Як змайструвати оригінальні огорожі для клумб з готових форм і підручних матеріалів

Фото - Декоративні огорожі для клумбБудь-яку територію для проживання чи відпочинку можна облагородити. Якщо є фантазія і бажання - цього цілком достатньо для того, щоб втілити бажане в реальність.

Зміст

Якщо спорудити штучна водойма з фонтаном через відсутність необхідної техніки і складною трудомісткості робіт вам важко, то таку деталь ландшафту, як огорожі для клумб або пристрій квітника можна організувати своїми власними руками. Брак спеціальних знань можна компенсувати отриманням поради у знайомих, сусідів, товаришів по службі. Вчитися ніколи не пізно і соромитися запитати про те, чого ви не знаєте, це не соромно, а мудро.

Садові огорожі та бордюри для клумб ^

Кожен садівник-любитель або дачник знає, що особливу увагу при спорудженні квітника або клумби приділяється підбору квіткової композиції. Не менш важливий процес споруди бордюрів для клумб або інших видів огорож для посаджених квітів на клумбах. Більш того, проблема огорожі - досить актуальне питання стосовно використання тих чи інших матеріалів або малих архітектурних форм, їх практичності.

Сучасна дача або заміський будинок передбачають розробку ландшафтного дизайну території з розбиттям на секції для відпочинку, господарських потреб, різного призначення будівель, саду, городу. А квітники і клумби надають кожному куточку ділянки неповторну насиченість колірних рішень.

В огородженні потребує не тільки сам ділянку, але і штучна водойма, кожне дерево, клумба. Кожне огорожу несе одночасно функцію захисту і є елементом декору. У його завдання входить виділення конкретного об'єкта, упорядкування газонів та клумб, підкреслення ліній ландшафту, підтримка загального стилю.

Фото - Оригінальні ідеї для огорожі клумб

Види огорож для клумб і квітників ^

На сьогоднішньому ринку матеріалів і пристосувань для будівництва, облаштування і облагородження ділянок заміського будинку або дачі представлено неймовірну кількість готових виробів і допоміжних матеріалів. Огородження клумб можна зробити з готових матеріалів або зробити з підручного матеріалу своїми руками. Для огородження клумб готовими формами пропонуються огороджувальні елементи різного виду та форм, виконані з різноманітних матеріалів.

Готові пластикові форми і бордюрні стрічки ^

Виконані пластикові форми з полімерного матеріалу в різноманітності колірних рішень і форм. Представлені на ринку у вигляді автономних готових пластикових форм для клумб різної конфігурації і форми (у вигляді ваз на ніжці і без неї, у вигляді чаші, вази, бочки, красиво і декоративно оформлені) або пластикового садового бордюру

Садовий бордюр, виготовлений з пластику, застосовується як розмежувач при влаштуванні садових доріжок, газонів, грядок, клумб на садових ділянках, а також в оформленні міських будівель. Переваги бордюру з пластику в тому, що він стійкий до впливу сонячних променів, не вимагає при установці ніяких допоміжних засобів і, завдяки своїй гнучкості, дозволяє виконати будь-яку конфігурацію огорожі. Крім того, перешкоджає проростанню коренів. На жаль, пластиковий садовий бордюр не так довговічний, як бетонне, залізне або дерев'яна огорожа. Випускається в рулоні довжиною 10000 мм, висота бордюру - 115 мм, ширина - 20мм.

Фото - Пластикові огорожі для клумб і квітників

Порядок його встановлення простий. Перш за все, його необхідно розкласти на сонці для вирівнювання форми і полегшення у формуванні вигинів при розмітці. Далі необхідно викопати канавку потрібної конфігурації і глибиною не більше 8 див. Тепер можна встановити бордюр в канавку. Допускається застосування кілочків при занадто зігнутої конфігурації майбутнього бордюру. Необхідно пробити нижню частину бордюру кілочком, кут пробиття дорівнює 450, розмірність - 1,5 метра м/кілочками. Після встановлення бордюру можна засипати канавку, ретельно утрамбувати. Для декорування можна використовувати будь-сипучий матеріал.

Фото - Збірний пластиковий бордюр для дачних ділянок

Готові бетонні форми і огорожі ^

Клумбу, звичайно, огороджувати бетонним парканом нема чого. А ось використовувати готову бетонну форму в огорожі для клумб у вигляді чаші, вази, багатогранника або квадрата, кільця, кілочки в якості клумби дуже зручно - всі у великому розмаїтті. Саму форму можна розташувати на поверхні або втопити в ґрунті - все залежить від того, що ви хочете отримати в результаті. Але варто закопувати дорогу в порівнянні з підручними матеріалами бетонну вазу? Готові форми з бетонних конструкцій можна фарбувати, вони стійкі до перепадів температури, не бояться води, витримують сезонну дезінфекцію садового інвентаря.

