують в собі тверді і м'які фактури.

Дуже красиво виглядає бруківка. Самий практичний і популярний на сьогоднішній день матеріал - тротуарна плитка. Перевагу слід віддавати плитці з фаскою, яка виглядає більш виграшно за рахунок додаткової виразності. Поверхня плитки повинна бути не гладкою, а шорсткою. Якщо ви зібралися робити садові доріжки, що називається, «на століття» і при цьому ще й забезпечені коштами, ідеальний варіант для вас - натуральний «живий» камінь: тут і міцність, довговічність і краса природної текстури.

Фото - мощення садової доріжки натуральним каменем і галькою

Найбільш простий і доступний, але, на жаль, недовговічний матеріал для садової доріжки - дерев'яні настили і спіли. Деревні кругляшки з рисунчатой фактурою надають садовому ділянці особливу чарівність і затишок. Ось тільки термін їх служби зводиться лише до 3-5 років. Оптимальний деревне варіант - модрина, зберігає цілісність структури довше інших видів деревини. Практична альтернатива дерев'яним спилах - їх бетонна імітація.

Фото - садові доріжки своїми руками викладемо спіли колод

Завжди оригінально і екзотично виглядають доріжки з річкової гальки, тільки в гонитві за креативом не варто забувати і про зручність: щоб по доріжці з гальки було легко ходити, розмір камінчиків не повинен перевищувати двох сантиметрів.

Дуже симпатично виглядають покрокові переривчасті стежки. Створити такі доріжки в саду своїми руками можна з каменю, декоративного бетону, спилов дерев. Відмінний матеріал для криволінійних доріжок - рваний натуральний камінь, який не тільки підкреслить мальовничість ділянки, але і не вимагає додаткової установки бордюру.

Товщина матеріалу для мощення ^

Для створення другорядних і прогулянкових доріжок, максимальним навантаженням для яких є вага однієї людини з завантаженої візком або двох дорослих людей, годиться матеріал товщиною 4-6 см, укладений по піщаному основи без застосування бетону. А ось для обробки господарської майданчики, парадного в'їзду та паркування вибираємо матеріали для мощення завтовшки не менше 7-10 див.

Фото - Саморобні доріжки в саду створять затишну атмосферуФото - Товщину шару мощення визначає майбутня навантаження

Ключові елементи ^

Ідеальна садова доріжка складається з: підстави або подушки, власне покриття, бордюрів і водостоків.

Шар грунту бере на себе основне навантаження, тому він вимагає особливої підготовки. Перш за все, по ширині доріжки знімаємо дерен і верхній шар грунту на 15 см, Зрізаємо коріння, вирівнюємо, робимо ухил для стоку води. У нас вийшло «корито» або, простіше кажучи, траншея, в якій буде перебувати фундамент. Для захисту дна корита від бур'янів, використовуємо геотекстиль, складений в 2-3 рази, толь або руберойд. Потім робимо «подушку» з щебеню, битої цегли, шлаків або гравію з піском. Всі поливаємо водою і гарненько утрамбовуємо. Можна використовувати декілька шарів, наприклад, шар крупного гравію, дрібного, а зверху шар писку. Кожен шар повинен ретельно утрамбовываться! До створення основи необхідно підходить з особливою ретельністю, адже від нього залежить довговічність доріжки. Далі в хід йде основний матеріал для мощення, який, в залежності від виду, або укладається прямо на піщану основу, або, при необхідності, додатково використовується цемент і бетон. Якщо в якості матеріалу для мощення ви вирішили скористатися деревними спилами, не забудьте перед укладанням обробити їх спеціальними засобами від гниття.

Додати доріжці охайний доглянутий вигляд допоможуть бордюри, які можна зробити з цегли, бетонної бордюрного каменю, натурального каменю, оброблених антисептиком дерев'яних брусів або дощок.

Фото садових доріжок ^

Фото - садові доріжки з плит вапнякуФото - добре виглядають доріжки із щебеню
Фото - пристрій садових доріжок з гравійним покриттям Фото - доріжки в саду з живим бордюром з лаванди
Фото - доріжки в саду своїми руками може влаштувати будь-який господар

Кудесничая над садовими доріжками своїми руками, орієнтуючись на наші фото, постарайтеся, щоб вони не вибивалися із загального стильового рішення, а гармонійно доповнювали загальну ідею саду.

Статті за темою
 • Доріжки в саду своїми руками - дуже цікаве справу
 • Плитка з переробленої гуми - стильно і практично
 • Садові доріжки з каменю цегли: ідеї дизайну і укладання своїми руками
 • Робимо доріжки для саду своїми руками
 • Заливка садових доріжок за допомогою готових форм своїми руками
 • Як самостійно прокласти садові доріжки на ділянці
 • Як зробити красиву садову драбину на присадибній ділянці
 • Як покласти тротуарну плитку своїми руками: покрокове керівництво
 • Майстер-клас: як зробити тротуарну плитку своїми руками
 • Укладаємо природний і штучний камінь у дворі і в саду
 • Укладання бруківки на дачі: розбір правильної технології мощення доріжок
 • Садові доріжки своїми руками: добірка дизайн-ідей + покрокові майстер-класи
 • Приклади використання та технологія укладання гумової плитки
 • Пластикова плитка для садових доріжок: а чи варта шкурка вичинки?
 • Як зробити доріжки на дачі своїми руками: правила зонування + 3 майстер-класу
 • Як самостійно зробити форму для заливки садових доріжок
 • Варіанти укладання тротуарної плитки в малюнках і схемах
 • Садовий ландшафт на дачі
 • Як прикрасити свою дачу
 • Покриття для садових доріжок. Яку зробити найкраще? -
 • Дизайн садових доріжок
 • Бордюри для грядок і клумб

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як зробити красиві доріжки в саду і на дачі своїми руками