Як зробити бетономішалку своїми руками: покрокове керівництво зі схемами і кресленнями

Фото - Саморобна бетонозмішувачБетономішалки бувають самих різних розмірів, так як вони потрібні для виробництва бетону та в промислових масштабах, і для домашнього використання. Принцип роботи самого звичайного апарату досить простий. Проте технології не стоять на місці, і такі агрегати теж удосконалюються. Наприклад, є пристрої з двома валами, які виготовляють більш якісний бетон, а також ними зручніше користуватися для великих обсягів замісів. Якщо ж говорити про домашньому застосуванні, тобто рекомендації, як зробити бетономішалку своїми руками.

Зміст

Відео інструкція з кресленнями саморобної бетономішалки ^

продовження

Суть роботи та різновиди бетономішалок ^

Пристрій, який допомагає змішати цемент, заповнювачі і воду до однорідного стану, називається бетономішалкою. Після того, як в її барабан подані інгредієнти, починається перемішування. Його тривалість задається користувачем, а результатом роботи стає бетонна суміш.

За принципом дії обладнання буває:

 • з примусовим перемішуванням;
 • з гравітаційним перемішуванням.

Перший варіант передбачає, що в машині ємність не рухається, а перемішують суміш лопаті особливої форми.

В гравітаційних апаратах барабан обертається, а всередині нього розташовуються лопаті. За рахунок їх способу установки, багаторазового падіння і піднесення суміші, маса доходить до потрібної кондиції. Такі агрегати примітні тим, що в них можна замішувати як будівельні розчини, так і жорсткі бетонні суміші.

Фото - бетонозмішувач

Ручна бетономішалка може бути зроблена з бочки

Важливі характеристики агрегату ^

Сьогодні існують різноманітні варіанти такої техніки. Наприклад, на підприємствах потрібні величезні пересувні бетонозмішувачі. Вдома таке обладнання не потрібно. Для малих замісів є спеціальні міні-бетономішалки. Вони працюють від електроенергії, а барабан кріпиться до основи на коліщатках. Тому користувачеві зручно переміщати агрегат по ділянці. Крім того, зручна конструкція і тим, що ємність можна повернути по горизонтальній осі, щоб вивантажити бетон на тачку.

Фото - своїми руками бетонозмішувач

Для підвищення ккд бетономішалки необхідно поставити мотор

Виходячи з розмірів обладнання, а також з обсягу суміші, яку воно готує за один раз, робиться вибір при покупці пристрою. Тому що іноді необхідно, щоб бетономішалка не тільки легко транспортувалася, але і розміщувалася в обмежених умовах.

Нарешті, існує техніка з додатковими зручними функціями. Наприклад, є агрегати, які самостійно завантажують сировину в барабан, а потім вивантажують бетонну суміш. Такі пристрої не вимагають докладання фізичної праці, полегшуючи процес будівництва.

Що знадобиться для виготовлення бетономішалки своїми руками ^

Так як практично будь-які будівельні роботи вимагають застосування будівельного розчину, то така техніка має дуже широке застосування. Наприклад, бетонні суміші потрібні при спорудженні вимощення будинку і заливання стяжки, виготовленні фундаменту і в багатьох інших ситуаціях. Багато робили спроби замішувати розчин вручну. Але це праця дуже важка, а гарантувати якість бетону при цьому неможливо.

Фото - розчин

Багато умільці роблять бетономішалки своїми руками

Хоча на ринку присутня велика кількість пропозицій по такому обладнанню, багатьох умільців цікавить питання, як зробити бетономішалку. Якщо є необхідний мінімум інструментів і певні будівельні навички, реалізувати такий проект можливо самостійно.

Що необхідно для саморобної бетономішалки:

 • ємність для розчину;
 • два підшипника;
 • приводний вал;
 • елементи каркаса, лопатей;
 • електродвигун.

В якості резервуара, в якому буде вымешиваться розчин, може застосовуватися металева або пластикова бочка. Її обсяг повинен бути від 200 літрів. Для приводного валу часто обирають звичайну металеву трубу або прут, а для різних деталей конструкції підійдуть обрізки арматури, куточки, швелера.