Металеві огорожі для клумб ^

Надзвичайно привабливо виглядають чавунні і залізні литі, зварювальні або ковані огорожі. Зазвичай їх виробляють під замовлення, в цьому випадку замовник може сам скласти ескіз малюнка, вказати необхідні розміри (ширину, довжину, висоту) для 1-ї секції, Такі огорожі виглядають стильно, дорого і шикарно, володіють високими показниками довговічності, їх можна мити і перефарбовувати. Вони мають тільки один недолік - занадто висока вартість. Все вирішує ваше бажання і ваші матеріальні можливості.

Фото - Зварні огорожі для облаштування заміських ділянок

Цегляні, кам'яні огорожі і тротуарна плитка ^

Цегла - універсальний матеріал, не тільки будівельний, але і декоративний. З його допомогою можна провести обробку будівлі, викласти доріжку в саду, спорудити огорожу для клумби. Варіантів укладання цегли безліч. Його можна вдало комбінувати з іншими матеріалами - камінь, галька, плитка, дерево і метал.

Фото - Цегляні огорожі для квітників і клумб

Камінь можна використовувати як огородження для клумби в сухій кладці, в кладці на розчині - цементному, вапняному або з глини. Камінь не примхливий в експлуатації, єдине, що може знадобитися, це періодично підмазувати кладку на розчині після зимівлі.

Фото - Кам'яна кладка в ландшафтному дизайні

Тротуарна плитка хороша і зручна своєю різноманітністю кольорів і конфігурацією форм. Невеликі розміри дозволяють викладати огорожі навіть для самих маленьких клумб, і саме така плитка не огрубляет загальний стиль ніжною квіткової конструкції.

Фото - Бордюр клумби та газону, викладений тротуарною плиткою

Дерев'яні огорожі та паркани для квітників ^

Дерев'яні огорожі екологічно чисті, що добре впливає на ріст рослин, так як дерево виділяє корисні мікроорганізми в грунтову середу. Дерево - матеріал теплий і затишний. Набірної штахетник, частокіл, простий паркан, укладання з колод чи тин з гілок та лози - який би вид огорожі ви не вибрали, ділянка з подібною огорожею буде виглядати по-домашньому затишним. Робота з дерев'яним матеріалом приємна і цікава, особливо плетіння тину з гілок лози - це справжнє мистецтво.

Фото - Фігурний дерев'яний паркан навколо квітника

Огорожі та бордюри з простих підручних матеріалів ^

Оригінальні бордюри і огорожі для клумб можна створити своїми руками з будь-якого підручного матеріалу. Це може бути використана пластикова пляшка, набита яким-небудь грунтом, будівельним сміттям і укопана догори ногами навколо клумби одна до одної. Для влаштування огорожі допустимо використовувати смужки старого лінолеуму в якості замінника пластикового бордюру, із зміцненням його країв великими каменями незвичайної форми.

Фото - Абрис клумби з укопаних пластикових пляшок

Можна спорудити природне огорожу для клумб. Для цього досить зняти дерен навколо клумби і засипати цю ділянку дрібним гравієм або галькою, кольоровим піском. Правда подібний спосіб потребує періодичного коригування меж, але виглядає красиво і незвично.

Старий покрівельний шифер або залишки металопластикової черепиці також придатні в якості огорожі для клумб. Обмежень в матеріалах при створенні огорожі для клумб не існує, є лише одна перешкода - відсутність фантазії господаря ділянки або елементарна лінь.

Фото - Декоративні огорожі з підручних матеріалів

Фото - Унікальні огорожі з корчів і коренів

Практичний рада:

Організація огорожі для клумби (особливо своїми руками і з підручного матеріалу) схоже на гру дитячим конструктором. З іншого боку це творчий і дуже захоплюючий процес. Цей факт можна використовувати з подвійною користю - спорудити огорожі і згуртувати сім'ю. Залучіть до цього процесу своїх близьких, не відкидайте і дітей, дайте волю їх фантазії. Радість спілкування незамінна нічим.

Статті за темою
 • Обгороджували клумби своїми руками
 • Створення бордюрів для газонів і клумб своїми руками
 • Огородження для саду
 • Варіанти декоративних парканів для дачі
 • З чого зробити недорогий паркан для дачі?
 • Оформлення квітників і клумб на дачі
 • Огорожі для клумб своїми руками
 • Як розбити клумби і квітники на ділянці своїми руками
 • Ковані огорожі - витонченість і міцність
 • З якого матеріалу краще робити садові і дачні огорожі
 • Сучасні огорожі для квіткових і овочевих грядок
 • Як зробити декоративний бордюр для клумби своїми руками: 7 способів облагородити квітник
 • Огорожі та парканчики для клумб: топ 9 кращих дизайн-варіантів
 • Бордюри для клумб: розбір 3-х способів облаштування своїми руками
 • Оформлення квіткових клумб на дачі. Поради ландшафтного дизайнера
 • Дизайн квіткових клумб
 • Бордюрна стрічка для грядок, газону і клумб
 • Паркани для дачі пластикові
 • Декоративні садові огорожі для клумб і грядок
 • Декоративні огорожі для саду - паркани пергони
 • Вибираємо декоративні парканчики для саду
 • Бордюри для грядок і клумб

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як змайструвати оригінальні огорожі для клумб з готових форм і підручних матеріалів