Парник з полікарбонату: види конструкцій, виготовлення своїми руками

Це нехитра споруда буде корисним на будь дачі.

Завдяки парнику можна на цілий місяць наблизити літо, збагативши свій раціон корисної вітамінною продукцією, а також вберегти рослини від згубних весняних заморозків. Крім заповнення нестачі вітамінів, невеликий парничок на дачі допоможе вам виростити міцну і здорову розсаду.

Той, хто обзавівся на дачі таким укриттям, ніколи не відмовиться від нього. Замість того, щоб купувати в супермаркеті напхані нітратами ранні огірки, цибулю або редиску, ви зможете насолоджуватися натуральним смаком овочів і свіжої зелені.

Парник і теплиця - близнюки, але не брати

У свідомості деяких дачників досі існує плутанина щодо даних споруд. Тому, починаючи розповідь про парниках, одразу ж внесемо ясність. Парник відрізняється від теплиці не тільки за своїми розмірами, але і за принципом роботи.

Теплиці для підтримки плюсової температури необхідний зовнішній енергоресурс - тверде паливо, газ або мазут. Парник - енергетично самодостатня споруда. Тепло в ньому підтримується за рахунок парникового ефекту, що виникає в обмеженому обсязі під дією енергії сонця і біологічного розкладання органіки.

У теплиці парниковий ефект також присутня, але з причини великого обсягу цієї конструкції його не вистачає для прогріву повітря до плюсових температур.

Всі види конструкції парників підпорядковуються одній головній меті - максимальному збереженню внутрішнього тепла. Тому збереження герметичності і підбору матеріалу для будівництва потрібно приділяти серйозну увагу.

Різновиди парників

Принциповою відмінністю між цими укриттями є спосіб установки, тому всі парники поділяють на поглиблені і надземні.

Перевагою заглибленого парника є товстий шар грунту, який грає роль теплоізолятора. Будівництво такого парника зводиться до викопування траншеї і установки по її периметру обв'язки з колод чи пояси цегельної кладки, до якого кріпиться зовнішній каркас.

Найпростіший за конструкцією односхилий заглиблений парник отримав назву російського і його будівництво доступно будь-якому дачникові.

Конструкція російської парника

Конструкція російської парника

1 - південний пояс (колоди діаметром 150 мм)- 2 - північний пояс - 3 - рама - 4 - земляна відсипання - 5 - ґрунтова поживна суміш - 6 - біопаливо - 7 - шар тирси.

Як видно з малюнка, «грубкою» для такого парника служить тепло, що виділяється разлагающейся біомасою (гній, компост), тому навіть у похмурі дні рослини в ньому не пропадуть від холоду.

Більш досконалою конструкцією є заглиблений парник-землянка, у якому можна працювати в повний зріст.

Парник-землянка

Парник-землянка

Надземні парники, іменовані також французькими, - легкі мобільні конструкції. Їх можна легко зібрати перед початком сезону і так само просто розібрати після його закінчення. Недоліком цих укриттів є менший рівень енергозбереження, оскільки охолоджувана поверхня у них більше, ніж у заглиблених в грунт.

Конструктивні схеми французьких парників вельми різноманітні, але при цьому основні відмінності між ними полягають у різній формі і кількості світлопрозорих рам-люків.

Парник-метелик

Парник-метелик

Парник-хлібник (равлик)

Парник-хлібник (равлик)

«Бельгійський» парник

«Бельгійський» парник

Односхилий парник з плоскою кришкою отримав у нас назву «бельгійський». Він використовується для висадки високих рослин, хоча у відношенні висоти надземні укриття «метелик» і «хлібник» йому практично не поступаються.

Ціни на надземні парники заводського виготовлення не можна назвати захмарними. Так, наприклад, металевий каркас плівкового парника арочного типу (довжина - 3,90 м, ширина - 1,20 м, висота - 1,10 м) обійдеться вам дорожче 3000 рублів (без вартості плівки).

Стандартний міні парник для розсади «хлібник» довжиною 2 метри, шириною 1 метр і висотою 0,8 метра, виготовлений із стільникового полікарбонату і сталевих труб, можна придбати за 6000 рублів.

Покупка більш складного по конструкції парника «метелик» з полікарбонату (довжина 4 м, ширина-1,3 м, висота 0,87 м) вимагатиме від 7 до 8 тисяч рублів.

