Полікарбонат для теплиць: вивчаємо, який полікарбонат краще вибрати?

Про достоїнства полікарбонату сказано і написано чимало. Цей легкий світлопрозорих пластик активно витісняє звичайне скло не тільки з тепличного господарства, але навіть з області капітального будівництва.

Гнучкість, поєднана в цьому матеріалі з високою міцністю, дозволяє створювати з нього конструкції не тільки прямолінійною, але й арочної форми.

Важливим плюсом стільникового полікарбонату є хороша світлорозсіювальна здатність, завдяки якій сонячні промені не обпалюють молоду розсаду.

Крім цього, він грає роль ультрафіолетового фільтра, що відокремлює із спектру сонячного випромінювання найбільш небезпечну для рослин складову.

Високі механіко-оптичні характеристики і універсальність полікарбонату викликали активне зростання його виробництва та розширення асортименту. Тому питання, як вибрати полікарбонат для теплиці або парника, для багатьох власників дачних ділянок став дуже непростим.

Десятки торгових марок і різновидів стільникового полікарбонату, наявність на ринку відвертого неякісної продукції і мінімум знань про цей матеріал - всі ці фактори призводять до помилок при покупці.

В результаті замість очікуваної економічної вигоди власника теплиці підстерігає розчарування і фінансові втрати. Для того, щоб уникнути серйозних проблем і неприємностей, ми розповімо про особливості вибору якісного полікарбонату для теплиці або парника.

Як потрібно вибирати полікарбонат?

Основна частина високих міцності і теплоізолюючих характеристик стільникового полікарбонату укладена в особливостях його структури. Листи цього матеріалу складаються з двох (і більше) тонких паралельних пластин, які з'єднуються вертикальними або похилим ребрами жорсткості. Завдяки такій конструкції легкий пластик стає міцним, а за рахунок повітря, який знаходиться в сотах, ще й досить теплим.

Випускають стільниковий полікарбонат листами розміром 2,1х2 м, 2,1х6 м, 2,1х12 м, причому два останні варіанти зустрічаються у продажу частіше, ніж перший. У практичному плані розмір має важливе значення, оскільки дозволяє точно розрахувати витрати і звести до мінімуму втрати при різанні.

Оскільки нас цікавить полікарбонат для теплиць і парників, ми не будемо розглядати всі існуючі види цього матеріалу, товщина якого змінюється в діапазоні від 3,5 до 50 мм.

Структура листів полікарбонату і радіус вигину

Структура листів полікарбонату і радіус вигину

Перед тим, як приступити до вибору стільникового полікарбонату, потрібно визначити, яка товщина листа повністю відповідає особливостям споруджуваного споруди. Тут на першому плані стоять фактори снігового і вітрового навантаження, крок обрешітки і допустимий радіус вигину листа (для круглих теплиць і парників).

На щастя, для вирішення цього питання нам не доведеться сідати за складні розрахунки, оскільки практика застосування цього матеріалу та рекомендації виробників вже містять точну відповідь.

Технічні характеристики стільникового полікарбонату

Технічні характеристики стільникового полікарбонату

Вирішуючи, який полікарбонат для теплиць краще, можна відповідально заявити, що для весняно-осіннього варіанту такої споруди оптимальний стільниковий полікарбонат товщиною не менше 6 мм.

Для зимової теплиці краще купити однокамерний лист товщиною 10 мм або двокамерний товщиною 16 мм, оскільки тут до вимог по снігового навантаження додаються умови максимального енергозбереження.

На багатьох форумах в якості недорогого варіанту для теплиць сьогодні активно обговорюється полікарбонат товщиною 4 мм як дешева заміна більш товстому матеріалу. Однак, прихильники цього варіанту забувають про те, що під такий лист потрібен каркас з більш частим кроком обрешітки. Це призводить до подорожчання конструкції і ускладнення монтажу.

При цьому деякі власники теплиць, покритих 4-х міліметровим полікарбонатом, у своїх відгуках скаржаться, що навіть при малому кроці поздовжньої обрешітки (всього 0,5 метра!) В період сніжних зим відбувається деформування аркушів.

Не варто також тішити себе думкою про те, що зробивши теплицю круглої, ми тим самим на 100% забезпечимо її від «сніжної шапки». Практика показала, що в момент різкого похолодання після відлиги, на поверхні круглої теплиці утворюється полій, на якій прекрасно утримується важкий шар льоду і снігу.

Тому першим принципом вибору стільникового полікарбонату є його міцність, яка напряму пов'язана з товщиною листа.

Довговічність - важливий критерій вибору

Читаючи рекламу стільникового полікарбонату, може скластися думка, що у цього матеріалу є тільки гідності, і немає недоліків. Насправді це не так. Будь пластик боїться сонячного випромінювання, яке поступово його руйнує.

Тому всі провідні фірми-виробники стільникового полікарбонату наносять на його поверхню спеціальний плівковий шар, що оберігає його від ультрафіолетового випромінювання. Саме тому так важливо при монтажі не переплутати поверхні і поставити назовні ту сторону листа, на якій є захисна плівка.

