Як зробити декоративний бордюр для клумби своїми руками: 7 способів облагородити квітник

Фото - Як зробити бордюри для клумб своїми рукамиРозбиваючи клумбу, в першу чергу звертаєш увагу на її квіткове наповнення: придумуєш композицію, підбираєш посадковий матеріал, немов художник наносиш барвисті плями на полотно.

Зміст

«Намалювавши картину», дивишся на неї критичним поглядом і розумієш, що новоспеченому шедевру не вистачає якоїсь цілісності та завершеності. Таким завершальним штрихом стане красиве бордюрное обрамлення клумби, по суті виконує ту ж функцію, що і рамка для картини. Найголовніше, що створити оригінальні бордюри для клумб своїми руками можна з простих і навіть відхідних матеріалів.

Створюємо бордюри для клумб своїми руками ^

Зливаються з навколишнім ландшафтом квітники органічно будуть виглядати тільки в саду природного стилю. У всіх інших випадках бордюри не просто доречні, а навіть необхідні. Вони логічно завершують композицію, відокремлюють ділянки землі один від одного, підкреслюють форму квітника, контрастують з газоном або доріжкою. Крім того, бордюри захищають клумби від проникнення бур'янів та інших агресивних багаторічників, а також можуть виконувати функцію підпірної стіни.

Розкопаний бордюр ^

Розкопаний бордюр або бордюр канавкою широко застосовується в Англії, що славиться своїми традиціями декоративного садівництва. Суть методу полягає в викопуванні У-образної канавки між газоном і квітником. Глибина канавки безпосередньо залежить від типу грунту на ділянці і потужності кореневої системи газонної трав'яної суміші. Спершу виділену бордюрную смужку очищають від рослинного сміття, грудок землі, висапують бур'яни. Потім мульчують деревної тріскою або торфом, розгладжують і періодично обрізають відросло краю дернини плоскорезом Фокіна, наточеним садовим ножем або звичайною лопатою.

Фото - Англійська розкопаний бордюр канавкою

Бордюрна мозаїка ^

Для створення бордюрной мозаїки знадобляться оскільки різних розмірів від різнокольорових пляшок, битого посуду, залишки від керамічної плитки. Як матеріал для мозаїки згодяться і різнобарвні камінці. Межі клумби акуратно обмазують цементом і, не даючи йому засохнути, укладають оскільки в фантазійному порядку. Тепер ви можете бути впевнені на всі 100%, що ваш бордюр унікальний, адже створити ідентичний малюнок практично неможливо.

Фото - Мозаїчний бордюр для дачного квітникаФото - Елегантна клумба з бордюром з цегли

Цегляний бордюр ^

Найчастіше бордюри для клумб своїми руками створюють з цеглин, встановлених у вигляді зубців. Ось тільки під впливом морозів цеглини в землі швидко руйнуються, тому якщо є можливість, краще зупинити свій вибір на більш міцному облицювальної цегли. Прекрасною альтернативою цеглі стануть бетонні блоки теракотового кольору, які використовуються для мощення доріжок. Блоки можна покласти горизонтально або встановити вертикально.

Фото - Класичні бордюри з лицьової цегли

Фото - Найпростіше огорожу з білої цегли

Бордюр з природного каменю ^

Декоративний бордюр з натурального каменю, створений своїми руками, - чудове колоритне обрамлення для квітників, клумб і плодових дерев. Для створення бордюру для клумби підійдуть вапняк, черепашник, піщаник, мармур, граніт. При роботі з каменем можна використовувати як метод «сухої кладки», так і цементний розчин. Якщо ваша мета - міцність, довговічність, і ви не особливо бажаєте постійно боротися з бур'янами в зазорах між каменями, тоді краще скористатися цементом. Перш за все, задаємо форму майбутнього огорожі. Для цього спочатку навколо клумби знімаємо дерен, щоб вийшла границя підходящої ширини. Потім заливаємо розчин цементу і укладаємо камені якомога щільніше один до одного. Порожнечі неодмінно заливаємо розчином цементу або заповнюємо дрібними камінчиками. Робота копітка, але результат виправдає всі ваші очікування.