З чого і як можна зробити парник?

У минулому столітті це питання не мучив громадян, оскільки тотальний дефіцит будматеріалів і їх убогий асортимент змушував споруджувати парники з усього, що опиниться під рукою.

Традиційними матеріалами для таких укриттів були товста дріт або арматура. З них виготовляли дуги для парника - опорну частину конструкції. Після цього на них закріплювали поліетиленову плівку. Температуру повітря регулювали, піднімаючи або опускаючи плівку на певну висоту.

Більш просунутим в ті роки було стаціонарне споруда з засклених рам, закріплених на дерев'яному каркасі.

Сьогодні ці конструкції залишаються затребуваними, хоча на перше місце вийшов парник з полікарбонату для дачі - довговічне і тепле споруда. Легкий металокаркас і лист сотового полікарбонату - ось дві основні частини цього ефективного укриття для рослин.

Заводський парник з полікарбонату не можна назвати дуже дорогим, однак, при порівнянні його ціни з вартістю використаних матеріалів ми отримаємо цікавий результат.

Середня ринкова ціна одного листа якісного стільникового полікарбонату товщиною 4 мм і площею 12,6 м2 - 2800 рублів. Його нам вистачить для спорудження односкатного парника розмірами 3х1,2х0,8 метра. Квадратної оцинкованої труби 20х20х1,5 мм для виготовлення каркаса знадобиться близько 22 метрів. При середній ціні в 50 руб. за 1 погонний метр для покупки потрібно 1100 рублів.

Саморізи для кріплення полікарбонату, петлі і зварювальні електроди для каркаса будуть коштувати близько 400 рублів. Загальні витрати для того, щоб зробити парник з полікарбонату своїми руками складуть 2800 +1100+400= 4300 рублів, що істотно дешевше покупки готового парника.

Перед початком різання труби і листа полікарбонату потрібно зробити схему чи креслення парника, щоб у ході роботи всі його частини правильно і точно зістикувалися в єдину конструкцію.

Після того, як каркас парника зібраний за допомогою електрозварювання, можна приступати до його облицюванні.

Зверніть увагу на правильність установки листів полікарбонату (сонцезахисна плівка повинна залишатися зовні парника).

Для кріплення стільникового пластику краще скористатися спеціальними термошайбами, які виключають деформування аркушів. В крайньому випадку, для цієї роботи можна взяти саморізи по металу з прес-шайбами. Мінімальний крок точок кріплення саморезов до каркаса становить 4 див. Закручувати кріплення потрібно акуратно, не допускаючи перетяжки.

Встановлюючи полікарбонат на парник, намагайтеся уникати утворення щілин, через які з укриття буде йти тепло. Для захисту сот полікарбонату від попадання вологи можна використовувати спеціальний П-подібний профіль або силіконовий герметик.

Статті за темою
 • Робимо теплицю з полікарбонату у себе на ділянці
 • Парники на дачу. Hand-Made
 • Теплиця з полікарбонату своїми руками
 • Як побудувати просту альтанку своїми руками для дачі?
 • Теплиця з полікарбонату своїми руками
 • Як зробити альтанку для дачі з полікарбонату своїми руками?
 • Як зробити каркас для теплиці з профільної труби своїми руками?
 • Як зробити навіс над ганком з полікарбонату?
 • Полікарбонат для теплиць: вивчаємо, який полікарбонат краще вибрати?
 • Як вибрати і правильно змонтувати навіси для дачі з сотового полікарбонату: покрокове керівництво
 • Теплиця з полікарбонату: варіанти конструкцій і споруда своїми руками
 • Теплиця з віконних рам: як знайти нове застосування старим вікнам?
 • Відгук про використання торф'яних таблеток для розсади
 • Альтанки для дачі з полікарбонату
 • З чого зробити навіс над ганком? З полікарбонату! -
 • Теплиця з полікарбонату
 • Парники під плівку для дачі
 • Міні парник для дачі - переносний парник Равлик
 • Які бувають парники і теплиці для дачі
 • Робимо парник для розсади своїми руками
 • Металевий каркас для теплиці - розрахунок вартості
 • Яка плівка для парників краще? -

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Парник з полікарбонату: види конструкцій, виготовлення своїми руками