Сумлінні європейські та російські виробники приділяють велику увагу захисту свого продукту від ультрафіолету. Китайський полікарбонат часто йде або взагалі без захисту або отримує її лише символічно. На нього не завдають плівку, а лише вводять в сировинну масу дешеві «присадки» від сонячного випромінювання. В результаті такої пластик стоїть на теплиці не більше 2-3 років, після чого мутніє і починає руйнуватися.

Тому краще відразу купити більш дорогий стільниковий полікарбонат для теплиць і парників під відомим брендом, чим більш дешевий китайський або No-Name матеріал. Розрахунок тут дуже простий: якісний полікарбонат прослужить не менше 10 років, а низькосортний за цей же час вам доведеться поміняти 2-3 рази.

Полікарбонат під маркою Light - що це таке?

Багато хто з нас, купуючи полікарбонат, головну увагу звертають на його ціну. Це правильно, оскільки вона є комплексним показником якості. Однак, деякі недобросовісні виробники та продавці йдуть на хитру штуку, пропонуючи за ціною стандартного «бюджетний» полегшений і менш якісний матеріал під маркуванням Light.

Тому, побачивши в позначенні листа або в сертифікаті це слово, знайте, що замість 4 мм ви купите лист товщиною 3,5 мм, а замість 6 мм - 5,5. Відповідно для «вісімки» і «десятки» ми отримаємо 7,5 мм і 9,5 мм.

Здавалося б, різниця невелика. Однак, якщо врахувати, що ціна при цьому не знижується, а термін експлуатації матеріалу зменшується на кілька років, то подібну покупку не можна назвати вигідною.

Вибір виробника

Вибираючи полікарбонат для зимової теплиці, покупцеві доводиться балансувати на хиткій межі між економією грошей і якістю товару. Тому вкажемо, які торгові марки сьогодні частіше за інших зустрічаються на ринку і що слід від них очікувати.

Вітчизняний виробник полікарбонату Carboglass дає 15-річну гарантію на свій товар, тому його можна віднести до категорії якісних. Ціни підтверджують цей факт. Так, за стандартний 6-міліметровий лист (2,1х6 м) полікарбонату даної марки вам доведеться заплатити не менше 6000 рублів.

На стільниковий полікарбонат Novattro російський виробник дає гарантію 14 років і цілком обґрунтовано просить за свій товар від 4600 руб. за 1 стандартний лист 6-міліметрової товщини.

На інший популярний вид стільникового полікарбонату, що випускається російським концерном Plastilux під торговою маркою Sunnex, гарантія виробника менше (8 років). Вартість стандартного 6-ти міліметрового листа тут стартує від 5000 рублів.

Торгова марка Vizor, що раніше належала китайським виробникам, сьогодні поміняла прописку і випускається в Чехії. Якість цього матеріалу досить посереднє, що помітно як по гарантії (5 років) так і за рівнем ціни - від 2700 руб. за 1 лист.

Китайський стільниковий полікарбонат ITALON радує невисокою ціною. Лист цього матеріалу товщиною 6 мм коштує від 2400 рублів. Однак, задоволення від вигідної покупки затьмарює малий термін гарантії - 5 років.

Ми привели дуже короткий перелік виробників і торгових марок стільникового полікарбонату, який реалізується сьогодні на вітчизняному ринку. При цьому, головні вимоги до нього: міцність, надійний захист від ультрафіолету і обґрунтована ціна є незмінними.

Статті за темою
 • Робимо теплицю з полікарбонату у себе на ділянці
 • Паркан з полікарбонату для дачі
 • Теплиця з полікарбонату своїми руками
 • Теплиця з полікарбонату своїми руками
 • Як зробити альтанку для дачі з полікарбонату своїми руками?
 • Парник з полікарбонату: види конструкцій, виготовлення своїми руками
 • Як зробити каркас для теплиці з профільної труби своїми руками?
 • Як зробити навіс над ганком з полікарбонату?
 • Який буває шифер: види, розміри і вага, орієнтовні ціни
 • Скломагнієві лист (СМЛ): застосування, характеристики, монтаж
 • Металочерепиця: характеристики, особливості вибору та монтажу
 • Як вибрати і правильно змонтувати навіси для дачі з сотового полікарбонату: покрокове керівництво
 • Як зробити навіс з полікарбонату: облаштовуємо криту площадку для дачі
 • Теплиця з полікарбонату: варіанти конструкцій і споруда своїми руками
 • Альтанка з полікарбонату своїми руками: особливості технології зведення
 • Альтанки для дачі з полікарбонату
 • Красиві і практичні козирки з полікарбонату над ганком
 • З чого зробити навіс над ганком? З полікарбонату! -
 • Теплиця з полікарбонату
 • Плівка для теплиць і парників
 • Металевий каркас для теплиці - розрахунок вартості
 • Яка плівка для парників краще? -

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Полікарбонат для теплиць: вивчаємо, який полікарбонат краще вибрати?