Робимо теплицю з полікарбонату у себе на ділянці

Зміст:

Останнім часом люди все більше і більше замислюються над тим, що у них на столі, над Якість продуктівв споживання, зокрема над овочами та фруктами, які їдять щодня.

Це й не дивно, адже на ринку все привізна і рідко знайдеш дійсно екологічно чистий і здоровий продукт, навіть якщо він вирощений місцевими фермерами.

Фото - Теплиці з полікарбонату

Теплиця у вигляді тунеля

Тому більшість дачників намагаються вирощувати овочеві культури на своїй ділянці. Це безпечно і корисно, як приємно похрумтіти огірочком зі своєї грядки і пригостити інших!

Якщо ви хочете зібрати багатий урожай, то теплиця або парник - Це якраз те, що вам потрібно. Теплиця не тільки захистить ваші рослини від весняних заморозків, але і дасть можливість виростити загартовану розсаду і отримати ранній урожай зелені і рослин.


Побудувати свою теплицю можна з підручних матеріалів і натягнути на неї звичайну плівку (поліетилен), але це не зовсім надійне покриття. Таку теплицю вам доведеться переробляти і доробляти щорічно. Сьогодні традиційний поліетилен відійшов назад, здавши свої позиції перед полікарбонатом.

Фото - Теплиця з полікарбонату своїми руками

Вирощування помідорів в теплиці

Навіть не дуже забезпечена садівник-городник може собі дозволити придбати теплиці з полікарбонату або побудувати їх самостійно. Перш ніж розповісти, як зібрати теплицю з полікарбонату, ми розповімо, що це за матеріал взагалі.

Що таке полікарбонат?

Полікарбонат (як речовина) - це твердий безбарвний полімерний пластик, який у виробництві використовується у вигляді гранул. Це міцний, легкий, прозорий, морозостійкий, пластичний і довговічний матеріал.

Фото - Теплиці з полікарбонату фото

Полікорбонат

Полікарбонат, як полімерний пластик, знайшов широке застосування в сучасному виробництві. З вигляду листи полікарбонату схожі на скло, але набагато міцніше і більше пропускають світло.

Полікарбонат буває стільниковий (полімерний лист з внутрішньою структурою, яка представляє собою багатошарову конструкцію, заповнену поздовжніми перемичками) і монолітний (суцільний полімерний лист без внутрішніх пустот).

Гідності полікарбонату:

  • висока ударопрочность;
  • захист рослин від ультрафіолетових променів завдяки спеціальному покритію;
  • виключення можливості обпалити рослини, завдяки розсіюванню сонячних променів;
  • найкраща теплоізоляція через двошарової конструкції;
  • легко ріжеться пилкою, ножицями по металу або ножом;
  • меншу вагу в порівнянні зі стеклом;
  • практично не горить, лише тільки злегка плавиться.
  • Будуємо теплиці із стільникового полікарбонату

Якщо ви не знаєте, чи купити вам готову теплицю або побудувати теплицю з полікарбонату своїми руками, то ми вам допоможемо розібратися в цьому. Купити готову теплицю на перший погляд простіше. Вам привезуть готові елементи і зберуть за один день. Це якщо ви заздалегідь підготуєте для неї фундамент.

Фото - Теплиці під полікарбонат

Вид зсередини теплиці

Але може так вийти, що з розміром фундаменту ви не вгадаєте або прорахувати в розрахунках, і тоді вам доведеться переробляти його і збирати теплицю самостійно. Це загрожує додатковими витратами і втратою часу.

Тому радимо вам займатися виготовленням теплиці самостійно. Це буде дешевше, та й форму та оснащення ви зробите по своєму смаку і по своїм потребам. Звичайно, перед установкою теплиці з полікарбонату вам треба ретельно продумати креслення теплиці.

Отже, як же побудувати теплицю під полікарбонат?

Закладаємо фундамент для теплиці

Фундамент для теплиці з полікарбонату можна зробити з бетону, цегли, каменю або інших матеріалів. Такий фундамент збільшить термін служби теплиці, але вимагає багато сил і часу.

Каркас можна зробити з металу, найкраще підійде куточок або квадратна арматура.

Фото - Фундамент для теплиці з полікарбонату

Каркас для теплиці

Якщо на вашій ділянці торф'яна грунт, то спочатку зробіть обв'язку, а на неї встановлюйте фундамент.

Каркас для теплиці

Плануючи каркас для теплиці з полікарбонату, визначитеся з тим, який дах ви хочете бачити над своєю теплицею. Як правило, дах роблять у вигляді арки і «будиночком».

Останній вид даху більш звичний для багатьох городників, бо ми звикли робити її зі скла, а скло, як відомо, не гнеться! Чого не скажеш про полікарбонаті, великі гнучкі листи якого легко гнуться. Використовуючи арочну дах, ви позбавитеся від численних швів, стиків і щілин.

Фото - Як зібрати теплицю з полікарбонату

Приклад збірки теплиці

Якщо ви вирішили в якості матеріалу для каркаса вибрати дерево, то пам'ятайте, що такий каркас скоро почне гнити, якщо його не фарбувати кілька разів на рік. Тому краще використовувати метал для каркаса (профіль або труби).

Профіль звичайно дешевше, але якщо у вашому регіоні взимку випадає багато снігу, то каркас з профілю може не витримати ваги. У такому випадку вам краще використовувати металеві труби, куточок або арматуру.

Фото - Збірка теплиці з полікарбонату

Обшивають каркас полікарбонатом

Поради по збірці теплиці

Збірка теплиці з полікарбонату - справа не проста. Ось деякі поради, які вам допоможуть зібрати теплицю:

» » » Робимо теплицю з полікарбонату у себе на ділянці