Фото - Бордюр квітника з гравійного брухту

Фото - Грандіозні бордюри з фундаментного каменя

Фото - Огорожа клумби з великих валунів і галькиФото - Плити сланцю в огорожі квітника

Плетений бордюр з вербових гілок ^

Плетені бордюри для клумб виглядають дуже ефектно і декоративно. Від них завжди віє домашнім затишком і теплом. Для створення такого бордюру необхідно запастися тонкими дерев'яними чурбачки, рівними паличками і великою кількістю вербових прутів однакової довжини. Навколо клумби вкопують тонкі чурбачки на відстані, відповідному довжині прутів. Між чурбачки додатково вкопують ще кілька паличок на однаковому друг від друга відстані. По черзі пропускаємо між паличками вербові прути то з одного, то з іншого боку так, щоб плетіння вийшло як у кошика. Кінці прутиків можна для міцності прихопити невеликими гвоздиками, прибитими до чурбачки. Одна секція плетіння готова. Можна переходити до наступної. Кількість секцій визначається периметром клумби. При бажанні з прутів можна зняти кору і для збереження дерева покрити спеціальним розчином. Плетений бордюр, безумовно, не на століття, але прослужить досить довго, перш ніж втратить презентабельний вигляд.

Фото - Плетені огорожі в народному стилі

Фото - Стильна імітація плетеної корзиниФото - Принцип плетіння садових огорож

Металеві бордюри ^

Ідеальне рішення для прямокутних клумб і квітників - металеві бордюри у вигляді стрічки із сталі, міді, алюмінію або нержавіючого заліза. Правда пустити стрічку цілком можна і хвилею. Такий бордюр і виглядає добре і не дає розповсюджуватися кореневищні багатолітникам з розвиненою кореневою системою, наприклад, сниті Пестролістая.

Фото - Бордюр дачного квітника з металевої смуги

Живий бордюр ^

Дуже оригінально і свіжо буде виглядати і живий бордюр з низькорослих багаторічних і однорічних декоративно-листяних і красівоцветних рослин. З цією ж метою можна використовувати і низькорослі чагарники. Бажано, щоб висота живого бордюру не перевищувала 30-40 см, а ширина - 50 см. Рослини повинні утворювати компактні щільні посадки, що контрастують з квітковою композицією клумби як за кольором, так і за формою. Крім того, вони повинні бути невибагливі, витривалі і тривалий час зберігати привабливий вигляд. Традиційно в якості бордюрних рослин використовують дзвіночок карпатський, аліссіум, лаванду, гвоздику, шавлія, молочай багатоквітковий, манжетку, гейхеру, самшит, бадан, хосту, медунку цукрову.

Фото - Живі огорожі для дачних клумбФото - Живі огорожі для клумб з невисокого чагарнику

Форма і матеріал бордюру повинні органічно поєднуватися із загальним стильовим рішенням ділянки, навколишнім ландшафтом, характером мощення доріжок і архітектурою будинку. Дуже гармонійно виглядають клумби і квітники, в обрамленні яких використані ті ж матеріали, що і при обробці будівлі. Бордюр в декорі присадибної ділянки - це своєрідний фінальний штрих, покликаний організувати, упорядкувати, урізноманітнити простір і розставити потрібні акценти.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Кам'яна клумба - благородство і вишуканість
 • Обгороджували клумби своїми руками
 • Створення бордюрів для газонів і клумб своїми руками
 • Бордюрна стрічка - варіанти використання для саду та городу
 • Оформлення квітників і клумб на дачі
 • Огорожі для клумб своїми руками
 • Як розбити квітник на дачі: створюємо власний райський куточок
 • Як змайструвати оригінальні огорожі для клумб з готових форм і підручних матеріалів
 • Креативне оформлення клумб і квітників на дачі своїми руками
 • Як розбити клумби і квітники на ділянці своїми руками
 • Укладаємо природний і штучний камінь у дворі і в саду
 • Бордюрні квіти: вибираємо окантовку для клумби і садових доріжок
 • Огорожі та парканчики для клумб: топ 9 кращих дизайн-варіантів
 • Кам'яні клумби: нюанси підбору каменя і пристрій своїми руками
 • Бордюри для клумб: розбір 3-х способів облаштування своїми руками
 • Дизайн квіткових клумб
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Бордюрна стрічка для грядок, газону і клумб
 • Квіткові клумби на дачі
 • Клумби з пластикових пляшок
 • Декоративні садові огорожі для клумб і грядок
 • Бордюри для грядок і клумб
 • » » » Як зробити декоративний бордюр для клумби своїми руками: 7 способів облагородити квітник