Так як дуже важлива робота основного силового модуля - електродвигуна установки, то рекомендується використовувати приводний двигун, який забезпечить швидкість обертання 1500 оборотів в хвилину при номінальній потужності 2200 Вт. Необхідно враховувати і такий момент, як швидкість обертання приводного валу. Вона не повинна перевищувати позначку в 48 оборотів в хвилину. Тому знадобиться також додатковий редуктор або відповідні шківи пасової передачі.

Процес виготовлення і складання пристрою ^

В денах бочки необхідно зробити отвори, в які буде вставлятися вал і через які можна жорстко закріпити резервуар з допомогою болтів. Щоб зробити люк для завантаження інгредієнтів, на боці вирізають отвір. Це може бути прямокутник з розмірами 24х30см.

Фото - як зробити

Схема для виготовлення найпростішої бетономішалки

На краю люка наклеюють м'яку гуму, а потім кришку отвору і бочку з'єднують через болти шарнірами. Як варіант, використовуються карткові петлі. Найголовніше - забезпечити щільне прилягання кришки люка під час роботи бетономішалки. Зафіксувати її допоможуть металеві куточки на стяжних болтах.

Готуючи бочку, всередину її встановлюють хрестовину. Для цього використовуються металеві куточки або швелера. Даний елемент приварюють, залишаючи зазор між стінками резервуара і конструкцією не менше 10-15 мм. Він допоможе більш рівномірно вимішати розчин.

З металевих куточків роблять деталь, яка допоможе полегшити процес звільнення бочки від розчину. Конструкцію для перекидання бетономішалки доповнює також механізм для транспортування агрегату.

Так як бетонна суміш не може зберігатися всередині ємності, розраховують, щоб саморобний агрегат не перевищував обсягом 7-8 літрів готового розчину.

Пропорції для приготування бетонної суміші ^

Мало зробити бетономішалку своїми руками, потрібно знати, як правильно приготувати цементний розчин.

Фото - будівництво

Саморобна бетономішалка очима гумориста

Для того щоб приготувати один кубічний метр бетону, потрібно 125 літрів води. Це визначальний момент, так як надлишок рідини обіцяє зниження міцності кінцевого продукту.

Крім води, необхідний пісок із зернами до 5 мм в кількості 30-45 відсотків від загальної маси. Ще 55-70 відсотків займає гравій. Таким чином, співвідношення піску до гравію 1:1,2. Якщо ж замість останнього використовувати щебінку, то її потрібно більше: 1:2.

Важливо враховувати, що якісний бетон вимагає використання чистого піску і води. Наприклад, виключено забруднення маслами або агресивними речовинами. Влітку воду використовують холодну, а взимку - підігріту до 40 градусів.

Удачі вам у всіх будівельних справах!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Виготовлення бетонних стовпів для паркану своїми руками
 • Особливості виготовлення та встановлення бетонних парканів
 • Правила заливки фундаменту - відповіді на часті питання
 • Як зробити стяжку підлоги з керамзитом?
 • Як зробити вібростіл для тротуарної плитки своїми руками?
 • Як зробити ручну або електричну бетономішалку своїми руками
 • Який цемент вибрати? Огляд видів і основних характеристик
 • Технології виготовлення штучного каменю своїми руками
 • Який пісок використовувати: види і характеристики будівельного піску
 • Як правильно замісити бетон - склад і пропорції
 • Як виготовити паливні пелети в домашніх умовах: замінюємо дрова біопаливом власного виробництва
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Робимо вигрібну яму на дачі своїми руками: особливості пристрою зливної ями і септика
 • Майстер-клас: як зробити тротуарну плитку своїми руками
 • Як зробити бетономішалку: розбір 2-х варіантів самостійного виготовлення
 • Як зробити тандир на своїй дачі: з цегли, дерев'яної або пластикової бочки
 • Робимо снегоуборщик своїми руками: розбір 3-х кращих саморобних конструкцій
 • Адаптер для мотоблока: як спорудити гарну візок з сидінням своїми руками?
 • Як зробити тандир на своїй дачі: з цегли, дерев'яної або пластикової бочки
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Виготовлення тротуарної плитки своїми руками: розбір процесу від замісу до сушки
 • Вибираємо садові обприскувачі за відгуками
 • » » Як зробити бетономішалку своїми руками: покрокове керівництво зі схемами і кресленнями